Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

UPC ASTRAL la pamant

- - - - -
  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#37
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

View Postdon_dannielo, on Aug 2 2007, 16:16, said:

Si la mine la fel. M-a si sunat un bou de doua ori sa-mi zica de restanta imaginara. Adevarul ca platisem factura tarziu, fix in a 10-a zi dupa data scadenta, dar m-a sunat la vreo 3 zile dupa aia. Asa greu se misca informatiile prin sistemul lor?

In alta ordine de idei, de cateva ore la abonamentul de 6 mega am uimitoarea viteza de:

[ http://www.speedtest.net/result/164119827.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Probabil ca te-au "sanctionat" pt ca n-ai platit la timp.  :lol: :P

#38
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

View Postdon_dannielo, on Aug 2 2007, 16:16, said:

Si la mine la fel. M-a si sunat un bou de doua ori sa-mi zica de restanta imaginara. Adevarul ca platisem factura tarziu, fix in a 10-a zi dupa data scadenta, dar m-a sunat la vreo 3 zile dupa aia. Asa greu se misca informatiile prin sistemul lor?

In alta ordine de idei, de cateva ore la abonamentul de 6 mega am uimitoarea viteza de:

[ http://www.speedtest.net/result/164119827.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pai normal ca obtii viteza aia daca faci test pe cel mai prost server din tara listat la speedtest.net, si anume Evoda Bucuresti, site-ul caruia la ora 19:39 arata cam asa:

Server not found

Firefox can't find the server at www.evoda.ro.
:lol:

De varza ce sunt cred ca au dat si faliment :lol:

Am mai zis-o si in alte topicuri... incercati teste pe gazduire.ro, iar la speedtest.net pe serverul de Timisoara sau Munich Germania.

P.S 1 Cand faceti testul de viteza, opriti orice download / upload activ. Reteaua trebuie sa fie idle. Multi fac greseala sa faca teste cu downloadul activ si atunci normal ca rezultatul iese prost.
P.S 2 Si aici a mers infect ieri UPC. Nu am sarit de 1 mbps. Azi se pare ca si-a revenit. Cred ca a fost de la vreme.

Edited by DJ MOraleSs, 02 August 2007 - 18:49.


#39
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postcretacic, on Aug 2 2007, 17:23, said:

apropo, daca stii data scadentei, inseamna ca ai intrat in posesia facturii, lucru care mie nu mi se intampla....
Pai de vreo doua luni vin din nou, au schimbat curierul cu posta romana. Factura emisa pe 3.07 are data scadenta 31.07, dar ajunge acasa pe 28.07. Acum sa aibe si pretentia sa o platesc instant e cam mult.

View PostDJ MOraleSs, on Aug 2 2007, 19:41, said:

Pai normal ca obtii viteza aia daca faci test pe cel mai prost server din tara listat la speedtest.net, si anume Evoda Bucuresti, site-ul caruia la ora 19:39 arata cam asa:

Server not found

Firefox can't find the server at www.evoda.ro.
:lol:
Am facut testul pentru ca am observat ca nici browsingul nu mergea calumea.

Oricum, si-a revenit. Am 5 mega pe serverul din Constanta, ala de la Evoda nici nu mai apare pe speedtest  :lol:

#40
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003
[ http://www.speedtest.net/result/164280196.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Viteza de ab. Ultra.
Si pe alt server din Tm:
[ http://www.speedtest.net/result/164281716.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asa ca nea' Moraless, las-o bre mai moale, ca ai ajuns ca Romaximus cu Daciile.  :P :lol:

#41
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

View PostDJ MOraleSs, on Aug 2 2007, 19:41, said:

P.S 2 Si aici a mers infect ieri UPC. Nu am sarit de 1 mbps. Azi se pare ca si-a revenit. Cred ca a fost de la vreme.
UPC-ul merge dupa vreme? Inseamna ca-ti contrazici toate posturile de pe sute de pagini in care i-ai laudat la greu.
:lol:

#42
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

View Postsabian, on Aug 2 2007, 21:28, said:

UPC-ul merge dupa vreme? Inseamna ca-ti contrazici toate posturile de pe sute de pagini in care i-ai laudat la greu.
:lol:

Imi spun doar parerea. La mine merge bine. Foarte rar se intampla sa fie probleme cum au fost aseara. Si cand se intampla nu le neg pentru ca nu am de ce. La urma urmei nu exista ISP care sa nu aiba probleme cel putin de 3 ori pe an.

Dar o pb de genul celei de aseara nu imi lasa parerea ca UPC e de rahat. A fost vreme si mai rea decat cea de ieri si a mers impecabil. Am auzit azi ca a fost vb despre niste lucrari si nu despre influenta vremii :)

Repet... nu sustin UPC sau sa ramaneti la ei, nu ii fac reclama sau propaganda. Vin doar cu argumente aici si atat. Spun asta pentru ca vad ca am fost prost inteles inca de la inceput. Precursorul unor discutii stim cu totii cine este.. si se pare ca el nu a inteles asta de la bun inceput.

Cu siguranta daca apare o oferta mai buna ma mut si eu. Nu sunt lipit de ei. Ma tenteaza o conexiune directa pe fibra optica la un ISP de aici din oras. Dar deocamdata sunt multumit cu ce am. Cand nu-mi mai convine, ma mut si gata.

Edited by DJ MOraleSs, 02 August 2007 - 20:47.


#43
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
nu se poate, si aici tot peste asta dau!

#44
peus

peus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 18.09.2005
Peste cine man ?
:o

#45
juve_merda

juve_merda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 18.10.2006
la ora asta imi merge in 2800 kbps banuiesc ca din cauza ca nu merge traficul p2p   :deadtongue:

#46
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

View Postcretacic, on Aug 2 2007, 22:52, said:

nu se poate, si aici tot peste asta dau!

Uite .. pentru tine fac un favor... pentru ziua de ieri si pt tine

UPC E DE CACAT! E ok asa?

Fa printscreen sa retii ce am scris aici!

Imi cer scuze fata de cei care se simt deranjati de expresie dar am zis sa-i fac pe plac lui cretacic ca deja nu mai suport ironiile lui!

Edited by DJ MOraleSs, 02 August 2007 - 22:02.


#47
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

Quote

Eu de 3 luni primesc atasat la factura o instiintare cum ca am un debit la ei, cu toate ca sint la zi cu ei.
Am intrebat la caserie, unde nu apare nici un debit, de ce imi tot trimit instiintarile alea.
Raspunsul a fost dezarmant: Preventiv!!!
:lol: Nu-mi vine sa cred ca ti-a dat raspunsul asta  :lol:

Quote

mi spun doar parerea. La mine merge bine. Foarte rar se intampla sa fie probleme cum au fost aseara. Si cand se intampla nu le neg pentru ca nu am de ce. La urma urmei nu exista ISP care sa nu aiba probleme cel putin de 3 ori pe an.
Or fi de kkao UPC-ul dar eu n-am avut absolut nici o problema niciodata. Am abonament standard, downloadul merge cu aprox 320 kb/s, se intrerupe foarte rar si atunci putin. Poate sunt eu mai norcos.

#48
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

View PostSE7EN, on Aug 2 2007, 23:03, said:

:lol: Nu-mi vine sa cred ca ti-a dat raspunsul asta  :lol:

Or fi de kkao UPC-ul dar eu n-am avut absolut nici o problema niciodata. Am abonament standard, downloadul merge cu aprox 320 kb/s, se intrerupe foarte rar si atunci putin. Poate sunt eu mai norcos.

Stai asa ca acum o sa sara creta-chick pe tine ca ai avut tupeul sa lauzi UPC-ul. :lol:

Later edit: Cred ca suntem amandoi mai norocosi. Impreuna cu toti cei carora le merge bine UPC... marea majoritate nefiind participanti pe forum. ;)

Na! Oftica-te iar creta-chick :D

Edited by DJ MOraleSs, 02 August 2007 - 22:10.


#49
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006

View PostDJ MOraleSs, on Aug 2 2007, 23:04, said:

Stai asa ca acum o sa sara creta-chick pe tine ca ai avut tupeul sa lauzi UPC-ul. :lol:

Later edit: Cred ca suntem amandoi mai norocosi. Impreuna cu toti cei carora le merge bine UPC... marea majoritate nefiind participanti pe forum. ;)

Na! Oftica-te iar creta-chick :D



ma oftic!   uite mor de ciuda!
nu am nimic cu userii decenti, tu nu te numeri printre ei!  pacat de tine ca esti printre putinii care stiu limba romana! apropo, ai mai mult de 18 ani?  dupa reactiile tale, plus faptul ca imi pocesti numele, se pare ca nu!   peace!

#50
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

View Postcretacic, on Aug 2 2007, 23:46, said:

ma oftic!   uite mor de ciuda!
nu am nimic cu userii decenti, tu nu te numeri printre ei!  pacat de tine ca esti printre putinii care stiu limba romana! apropo, ai mai mult de 18 ani?  dupa reactiile tale, plus faptul ca imi pocesti numele, se pare ca nu!   peace!

Eu am mai multi ani decat iti poti imagina, insa meseria nu-mi da voie sa nu fiu asa ironic uneori :) Din asta imi castig painea. Si o zic cu mandrie ca Mircea Badea imi e ca un fel de mentor... daca intelegi ce vreau sa zic ;)
Anyway... stiu sa fiu si decent. Si puteam fi in continuare daca nu ma ironizai absolut degeaba. Deci n-am nimic cu tine sau cu oricine altcineva atata timp cat nu sunt ironizat fara un motiv bine intemeiat.
Bafta!

Edited by DJ MOraleSs, 02 August 2007 - 23:22.


#51
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

View PostDJ MOraleSs, on Aug 2 2007, 23:04, said:

Stai asa ca acum o sa sara creta-chick pe tine ca ai avut tupeul sa lauzi UPC-ul. :lol:

Later edit: Cred ca suntem amandoi mai norocosi. Impreuna cu toti cei carora le merge bine UPC... marea majoritate nefiind participanti pe forum. ;)

Na! Oftica-te iar creta-chick :D
Prietene, chiar n-ai inteles nimic.  :P
La tine merge UPC-ul bine, la noi nu. Si sintem mai multi. Si ne spunem of-ul pe aici, ca la "felatii cu clientii" ii doare fix in pix.
Asa ca ar trebui sa respecti decizia majoritatii, nu sa zici ca are cineva ceva cu tine.
NOUA NE MERGE PROST! Si le dam o caciula de bani pe luna pentru niste servicii de calitate inferioara.
Si vrem sa ne respecte ca si clienti, nu doar s-o zica in reclame si in fluturasii pe care ii trimit odata cu factura.
Capisci, mai clona lui Mircea Badea. :)
BTW, daca Mircica e mentorul tau, tu cum ai multi ani? :rolleyes:

#52
katalanul

katalanul

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.07.2007
Si eu sunt tot din Braila cu abonament standard si ca mai toti de pe aici nu am avut de ales este singurul provider din zona mea(cartier Obor ,pe langa cimitirul Sf Constantin) si toti cei pe care ii cunosc din Braila cu abonamente la RDS se lauda ca prind viteze colosale ptr mine si UPC-ul meu.De ceva zile bune la teste nu sare de 500 Kbps si cea mai mare viteza de download prinsa ever de mine a fost de 330 Kbps

#53
juve_merda

juve_merda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 18.10.2006
confirm cele spuse de katalanu. mie ziua de 4-5 saptamani nu imi trece de un 7-800 kbps. de o saptamana nu depaseste 4-500 kbps.

Last Result:
Download Speed: 306 kbps (38.3 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 483 kbps (60.4 KB/sec transfer rate)

maine sunt prezent la RTC sa vad cum si in ce fel.

#54
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006

View Postjuve_merda, on Aug 5 2007, 22:17, said:

confirm cele spuse de katalanu. mie ziua de 4-5 saptamani nu imi trece de un 7-800 kbps. de o saptamana nu depaseste 4-500 kbps.

Last Result:
Download Speed: 306 kbps (38.3 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 483 kbps (60.4 KB/sec transfer rate)

maine sunt prezent la RTC sa vad cum si in ce fel.



nu te grabi!  asteapta urmatoarea oferta!   asa voi proceda si eu!   UPC go to hell

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate