Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 

UPC ASTRAL la pamant

- - - - -
  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#73
critics06

critics06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.05.2006
Si eu sunt din braila si am abonament la astral-upc pentru net de 6MB, dar viteza nu a fost niciodata mai mare de 3 MB, media de viteza este de 30-50kB. Am facut sesizari peste sesizari, au venit la fata locului, au masurat, verificat si tot asa a ramas. Spuneau ca toate server-ele sunt in Amsterdam si ca setarile se fac de acolo. Ma bate gandul sa trec la ROMTELECOM dar nu stiu pe nimeni care are net de la RTC, astia isi mentin viteza promisa? Poate cineva sa ma lamureasca cum este cu clicknetul?
Este nevoie de numar de telefon?
Multumesc anticipat

#74
juve_merda

juve_merda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 18.10.2006
din septembrie RTC dubleaza oficial vitezele moment in care am zbughit-o de la upc.
in niciun caz pe forumul lor nu sunt atatea probleme ca pe forumul dedicat upc-istilor.
citeste si tu mai multe AICI

LE: da, e nevoie si de telefon. doar daca ai vreun vecin si te lasa sa iti tragi net pe linia lui.

Edited by juve_merda, 26 August 2007 - 17:38.


#75
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

 critics06, on Aug 26 2007, 17:18, said:

Si eu sunt din braila si am abonament la astral-upc pentru net de 6MB, dar viteza nu a fost niciodata mai mare de 3 MB, media de viteza este de 30-50kB. Am facut sesizari peste sesizari, au venit la fata locului, au masurat, verificat si tot asa a ramas. Spuneau ca toate server-ele sunt in Amsterdam si ca setarile se fac de acolo. Ma bate gandul sa trec la ROMTELECOM dar nu stiu pe nimeni care are net de la RTC, astia isi mentin viteza promisa? Poate cineva sa ma lamureasca cum este cu clicknetul?
Este nevoie de numar de telefon?
Multumesc anticipat
Nu esti singur in suferinta. :thumbup:

#76
surcix

surcix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 24.05.2004
si la campina intampin aceeasi problema.... upload mai mare decat download la abonamentu de 3 mega..... sunt exasperat de 2 saptamani

#77
DjValy

DjValy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 01.08.2006
Bai deci turbez ... de o saptamana merge ca dracu netul asta. Iau cu 5-10 kb. Este incredibil cat de prost poate sa mearga.
Abia dupa 12 noaptea sare putin peste 20 kb.
Ma kc pe ei !

In fiecare zi trebuie sa iau fisiere intre 50-200 de mb prin mozilla si mi se blocheaza dupa 80 % din cauza vitezei prea mici. (exista vreo solutie astfel incat atunci cand se blocheaza sa fac sa reia downloadul de unde a ramas ? )
Mi-am facut o multime de nervi din cauza lor.


Unde sunt vremurile bune cand luam cu 120 kb constant indiferent de ora ? exact atat cat scria pe abonament si asta s-a intamplat 2 ani la rand.

Pentru cei din Braila: Stiti provideri mai buni pentru downloadurile de pe extern ?

Edited by DjValy, 01 September 2007 - 23:30.


#78
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
Da, Clicknet de la Romtelecom.

#79
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,125
  • Înscris: 25.02.2007

 critics06, on Aug 26 2007, 17:18, said:

Ma bate gandul sa trec la ROMTELECOM dar nu stiu pe nimeni care are net de la RTC, astia isi mentin viteza promisa? Poate cineva sa ma lamureasca cum este cu clicknetul?
Este nevoie de numar de telefon?
Multumesc anticipat

Eu am clicknet de 1.5 ani. Pana acum.. tzava plina tot timpul. exceptzie cateva zile cu probleme (vreo 2). Mi-e sa nu se intample shi la ashtia vreo porcarie cu ocazia dublarii vitezelor moca. So, 1.5 ani mers perfect. Acum dublare moca de viteza. In vreo luna aflam daca au marit-o ca au putut sau doar asha, ca suna bine 'viteze pana la 1.000.000.000.000.000 Gbs' :)

#80
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,125
  • Înscris: 25.02.2007
Revin.. din pacate. Ziceam de o luna ? Well.. daca situatia ramane ca azi la Clicknet, se pare ca au invatat management de la UPC. Adica, deja un "Clicknetist" fericit de 800k la abonament migrat de la 1.5 la 3Mb. Pe scurt, marea marire de viteza a dus la miscorarea ei si unii e happy. Damn i hate this country :puke:

#81
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 theMisuser, on Sep 5 2007, 22:41, said:

Revin.. din pacate. Ziceam de o luna ? Well.. daca situatia ramane ca azi la Clicknet, se pare ca au invatat management de la UPC. Adica, deja un "Clicknetist" fericit de 800k la abonament migrat de la 1.5 la 3Mb. Pe scurt, marea marire de viteza a dus la miscorarea ei si unii e happy. Damn i hate this country :puke:
da tu de suport tehnic ai auzit ? la rtc chiar functioneaza 24/24 !  0800825425

#82
panamea

panamea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 12.05.2007
Mai bine deschideți un thread la Romtelecom "clicknet la pământ"

#83
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006

 unchiujim, on Sep 5 2007, 23:09, said:

da tu de suport tehnic ai auzit ? la rtc chiar functioneaza 24/24 !  0800825425

cica si la upc merge suportul 24/24, pacat ca raspund doar la 24 de telefoane pe zi  :P  de aia si astepti cu zecile de minute.

#84
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003
Viteza turbata de azi dimineata:

Attached Files



#85
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
La RDS se mareste iar banda, la noi nu merge nici cu viteza din contract de la abonamentul cel mai mic..

#86
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006

 MasterC, on Sep 6 2007, 11:25, said:

La RDS se mareste iar banda, la noi nu merge nici cu viteza din contract de la abonamentul cel mai mic..

care e noua oferta rds ?

#87
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
2 mbps - 25 lei
3 mbps - 35 lei
4 mbps - 45 lei

#88
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

 aeon, on Aug 23 2007, 16:39, said:

trei ani de astral si nu am resetat modemul niciodata (decat din greseala, cand ma impiedicam de fir :)); veneau facturile in posta, veneau si pe email, plateam pin ebanking, totul era ok.
si a venit UPC...pentru inceput nu facturi pe email, nu facturi in posta => plimbare la casierie, stata la coada si certat cu mojici; anul trecut numai ei stiu ce au facut pt. ca eu cu lectia invatata am tot trecut pe la casierie(in paralel am reclam de cateva ori ca nu primesc factura) si undeva in noimbrie ma trezesc intr-o seara cu netul taiat si ca sunt restant pe septembrie!, dar am achitata integral octombrie si noiembrie :(
numai la UPC cred ca e posibil sa platesti ce facturi vrei si sa lasi gauri in spate; nu avertisment, nici o vorba la casierie, nu stiau nimic...
pana in momentul de fata, de anul trecut, au venit in posta doar vreo 4 facturi, restul....casierie

luna trecuta am sunat la ei si am cert pt a 100000 oara sa revina la transmiterea pe email cum era inainte; cica nu le mai permite sistemul decat manual
am cerut factura si am primit un pdf cretin, fara sigla, fara cap de tabel, numai cifre :(; contul pentru virat banii era gresit, unul vechi de ~2 ani; noroc ca m-am prins la timp

am platit pe 28 (cablu+internet+telefon); zilele trecute m-am trezit in posta cu o factura (a 5-a :)) numai pt CABLU in care eram restant! si aveam de platit si luna curenta! explicatia: pentru ca nu am platit cu destul timp inainte de scadenta, s-au emis facturi separata cablu si internet, dar restanta sa nu o iau in seama ca e platita :(

si ca sa fie totul ok, in ultimele 30 zile am dat reset la modem de cel putin 15 ori! practic de aproape 4 luni am probleme..
...desi 3 ani de astral uitasem complet de modeml acela

tot sunt fericit ca inca merge ok; nu 3 mbps dar la 1 ajunge
Aceeasi problema. Acu' 2 zile m-a sunat unu de la UPC sa-mi spuna ca n-am platit facturile la ei si ca sint restant.
Citat:
"Va invit sa va achitati datoriile fata de noi la orice oficiu de relatii cu clientii ( recte casieria:P)"
Ei bine, dupa ce i-am dat numarul chitantelor cu care platisem, a amutit, asa ca i-am servit-o si eu, evident fara nici un rezultat practic:
"Va invit sa-mi dati viteza de abonament Ultra, pe care il platesc si nu de Light, ok?"
:lol:

#89
juve_merda

juve_merda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 18.10.2006
de azi sunt abonat clicknet. bye bye upc. dupa mine potopul :P :)

#90
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

 juve_merda, on Sep 6 2007, 23:28, said:

de azi sunt abonat clicknet. bye bye upc. dupa mine potopul :P :)
Wait, wait! I'm coming!  :lol:
Miine la prima ora sint la RTLC si la a doua ora la UPC sa le dau cu modemul in cap! :angry:

Edited by sabian, 06 September 2007 - 22:31.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate