Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk
 Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 

UNDE: Mobila la comanda

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
34 răspunsuri în acest subiect

#1
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 20.09.2003
Salutare!
Domnilor, caut si eu o societate comerciala care produce mobila la comanda. Am nevoie de mobilier de dormitor si din pacate dupa ce am vizitat cateva magazine de specialitate am ramas un pic dezamagit; preturi mari-diversitate redusa.
Drept pt care ma gandesc sa-mi execut mobilierul prin comanda.  Daca exista cineva dintre dumneavostra care a colaborat cu o societate de acest gen si a fost multumit, va rog postati numele societatii, adresa si un numar de telefon.
Va rog faceti aprecierile privind executia prin note de la 1 la 10.
Va multumesc anticipat.

#2
shiko

shiko

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 01.11.2002
este in orice taxi cobalcescu o cutie de platic cu niste hartii care fac publicitate la o firma de mobila. ia si tu un cobalcescu si vezi :-) ... eu am uitat care cum.
se pare ca fac exact ceea ce vrei tu.
nu am colaborat cu ei... deci nu iti pot da o nota.

#3
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.694
  • Înscris: 26.11.2001
Langa depoul RATB Dudesti e un depozit de mobila.
La intrarea in depozit este o firma cu magazin.

Te duci la ei cu designul si ei ti-l executa.

Eu mi-am facut la ei biroul visurilor mele cu doar 2 mil de lei (e huge ca dimensiune)

#4
_nameless

_nameless

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 364
  • Înscris: 19.09.2002
Courage, da-mi te rog mai multe informatii, eventual un numar de telefon daca ai te rog.

#5
woodpecker

woodpecker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 92
  • Înscris: 23.11.2003
Jarrive, fi foarte atent la reclame si cauta sa faci mobilierul la o firma care are expusa undeva mobila pe care o produc, sa vezi cam pe ce dai banii.

E foarte greu sa gasesti si ieftin si de calitate.
Si daca auzi "da, dom-le iese foarte bine mobila" sa te indoiesti....ateliere care taie PAL-ul cu circularul de mana si lipesc cantul cu fierul de calcat sunt multe.

Zici ca vrei sa-ti faci mobilier de dormitor.......in mare parte paturile sunt facute dintr-un cadru subtire si imbracat in PAL.Cere, daca e posibil sa-ti faca cadrul din lemn, sau macar cu un schelet din PAL mai solid...eventual spune-i ca pe acel pat dorm doi grasi de 120kg si ca daca se rupe vii si-i pui patul in cap.

Spune-i ca vrei accesorii de calitate, dar nu foarte scumpe (balamalele si glisierele de la sertare sa nu fie turcesti).

oricum succes in aventura ta !

cu stima,
woodpecker

#6
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 6.055
  • Înscris: 09.04.2002
Marea problema a firmelor de mobilier este ca nu prea accepta solutii din partea clientilor.
Eu m-am lovit de treaba asta si am sfirsit prin a-mi face singur mobila, dar am pastrat relatii cu o firma deosebit de buna.
Fac oamenii aia tot ce vrei din PAL...
Sper sa gasesc telef...

#7
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 20.09.2003
Patul(defapt canapea)...il cumpar de la Mobexpert...arata f bine si cred ca este si f trainic. Biroul il am SellGros...un birou dragut...deci am nevoie de 3 module (sifonier)...pretul trebuie sa fie cel corect...nu neaparat cel mic...insa executia trebuie sa fie buna
Multumesc

#8
clio2003

clio2003

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 752
  • Înscris: 20.06.2003
Referitor la comanda de mobila Mobexpert...in special ,
am si eu ceva de comandat ...dar as vrea sa stiu daca are cineva mobila de la Mobexpert...si cum li se pare calitativ e buna ....si raport pret/calitate ....?

#9
jan

jan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 59
  • Înscris: 05.08.2003
Iti recomand sa iei legatura cu Dragos Ionita de la DITA CONSTRUCT.
Mie mi-a facut mobila, iar acum lucreaza pentru un prieten un dormitor intreg. Omul mi s-a parut foarte serios, materialele bune si rezistente, garantia e garantie. A stat si mi-a explicat cate-n luna si-n stele, despre mobila, despre termopane, cum se fac, din ce materiale, de ce unele sunt mai ieftine si altele mai scumpe, mi-a facut calcule, m-am scormonit de bani si am comandat ce am vrut. Pot spune ca proba finala pentru un pat a fost ... saritura pe el.
Preturile sunt rezonabile avand in vedere ce am spus mai sus, iar nota e peste 9.
Telefon : 0744.345.453

#10
clio2003

clio2003

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 752
  • Înscris: 20.06.2003
EU vreu in Galati ....DITA CONSTRUCT e in galati ?

#11
jan

jan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 59
  • Înscris: 05.08.2003
Nu e din Galati, e din Bucuresti.
Dar nu cred ca e o problema, eu cand il sunam tot timpul era ba la Busteni, ba la Alexandria, ba la Constanta, deci cred ca are lucrari si prin tara. Mai mult ca sigur insa ca te va costa si drumul ...
Apropo de Mobexpert, din cate am inteles preturile sunt asa mici din cauza ca PAL-ul e subtire.

#12
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 20.09.2003
Nu stiu ce sa zic...insa un pal de 16 cred ca este suficient....acum ce sa zic...buna si solutia cu tipul respectiv...asa am si eu amici care fac mobila...da nu prea imi pun baza...de aceea cautam o firma cu toneta la strada prin Bucuresti.

#13
woodpecker

woodpecker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 92
  • Înscris: 23.11.2003
eu zic ca nu e de ajuns palul de 16, mai ales pentru pat, inceraca 18 sau 22.

PAL-ul din ziua de azi nu mai este ce era odinioara.E din aschii mari si nu mai este asa bine presat.In timp se macina si incep sa joace suruburile.

#14
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 20.09.2003
merg pe mana celor de la Mobexpert...cel putin la canapea...la restu..inca mai caut.!
Merci tuturor pt raspunsuri.

#15
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 6.055
  • Înscris: 09.04.2002
woodie,
Depinde ce suruburi ai.
Daca pui d-alea mari nu ai probleme.
J-arrive, de ce sa dai o gramada de bani la Mobexpert, sa-ti dea ceva prost si scump.
Eu am un pat in care invit pe toata lumea sa sara cind vine cineva pe la mine, e facut de mine scheletul (metalic).

#16
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 20.09.2003
din pacate au am nevoie de o canapea extensibila...si sincer sa fiu am incredere in Mobexpert...cat despre altii..am vazut eu calitate:)

#17
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 6.055
  • Înscris: 09.04.2002
Vezi sa nu fie cu plasa de sirma, ca te tine doar 6 luni.

#18
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 20.09.2003
he he..stai ca am garantie 1 an...pai daca simt ceva nelalocul lui...sa vezi teste de anduranta la gabaritu meu...il RUP nu alta!!!:D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate