Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza
 Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...
 

Obiective ieftine pt Canon EOS

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
BOGraphics

BOGraphics

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 656
  • Înscris: 24.11.2005
Ce parere aveti despre urmatoarele obiective:

Canon EF 50mm f/1,8

Vivitar AF Zoom Macro 100-300mm

Tokina AT-X AF Aspherical 24-200mm

Ce alte obiective ieftine dar cat de cat bune la calitatea imaginii exista pe la noi?


PS: Daca are cineva imagini facute cu Canon EF 50mm f/1,8 si poate posta niste cropuri este rugat sa o faca (pentru a vedea cat de sharp este).

#2
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.507
  • Înscris: 14.02.2006
Din ce ai enumerat tu nu as cumpara decat 50-ul. Pentru tele mai ieftin as lua ori un Canon 55-200 USM II (eu am luat unul sh cu 4 mil si sunt multumit) sau mai degraba Canon 100-300 USM ... cred ca este ceva mai sharp si este muult mai bine construit (vazusem unul la bursa). Daca vrei neaparat nou exista si Sigma 55-200 (la focus94) si am auzit ca-si face banii.

#3
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.092
  • Înscris: 19.01.2004
1. 50/1.8 - lumea il lauda, il lauda, il lauda. mie mi se pare o jucarie, un soi de chinezarie, din punct de vedere al constructiei. exemplarul meu mi se pare ca focalizeaza aiurea pe 300d, musai sa pun sa fac niste teste.
2. 100-300 - fugi si nu te uita in urma. eu folosesc uneori un 100-400 series 1, care e o cu totul alta mincare de peste.
4. 24-200 - controversat; personal, nu l-am tinut in mina. pare fain construit, dar din punct de vedere optic se pare ca sughite destul de des: http://www.fredmiran...o...t=40&page=1. amicii mei (cei care au dorit un obiectiv de genul asta) au ales cu totii tamronul 18-200.

Editat de Taxon, 21 noiembrie 2006 - 08:57.


#4
canon_lover

canon_lover

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 95
  • Înscris: 26.08.2006

View PostBOGraphics, on Nov 20 2006, 19:25, said:

Ce parere aveti despre urmatoarele obiective:

Canon EF 50mm f/1,8

Vivitar AF Zoom Macro 100-300mm

Tokina AT-X AF Aspherical 24-200mm

Ce alte obiective ieftine dar cat de cat bune la calitatea imaginii exista pe la noi?
PS: Daca are cineva imagini facute cu Canon EF 50mm f/1,8 si poate posta niste cropuri este rugat sa o faca (pentru a vedea cat de sharp este).

  Despree 50mm f/1.8 s-a mai discutat plastic, plastic ,si iar plastic ,non USM ,.........vezi cu search  !

#5
tim2003

tim2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.000
  • Înscris: 26.06.2003

Quote

Ce alte obiective ieftine dar cat de cat bune la calitatea imaginii exista pe la noi?

EF 35/2
http://www.bhphotovi...r...0&image.y=0

EF 100-300
http://www.bhphotovi...r...0&image.y=0

100-300 il poti gasi si pe la noi ... 35/2, daca ai pe cineva in State.

Editat de tim2003, 26 noiembrie 2006 - 03:12.


#6
BOGraphics

BOGraphics

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 656
  • Înscris: 24.11.2005
Sunt interesat de Canon EF 50mm f/1.8.... poate pune cineva niste poze facute cu el? Cum merge autofocalizarea? Multumesc.

#7
meios4us

meios4us

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 730
  • Înscris: 15.01.2006
Merge ok AF, e destul de rapid. Face un zgomot ciudatel. Am eu niste teste facute cu el. Vezi in alt thread http://forum.softped...t...89844&st=30
La banii aia m-as mira sa gasesti ceva mai bun.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate