Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Probleme retea Comote?

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#109
klauso

klauso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.03.2007
@Airwaves - sper ca ai renuntat la cartelele retelei infecte , dupa cum ne-ai promis , si te-ai dus la Zapp 1000 de minute pe luna .

Nu as putea crede ca esti doar un flecar ...  :naughty:  Sa ne impartasesti din experientele tale cu Zapp.  ;)

#110
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View Postklauso, on Mar 29 2007, 01:11, said:

@Airwaves - sper ca ai renuntat la cartelele retelei infecte , dupa cum ne-ai promis , si te-ai dus la Zapp 1000 de minute pe luna .

Nu as putea crede ca esti doar un flecar ...  :naughty:  Sa ne impartasesti din experientele tale cu Zapp.  ;)

mai ales din cele cu rezilierea contractului.......

#111
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postcosmin_miu, on Mar 26 2007, 15:00, said:

:gunsmilie:  sunt curios in cat timp imi raspund la ce i-am intrebat pe cei de la cosmote. Dar daca mesajul ajunge la fel cum se aude......nu ma astept la nimic  

cititi si printre randuri  . Initial am intrat sa expun problemele dar , daca sunteti precum angajatii de la reno. :death: No comment.

P.S. Pute ceva si nu Shaorma mea ? :bicycle:

ehh au raspuns dupa 3 zile .

Subject: RE: Thanks for contacting Cosmote
Date: Wed, 28 Mar 2007 21:40:20 +0300
From: "Clienti" <[email protected]>  Add to Address Book  Add Mobile Alert



    Stimate Domnule Miu,
    

    Va multumim pentru interesul acordat serviciilor COSMOTE si va mentionam ca este necesar in vederea efectuarii de verificari suplimentare sa ne furnizati urmatoarele informatii:
numarul Dumneavoastra de telefon COSMOTE
numerele pe care ati incercat sa le apelati
ora si data cand ati incercat sa apelati
ora si data cand ati fost apelat

Cu stima,Serviciul de Relatii cu Clientii COSMOTE


sincer nu am putut sa ma abtin sa nu rad la raspunsul dat de ei. Cu acest raspuns dat , Cosmote se disculpa de cele intamplate si se comporta ca si cum nu ar sti de aceste probleme. De aceea tind sa cred ca cei ce mi-ati sarit in cap aici sunteti tot angajati ai Cosmote. :deadtongue: . Oricum spre uimirea lor le-am furnizat 80% din datele cerute  . Sunt curios ce mai raspund  :naughty:

P.S. sunt familiarizat cu astfel de raspunsuri deoarece un prieten a lucrat la relatii clienti RDS si era pus sa minta o gramada si sa promita marea cu sarea  :lol:

Edited by cosmin_miu, 29 March 2007 - 08:41.


#112
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

View Postcosmin_miu, on Mar 29 2007, 08:38, said:

ehh au raspuns dupa 3 zile .

Subject: RE: Thanks for contacting Cosmote
Date: Wed, 28 Mar 2007 21:40:20 +0300
From: "Clienti" <[email protected]>  Add to Address Book  Add Mobile Alert



    Stimate Domnule Miu,
    

    Va multumim pentru interesul acordat serviciilor COSMOTE si va mentionam ca este necesar in vederea efectuarii de verificari suplimentare sa ne furnizati urmatoarele informatii:
numarul Dumneavoastra de telefon COSMOTE
numerele pe care ati incercat sa le apelati
ora si data cand ati incercat sa apelati
ora si data cand ati fost apelat

Cu stima,Serviciul de Relatii cu Clientii COSMOTE


sincer nu am putut sa ma abtin sa nu rad la raspunsul dat de ei. Cu acest raspuns dat , Cosmote se disculpa de cele intamplate si se comporta ca si cum nu ar sti de aceste probleme. De aceea tind sa cred ca cei ce mi-ati sarit in cap aici sunteti tot angajati ai Cosmote. :deadtongue: . Oricum spre uimirea lor le-am furnizat 80% din datele cerute  . Sunt curios ce mai raspund  :naughty:

P.S. sunt familiarizat cu astfel de raspunsuri deoarece un prieten a lucrat la relatii clienti RDS si era pus sa minta o gramada si sa promita marea cu sarea  :lol:

Imi si imaginez ce mail le-ai putut trimite fara nici un fel de detalii.

E ca si cum ai chema salvarea dar n-ai da adresa si te-ai plange dupa ca n-a venit.

#113
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Cosmin, iti spun din experienta personala acum , si sa nu-mi spui ca sunt angajat Cosmote ca e aberatie.

In Selgros Pantelimon vorbesc de pe Cosmote pana in spatele magazinului la raionul de uleiuri de masina sau primele galantare de carne unde incepe frigul. Am un Siemens S65 care mai incolo de limitele astea rupe semnalul.
Cat despre convorbiri una peste alta, e posibil daca folosesc VoPacket (adica pachetizarea vocii si transmiterea ei pe fluxuri de date), sper totusi sa n-o faca.

#114
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View PostSpeedo, on Mar 29 2007, 09:50, said:

Cosmin, iti spun din experienta personala acum , si sa nu-mi spui ca sunt angajat Cosmote ca e aberatie.

In Selgros Pantelimon vorbesc de pe Cosmote pana in spatele magazinului la raionul de uleiuri de masina sau primele galantare de carne unde incepe frigul. Am un Siemens S65 care mai incolo de limitele astea rupe semnalul.
Cat despre convorbiri una peste alta, e posibil daca folosesc VoPacket (adica pachetizarea vocii si transmiterea ei pe fluxuri de date), sper totusi sa n-o faca.

chiar ieri am fost iar in selgros....am ajuns de la raionul detergenti ( unde nu e) la raionul auto ca sa vorbesc  :D . Acum in parcare e semnal.

#115
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postcmidp, on Mar 29 2007, 09:47, said:

Imi si imaginez ce mail le-ai putut trimite fara nici un fel de detalii.

E ca si cum ai chema salvarea dar n-ai da adresa si te-ai plange dupa ca n-a venit.


Tipul întrebãrii / comentariului:
Întrebarea / comentariul: Buna ziua ! Ma numesc Miu Cosmin din Buzau As dori sa stiu ce se intampla cu serviicile de voce Cosmote pentru ca am sesizat urmatoarele probleme eu si prietenii mei posesori de cartele  -da eroare `congestie` -cand ne apelam unul pe altul se face legatura la altcineva (s-a intamplat de multe ori asta si e cam grav) -semnalul cade din cand in cand. -cand formezi un numar din alta retea da network busy , insa dupa 2 -3 apeluri reusim sa le initiem As dori sa-mi dati un raspuns pe mail cat mai repede posibil pentru ca vreau sa stiu daca e vreo problema ? daca se remediaza ?pentru ca as dori sa-mi fac un abonament (dar in conditiile de fata nu) Va multumesc!
De ce aþi vizitat pagina COSMOTE?pentru o informatie
Care consideraþi cã este cea mai utila secþiune a site-ului?telefoane
Ce sfaturi ne puteþi oferi pentru site-ul nostu (schimbãri / adãugãri, etc)?e ok
Doresc sã primesc e-mail de confirmare.YES

Le-am dat email fara nr de tel pentru imi imaginam ca stiu despre ce vorbesc. Si asta pentru ca nu e  vorba de un nr la nivelul judetului Buzau ci de toti abonatii  :deadtongue: . Dar la ei totul e miere si lapte.....clientii sunt de vina. :lol:  .


P.S. ce salarii sunt la Cosmote ? sau cu cat te plateste sa-mi spui ca nu stiu ce sa scriu ?

Edited by cosmin_miu, 29 March 2007 - 09:10.


#116
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

View Postcosmin_miu, on Mar 29 2007, 08:58, said:

Tipul întrebãrii / comentariului:
Întrebarea / comentariul: Buna ziua ! Ma numesc Miu Cosmin din Buzau As dori sa stiu ce se intampla cu serviicile de voce Cosmote pentru ca am sesizat urmatoarele probleme eu si prietenii mei posesori de cartele  -da eroare `congestie` -cand ne apelam unul pe altul se face legatura la altcineva (s-a intamplat de multe ori asta si e cam grav) -semnalul cade din cand in cand. -cand formezi un numar din alta retea da network busy , insa dupa 2 -3 apeluri reusim sa le initiem As dori sa-mi dati un raspuns pe mail cat mai repede posibil pentru ca vreau sa stiu daca e vreo problema ? daca se remediaza ?pentru ca as dori sa-mi fac un abonament (dar in conditiile de fata nu) Va multumesc!
De ce aþi vizitat pagina COSMOTE?pentru o informatie
Care consideraþi cã este cea mai utila secþiune a site-ului?telefoane
Ce sfaturi ne puteþi oferi pentru site-ul nostu (schimbãri / adãugãri, etc)?e ok
Doresc sã primesc e-mail de confirmare.YES
P.S. ce salarii sunt la Cosmote ? sau cu cat te plateste sa-mi spui ca nu stiu ce sa scriu ?

Normal ca stiu si ei ca exista congestii in retea in anumite perioade, asta se observa dupa statistici si incarcare, nu e greu sa-ti dai seama.

Dar celelalte probleme despre care vorbesti (apelezi pe cineva si 'se formeaza' la altcineva) sunt greu de urmarit si nu apar decat daca se cauta dupa ceva anume, nu daca se cauta la modul general, astea nu sar in ochi.

#117
No-names

No-names

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.03.2007
Cand spunea cineva acu ceva timp ca sunt probleme in jud Buzau inclusiv faza cu lipsa semnalului din cauza Renel toata lumea zicea ca e nebun.... <_<

PS Si eu stau in jud Buzau insa am renuntat la ei demult.Mai pastrez doar o cartela neincarcata ca mai sunt oameni care au  Cosmote dar vor renunta curand....

#118
Airwaves

Airwaves

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 04.12.2004
@klauso & bulangiul   :)..  ca sa va raspund ,voi fi putin offtopic.  Evident ca m-am tinut de "promisiune" si am devenit abonat Zapp pentru prima data de cand exista aceasta retea.

Impresii  ?  Deocamdata nu am avut probleme mai mari decat lipsa de semnal in zone cam uitate de lume si timp.In rest se aude neasteptat de bine si de clar pe un Z720i atat in Zapp cat si in afara retelei.Nu ma asteptam... sincer.La cate am auzit ......

  Cu rezilierea cum e...  ? Spre deosebire de altii,obisnuiesc sa citesc in intregime contractele pe care urmeaza sa le semnez si m-am lamurit de la bun inceput in ce conditii pot face rezilierea.E simplu ca buna ziua.Cei care se plang de conditiile in care se face rezilierea ori nu stiu sa citeasca ori chiar nu le pasa de ceea ce semneaza.Anyway,deocamdata nu am nici cea mai mica intentie de a rezilia, desi am cunoscuti care nici nu vor sa mai auda de Zapp.Cu toate acestea, nici o secunda nu au incercat sa ma faca sa ma razgandesc.

Transferul de date momentan nu ma intereseaza, folosesc exclusiv traficul de voce.


Cosmote ?  ...  A fost o data ca niciodata o revolutie....    s-am incalecat pe-o sa....  etc.    :)  Si acum sa vad cum se bucura unii pentru ca a mai pierdut Cosmote inca un client cu 3 cartele :D  Who cares, anyway  ?  :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate