Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

eRDeeSh IASI

- - - - -
  • Please log in to reply
157 replies to this topic

#145
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006

 Rhadoo824, on Oct 5 2008, 21:02, said:

Am facut cerere de trecere de la abonamentul de 45 lei la cel de 35. Viteza pe extern este mai mare de 10 Mbps, la mine ajunge chiar pana la 30 Mbps, la altii 50 Mbps si chiar mai mult de atat.

Wow chiar ai 4MB pe extern?? Pai eu in momnetul de fata cu ab de 45 ron am undeva in jur de 700KB.

#146
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 23.11.2005
De la 1 August s-au bagat viteze de 30 respectiv 50 Mbps in extern.
Treaba este neoficiala si doar in cateva orase.

Nu incepeti cu "la mine merge cu 6 Mbps"
Testele de pe site-uri sunt total irelevante, singura modalitate de a testa banda sunt trackerele externe.
Si eu scoteam 13 Mbps pe Frankfurt dar in uTorrent imi mergea de cateva ori mai repede, cu peersi din afara tarii desigur.

#147
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
La mine chiar merge pe extern cu vitezele specificate :) dupa ce mi-am schimbat abonamentul de la 45 ron la 35 de ron dar nu am apucat sa ma bucur ca platesc mai putin ca de la 1 ian au si bagat 38 ron. ORicum ma gindeam eu ca e frea frumos ca sa fie asa de ieftin.

#148
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
Ce faza de 2 lei a mai facut erdeesh...... in momentul cind deschid calculatorul se conecteaza la retea dar daca vreau sa accesez o pagina de net ma redirecteaza la reclama aia a lor cu oferta de telefonie. Cind dau clic pe continua cu pagina dorita imi da mesajul page can not be display. Tota grozavia asta tine cam 3 minute si dupa aia net-ul merge normal nu ma mai redirecteaza catre nici o pagina si totul e ok.

#149
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Eu am router si nu am vazut niciodata pagina aia :)) .

#150
RoGamer

RoGamer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.03.2005
Apare si la cei cu router daca dai un restart la router. :P

#151
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
Am vazut zilele trecute o chestie interesanta la eRDeeSh.... am fiberlink prin PPPOE dar aveam net fara sa mai creez conectiunea. Pur si simplu bagam cablu de retea si gata aveam net cei drept la o viteza mai mica decit la pppoe. Faza asta a mers citeva zile si gata s-a oprit am net numai daca ma conectez prin pppoe.

Stie cineva ce s-a intimplat? Mie mi-ar fi placut sa mearga netul si asa simplu fara conectiunea pppoe :) dar vad ca cei de la eRDeeSh sau razgindit.

#152
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Nu are nici o legatura cu rds-ul ai avut vreun vecin inteligent care confunda portul WAN al router-ului cu un port LAN si aveai internet de la el asta a fost tot.

Edited by diZy, 20 September 2009 - 13:10.


#153
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
Am vrut sa mai renunt la o parte din serviciile erdeeshiste cum ar fi telefonia si televiziunea si am avut o surpriza de proportii cind am fost la ei deoarece abia din 2012 pot rezilia contractul ca anul trecum mi-am activat optiunea de internet pe digi.mobil iar cind am semnat actul aditional mi-au prelungit automat toate serviciile pe inca 14 luni.

O mizerie ordinara din partea rds....asa ca aveti grija ce semnati ca nu mai scapati usor de ei.

#154
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
Va merge protocolul ipv6 pe routerele wireless? La mine merge doar pe conexiunea direct cu pc-ul.

#155
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,547
  • Înscris: 16.12.2006
De ce trebuie sa intrebi acelasi lucru in 2 topic-uri ?

Daca ai intrebat pe unul asteapta raspuns acolo, nu trebuie sa pui aceeasi intrebare in 10 topic-uri diferite.

#156
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
M-am suparat pe rds ca mi-am batul capul cu un router dir-615 cu tot felul de setari si firmware si in final sa realizez ca e posibil sa fie ceva de la rds. De asta am intrebat de 2 ori.

#157
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Pai daca esti suparat asa tare, eu zic sa postezi pe toate subiectele.

#158
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
Haideti sa nu fim rai....am postat pe Is pentru ca sunt din Is :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate