Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

chef fara manele ?

- - - - -
  • Please log in to reply
500 replies to this topic

#37
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View Posttyrael, on Sep 27 2006, 23:34, said:

mda,recunosc sunt antimanelist...(don't shoot).Inainte ascultam manele din cauza anturajului si incetul cu incetul mi-au mers la inima si gaseam un mod de viatza in a asculta manele.Acum sunt in impas.House-ist fiind,intru in contradictie cu manelele involuntar.Dar intrebarea care ma framanta e urmatoarea:se poate tine chef fara manele?(chef nu party,pt mine nu e tot una)

Astept raspunsurile si opiniile voastre !

Daca vine la chef vreun taran/tigan/cocalar si nu-i pui manele, poate o sa se simta marginalizat, cine stie poate te da si in judecata :coolspeak:

#38
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View Postjihadu, on Oct 2 2007, 09:28, said:

Daca vine la chef vreun taran/tigan/cocalar si nu-i pui manele, poate o sa se simta marginalizat, cine stie poate te da si in judecata :coolspeak:
Asa e, se va simti persecutat si discriminat. Te va da in judecata, va castiga procesul iar tu din cauza unei manele vei fi nevoit sa-l despagubesti cu o gramada de bani, asta in cazul in care nu vei ajunge la puscarie :lol:
in plus nu vad cum unuia caruia ii place hausul nu ii plac menelele. Sunt acelasi gen, numai ca unul se canta in engleza iar altul in romana.
oricum, cei care canta haus au voci frumoase :rolleyes:

#39
BluBear

BluBear

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 05.07.2007
Nu exista petrecere CU manele.
Voi nu ati auzit de muzica cancan?   :|
E buna pt oricine  :)
PAce!

#40
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

View Posth3llboy, on Sep 28 2007, 22:31, said:

Se poate, intr-adevar...dar nu e chef adevarat :P

PS: antimanelisti nu sariti pe mine :D
Descrie "chef adevărat".
E cumva o adunătură de oameni care dansează într-o poziție semi-cocoșată mișcându-se ușor în stânga și-n dreapta pocnind degetele și consumând bere Noroc la 2L cu vodkă Ultimul Drum până încep să se ia la bătaie și să strice țigănia cheful?

#41
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View PostYoYo69ErS, on Oct 3 2007, 05:30, said:

Descrie "chef adevărat".
E cumva o adunătură de oameni care dansează într-o poziție semi-cocoșată mișcându-se ușor în stânga și-n dreapta pocnind degetele și consumând bere Noroc la 2L cu vodkă Ultimul Drum până încep să se ia la bătaie și să strice țigănia cheful?


Da..dar "bataie de aia adevarata" cu sabii ninja, trezit intreg cartierul si aruncat de puradei in fortele de politie :coolspeak:

#42
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View PostYoYo69ErS, on Oct 3 2007, 01:30, said:

Descrie "chef adevărat".
E cumva o adunătură de oameni care dansează într-o poziție semi-cocoșată mișcându-se ușor în stânga și-n dreapta pocnind degetele și consumând bere Noroc la 2L cu vodkă Ultimul Drum până încep să se ia la bătaie și să strice țigănia cheful?
Te referi la haus? că și ăla cam la fel se dansează. Singurele diferențe între cele două genuri inrudite sunt vestimentația și bauturile consumate.

#43
tieston

tieston

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 12.10.2006

View Postfracture, on Oct 4 2007, 12:59, said:

Te referi la haus? că și ăla cam la fel se dansează. Singurele diferențe între cele două genuri inrudite sunt vestimentația și bauturile consumate.
Se scrie house, nu haus. :thumbdown:
Si mai mult ca sigur stiai asta :thumbdown:

#44
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007
Mie manelele imi strica cheful :P Deci nu exista chef CU manele. <_<
Nu vad legatura intre house si manele. Exista piese cu versuri gen "My woman is No 1", "Death to my enemies", "My money are the greenest", "My girl is a top-model", "I'll show you all my money" etc etc? Eventual cu urme de agramaticalitati? Nu ma omor dupa house (in general ascult din toate cate putin, exceptand manelele), dar eu chiar nu vad legatura.

#45
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View PostNicolla, on Oct 4 2007, 09:35, said:

Nu vad legatura intre house si manele. Exista piese cu versuri gen "My woman is No 1", "Death to my enemies", "My money are the greenest", "My girl is a top-model", "I'll show you all my money" etc etc? Eventual cu urme de agramaticalitati?
Nu, la haus eistă piese de genul blow my wistle baby, buci-buci-buci-buci (TM Mosotti)/blow my wistle baby, buci-buci-buci-buci și tot așa vreo 5 minute.

#46
tieston

tieston

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 12.10.2006

View Postfracture, on Oct 4 2007, 17:52, said:

Nu, la haus eistă piese de genul blow my wistle baby, buci-buci-buci-buci (TM Mosotti)/blow my wistle baby, buci-buci-buci-buci și tot așa vreo 5 minute.
Dj Alligator -- The Whistle Song

#47
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007

View PostYoYo69ErS, on Oct 3 2007, 05:30, said:

Descrie "chef adevărat".
E cumva o adunătură de oameni care dansează într-o poziție semi-cocoșată mișcându-se ușor în stânga și-n dreapta pocnind degetele și consumând bere Noroc la 2L cu vodkă Ultimul Drum până încep să se ia la bătaie și să strice țigănia cheful?

N-are rost sa intram in polemica, n-as vrea sa ma cert cu nimeni sau sa sustin vehement manelele, eu mi-am spus parerea si nu sunt obligat sa descriu nimanui ce inseamna pentru mine un chef adevarat. Oricum ascult manele, dansez pe manele, dar NU consum alcool, nu fumez, si nu iau parte la batai de niciun fel, si pentru aia ma distrez la maxim, poa sa cante si rock, si house si tot ce-o fi, n-am nimic impotriva lor, si la randul vostru(antimanelistii) ar trebui sa procedati la fel, si sa lasati ironiile deoparte ca nu e cazul.

Pt jihadu: ai o imaginatie bogata, dar lipsita de substanta...eu inca nu am auzit sau vazut asa ceva, pana acum, si ar fi tragic sa se intample asa ceva,no offence dar n-ai fost nostim deloc, daca asta era scopul.

Edited by h3llboy, 04 October 2007 - 22:52.


#48
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006
Chef fara manele = petrecere fara prosti.

#49
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007

View PostGraveland, on Oct 5 2007, 00:05, said:

Chef fara manele = petrecere fara prosti.

Interesanta asociere de cuvinte, oare chiar asa sa fie?
Hai sa fac si eu una, daca tu zici ca manelistii sunt prosti, sa-ti spun ce parere am eu despre cei care se vor a fi superiori/opusi manelistilor.
Chef fara rockeri/punkeri = chef fara nespalati/drogati, si nu ma contrazice ca am vazut cu ochii mei ce le poate capu, si cum "se distreaza" dand din plete ca turbatii si injectand droguri in vena pana dau ochii peste cap, asa ca prefer sa fiu un manelist "prost" decat un rocker drogat si fara viitor, pe bune, si prefer sa merg la chefurile cu manele decat sa ma trezesc la chefurile de rock, cu o seringa "ratacita" implantata in mine si sa ajung langa pasagerul din spate al dricului.

#50
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005

View PostGraveland, on Oct 5 2007, 00:05, said:

Chef fara manele = petrecere fara prosti.

Sau Oameni care nu asculta manele =  Oameni care au cultura muzicala (cel putin minima).

#51
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
chefurile cu manele sunt cele mai naspa si cele mai demodate...

#52
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

View Posth3llboy, on Oct 5 2007, 18:08, said:

Interesanta asociere de cuvinte, oare chiar asa sa fie?
Hai sa fac si eu una, daca tu zici ca manelistii sunt prosti, sa-ti spun ce parere am eu despre cei care se vor a fi superiori/opusi manelistilor.
Chef fara rockeri/punkeri = chef fara nespalati/drogati, si nu ma contrazice ca am vazut cu ochii mei ce le poate capu, si cum "se distreaza" dand din plete ca turbatii si injectand droguri in vena pana dau ochii peste cap, asa ca prefer sa fiu un manelist "prost" decat un rocker drogat si fara viitor, pe bune, si prefer sa merg la chefurile cu manele decat sa ma trezesc la chefurile de rock, cu o seringa "ratacita" implantata in mine si sa ajung langa pasagerul din spate al dricului.

Ma doare-n cuc de opinia ta.

#53
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007

Quote

asa ca prefer sa fiu un manelist "prost" decat un rocker drogat si fara viitor
No hai ca esti tare... Prostii au viitor? :lol:

#54
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007

View PostGraveland, on Oct 5 2007, 23:12, said:

Ma doare-n cuc de opinia ta.

Ba sa nu te doara, ca daca te doare acolo ai pus-o :lol:  :lol:  :lol: ( te-ai ofticat :P )

Pt curcubitaceu: eu zic ca da, in comparatie cu acei despre care ziceam , categoric da.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate