Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

chef fara manele ?

- - - - -
  • Please log in to reply
500 replies to this topic

#19
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Eu am dansat la greu pe un chef (cu doua tipe marfa dupa orice standard) pe Samael - Moongate..deci...evident ca se poate :)

#20
Alt_om

Alt_om

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 30.11.2006
Si inca ce chef tragi fara manele. Ala da chef.

#21
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View Posttyrael, on Sep 27 2006, 22:34, said:

mda,recunosc sunt antimanelist...(don't shoot).Inainte ascultam manele din cauza anturajului si incetul cu incetul mi-au mers la inima si gaseam un mod de viatza in a asculta manele.Acum sunt in impas.House-ist fiind,intru in contradictie cu manelele involuntar.Dar intrebarea care ma framanta e urmatoarea:se poate tine chef fara manele?(chef nu party,pt mine nu e tot una)

Astept raspunsurile si opiniile voastre !


Se poate cu siguranta. Am fost la  nunti la care nu exista formatia zbarci live, manele & shit si a fost super. Exista muzica lautareasca dar nu manele si agramati, care sa te zgarie pe ureche cand ii asculti si sa-ti treaca dreq tot cheful.  :death:

Edited by Zamolxel, 01 December 2006 - 18:12.


#22
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Doamne... cat pot sa le plang de mila acestor specii de oameni care asculta acest gen de muzica infect...  :cursing: Partyuri fara manele... pai nu stiu cum sunt cele cu manele pt ca nu am fost si nu voi merge nici o data la asa ceva, insa va pot spune cum sunt partyurile unor oameni normali, care stiu sa se distreze si fara bautura in exces, femei, versuri vulgare,etc. Si pe jazz, rock, clasic, house, metal se poate dansa si distra lumea :proud:

#23
SlymAlex

SlymAlex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 05.10.2006
"chef fara manele?" cam asta zice topicu`, adica nu chef de manelisti in care se asculta numai si numai manele, astea nu le suport, am in bloc niste specimene care dau astfel de chefuri si in ultima vreme cam dese, nu ii suport pur si simplu, cum pot sa asculte aceleasi melodii fara sa se plictiseasca si culmea ca mai seamana si intre ele :)) de fapt asta e maneaua.... toate sunt cam la fel, difera doar versurile si titlurile

la chefurile la care merg nu se baga manele, dar dupa cateva pahare de ceva alcool (nu conteaza ce) nu prea ma mai intereseaza ce muzica se asculta atata timp cat fetele dau din ce au ele mai frumos :D

#24
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

View PostSlymAlex, on Dec 10 2006, 18:28, said:

"chef fara manele?" cam asta zice topicu`, difera doar versurile si titlurile
Nici alea...

#25
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,971
  • Înscris: 10.04.2006
Mergeti in Tineretului sa vedeti chefuri fara manele :lol: :D

#26
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View Postkrossfire, on Nov 18 2006, 13:25, said:

Eu am dansat la greu pe un chef (cu doua tipe marfa dupa orice standard) pe Samael - Moongate..deci...evident ca se poate :)
:w00t: ...se poate asa ceva?
Evident se poate...dar este un chef conservator.
Daca vrei sa fie un chef relativist tre' sa pui manele.
Evident ca se poate.

#27
egzemplu

egzemplu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.01.2007
eu ascult de obicei o singura data pe an manele (in afara taxiurilor ocazionale) pt ca de obicei nu frecventez localuri de gen, nici nu am prieteni de gen, dar de revelion cand cheful tine 3 zile si 3 nopti la o cabana vine momentul inevitabil cand beat fiind cabane cutreieram si cand pica extraordinar cate o manea - maxim 5 (asta e secretul). ca de fapt maneaua exploateaza sexualitatea primara, instinctuala pe cand alte genuri de muzica o fac mai greu sau deloc, si pica bine cateodata sa te descarci dar tre sa ai si cu cine, si nu cred in olimpienii care condamna din definitie maneaua sau alt gen, oricine si orice merita o sansa dar nu pune pe minerul motru sa joace cu barcelona si sa fie si creativa, GOT IT?. evident ca cei care asculta manele treji si eventual zilnic au probleme cu hard diskul de 2.2 mega de pe pentiumu lor I;  pace intre popoare  :bandit:

#28
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

View Postegzemplu, on Jan 25 2007, 20:09, said:

evident ca cei care asculta manele treji si eventual zilnic au probleme cu hard diskul de 2.2 mega de pe pentiumu lor I;  pace intre popoare  :bandit:

lol,asta de unde ai mai scoso :deadtongue:

#29
Xylia

Xylia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 04.06.2007
Cum sa nu se poata chef fara manele??? Daca vrei sa dai din toate organele...atunci baga tata un drum'n'bass, un breakbeat, un IDM, un industrial, un hardcore...Pai eu cand merg la un chef si aud manele...ma asez undeva departe... :P sau ma apuc sa fac caterinca! De fapt, nici nu prea am avut ocazia sa dau de asa ceva...doar de vreo 2 ori...ca imi aleg prietenii pe anumite criterii, printre care si muzica pe care o asculta  B) .

#30
rue_baree

rue_baree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,252
  • Înscris: 18.03.2007
in 94 ne am decis sa facem un chef in camera (de camin) in care sa nu avem muzica ce se asculta atunci (gigi bobo, etc) si s-a pus un filtru <'89 si >60.

a fost traznet!

Edited by rue_baree, 19 June 2007 - 15:54.


#31
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005
Pentru petreceri există hip-hop, dance, pop și nici nu are rost să încep să înșir toate subgenurile muzicii house. Alternative există, trebuie doar să fi puțin open-minded. Gândiți-vă la asta: străinii sunt și ei tot oameni, și ei petrec și n-au auzit în viața lor de manele.

#32
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007
La cate chefuri, botezuri, nunti, zile onomastice si de nastere am fost, nu s-a intamplat sa nu cante cel putin 3-4 manele sau lautaresti, asa ca...nu strica ceva manele la un chef, parerea mea :P

#33
Blue Wings

Blue Wings

    Nevăstuică deraiantă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,832
  • Înscris: 01.03.2007
Se poate chef fără manele :huh: de ce să nu se poată?
Or fi două-trei manele clasice care plac la ăștia mai bătrânii , dar în rest....
Dj Bobo nu e bun? Badboysblue ?.....Modern Talking?
formații vechi care au melodii numai bune de dănțuit :yes:

#34
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007

View PostBlue Wings, on Sep 28 2007, 19:09, said:

Se poate chef fără manele :huh: de ce să nu se poată?
Or fi două-trei manele clasice care plac la ăștia mai bătrânii , dar în rest....
Dj Bobo nu e bun? Badboysblue ?.....Modern Talking?
formații vechi care au melodii numai bune de dănțuit :yes:

Se poate, intr-adevar...dar nu e chef adevarat :P

PS: antimanelisti nu sariti pe mine :D

#35
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007
sau tiganie adevarata...

#36
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006
Propun o lege prin care singurele genuri de muzică acceptate la petreceri să fie rockul metalic si maneaua occidentala, adică hausul :lol:

Edited by fracture, 02 October 2007 - 11:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate