Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Descarcator de supratensiune tip 2

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 

Probleme retea Comote?

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#1
XCRISTI

XCRISTI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.02.2003
Nu stiu daca e o situatie generala sau locala, dar poate ca acest topic ma va lamuri in cele din urma...

Cred ca se implineste o luna deja de cand am probleme zilnice in a accesa reteaua Cosmote. Acest lucru se intampla cu precadere dupa 5 seara. Orice apel pe care il incerc, se soldeaza cu acelasi rezultat: Eroare de conexiune! Foarte, foarte greu reusesc sa prind o "linie libera". Situatia este enervanta la maxim, in conditiile in care am semnal doar jumatate de zi.

Acest lucru l-am observat pe telefonul meu atat in Braila cat si in Galati, cat si pe un alt mobil (pentru a exclude posibilitatea defectarii terminalului).

Am scris un email la Relatii Clienti sa ma lamureasca, si bineinteles m-au lamurit total. Inca mai astept raspuns...  :cursing:

Daca si voi aveti astfel de probleme, postati aici. Nu uitati sa mentionati si locatia voastra. Va multumesc!

#2
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006

View PostXCRISTI, on Dec 8 2006, 08:17, said:

Nu stiu daca e o situatie generala sau locala, dar poate ca acest topic ma va lamuri in cele din urma...

Cred ca se implineste o luna deja de cand am probleme zilnice in a accesa reteaua Cosmote. Acest lucru se intampla cu precadere dupa 5 seara. Orice apel pe care il incerc, se soldeaza cu acelasi rezultat: Eroare de conexiune! Foarte, foarte greu reusesc sa prind o "linie libera". Situatia este enervanta la maxim, in conditiile in care am semnal doar jumatate de zi.

Acest lucru l-am observat pe telefonul meu atat in Braila cat si in Galati, cat si pe un alt mobil (pentru a exclude posibilitatea defectarii terminalului).

Am scris un email la Relatii Clienti sa ma lamureasca, si bineinteles m-au lamurit total. Inca mai astept raspuns...  :cursing:

Daca si voi aveti astfel de probleme, postati aici. Nu uitati sa mentionati si locatia voastra. Va multumesc!

"eroare de conexiune" banuiesc ca este sinonim cu "network busy". cand reteaua este incarcata la maxim si nu mai prinzi o celula libera primesti aceasta eroare.

precizez ca am si eu cosmote si nu am aceasta problema. sunt din bucuresti.

#3
nelu97

nelu97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 19.11.2006
Si eu sunt din Braila si am constatat aceeasi problema in oras, in Galati si pe drumul care uneste cele 2 orase. Prima data am dat vina pe telefon, dar am schimbat 3 telefoane care altfel merg foarte bine (pe Vodafone). Este foarte frustrant sa cari dupa tine 2 telefoane, sa fii sigur ca macar unul va functiona cand ai nevoie.
Este prea mult, daca aveam abonament la Cosmote probabil ceream rezilierea. Este foarte posibil insa ca cei cu abonament sa aiba prioritate. O sa ma interesez.

#4
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 18.01.2005
problema asta o patesc si eu cam de doua luni
sunt din galati

Edited by dan33, 08 December 2006 - 12:12.


#5
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004
correct...
Rog sa se ia masuri impotriva celor care denigreaza reteaua cosmote fara a prezenta dovezi clare in acest sens, dovezi pe care oricum nu au cum sa le prezinte

#6
marescosmin

marescosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 08.08.2005
Si ce masuri propui sa se ia impotriva celor de "denigreaza" acesta sublima retea?
Mai bine deplaseaza-te "mataluta" in Galati si vei avea dovezi seara dupa ora 17,00.Intre timp gandeste-te la pedepsele ce trebuiesc aplicate celor ce "denigreaza" reteaua...o amenda penala,cateva luni de parnaie...ceva acolo!
NU TI-AR FI RUSINE!!!!!! :angry:

#7
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001

View Postdan33, on Dec 8 2006, 12:11, said:

problema asta o patesc si eu cam de doua luni
sunt din galati

da...se pare ca in galati e miezu cosmote....numai probleme seara...beah cosmote ...

#8
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View Postmarescosmin, on Dec 8 2006, 14:02, said:

Si ce masuri propui sa se ia impotriva celor de "denigreaza" acesta sublima retea?
Mai bine deplaseaza-te "mataluta" in Galati si vei avea dovezi seara dupa ora 17,00.Intre timp gandeste-te la pedepsele ce trebuiesc aplicate celor ce "denigreaza" reteaua...o amenda penala,cateva luni de parnaie...ceva acolo!
NU TI-AR FI RUSINE!!!!!! :angry:

Am zis la modul IRONIC ca sa nu mai starga astia posturile!!!!! :lol:  :lol:

#9
Puya'

Puya'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 18.11.2006

View PostSato, on Dec 8 2006, 15:45, said:

da...se pare ca in galati e miezu cosmote....numai probleme seara...beah cosmote ...
Stai calm ca si in jud.Buzau sunt probleme da nu am mai scris ca oricum se sterge...
Sunt probleme de aproape 2 luni.In ultimul timp parca s-au mai remediat insa dupa 6 seara e dezastru!! :deadtongue:

#10
avaxboy

avaxboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 24.08.2006
in sibiu nu sunt probleme

#11
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

View Postavaxboy, on Dec 8 2006, 15:03, said:

in sibiu nu sunt probleme

In Moldova mereu au fost probleme, nu numia cu telefonia mobila :)

Anyway, chiar exista probleme acolo cauzat de lipsa de fluxuri ce teoretic se rezolva pana la sfarsitul anului, iar practic ramane de vazut.

Zona aia e una neagra pt Cosmote.

#12
gabis_gabis

gabis_gabis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 04.10.2006
eu incerc sa sun pe cosmote in buzau de pe alta retea si nu prea reusesc... tot seara ca ziua nu am timp..
si treb sa incerc pana ma satur si las pe a doua zi si tot asa... dupa 4-5 zile reusesc in sfarsit

#13
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,503
  • Înscris: 24.12.2005
Și eu am probleme, tot seara. Și  pe la 1 noaptea am mai pățit-o. "Rețea ocupată". Culmea e că în perioada de după lansarea cartelei revoluționare nu am avut nici o problemă când toți prietenii mei se plângeau..

#14
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
cineva din ardeal?acolo cum merge?mai ales seara m-ar interesa,pt ca din ce am citit,ziua,pina pe la 5,merge.

Edited by pastel3005, 08 December 2006 - 22:20.


#15
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,740
  • Înscris: 23.11.2005
Și eu tot din Galați sunt și de mai bine de 3 săptamani intre orele 18,00 - 23,00 este aproape imposibil de PRIMIT sau de inițiat un apel catre orice retea de pe Cosmote.  :death:

Am sunat la Serviciul Clienți,flăcăul de acolo a facut o sesizare care a trimiso mai departe la departamentul tehnic.

Mi-a spus să le zic prietenilor să sune și ei sa facă reclamații,cu cât mai multe plangeri cu atat cresc șansele sa repare reteaua  :mellow:


Bătaie de joc  <_<

Edited by InTech, 08 December 2006 - 22:25.


#16
AxEly

AxEly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.12.2006
Problemutzele din zona Galati-Braila...Network Congestion....cine va pune sa va apucati toti sa apelati in acelasi timp?

#17
Zyx

Zyx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 14.02.2005
Confirm congestia la Galati, saptamana aceasta se face o luna.

Paradoxal este ca in magazine se fac abonamente.
Cand apar pe forum cate 5 6 care confirma o congestie cred ca nu mai este dezinformare.

AxEly, cred ca in Bucuresti se fac atatea apeluri ziua cate se fac in Galati seara si nu sunt probleme...so?

#18
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,064
  • Înscris: 19.07.2005
Culmea e ca ma chinuiam sa sun un prieten iar la cativa metri niste fete BUNEE!! imparteau flyere cu oferta cosmote  :death:
Ce mai.. La Multi Ani Cosmote si-o congestie cat mai placuta :death:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate