Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

A7N8X

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
abil-psihic

abil-psihic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 23.08.2004
Salut!
Am avut o placa de baza EPOX care a dat recent ortul popii si am fost nevoit sa-mi iau una noua, pt un Barton 2800. Singura gasita a fost o Asus A7N8X.

De mers merge bine, doar ca are o problema f iritanta. Scoate un sunet f ciudat, ca si cum cineva ar comunica prin alfabetul morse cu mine. Un sunet ascutit care se aude atat de la placa, cat si in boxe.

Am zis ca o fi de la placa de sunet integrata si am pus una pe slot, dar tot degeaba. Acelasi sunet.

O chestie interesanta e ca sunetul de care vorbesc se aude doar cand nu am nimic deschis. Daca dau drumul la Winamp, BSPlayer sau alte programe care necesita sunet, problema dispare.

Ceva sugestii?
A mai avut cineva problema asta?

#2
claus_S

claus_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 26.10.2006

View Postabil-psihic, on Dec 12 2006, 17:28, said:

Salut!
Am avut o placa de baza EPOX care a dat recent ortul popii si am fost nevoit sa-mi iau una noua, pt un Barton 2800. Singura gasita a fost o Asus A7N8X.

De mers merge bine, doar ca are o problema f iritanta. Scoate un sunet f ciudat, ca si cum cineva ar comunica prin alfabetul morse cu mine. Un sunet ascutit care se aude atat de la placa, cat si in boxe.

Am zis ca o fi de la placa de sunet integrata si am pus una pe slot, dar tot degeaba. Acelasi sunet.

O chestie interesanta e ca sunetul de care vorbesc se aude doar cand nu am nimic deschis. Daca dau drumul la Winamp, BSPlayer sau alte programe care necesita sunet, problema dispare.

Ceva sugestii?
A mai avut cineva problema asta?


mai este un topic deschis pe problema asta . Use search

IO am un calc cu o placa de baza A7N8X de luxe  si merge impecabil.

#3
abil-psihic

abil-psihic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 23.08.2004
Am cautat pe forum si n-am gasit nici un topic asemanator. Am gasit ceva apropiat pe un alt forum, dar acolo solutia a ramas in coada de peste... Adica nu a dat nimeni un raspuns util.

#4
abil-psihic

abil-psihic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 23.08.2004
Chiar nimeni?

#5
sirviezure

sirviezure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 20.07.2006
Vezi ce scrie in manual, acolo ar trebui sa explice orice sunet.
Eu am varianta deluxe si aveam probleme cu speech reporteru, in jocuri tot zicea ceva de proc, incontinuu, era enervant la maxim. Noroc ca am gasit solutia pe forum strain (mai erau altii cu aceeasi problema) si am rezolvat-o. Tu intai vezi in manual ce zice, si vezi prin bios daca poti sa dai disable la speech sau chestii legate de sunete si avertismente.

#6
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
am aceeasi placa si nu mi sa pare a fi vreo problema!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate