Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Halkidiki

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
6632 replies to this topic

#5023
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,649
  • Înscris: 12.12.2006
Dar calitatea e multa mai buna la taverne decat la AI. Deci depinde cat e de strans bugetul.

#5024
SmileyK

SmileyK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 15.12.2012
Multumesc, BlueKing-69!

#5025
adriaticad

adriaticad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.11.2011
Filippos studio & apartaments in Nikiti . http://www.filippos-studios.gr/
Cine poate da informatii despre aceasta locatie ?

#5026
adelino

adelino

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.07.2010

View Postlgoctavia, on 24 ianuarie 2013 - 22:54, said:

Buna,

As avea si eu o intrebare. A fost cineva in Polichrono anul trecut si daca da, sunt curioasa la ce suma ajunge un pranz sau o cina la tavernele de pe faleza. Vreau sa vad daca merita sa luam All Inclusive la hotel sau nu. Diferenta pentru 2 persoane pe 8 nopti e de 200 de euro si incerc sa imi fac o idee daca e avantajos sau nu.

Multumesc frumos,
Buna ziua,
Cu informatii despre Polichrono va pot ajuta..in ultimii 3 ani numai aici merg..referitor la ceea ce spune colegul atupi e fals...se mananca f bine ,chiar pe saturate sub 30 euro
Daca doriti va stau la dispozitie
Imi comunicati adresa de mail si ne auzim

#5027
clauscdi

clauscdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 26.07.2007

View Postlgoctavia, on 24 ianuarie 2013 - 22:54, said:

Buna,

As avea si eu o intrebare. A fost cineva in Polichrono anul trecut si daca da, sunt curioasa la ce suma ajunge un pranz sau o cina la tavernele de pe faleza. Vreau sa vad daca merita sa luam All Inclusive la hotel sau nu. Diferenta pentru 2 persoane pe 8 nopti e de 200 de euro si incerc sa imi fac o idee daca e avantajos sau nu.

Multumesc frumos,

Depinde cat de gurmanzi sunteti, insa all inclusive ca si concept ori e scump si bun, ori e ieftin si foarte prost (mancarea se repeta, bauturile sunt slabe sau imbogatite cu apa, sucurile nu mai spun). Daca ai hotel pe plaja si 8 zile stai doar prin statiune, fara excursii, atunci te poti gandi sa iei toate mesele la ei, altfel nu vad rostul de a sta legat de hotel. E adevarat ca mesele in statiune te pot costa mai mult decat un all inclusive, dar ai libertatea de a alege sa mananci ce vrei, unde vrei.

#5028
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009
Salut.As vrea sa va intreb care sunt cele mai animate statiuni din Halkidiki,si daca plajele lor sunt de nisip si cu intrare lina pentru copii,sau daca exista localitati apropiate de ele cu plaje bune,Va intreb,deoarece copiii mei vor plaja frumoasa,dar vor sa aiba si ce face seara,si trebuie sa impac si capra si varza.Si as vrea sa intreb daca stie cineva ceva de Fourka,si de hotelu Edem Paradise de acolo.Multumesc!

#5029
zazah

zazah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.07.2007
bine v-am gasit!

Intentionam sa petrecem la inceputul lunii august un sejur de 7-9 zile, pe Kassandra, la Kriopigi Beach Hotel.
Vom fi 2 cupluri, de aprox. 30 ani, cu auto propriu.
Am citit ultimele 15 pagini si am aflat o multime de lucruri utile insa ar mai fi niste chestii care ne intereseaza. Viata de noapte!!
Nu suntem in categoria " fiecare noapte in alt club sau discoteca" dar ne-am dori totusi ca 2-3 nopti sa iesim in acest scop, macar in vacanta Posted Image
II rog pe cei care stiu sa ne spuna fie localitatile, fie chiar barurile / cluburile / terasele la care au fost si s-au simtit bine, cu cat de multe detalii posibile:
- ce fel de muzica se punea?
- pana la ce ora era o atmosfera faina?
- cat de costisitor era? - cat era o bere / un cockteil? se platea intrare sau nu?
- care era media de varsta care frecventa localul respectiv (ne-am dus o data intr-un "loc" care parea misto dar dupa ce am intrat efectiv inauntru ne-am dat seama ca era pentru adolescenti :).
- ce recomanadari aveti in acest sens?

In acelasi timp, daca cineva a fost cumva la Kriopigi Beach Hotel - si poate oferi ceva impresii, am fi incantati.
Multumesc anticipat.

#5030
adelino

adelino

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.07.2010
Daca imi permiti user Zazah...daca nu ai cumparat bilete pt Kriopigi Beach Hotel e bine....ca si statiune Kriopigi e inexistenta
-hotelul e departe de plaja
-plaja e ciudata rau

Astea sunt doar parerile mele.
Sincer cele mai bune recomandari despre Grecia ti le poate spune user IONESCUNIC care e cel mai tare ,,,,cauta-l pe forum si nu vei regreta

Edited by adelino, 27 February 2013 - 20:35.


#5031
zazah

zazah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.07.2007
Multumesc pentru interventie si parere "adelino".
Ce vrei sa spui prin faptul ca plaja e ciudata rau?

#5032
tacl2013

tacl2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.01.2013

View Postradurobertin, on 17 februarie 2013 - 16:22, said:

Salut.As vrea sa va intreb care sunt cele mai animate statiuni din Halkidiki,si daca plajele lor sunt de nisip si cu intrare lina pentru copii,sau daca exista localitati apropiate de ele cu plaje bune,Va intreb,deoarece copiii mei vor plaja frumoasa,dar vor sa aiba si ce face seara,si trebuie sa impac si capra si varza.Si as vrea sa intreb daca stie cineva ceva de Fourka,si de hotelu Edem Paradise de acolo.Multumesc!

Neos Marmaras de pe Sithonia ar fi mai mare, nu neaparat de agitatie, au si ceva cluburi, ar fi si de plimbat, astfel incat in 5 minute sa nu traversezi toata statiunea. Plaja orasului e de nisip, intrarea lina. Ceva mai aglomerata spre week-end dar ar fi si terase/chioscuri in apropiere de unde poti lua una alta. Sau cazare in apropiere, astfel incat ziua plaja, seara Neos.

#5033
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 08.09.2006
Salut tuturor,

Anul asta mergem la Blue Dolphin.
As dori sa stiu daca ma poate ajuta cineva care a fost cu indicatii despre traseu.
Google maps imi da: http://goo.gl/maps/MoXU5. Este OK?

Cum este bucatica de traseu dupa ce se iese din autostrada? Adica asta: http://goo.gl/maps/jMhp0. Sau se merge pe alt drum?

Daca imi puteti recomanda alt traseu batut, va rog sa o faceti. Am studiat si postul Cu masina spre Grecia in care se vorbea despre traversarea Bulgariei, dar am zis ca pareri de la cineva care a fost chiar in Halkidiki sunt cel mai bine venite.

Multumesc.

Edited by manead, 01 March 2013 - 14:21.


#5034
sonia73

sonia73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 23.01.2013
Buna,

Anul asta mergem pentru prima data in Grecia si am ales Halkidiki, Sithonia, Psakoudia, Philoxenia Bungalows. Cine ne poate spune si noua cate ceva despre locatie si niste tipsuri pentru petrecerea timpului liber, cum ar fi targuri, ceva de vizitat in apropiere, preturi si, daca cineva a fost in vara trecuta, cat costa sa mergi in croaziera la muntele athos plecand din portul ouranopolis (noi suntem cu masina si inteleg ca daca mergi in ouranopolis iesi mai ieftin decat daca pleci din ormos panagias).
Multumesc

#5035
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,649
  • Înscris: 12.12.2006
Uite aici despre croazirele din Ouranopolis, din pacate pretul nu e pe site.
http://www.athos-cru...thos-cruise.php

Si noi vrem sa facem croaziera tot din Ouranopolis, pe cea de dimineata, ca sa nu pierdem plaja de dupa amiaza. Croaziera cealalta, din Ormos panagias, iti mananca toata ziua. Asa, plecam dimineata cu masina, facem croaziera, apoi luam prazul in Ouranopolis linistiti, fara sa fim stresati ca trebuie sa fim la ora cutare la vapor, ne mai plimbam putin si apoi luam masina spre cazare sau spre o plaja.

#5036
sonia73

sonia73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 23.01.2013
da, la acelasi lucru ne-am gandit si noi. multumesc

#5037
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,753
  • Înscris: 26.08.2008
Pentru croaziere din Ouranopolis daca mergeti la vas (noi am fost de fiecare data cu Ioanna) si negociati cu "capitanul" scoateti un tarif de cca 12 - 15 eur / persoana. Posted Image
Parcare cu plata aveti inainte de a intra in micuta localitate, pe dreapta.

@ sonia73: veti fi foarte multumiti de alegere (ma refer la cazarea voastra).   Posted Image
Uite, aici gasesti si trei relatari:
http://forum.softped...alows-1297.html
Despre Philoxenia am scris mai pe larg si in topic (vezi postarea 3735 si urmatoarele):
http://forum.softped.../page__st__3726

@ manead: exista topic dedicat drumului spre Grecia.
Oricum, personal recomand pentru Halkidiki traseul: Ruse - Sofia - Kulata - Salonic - Halkidiki.

Edited by BlueKing-69, 01 March 2013 - 22:32.


#5038
sonia73

sonia73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 23.01.2013

View PostBlueKing-69, on 01 martie 2013 - 22:19, said:

Pentru croaziere din Ouranopolis daca mergeti la vas (noi am fost de fiecare data cu Ioanna) si negociati cu "capitanul" scoateti un tarif de cca 12 - 15 eur / persoana. Posted Image
Parcare cu plata aveti inainte de a intra in micuta localitate, pe dreapta.

@ sonia73: veti fi foarte multumiti de alegere (ma refer la cazarea voastra).   Posted Image
Uite, aici gasesti si trei relatari:
http://forum.softped...alows-1297.html
Despre Philoxenia am scris mai pe larg si in topic (vezi postarea 3735 si urmatoarele):
http://forum.softped.../page__st__3726

@ manead: exista topic dedicat drumului spre Grecia.
Oricum, personal recomand pentru Halkidiki traseul: Ruse - Sofia - Kulata - Salonic - Halkidiki.
multumesc pentru informatii

#5039
LIST

LIST

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 26.10.2007
In Pefkohori la Ioli Village sau Atrium Hotel a fost cineva ? Nu prea sunt informatii pe forum dar poate am noroc...

#5040
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 08.09.2006

View PostBlueKing-69, on 01 martie 2013 - 22:19, said:


@ manead: exista topic dedicat drumului spre Grecia.
Oricum, personal recomand pentru Halkidiki traseul: Ruse - Sofia - Kulata - Salonic - Halkidiki.

Da, exista. Si am zis ca am citit si acolo.
Numai ca aici ma gindeam ca sunt oameni care chiar au mers la Blue Dolphin si mi-ar putea face recomandari proaspete.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate