Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

chef fara manele ?

- - - - -
  • Please log in to reply
500 replies to this topic

#55
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

 h3llboy, on Oct 6 2007, 00:27, said:

( te-ai ofticat :P )

Aiurea, prostia ma amuza. Eu zic ca viata fara prosti n-ar mai fi atat de interesanta, asa ca poti sa-ti faci linistit (fara) numarul :lol:

Edited by Graveland, 06 October 2007 - 16:00.


#56
child0of0bodom88

child0of0bodom88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 05.06.2007
helboi, iti zic eu ca n-a vazut pielea ta intr-o viata cate geluri de dus si creme vede a mea zilnic. asa ca ma lasi cu jegosii tai.

Edited by child0of0bodom88, 06 October 2007 - 16:11.


#57
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
fracture tu ejti cam redus mintal asha de fel nu? :) tu o tii una si buna cu 'hausu' .... intradevar nici mie nu imi place houseul ptr ca mi se pare comercial (pun pariu ca nu te refereai la house ca subgen) dar ascult in mare masura numai muzica electronica (adica ceea ce tu einstein numeshti haus sau whatever) ... sunt o gramada de subgenuri ale muzicii electronice si ai fi surprins sa vezi ca de multe ori nu se repeta acelashi sunet 5 minute, ca muzica electronica chiar se canta, cu exceptia unor chitchuri sau cum req se scrie pe care nu le agreez nici io cum ar fi ce ai spus mai sus cu blow my whistle ... dar asta nu inseamna ca marea parte a electronicii suna la fel, au aceleasi vocale si asha mai departe ....

daca nu ai habar de ce vorbesti taci mai bine .... ca te faci de kkt aiurea :) dummy ...

#58
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
de fapt mi-am amintit ca ti-am mai explicat si inainte care e treaba .... dar se pare ca eshti prea redus ca sa intelegi :) sau probabil ai mentalitatea aia invechita a omului, care de obicei se exercita la cei trecuti de 40 ani, care daca nu inteleg ceva critica pana la moarte ...

iti mai dau un exemplu de data asta .... data viitoare cred ca o sa iti fac o carticica cu multe desene si poze ca sa intelegi si tu ...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-GhaYsI8ga4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

daca tie asta ti se pare manea occidentala inseamna ca ori am innebunit io ori nush .... linie melodica + voce mirifica + text incredibil (textul este scris de un roman si a fost initial o poezie preluata de armin, si cam asta a iesit)

si da, si genul asta e catalogat ca fiind muzica electronica ...

hai sa-ti mai dau un exemplu de alt gen al electronicii ....

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2ZkH6YQKEIM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

trance, vocal .... voce, text ... ce vrei tu .... daca si asta ti se pare bum bum poc poc buci buci .....esti tare ...

Edited by xICexDejaVu, 06 October 2007 - 17:05.


#59
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

 h3llboy, on Oct 5 2007, 18:08, said:

Interesanta asociere de cuvinte, oare chiar asa sa fie?
Hai sa fac si eu una, daca tu zici ca manelistii sunt prosti, sa-ti spun ce parere am eu despre cei care se vor a fi superiori/opusi manelistilor.
Chef fara rockeri/punkeri = chef fara nespalati/drogati, si nu ma contrazice ca am vazut cu ochii mei ce le poate capu, si cum "se distreaza" dand din plete ca turbatii si injectand droguri in vena pana dau ochii peste cap, asa ca prefer sa fiu un manelist "prost" decat un rocker drogat si fara viitor, pe bune, si prefer sa merg la chefurile cu manele decat sa ma trezesc la chefurile de rock, cu o seringa "ratacita" implantata in mine si sa ajung langa pasagerul din spate al dricului.
Aici se vede clar că n-ai reply așa că începi să folosești generalizări foarte proste. Rockerii sunt heroiniști? Ia du-te mătăluță în Ferentari (Ferentari pentru că acolo e cea mai mare concentrație de heroiniști), și verifică tu câți rockeri își sparg venele și câți manelari își sparg venele.
Dacă e s-o luăm după genul muzical ascultat, rockerii sunt printre cei care se injectează cel mai puțin. Într-adevăr, consumă alte droguri recreaționale, dar majoritatea lor fac mai puțin rău decât alcoolul de exemplu.
Plus de asta, de câte ori ai văzut la știri rockeri care deranjează liniștea publică ascultând muzică și făcând scandal? Dar maneliști? De câte ori au apărut cioroi sau români țiganizați manelari că deranjează liniștea publica? De prea multe ori.
De câte ori ai auzit un rocker că dă la maxim muzica în mașină sau alt mijloc de transport?
Nu mai vorbi prostii că știi la fel de bine ca mine că manelarii sunt printre cei mai nesimțiți și prost educați oameni.

#60
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
scena muzicii electronice este pe departe cea mai plina de droguri :) nu hip-hopul cum spun unii .... e o gluma buna hip-hopul pe langa ce se intampla in muzica electronica, dar ascultand genul asta nu te face automat drogat .... sa nu interpretati gresit ...

in general se folosesc droguri la concerte, la anumite stiluri ale muzicii electronice, pentru ca se spune ca anumite droguri schimba perceptia sunetelor si te simti super bine .... asha o fi, io nu am incercat

rockul dupa mine e dezvoltat mult, din pacate, pe partea violentzei .... e acel rock satanist care indeamna la violentza :) nu stiu exact cum se numeste .... wall of deathuri (cunoscatorii stiu despre ce vorbesc) unde nu doar o data s-au soldat victime, nu mai zic de un concert unde s-au jertfit vreo 2 oameni pentru muzica facuta de o trupa .... najpa rau :P

manelarii nu sunt campioni la nimic dar incearca si ei sa imite, sa atraga atentia .... ei fac ce fac din prostie nu cu un scop sau nu din un anume motiv inafara de acela de a incerca sa atraga privirile asupra lor ....


anyway ce am zis mai sus nu e o generalizare ... asta nu inseamna ca daca ejti houser esjti drogat, sau rocker>criminal, sau manelist>prost (mai rar)

#61
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

 xICexDejaVu, on Oct 6 2007, 20:09, said:

scena muzicii electronice este pe departe cea mai plina de droguri :) nu hip-hopul cum spun unii .... e o gluma buna hip-hopul pe langa ce se intampla in muzica electronica, dar ascultand genul asta nu te face automat drogat .... sa nu interpretati gresit ...

in general se folosesc droguri la concerte, la anumite stiluri ale muzicii electronice, pentru ca se spune ca anumite droguri schimba perceptia sunetelor si te simti super bine .... asha o fi, io nu am incercat
La rave-uri, în cluburi și la concerte de muzică electronică se folosesc în general stimulenți gen ecstasy sau speed pentru euforie, schimbările pozitive de percepție de care vorbești, empatie și cel mai important pentru energie să poți dansa toată noaptea :) . Bine, stimulenții sunt direct opusul narcoticelor (adică opiaceelor), dar deja îl înjuri de morți pe un manelar dacă-i explici asta.
Mă rog, n-are rost să stai să-i explici și să-i tot aduci argumente care să demonstreze de ce manelele distrug. De fiecare dată când nu va mai avea reply, automat va posta un stereotip comun manelarilor (ca postul lui cu rockerii care își bagă în vene și se dau cu capu' de pereți).

#62
BluBear

BluBear

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 05.07.2007
Bre.Aici e vorba de petreceri.Nu de roackeri si nici houseri.In nici un caz de droguri.Desi este iar un subiect foarte bun.
Am vazut prin experienta mea destul de stangacie in materia de cluburi pt houseri niste grupuri foarte high.Am vazut ca o apa minerala la 0.5l costa mai mult decat m`as imbata intr`o noapte petrecuta in bar cu prietenii.Mi sa spus ca preurile sunt asa mari tocmai ca sunt multi drogati pe acolo.
Si revenind la "jeg".Sincer cred ca in momentul asta sunt mai curat eu pe picioare decat sunt unii manelisti in gura...

#63
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,289
  • Înscris: 07.03.2007
la un chef dupa parerea mea ar trebuii bagat orice gen de muzica ca sa nu se plictiseasca lumea si acum depinde si de varsata daca esti tanar cred ca preferi house !

#64
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

 BluBear, on Oct 6 2007, 20:55, said:

Bre.Aici e vorba de petreceri.Nu de roackeri si nici houseri.In nici un caz de droguri.Desi este iar un subiect foarte bun.
Am vazut prin experienta mea destul de stangacie in materia de cluburi pt houseri niste grupuri foarte high.Am vazut ca o apa minerala la 0.5l costa mai mult decat m`as imbata intr`o noapte petrecuta in bar cu prietenii.Mi sa spus ca preurile sunt asa mari tocmai ca sunt multi drogati pe acolo.
Si revenind la "jeg".Sincer cred ca in momentul asta sunt mai curat eu pe picioare decat sunt unii manelisti in gura...
Dar alcoolul ăla pe care te spargi tu nu e tot drog?

#65
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
ce logica are ce ai zis tu? cum ca preturile sunt asha mari ca sunt multi drogati acolo ... care e legatura ....

preturile sunt intradevar mari, 50 mii o apa mica .... dar cine te obliga sa si cumperi .... io unu cand ma duc in club ma duc pentru muzica, si daca vreau sa stau cu prietenii la o tacla la ceva mergem la o terasa, la un pub, se gasesc locuri .... daca ai bani te duci si in cluburi la taclale .... nu vad care ar fi problema :P

#66
BluBear

BluBear

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 05.07.2007

 YoYo69ErS, on Oct 6 2007, 21:18, said:

Dar alcoolul ăla pe care te spargi tu nu e tot drog?


Ai dreptate.Totusi a fost doar un exemplu.De obicei il folosesc doar in scopul relaxant.

#67
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

 BluBear, on Oct 6 2007, 22:31, said:

Ai dreptate.Totusi a fost doar un exemplu.De obicei il folosesc doar in scopul relaxant.
Păi cam asta e și ideea din spatele drogurilor de club. Să nu crezi că acei drogați bagă heroină via injectare, ci înghit anumiți stimulenți pentru relaxare și energie. Oricum am cam deviat offtopic.

#68
muflo

muflo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 07.08.2007

 logy, on Oct 26 2006, 10:08, said:

Se poate chef fara manele, am fost, nu mai vreau sa ma mai duc.
concluzia: fara manele = fara alcool = fara femei = fara distractie=esti idiot
Ban?  :confuzzled:

#69
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
da .... lui ban 5 minute pentru injuratura si tie 2 zile ca l-ai aratat cu degetu .... parca suntem la grupa mica ....

#70
muflo

muflo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 07.08.2007

 xICexDejaVu, on Oct 6 2007, 23:17, said:

da .... lui ban 5 minute pentru injuratura si tie 2 zile ca l-ai aratat cu degetu .... parca suntem la grupa mica ....
Eu sunt si cel care a injurat  :kisstogether:
Probleme?  :deadtongue:

#71
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007

 child0of0bodom88, on Oct 6 2007, 17:10, said:

helboi, iti zic eu ca n-a vazut pielea ta intr-o viata cate geluri de dus si creme vede a mea zilnic. asa ca ma lasi cu jegosii tai.

te las cu gelurile tale de dus :lol:  chiar mi-a placut replica,  :lol: chiar m-ai facut sa rad pe bune, de unde le iei de la AV.N?
ma retrag ca n-are rost sa ma mai contrazic cu voi, nu suntem de acelasi nivel, din cate vad voi sunteti superiori :worthy:
o sa caut alte topicuri mai interesante, vad ca aici iti sar toti in cap :puke:

PS: helboi= hellboy(pentru cultura ta generala)
"jegosii tai" care, cine,  ce? ce-ai vrut sa zici cu asta? chiar te crezi mai imaculat decat o fecioara? :lol: , gata ca nu mai pot de ras :lol:

Edited by h3llboy, 07 October 2007 - 00:20.


#72
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

 h3llboy, on Oct 7 2007, 01:20, said:

o sa caut alte topicuri mai interesante, vad ca aici iti sar toti in cap :puke:
Și ce concluzie tragi tu din asta? Că suntem toți nebuni și ne luăm de tine degeaba? Încearcă măcar să te gândești la posibiliatea să nu ai dreptate...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate