Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI
 Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota
 Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 

Astral Telefix, de la Astral Telecom

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#55
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Chestia cu uptime-ul e putin mai complicata decat pare...

#56
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Pana acum, nota 10 pentru Astral Telefix!  :)
Ar trebui sa mai lucreze la actualizarea listei on-line cu apeluri, ca sa nu se mai updateze o data la 12 zile...
Totusi, de ce se taxeaza la minut? Nu se poate macar la intervale de 15 secunde dupa primul minut?

#57
claudiu77

claudiu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 22.10.2002
La mine se actualizeaza in maxim o ora.
Si eu le dau nota 10....

#58
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,670
  • Înscris: 28.11.2001
Nota 9. DOar apare un nor mic si telefonul pica.Si nu numai el.

#59
AxY

AxY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 03.05.2004
Si eu sunt destul de multumit de Telefix, cu cateva mici exceptii...
1. mi se intampla sa sun si sa nu il aud pe cel care raspunde(am sunat pe mobil pe Connex si Orange)
2. actualizarea liste de convorbiri s-a facut slab...si nici nu arata f stralucit raportul...tre sa stai tu sa calculezi ce si cum mai stai cu minutele gratuite(stiu..ar trebui sa ma joc un pic in excel)
3. taxarea la minut
aaa... si am descopertit cu surprindere ca daca iti pica curentul nu mai ai telefon fix  :D

#60
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Pai cu ce dracu sa se alimenteze modemul ala?  :w00t:

#61
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

AxY, on Aug 25 2005, 09:27, said:

2. actualizarea liste de convorbiri s-a facut slab...si nici nu arata f stralucit raportul...tre sa stai tu sa calculezi ce si cum mai stai cu minutele gratuite(stiu..ar trebui sa ma joc un pic in excel)

<{POST_SNAPBACK}>


Actualizarea desfasuratorului de convorbiri merge greu la inceput. Dupa 15 - 20 de zile de la instalare incepe sa mearga bine. Apoi, pe pagina de trafic, la "Astral Telefix ..." ai 2 link-uri: "desfasurator" si "statistici". Uita-te la amandoua. ;)

#62
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
Numar unități    Număr unități taxabil
Convorbiri Astral - Italy                      04:52:43      05:30:00
Convorbiri Astral -> Mobil                  03:13:07        03:28:00
Convorbiri Astral - Italy-Mob (TIM)      00:07:45      00:12:00
Convorbiri Astral -> Alte Retele Local     02:16:15     00:37:00
Convorbiri Astral -> Alte Retele National  02:27:45    00:44:00

In Rețele Local și Rețele Național diferențele sunt în avantajul meu din cauza minutelor incluse în abonament.
Diferențe ce mă dezavantajează apar din cauza taxării la minut. Pic cu pic se face stropu. Cam enervantă chestia. Nu-i asa?
-

#63
frek menta

frek menta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 01.09.2005
salut, acum m-am inregistrat si eu pe forum; e super

si ca sa stau on-topic, maine am de gand sa demarez procedura de instalare telefix de la astral; rtc mi-a suspendat fixu' ca nu mi-am platit o factura din iunie, dar la cat de aiurea arata o factura de a lor, nici n-ar fi de mirare, desi eu nu cred; o sa ii verific oricum

am net si catv tot de la ei, deci banuiesc ca instalarea e rapida si nu trebuie sa mai platesc nimic (modemul de cablu actual e al meu, l-am cumparat de vreo 2 ani)

asa ca pana se comite fapta ...  :worthy:

sper sa merite, o sa stau o luna-doua in paralel si cu romtelecom sa vad diferentele

#64
nicudotro

nicudotro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 22.06.2004

Quote

am net si catv tot de la ei, deci banuiesc ca instalarea e rapida si nu trebuie sa mai platesc nimic (modemul de cablu actual e al meu, l-am cumparat de vreo 2 ani)

Desi e stupid o sa trebuiasca sa platesti chirie la modemul pe care o sa ti-l puna si cel vechi iti ramane pe post de obiect decorativ in casa. (asa a fost si in cazul meu)

#65
frek menta

frek menta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 01.09.2005

nicudotro, on Sep 2 2005, 00:57, said:

Desi e stupid o sa trebuiasca sa platesti chirie la modemul pe care o sa ti-l puna si cel vechi iti ramane pe post de obiect decorativ in casa. (asa a fost si in cazul meu)

<{POST_SNAPBACK}>


Din ce scrie pe siteul lor daca ai achizitionat modemul vechi ti-l schimba gratis cu unul nou. Sper ca nu e banc...  :cursing:

#66
nicudotro

nicudotro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 22.06.2004
Daca aveai modem inchiriat atunci il schimba gartis dar daca il ai cumaparat va trebui sa il cumperi pe cel nou sa u sa incepi sa platesti chirie

Quote

Din ce scrie pe siteul lor daca ai achizitionat modemul vechi ti-l schimba gratis cu unul nou. Sper ca nu e banc...
de curiozitate unde zice asta pe site-ul lor

Edited by nicudotro, 02 September 2005 - 00:02.


#67
frek menta

frek menta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 01.09.2005

nicudotro, on Sep 2 2005, 01:01, said:

Daca aveai modem inchiriat atunci il schimba gartis dar daca il ai cumaparat va trebui sa il cumperi pe cel nou sa u sa incepi sa platesti chirie

de curiozitate unde zice asta pe site-ul lor

<{POST_SNAPBACK}>


http://www.astral.ro..._instalare.html

Desi linkul cam seamana a outdated ...  :confuzzled:

#68
frek menta

frek menta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 01.09.2005
cat costa modemul nou daca vreau sa il cumpar?

#69
nicudotro

nicudotro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 22.06.2004
Eu l-am inchiriat
De curiozitate cum ai ajuns la pagina aia de pe situl lor. Eu nu reusesc sa ajung la ea de pe http://www.astral.ro si pare ca e mai veche.

#70
Lexus Joe

Lexus Joe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 02.04.2004

frek menta, on Sep 2 2005, 01:04, said:

cat costa modemul nou daca vreau sa il cumpar?

<{POST_SNAPBACK}>


90 USD la cursul BNR de la data facturii.

#71
frek menta

frek menta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 01.09.2005
update: am fost azi sa imi fac contractul pentru telefix, m-au programat pe 12 sau 13 septembrie (cam tarziu dupa parerea mea, ei zic ca au foarte multe cereri; daca e asa de ce nu isi maresc echipa tehnica??? - tipic antreprenorului roman care are in fata dilema bani vs. satisfactia clientului...  :angry: )

anyway, mi-au rascumparat vechiul modem cu 35 USD, cel nou costa 90 USD, deci in total am platit 66 USD (TVA inclus); + 5 USD telefix (mi-am luat abonamentul de 10 USD, 5 USD discount pentru ca am toate 3 serviciile: CaTV, net, telefonie)

mai am o saptamana de asteptat sa vad cum merge, apoi merg in paralel o luna-doua si cu romtelecom sa vad daca merita sa renunt la ei sau nu....

#72
frek menta

frek menta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 01.09.2005
stie cineva care sunt numerele alocate astral? mie mi-au alocat un numar pe care vreau sa il schinb ca sa fie la fel ca si cel de la rtc, si nu stiu daca respectivul numar e alocat, sau daca da, daca ii este alocat la astral sau RDS

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate