Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

UPC ASTRAL la pamant

- - - - -
  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#19
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
sa ma anunti si pe mine daca iti spun ceva "secrete" cei de la astral  :lol:

#20
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Privitor la cei ce se intreaba de ce seara merge cu 1-2 mbps din aia 6 maxim in zona Braila-Galati. Raspunsul e simplu. Suprasolicitare(clienti multi) si banda putina.

#21
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
Si toata aceasta problema "nocturna" este suta la suta legala.In contract iti garanteaza 98% din timpul lunii calitatea serviciilor.Asta ar insemna , prin calcul, ca 15 ore din toata luna ei pot sa faca ce vor cu netul ... Din pacate, mai sunt intreruperi, perioade cand merge slab, chiar si cand merge bine noaptea tot se face trafic mare, deci cu mult peste cele 15 ore.

#22
greek2005

greek2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 25.05.2005

View Postmsmihai, on Mar 30 2007, 20:07, said:

Salut. Am si eu oarece probleme de doua zile cu UPC-ul din Braila. De doua zile nu mi se mai respecta banda ( 4 mbps ) . Am verificat acest lucru intrand pe site-ul speed.timisoara.ro . In mod normal , pana acum 2 zile mi se indica o viteza de 3800 si ceva, deci aproape de 4096. De doua zile imi afiseaza numai 200-300,500-600. Cand incerc un ping catre orice adresa primesc intarzieri, pierderi, in loc de ping 20-30 cum ar fi normal am ping 50-60, chiar 100. Mai este cineva in situatia mea?
sa verifici timpi de raspuns si sa vezi frumusete, timpi de 7000 , 8000 ms, eu de o luna de zile ii sun in fiecare seara din cauza scaderii vitezei de la 2700 kbps la 300-400 kbps si asta la un abonament bussines de 2.000.000

#23
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
de cateva zile bune, nici pe http nu mai am mai mult de 2,5 Mbps; cat despre torente, nici nu-mi mai pierd timpul sa incerc

#24
mdf

mdf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 11.01.2007
Cocotierii astia de la UPC sunt sub orice critica, dupa ce am avut probleme cu banda acum am probleme ca trebuie sa incerc de mai multe ori pana sa ma conectez la un site. Fara cuvinte.

#25
moob elran

moob elran

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 24.03.2007
Asta e , incercati un operator cat de cat mai serios .

#26
mdf

mdf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 11.01.2007

View Postmoob elran, on Apr 5 2007, 15:36, said:

Asta e , incercati un operator cat de cat mai serios .
Pai crezi ca daca aveam de ales mai stateam la internetul prin sarma a inteligentilor astora?

#27
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
si azi merge http-ul, pe www.microsoft.com, deci nu orice sait, cu 180 kBps, adica exact cat mergea si inainte de marire la abonamentul meu...

#28
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
ieri a cazut reteaua upc cu totul, o fi fost vreo pana de curent in cartierul unde au ei sediul , si dupa revenire am experimentat, pentru vreo jumatate de ora, viteza maxima de download pe http, 720 kBps, adica 6 mb, suficient cat sa se incarce un "ceva" de 700 mega de pe un site oarecare. minunea nu a tinut mai mult, asa ca al doilea "ceva" pe care am incercat sa-l dau jos de pe acelasi site s-a multumit cu 100 si ceva kBps, semn ca au avut timp nefericitii sa reintroduca restrictiile la viteza de download

#29
mdf

mdf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 11.01.2007
La mine (locuiesc in Braila) pica in continuu fara exagerare, sunt norocos daca apuc sa postez si asta, iar pentru mine o minune este sa reusesc sa ma conectez la google (am ajuns sa vad si asa ceva). Sunt terminati, cred ca ar trebui un site facut numai pentru prostia cocotierilor de la UPC.

#30
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
dupa ce azi-noapte imi mergea internetul cu neverosimila viteza de sub 2 Mbps, din cei maximum 6 din contract, iata ca azi calitatea conexiunii tinde catre dial-up, astfel ca experimentez viteze de sub 300 kbps, echivalentul a sub 40 kBps, si asta doar pentru 110 lei lunar....traiasca UPC!

#31
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003
Dupa lupte seculare si 'nspe mii de reclamatii, ieri am primit un mail de la o doamna de la sediul din Cluj,
care ma intreaba de problemele reclamate, adresa si nr. de contract.
In caz ca se va rezolva ceva, am sa va tin la curent cu evolutia situatiei, cu toate ca eu sint sceptic.
Ceea ce e cel mai ciudat, e ca la inceputul maririi de banda, imi mergea netul cu 3700-3800kb/s, scazind dupa 3 saptamini la
1200-1500kb/s.

Edited by sabian, 01 August 2007 - 20:55.


#32
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006

View Postsabian, on Aug 1 2007, 21:55, said:

Dupa lupte seculare si 'nspe mii de reclamatii, ieri am primit un mail de la o doamna de la sediul din Cluj,
care ma intreaba de problemele reclamate, adresa si nr. de contract.
In caz ca se va rezolva ceva, am sa va tin la curent cu evolutia situatiei, cu toate ca eu sint sceptic.
Ceea ce e cel mai ciudat, e ca la inceputul maririi de banda, imi mergea netul cu 3700-3800kb/s, scazind dupa 3 saptamini la
1200-1500kb/s.


eu am primit chiar un telefon de la o tipa, probabil din call center, care imi amintea ca trebuie sa platesc o factura!  factura care oricum nu venise!  i-am zis nefericitei ca sunt cu platile la ei la zi, s-a mai uitat, biata, prin ce s-o fi mai uitat si a zis ca, daca e cum sustin eu, atunci e in regula si sa am o zi buna!   i-am urat si eu la fel, direct proportional, insa, cu a sa competenta....

este al doilea motiv care ma determina de la 1 septembrie sa plec spre alte orizonturi si sa nu mai aud de upc in vecii vecilor amin!  :))
primul motiv pariez ca nu-l banuiti!

#33
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

View Postcretacic, on Aug 1 2007, 23:11, said:

eu am primit chiar un telefon de la o tipa, probabil din call center, care imi amintea ca trebuie sa platesc o factura!  factura care oricum nu venise!  i-am zis nefericitei ca sunt cu platile la ei la zi, s-a mai uitat, biata, prin ce s-o fi mai uitat si a zis ca, daca e cum sustin eu, atunci e in regula si sa am o zi buna!   i-am urat si eu la fel, direct proportional, insa, cu a sa competenta....

este al doilea motiv care ma determina de la 1 septembrie sa plec spre alte orizonturi si sa nu mai aud de upc in vecii vecilor amin!  :))
primul motiv pariez ca nu-l banuiti!
Eu de 3 luni primesc atasat la factura o instiintare cum ca am un debit la ei, cu toate ca sint la zi cu ei.
Am intrebat la caserie, unde nu apare nici un debit, de ce imi tot trimit instiintarile alea.
Raspunsul a fost dezarmant: Preventiv!!!   :D :D :D

Edited by sabian, 02 August 2007 - 09:26.


#34
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postsabian, on Aug 2 2007, 10:25, said:

Eu de 3 luni primesc atasat la factura o instiintare cum ca am un debit la ei, cu toate ca sint la zi cu ei.
Am intrebat la caserie, unde nu apare nici un debit, de ce imi tot trimit instiintarile alea.
Si la mine la fel. M-a si sunat un bou de doua ori sa-mi zica de restanta imaginara. Adevarul ca platisem factura tarziu, fix in a 10-a zi dupa data scadenta, dar m-a sunat la vreo 3 zile dupa aia. Asa greu se misca informatiile prin sistemul lor?

In alta ordine de idei, de cateva ore la abonamentul de 6 mega am uimitoarea viteza de:

[ http://www.speedtest.net/result/164119827.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#35
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006

View Postdon_dannielo, on Aug 2 2007, 16:16, said:

Si la mine la fel. M-a si sunat un bou de doua ori sa-mi zica de restanta imaginara. Adevarul ca platisem factura tarziu, fix in a 10-a zi dupa data scadenta, dar m-a sunat la vreo 3 zile dupa aia. Asa greu se misca informatiile prin sistemul lor?

In alta ordine de idei, de cateva ore la abonamentul de 6 mega am uimitoarea viteza de:

[ http://www.speedtest.net/result/164119827.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


eu sunt ceva mai norocos:


[ http://www.speedtest.net/result/164150395.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006

View Postdon_dannielo, on Aug 2 2007, 16:16, said:

Si la mine la fel. M-a si sunat un bou de doua ori sa-mi zica de restanta imaginara. Adevarul ca platisem factura tarziu, fix in a 10-a zi dupa data scadenta, dar m-a sunat la vreo 3 zile dupa aia. Asa greu se misca informatiile prin sistemul lor?

In alta ordine de idei, de cateva ore la abonamentul de 6 mega am uimitoarea viteza de:

[ http://www.speedtest.net/result/164119827.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



apropo, daca stii data scadentei, inseamna ca ai intrat in posesia facturii, lucru care mie nu mi se intampla....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate