Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Zapp Z810i: supertelefonul de la Zapp!

- - - - -
  • Please log in to reply
691 replies to this topic

#631
nowories

nowories

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.09.2006
Telefon foarte scump,cu tehnologia epocii de piatra,aaa si foarte urat,tot nu inteleg de ce unii ar mai dori sa faca atatea compromisuri cand concurenta ofera servicii care pot fi folosite cu o mare varietate de terminale

Edited by nowories, 12 May 2008 - 17:05.


#632
Alexutz_C

Alexutz_C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 16.06.2004
Are totusi anumite avantaje, ca si telefon este de departe cel mai bun telefon de la Zapp, se aude clar si bine. De fiecare data cand vorbeam in Zapp la 510 ba se intrupea, la 720i ma auzeam pe mine la S200... la asta nu prea se putea vorbi :)). Dupa H150 pot afirma ca asta chiar se poate numi telefon. Eu sunt multumit de el. Ev Do rulz btw.

#633
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Pentru că ai servicii pe care nu le ai la alții. Să fim serioși, dacă îți pui problema că telefonul e "urât", probabil nici nu are sens să discuți despre Zapp. Probabil nici Zapp nu dicută prea mult despre astfel de clienți.

#634
nowories

nowories

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.09.2006
Eu am probat 3 telefoane,iar problema nu este de la ele ,problema este reteaua cu acele servicii pe care le ofera,trage cu privirea la oferta cosmote si ai sa vezi serviciile,cu 10E ai trei favorite nelimitat,500 min retea,500 sms in retea,si chiar cu cel mai ieftin telefon gsm se aude mai calitativ decat orice terminal zpp,inclusiv acesta din urma,pana la urma ce vorbeam in zapp timp de 2 min ,vorbesc intr-o retea gsm 1min,   fara pauzele...'ce ai spus,...cum..mai repeta odata...ops nu mai e semnal, pana la urma principalul aspect e nevoia de comunicare,  si pana la urma cat costa la liber?

Edited by nowories, 23 May 2008 - 12:49.


#635
Alexutz_C

Alexutz_C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 16.06.2004
Probleme de acest gen gasesti in toate retelele ce imi e ca in Zapp trebuie sa repet:" ce ai spus, mai zi odata" etc cand in voma fone ziua in amiaza mare trebuie sa incerc de 7 ori sa formez un numar de telefon ca da cu network busy.

#636
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Exact, de aia prefer și eu Zapp..

#637
Alexutz_C

Alexutz_C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 16.06.2004
Trebuie sa revin cu un post in care vreau sa zic un sincer bravo Zapp. Nu vreau sa ii laud, nu lucrez la ei si nu beneficiez de nimic in urma acestui post... ba dimpotriva am reziliat un abonament din cauza ca dupa 6 ani de stat in retea nu am avut niciun bonus... nimic. Ei bine in ultima vreme am avut nevoie de net intr-un orasel mic unde nu era decat un provider(Astral) care oferea un net vai de mama lui.
Asa ca am decis sa ma uit la zapp si am luat prin compliment un z810i. Vreau sa va zic ca am ramas masca cat de bine poate sa mearga, donwload muzica si filme cu 100 kb/sec. No more saracie de dial up care stateam cate o juma de ora pentru un mp3. Ma declar profund multumit, mai ales ca peste tot telefonul a fost conectat la antene Ev Do.
Baiatul de la Mall care mi-a vandut telefonul era destul de bine informat si m-a asigurat ca mai in toata tara sunt antene Ev Do si sincer nu cred ca era vrajeala :).

#638
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,624
  • Înscris: 20.10.2006
HUH, pe unde ai fost ? Stiu ca e off-topic, insa sunt curios pe unde ai vazut acoperire ED-VO, sa stiu daca e oficiala sau nu.

#639
Alexutz_C

Alexutz_C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 16.06.2004
Bucuresti>Pitesti>Colibasi>Campulung acoperire EV DO Full. Netul merge absolut impecabil, sunt foarte incantat. Pe DC Din 100-150 de kb nu scade.
PS: Nu stiu daca este telefonul de vina sau au mai schimbat baietii antenele insa constant ca si convorbirile se aud foarte clar, fara intreruperi. La fostul Z720i mai facea figuri in sensul asta.

Edited by Alexutz_C, 01 June 2008 - 13:55.


#640
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007

View PostAlexutz_C, on Jun 1 2008, 14:52, said:

Bucuresti>Pitesti>Colibasi>Campulung acoperire EV DO Full. Netul merge absolut impecabil, sunt foarte incantat. Pe DC Din 100-150 de kb nu scade.
PS: Nu stiu daca este telefonul de vina sau au mai schimbat baietii antenele insa constant ca si convorbirile se aud foarte clar, fara intreruperi. La fostul Z720i mai facea figuri in sensul asta.
Te referi cumva la acoperirea EV DO din orasele enumerate, sau au acoperire si pe drumul dintre ele?

#641
Alexutz_C

Alexutz_C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 16.06.2004
M-am referit pe drumul dintre ele, asta evident cat am putut sa stau cu ochii pe telefon in timp ce conduceam. Mai testez si va spun ca si asa alerg mult prin tara.

Edited by Alexutz_C, 02 June 2008 - 02:24.


#642
beauzebuth

beauzebuth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 17.06.2006
z810i nu este compatibil cu UNICSenior + upgrade voce & date  ; astia's defecti ? sper sa nu fie adevarat......

#643
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 27.11.2005

View Postbeauzebuth, on Jun 3 2008, 16:17, said:

z810i nu este compatibil cu UNICSenior + upgrade voce & date ; astia's defecti ? sper sa nu fie adevarat......


Sa-ti spun eu de ce:Z810i stie date 1x/EV-DO.Deci cu upgrade-ul respectiv de 1,79 E tu ai putea avea si date EV-DO (care e broadband totusi).Ceea ce e imposibil la pretul asta .

#644
beauzebuth

beauzebuth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 17.06.2006

View PostJean Gary Diablo, on Jun 4 2008, 13:43, said:

Sa-ti spun eu de ce:Z810i stie date 1x/EV-DO.Deci cu upgrade-ul respectiv de 1,79 E tu ai putea avea si date EV-DO (care e broadband totusi).Ceea ce e imposibil la pretul asta .
ca de ce, am inteles  si are sens ; dar ma gandeam ca s-ar putea gasi o solutie ca cei ce au acest terminal sa foloseasca minutele doar pe date de 1x . mi se pare o neglijenta / greseala de marketing.

#645
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,624
  • Înscris: 20.10.2006
Dar tehnic e posibil, aia nu ai intrebat ?

#646
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006

View PostJean Gary Diablo, on Jun 4 2008, 13:43, said:

Sa-ti spun eu de ce:Z810i stie date 1x/EV-DO.Deci cu upgrade-ul respectiv de 1,79 E tu ai putea avea si date EV-DO (care e broadband totusi).Ceea ce e imposibil la pretul asta .

nu e imposibil ci doar nu vor ei.

View PostLunaCrystal, on Jun 5 2008, 20:28, said:

Dar tehnic e posibil, aia nu ai intrebat ?

da, e posibil.

#647
geoaxe

geoaxe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 07.08.2007
Se poate decoda? :huh:

#648
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View Postgeoaxe, on Jul 25 2008, 16:40, said:

Se poate decoda? :huh:

evident!


si nici nu costa mult decodatea. o sa mearga foarte bine pe retelele cdma vodafone orange si cosmote.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate