Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Probleme captura Mini DV

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
tit

tit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.07.2003
Am nevoie de ceva ajutor la o problema....
Am o camera Pansonic NX-GX7 ( mini DV ) si vreau sa fac captura pentru a pune pe CD filmarile facute.
Virtual DUB 1.5.4.si 1.5.5 nu vrea sa vada device-ul conectat prin firewire. Am zis : O.K., no problem, incercam cu Windows Movie Maker. Aici merge bine, dar fisierul salvat ( fie DV-AVI, fie WMV ) nu il pot deschide cu Virtual DUB-ul  din cauza ca " exista o violare de codec, bla, bla, bla).
De ce o fi asta?
De ce nu ma lasa V DUB sa fac captura? Adica de ce nu o vedea camera?
Exista vreo alta combinatie software pentru a captura si apoi comprima ?

Cu multumiri

#2
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
s-a tot discutat si ras-discutat. de ce nu incerci mai intai sa citesti topicurile vechi ?
vdub e pt capturi analogice, nu pentru transfer digital. ca sa-ti deschida fisierele DV facute cu movie maker, iti trebuie un codec DV VFW (cum ar fi panasonic DV sau si mai bine, cel de la mainconcept)

#3
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Ca sa nu ai problemele la care se refera GunX in legatura cu VirtualDub vezi ca aici gasesti un program mic si free, nu iti spun cum se numeste, ca sa citesti tot ce scrie acolo.  :D

Apoi in setarile acestui program, la Config... ai posibilitatea de a transfera prin firewire materialul DV si in format type-2 AVI ca sa nu mai ai preobleme cu VirtualDub.

Daca vrei mai multe, apasa aici >>> :search:.

enjoy,
Mtz

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate