Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

Probleme retea Comote?

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#19
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

View PostAxEly, on Dec 9 2006, 00:07, said:

Problemutzele din zona Galati-Braila...Network Congestion....cine va pune sa va apucati toti sa apelati in acelasi timp?
Chiar asa. Cat tupeu. Mai bine sa sune cei cu nr pare intr-o seara, iar cei cu nr impare in seara urmatoare si tot asa  :deadtongue:

#20
Puya'

Puya'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 18.11.2006

View PostGarfield, on Dec 9 2006, 11:10, said:

Chiar asa. Cat tupeu. Mai bine sa sune cei cu nr pare intr-o seara, iar cei cu nr impare in seara urmatoare si tot asa  :deadtongue:
Bine zis! :confuzzled:
Si mai au si pretentii de mare retea!Eu cand ii aud ca se lauda cu acoperirea imi vine sa vars! :puke:  :puke:

#21
UrbanSoft

UrbanSoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 28.01.2006
si la suceava sunt probleme de azi de pe la 11 nu se poate apela nici un numar in nici o retea fixa sau mobila. Am reusit sa imi dau un telefon de pe orange din a  10a incercare ... sper sa nu revenim la situatia din martie , oricum am facut o sesizare la Serv Tehnic , si sper sa se rezolve , chiar am de vorbit si nu am abonament la alta firma , doar cartela....

#22
Puya'

Puya'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 18.11.2006

View PostUrbanSoft, on Dec 9 2006, 14:15, said:

si la suceava sunt probleme de azi de pe la 11 nu se poate apela nici un numar in nici o retea fixa sau mobila. Am reusit sa imi dau un telefon de pe orange din a  10a incercare ... sper sa nu revenim la situatia din martie , oricum am facut o sesizare la Serv Tehnic , si sper sa se rezolve , chiar am de vorbit si nu am abonament la alta firma , doar cartela....
Cate sesizari nu am facut si eu..... <_<
Inainte iti raspundeau la sesizari si chiar te incurajau sa spui daca sunt probleme.Acum....nimic! :death:

#23
fastbot

fastbot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 14.07.2003
Eu sunt tot din Galati si confirm probleme de retea...ma chinui de 30 minute sa dau un telefon si nu pot.  <_<

#24
Zyx

Zyx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 14.02.2005

View Postfastbot, on Dec 9 2006, 13:39, said:

Eu sunt tot din Galati si confirm probleme de retea...ma chinui de 30 minute sa dau un telefon si nu pot.  <_<
Mai exact problema persista de la ora 12:23, a fost picat pentru 5 minute atunci iar acum nu poti efectua nici un apel,  iti inchide pur si simplu apelu. :death:

De pe fix poti fi apelat. :)

#25
jijea

jijea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 13.02.2005
Mie imi merge prost in Bucuresti constant.

Mesajele ajung cu 10 minute intarziere, retea ocupata la jumatate din apelurile pe care le initiez.

#26
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,585
  • Înscris: 12.03.2006
Cred ca niciodata nu se va mai auzi convorbirea la fel de bine ca pe vremea Cosmorom,acum e jalnic,numai fasaieli,pocnituri,intreruperi etc....!

#27
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005
Iata cum se prezinta situatia la mine.
Datele problemei. Locatie Fieni, 20 Km Targoviste. Nici o problema de network busy, dar nu cred ca e coada prea mare la apeluri in localitatea mea, si cu atat mai mult la cosmote.
De cand am abonament de vreo 2-3 luni niciodata nu am avut network busy. Sunetul e impecabil la fel ca si la ceilalti 2 operatori. Sunetul e codat in TEFR, adica calitatea maxima posibila, convorbirea este securizata A51, tot la fel maxim posibil, in schimb e o problema destul de enervanta. Cand ies din dormitor, locul unde am o vizibilitate directa catre antena lor, situata la un TA=4-5, incepe sa sara dupa o celula care are un Rxlevel mai bun, respectiv -80-85, pe o celula cu un Rxlevel -90-100, adica aproape de limita pentru a putea realiza o convorbire si nu a pierde semnalul (el se pierde la -114 Db).
Pe drumul spre Targoviste, pierde semnalul pe la Aninoasa, si revine la iesirea din Doicesti, aproape de Teis, pana acolo este mort si ingropat semnalul.
In Targoviste semnalul este la fel de bun si toti ceilalti parametrii sunt la fel. Am observat ca pe tot centrul Targovistei, poate si la periferia (nu stiu), exista mereu cate o celula, care sa nu depaseasca TA=1-2, respectiv inseamna ca antena este pozitionata la 500-1 km de locul in care ma aflu. TA=1 -> 500 m pana la antena., TA=2, 1 KM, TA=3 1,5 Km, etc.
La fel sunetul este impecabil, la mesaje am o latenta de 1,2 minute.

#28
adrian_sibiu

adrian_sibiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 08.04.2006
In Cluj e destul de frecvent seara ntw busy.  Eu unul putin m-am mai confruntat cu problema deoarece nu mai folosesc Cosmote asa de mult. Imi poate spune cineva din CJ care are netmonitor daca au dat drumul la 1800MHz. Multumesc

#29
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,064
  • Înscris: 19.07.2005
Tind sa cred ca le-a scapat situatia de sub contol. Acus se implineste o luna de cand nu mai pot da din prima un telefon intre orele 17:30-23:00 :(
Bine ca mi s-a terminat si creditu... pana nu rezolva problema nu mai incarc cartela cosmote.

#30
XCRISTI

XCRISTI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.02.2003
Multumesc tuturor celor care au raspuns. Initial am crezut ca problema e doar in ograda mea.

Dar ca problema sa nu ramana doar pe acest forum, rog pe toti cei interesati sa treaca mai intai pe aici:

Cosmote si sa lase o reclamatie (preferabil zilnic) si dupa accea pe  la ANPC

Am rabdat anii de 'faliment', am indurat revolutia celor 2000 de minute, dar de data asta E PREA DE TOT!

#31
bluelaser

bluelaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 02.03.2006

View Postpastel3005, on Dec 8 2006, 22:19, said:

cineva din ardeal?acolo cum merge?mai ales seara m-ar interesa,pt ca din ce am citit,ziua,pina pe la 5,merge.
La mine in Cluj merge bine.

View Postadrian_sibiu, on Dec 10 2006, 23:55, said:

In Cluj e destul de frecvent seara ntw busy.  Eu unul putin m-am mai confruntat cu problema deoarece nu mai folosesc Cosmote asa de mult. Imi poate spune cineva din CJ care are netmonitor daca au dat drumul la 1800MHz. Multumesc
N-am prins ntw busy aici in centru unde stau... in ce zona stai?
N-au dat drumul la 1800. Am prins 2-3 celule de 1800 in cartierul Manastur si in Marasti. Restul egsm(900) pe unde am mai umblat in oras.

#32
r@zv@n

r@zv@n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 26.04.2005
In Galati dupa ora 17 pana in jurul orei 23 NU se pot efectua apeluri decat dupa zeci de incercari. Am abo de 240 min nationale si nu il pot folosi. Am facut reclamatie la Serviciul Clienti dar sesizarea mea a ramas fara raspuns. Abia astept sa se implineasca anul sa renunt la Cosmote, nu vreau sa mai aud de ei!

#33
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View Postr@zv@n, on Dec 12 2006, 16:27, said:

In Galati dupa ora 17 pana in jurul orei 23 NU se pot efectua apeluri decat dupa zeci de incercari. Am abo de 240 min nationale si nu il pot folosi. Am facut reclamatie la Serviciul Clienti dar sesizarea mea a ramas fara raspuns. Abia astept sa se implineasca anul sa renunt la Cosmote, nu vreau sa mai aud de ei!

Eu vb-esc zilnic cu cineva din Galati, si in general seara..... si n-am prins asa ceva. Se aude intradevar un pic infundat si pocnit din cand in cand, dar in general e OK.

#34
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Aseara a prins boala asta cu "connection error" sau "eroare de conexiune" si in Lugoj. Nu s-a mai intamplat.

Sper totusi sa nu se mai repete :(

#35
Zyx

Zyx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 14.02.2005

View Postmartonz, on Dec 12 2006, 16:36, said:

Eu vb-esc zilnic cu cineva din Galati, si in general seara..... si n-am prins asa ceva. Se aude intradevar un pic infundat si pocnit din cand in cand, dar in general e OK.

Cu tot respectu si eu sunt fan Cosmote dar sunt realist.
Poate ca tiau reusit o sera 2 apelurile din prima da reteaua e praf total sera dupa 16 17.
Mai nou am observat cand deschizi telefonu apare Cosmote dupa care semnal lipsa, ramanad in starea aceasta aproximativ 1 min poate 2 cred ca depinde de cat de aglomerata e reteaua timpul in care isi revine.
  Poate ca problema  e doar in oras, o sa plec in vacanta si o sa vad daca apelurile din afara judetului imi reusesc din prima.

  Cu toate acestea imi fac si abonament pentru 500+500, ca intr-un final o sa isi revina.   :D

Edited by Zyx, 13 December 2006 - 12:13.


#36
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005
reteaua e varza in fiecare seara in craiova intre orele 19 23 vai de ei

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate