Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

chef fara manele ?

- - - - -
  • Please log in to reply
500 replies to this topic

#487
alindeejay

alindeejay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 04.05.2010

 tyrael, on 27th September 2006, 22:34, said:

mda,recunosc sunt antimanelist...(don't shoot).Inainte ascultam manele din cauza anturajului si incetul cu incetul mi-au mers la inima si gaseam un mod de viatza in a asculta manele.Acum sunt in impas.House-ist fiind,intru in contradictie cu manelele involuntar.Dar intrebarea care ma framanta e urmatoarea:se poate tine chef fara manele?(chef nu party,pt mine nu e tot una)

Astept raspunsurile si opiniile voastre !

Ma da se poate pe muzica populara

#488
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
-Se poate tine chef fara manele?...
-Doar cu conditia sa nu fie si tigani sau urmasi inconstienti de-ai lor (corcituri) pe acolo...

Edited by Arayan, 20 July 2014 - 17:49.


#489
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,826
  • Înscris: 28.11.2006
N-are a face provenienta etnica. Cred ca tine mai degraba de nivelul de educatie, desi banuiesc ca sunt si oameni mai trecuti prin scoala (putini, ce-i drept) care asculta cu placere o manea.

#490
thepunishmentofgod

thepunishmentofgod

    I live for the beat!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 26.08.2013
Acasa nu ascult manele. De fapt nicaieri nu ascult, dar din pacate majoritatea cunoscutilor mei o fac, iar cand merg la orice fel de petrecere e imposibil sa lipseasca manelele. Dupa ce ma trotilez bine, mai din obligatie ( pentru a-l face pe organizator sa vada ca invitatii lui se simt bine ) sau pur si simplu pentru ca bautura imi da aceasta stare, uneori incep sa si dansez.

Nu imi plac manelele, muzica de club actuala nici atat, dar cand ma aflu intr-un mediu in care sunt nevoit sa ma conformez, nu incep sa fac fite si sa-i spun aluia sa schimbe melodia.

Trebuie sa inveti sa te adaptezi si cerintelor celorlalti sau s-ar putea ca intr-un final sa ramai singur din cauza mofturilor tale. Insa daca cerintele mele nu sunt la randu-le respectate, atunci schimbam macazul. Prefer sa fiu singur decat sa ma las calcat in picioare.

#491
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Se poate, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa fie si o manea, doua, trei...

Edited by eStev, 26 August 2014 - 15:09.


#492
bogdan3214

bogdan3214

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 07.03.2009
Off: Activa acu' ceva vreme un personaj numit metalterror . Constat cu tristete ca nu mai e prezent :(. Chiar ma amuzau postarile sale.

On: Se poate.

#493
cipri63

cipri63

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 28.08.2008
Se poate cu siguranta.Imi amintesc de niste chefuri de pomina ,pe vremea cand sorinel pustiu era probabil declaratie de dragoste .Bineinteles,bănuiesc că e greu sa o faci lată pe Bach ,da cu niste rock pus cum trebe(si pentru cei mai putin sensibili ,o sârbă ,două-da de alea-n draci și la momentul potrivit)iese ceva memorabil,de intră-n istoria scării de bloc .

#494
kingsky

kingsky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,227
  • Înscris: 07.07.2015

 pufonel, on 28 iulie 2014 - 23:11, said:

N-are a face provenienta etnica. Cred ca tine mai degraba de nivelul de educatie, desi banuiesc ca sunt si oameni mai trecuti prin scoala (putini, ce-i drept) care asculta cu placere o manea.
daca reusesti sa-mi explici nivelul de educatie si legatura cu maneaua...

#495
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,066
  • Înscris: 04.02.2011

 krossfire, on 28 septembrie 2006 - 18:51, said:

Stai linistit..ca sunt mai multi rockeri decat manelisti pe topicul asta Posted Image

Un chef fara manele este un chef adevarat !

Decât cu Dragostea din Tei, mai bine manele, la modul serios.

#496
GandesteNormal

GandesteNormal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.08.2015
Maneaua e doar o formă de îndobtocire prin care cineva a vrut să facă mişto de noi,şi se pare că le-a ieşit.Da,normal..sunt 100000 de alte variante.De exemplu,muzica nouă de la KissFM,că aia veche vă pute..
PS..Mă refer la melodiile străine,nu alea penibile ale lui Matteo şi alţii,care de fapt sunt tot manele,dar undercover.
Iar dacă vă plac ritmurile mai orientale...încercaţi să ascultaţi melodiile originale după care au fost copiate şi manelele noastre mult iubite..

#497
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Păi depinde de incultura organizatorului, n-am prins nuntă/chef în care organizatorul să fie inteligent și să pună manele.

#498
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
exista muzica populara romaneasca

#499
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,964
  • Înscris: 09.12.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/H2o_s-8ApVw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#500
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,964
  • Înscris: 09.12.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bJ8fFQFbCpQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#501
iamback

iamback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 02.01.2018
I-auzi

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UXCNzMTHhJM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate