Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google
 Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 

Ciudatenie: la ralanti nu merg 2 pistoane

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
aandrei79

aandrei79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.12.2006
Nu stiu ce naiba are, dar la ralanti nu merg pistoanele 1 si 3. Am verificat daca are scanteie. Este! Fisele sunt puse bine.
Cum se manifesta: am lasat motorul la ralanti si am scos ambele fise de pe bujii. Nu s-a simtit nici o diferenta. Daca le pun la loc, turez motorul la peste 1500-2000 turatii/min, in momentul in care scot una din fise imediat se simte la motor ca incepe sa se chinuie. Bujiile sunt in regula ca le-am schimbat intre ele (cele de la pistonele 2-4 le-am pus la 1-3 si invers). De asemenea, bujiile erau curate (nu erau afumate).
Masina e un Oltcit Club.

Edited by aandrei79, 16 December 2006 - 21:38.


#2
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
La ralanti ai scinteie pe cele doua fise ?
La turatie, scinteia este puternica ? adica este la fel ca la pistoanele 2-4 ?
Cumva capacul de la delcou ? Cumva reglajul culbutorilor ?

#3
aandrei79

aandrei79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.12.2006
La ralanti are scanteie, ca am scos fisele de la 1-3 si cu cealalta mana eram pe caroserie: garantat are scanteie :naughty:

Capacul de la delcou l-am schimbat si nu e de acolo... la fel face si cu altul.

De la culbutori, nu stiu ce sa zic... m-am gandit si la asta, dar mi se pare ciudat ca atunci cand maresc turatia merge fara probleme.

#4
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
e de la bujii sau de la fise. e posibil sa iti "fure" curent 1-2 fise patrunse si la turatie mare nu mai face figura caci are destula scanteie, dar la turatie mica, fiind scanteia mai rara se simte...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate