Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

Ce a sacrificat Isus?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
438 replies to this topic

#37
panselutza

panselutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 30.01.2007

 S.F., on Mar 16 2007, 12:07, said:

Jertfa lui Isus e o absurditate. A murit degeaba fiindca n-au existat Adam si Eva, n-a existat gradina, n-a existat sarpele vorbitor acum 6000 de ani.

E scuzabil de ce niste oameni simpli de acum 2000 de ani nu stiau ca omul a evoluat din maimuta, insa cum de Fiul lui Dumnezeu (creatorul cerului si al pamantului) nu stia acest "mic" detaliu?

Da nu era vorba sa fie "mesia".. era vorba sa fie cunoscut. De asta discutam cu tipu' de mai sus.

Cum sa existe mesia daca nu exista zei?:)
Ma rog .poate tu ai evoluat din maimuta poate ar trebui sa vorbesti doar in numele tau.
Nu exista zei ,exista doar unul singur.

Edited by panselutza, 16 March 2007 - 12:11.


#38
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
Shaddy popularitatea unei chestii nu inseamna ca este si o chestiune valida.
Am un prieten care stie cate grammy-uri si alte premii muzicale au luat diverse fufe si nu percepe daca ii explic ca acele premii nu se dau celor mai mari valori ale lumii, mai tin si de marketing si de casa de discuri si tot asa.

Intreaga populatie informatizata a globului foloseste tastatura qwerty sau azerty dar nu se mai fac studii de rearanjare a pieselor intr-un mod SI mai ergonomic pentru ca ar deranja milioane de oameni. Se merge asa ca s-a obisnuit lumea. Dar cand ii dai unui incepator o tastatura el care stie alfabetul ar vrea sa aiba un sistem de referinta logic nu doar "e ergonomic si asa s-a facut de la masina de scris incoace. Obisnuieste-te!"

#39
shimen_musashi

shimen_musashi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 15.04.2005

 Kyu, on Mar 16 2007, 11:55, said:

Shimen_musashi sa inteleg ca nu ai raspuns logic la intrebarea mea, si ma iei cu boabe de grau acum cand noi vorbim despre ce a jertfit Isus?

Ce viata a dat Isus? Pana la Isus toti oamenii mureau de-a binelea si nu mai traiau viata de apoi?
Kyu, din pacate intotdeauna se ajunge in acelasi punct in care nu mai putem sa demonstram nimic si ... trebuie sa avem rabdare, nu? Incercam sa explic ceva cum am putut mai bine. Ajunge de la fapte sa discutam de concepte si apoi sa ... astptam. :D Dupa ce o sa murim o sa avem raspunsul. Poate, daca unii sunt norocosi, o sa-l aiba mai repede. Pana atunci nu stiu ce as putea sa mai adaug. daca aflu, adaug!
Shimen

#40
S.F.

S.F.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 13.06.2006

Quote

Ma rog .poate tu ai evoluat din maimuta poate ar trebui sa vorbesti doar in numele tau.
Vrei sa zici ca inca tu n-ai evoluat?:) (pun intended).

Quote

Nu exista zei ,exista doar unul singur.
Si acela sunt eu. Bow to me!

Quote

Evreii inca il mai asteapta dar exact asa cum spunea si isus vai de cei ce au ochi da nu pot sa vada.
Vorbea de voi :)

#41
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004

 shaddy_, on Mar 16 2007, 12:04, said:

Esti tu sigur ca 100 % credeau de pamint ca e plat , cind Biblia a spus cu 500 sau citeva sute de ani inainte de Isus ca Pamintul e rotund ? Vezi in IOV .Iti dau citatele exact daca vrei !
D-aia l-or fi ars pe rug pe giordano bruno cand a spus ca pamantul e rotund. Ca scria in IOV?
Asta e nasol frate, cand faci descoperiri stiintifice tre' sa cauti bine un citat cat de cat ambiguu prin biblie ca sa nu te trezesti impuscat.

#42
panselutza

panselutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 30.01.2007

 S.F., on Mar 16 2007, 12:14, said:

Vrei sa zici ca inca tu n-ai evoluat?:) (pun intended).

Si acela sunt eu. Bow to me!

Vorbea de voi :)
Eu sunt in curs de evolutie dar n-am stramosi maimute.  cat despre bow to me ,cu spatele?.. u wish.

#43
S.F.

S.F.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 13.06.2006

Quote

Eu sunt in curs de evolutie dar n-am stramosi maimute. cat despre bow to me ,cu spatele?.. u wish.
Asta-i motivul pentru care fetele n-ar trebui lasate la calculator... farduri, rujuri, manele si cluburi - asa e perfect.. altfel rezultatele sunt dezastruoase :)

In afara de 2-3 exemple, nu am vazut fete pe net care sa faca ceva productiv.. ba sunt isterice pe Coolgirl, ba sunt credincioase fanatice (bonus daca nu stiu sa scrie, de parca ar fi facut lb. romana cu femeia de servici).

#44
Kyu

Kyu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,547
  • Înscris: 24.01.2007

 shimen_musashi, on Mar 16 2007, 13:11, said:

Kyu, din pacate intotdeauna se ajunge in acelasi punct in care nu mai putem sa demonstram nimic si ... trebuie sa avem rabdare, nu? Incercam sa explic ceva cum am putut mai bine. Ajunge de la fapte sa discutam de concepte si apoi sa ... astptam. :D Dupa ce o sa murim o sa avem raspunsul. Poate, daca unii sunt norocosi, o sa-l aiba mai repede. Pana atunci nu stiu ce as putea sa mai adaug. daca aflu, adaug!
Shimen

Ok. :coolspeak:

Mai am ceva intrebari totusi:

Sa presupunem ca d-zeu exista si a vrut sa arate ca exista viata de apoi. D-zeu stia dinainte tot ce se va intapla cu 1/3 din el. Si-a imbracat haina umana a intrat pe scena a jucat piesa si apoi a iesit de pe scena. De ce trebuia sa fie un omor in piesa jucata, de ce nu putea sa traiasca pana la adanci batraneti ca un intelept, ca un mag sa zicem, si dupa ce murea de moarte buna sa invie si sa arate la toata lumea ca exista viata dupa moarte? De ce omor? De ce trebuia neaparat sa socheze audienta?

#45
shaddy_

shaddy_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 31.01.2007
Oamenii nu se trag din MAIMUTA , dar cu siguranta se indreapta SPRE ! :))

#46
shimen_musashi

shimen_musashi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 15.04.2005

 S.F., on Mar 16 2007, 12:07, said:

Jertfa lui Isus e o absurditate. A murit degeaba fiindca n-au existat Adam si Eva, n-a existat gradina, n-a existat sarpele vorbitor acum 6000 de ani.

E scuzabil de ce niste oameni simpli de acum 2000 de ani nu stiau ca omul a evoluat din maimuta, insa cum de Fiul lui Dumnezeu (creatorul cerului si al pamantului) nu stia acest "mic" detaliu?

Da nu era vorba sa fie "mesia".. era vorba sa fie cunoscut. De asta discutam cu tipu' de mai sus.

Cum sa existe mesia daca nu exista zei?:)

Altundeva in biblie vorbeste de stalpii cerului .. arata doar contradictia acelor texte.

Shit, he's lost it.
Someone call 112 !! =))
SF daca tu vrei sa te tragi din maimuta -ai decat! Eu nu ma trag din maimuta; sunt convins ca neamul omenesc nu se trage din maimuta. Ca sunt asemenari asta e evident. Nu s-a gasit inca legatura, stramosul care sa fie comun celor doua specii. Sau cel putin asa stiu eu.....

#47
S.F.

S.F.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 13.06.2006

 shaddy_, on Mar 16 2007, 12:27, said:

Oamenii nu se trag din MAIMUTA , dar cu siguranta se indreapta SPRE ! :) )
Ti-as zice si care, dar dupaia spui ca te persecut :)

#48
panselutza

panselutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 30.01.2007

 Kyu, on Mar 16 2007, 12:23, said:

Ok. :coolspeak:

Mai am ceva intrebari totusi:

Sa presupunem ca d-zeu exista si a vrut sa arate ca exista viata de apoi. D-zeu stia dinainte tot ce se va intapla cu 1/3 din el. Si-a imbracat haina umana a intrat pe scena a jucat piesa si apoi a iesit de pe scena. De ce trebuia sa fie un omor in piesa jucata, de ce nu putea sa traiasca pana la adanci batraneti ca un intelept, ca un mag sa zicem, si dupa ce murea de moarte buna sa invie si sa arate la toata lumea ca exista viata dupa moarte? De ce omor? De ce trebuia neaparat sa socheze audienta?
Si io am o intrebare:de ce trebuie sa ne nastem ,sa traim si sa murim?
Nu mai bine nu ne mai nasteam si nu ne mai chinuiam ,unde mai pui ca n-ar trebui sa mai si murim la sfarsit.?

#49
shaddy_

shaddy_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 31.01.2007

 Kyu, on Mar 16 2007, 12:23, said:

Ok. :coolspeak:

Mai am ceva intrebari totusi:

Sa presupunem ca d-zeu exista si a vrut sa arate ca exista viata de apoi. D-zeu stia dinainte tot ce se va intapla cu 1/3 din el. Si-a imbracat haina umana a intrat pe scena a jucat piesa si apoi a iesit de pe scena. De ce trebuia sa fie un omor in piesa jucata, de ce nu putea sa traiasca pana la adanci batraneti ca un intelept, ca un mag sa zicem, si dupa ce murea de moarte buna sa invie si sa arate la toata lumea ca exista viata dupa moarte? De ce omor? De ce trebuia neaparat sa socheze audienta?

Asa TREBUIA sa se intimple ! TOTUL in legatura cu Isus ...inclusiv scuipatul si impartitul hainelor la sorti a fost PREZIS cu sute de ani inainte in VT !  Intreaba RAUTATEA din om de ce omor !

#50
shaddy_

shaddy_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 31.01.2007

 S.F., on Mar 16 2007, 12:28, said:

Ti-as zice si care, dar dupaia spui ca te persecut :)

Exact acelasi lucru ti l as putea spune si eu ...Deci.. :))

Si totusi o fac fara sa jignesc pe cineva . Se indreapta spre maimuta cei care cred ca se trag din MAIMUTE . Pai maimute giboni ., macaci si urangutani POATE SUNTETI MAI FRATILOR ! :))))) hahah . Eu sunt OM . Creat de YHWH . :))

Edited by shaddy_, 16 March 2007 - 12:35.


#51
S.F.

S.F.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 13.06.2006
Cu diferenta ca eu as avea dreptate.. :)

#52
shaddy_

shaddy_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 31.01.2007

 S.F., on Mar 16 2007, 12:34, said:

Cu diferenta ca eu as avea dreptate.. :)

Ca esti maimuta ? :)) Sau te tragi din vreun macac ??:))

#53
panselutza

panselutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 30.01.2007

 S.F., on Mar 16 2007, 12:34, said:

Cu diferenta ca eu as avea dreptate.. :)
Poate ar trebui sa acceptam ca pe unii dumnezeu i-a lasat sa evolueze din maimute :rolleyes:
Sf ai dreptate ,tu te tragi din maimuta.

Edited by panselutza, 16 March 2007 - 12:37.


#54
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
O dati in balarii.
Stramosul comun al tuturor fiintelor sunt niste chestii unicelulare din mari si oceane primordiale.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate