Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Conexiune RDS + autoconect

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
swaMp

swaMp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 09.06.2005
Start>Control Panel>Network Connections

Aici selectam New Connection Wizard dam Next lasam prima optiune bifata ( Connect to the internet ) inca o data Next selectam a doua optiune ( Set up my connection manually dam Next aici selectam a doua optiune ( Connect using a broodband connection that requires a user name and password dam Next iar la ISP Name scriem RDS la Username luam frumos foaia cu userul si parola scriem userul si parola de 2 ori in cele 2 casute de mai jos dam Next si bifam optiunea Add a shourtcut to my desktop.

Luam frumos acel shourtcut de pe desktop si il tragem catre butonul de start catre meniuri si l ducem in Folderul numit Startup apoi ne ducem in Control Panel la Network Connections si click dreapta pe conectiunea RDS tip PPOE properties => options => debifeaza "Prompt for name and password" urmata de debifarea optiunii "display progress while connecting" ca sa nu va mai apara nimic o sa va apara un mesaj in caz de eroare.Cam acesta a fost tutorialul sper sa va fi fost de folos rog unul dintre admini sau moderatori sa il puna sticky mie mi se pare un lucru esential si bun.

#2
tudor_turcu

tudor_turcu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.377
  • Înscris: 12.09.2003
S-a mai spus cum pe vremuri, in alt post.

View PostswaMp, on Dec 8 2006, 18:50, said:

Luam frumos acel shourtcut de pe desktop si il tragem catre butonul de start catre meniuri si l ducem in Folderul numit Startup ...
E ok si asa, atat ca din pacate daca ruleaza din startup folder nu vei avea siguranta ca ruleaza primul (cel putin in Win95 shrotcut-urile din folder-ul Startup erau rulate alfabetic) - deci daca alt program (gen YM, ICQ, Miranda etc..) incearca sa se conecteze la internet primul, va afisa o eroare .. Ce-i drept, cele mai multe softuri vor re-incerca periodic sa se conecteze, cu unele exceptii (Miranda de ex.) ..
Cred ca un task (planificat cu Task Scheduler) care sa ruleze la logon sau chiar la startup ar fi mai sigur in privinta asta..

Editat de tudor_turcu, 13 decembrie 2006 - 01:01.


#3
black-panther

black-panther

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 20
  • Înscris: 14.05.2005
nu conteaza setarile placii de retea?

#4
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.941
  • Înscris: 10.06.2008
La ce sa conteze?
Cred ca raspunsul este NU.
Asta e doar daca iti este lene sa dai un dublu-click. E valabil si pentru ClickNet!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate