Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 

Zapp Z810i: supertelefonul de la Zapp!

- - - - -
  • Please log in to reply
691 replies to this topic

#613
Cristi .eXPV

Cristi .eXPV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 04.09.2005
Nu cred ca cei de la Zapp vor intemplementa un asemenea servici prea curand, da' e bine de stiut .. link  mai ales ca e "optimized for QUALCOMM's MSM6xxx chipset solution platform"

#614
ace2

ace2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 12.06.2004
a mai intrebat cineva.
Nu am gasit nimic pe net, nici la rusi, din cate am putut intelege eu.

Ce valoare SAR are?

#615
adikuma

adikuma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 15.10.2007
e adevarat ca se aude mai bine decat la celelalte telefoane zapp ???

#616
kaamos

kaamos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 20.12.2006
Buna all. Si eu as fi interesat de achizitionarea acestui telefon.

Acum urmeaza mai multe intrebari ( sper sa imi raspundeti cat de curand la ele ) :

- cum sta cu soft-ul : e stabil?
- nu am folosit in viata mea net-ul pt tel de la zapp. care sunt tarifele?
- bluetooth-ul ce profile are? m-ar interesa sa aflu daca are : A2DP si AVRCP deoarece intentionez sa imi cumpar casti jabra.
- este vreo posibilitate de a transfera agenda de pe un terminal ceva mai vechi pe z810i?
- nu exista nici o posibilitate de extindere a memoriei?
- cam cati bani va trebui sa cheltuiesc pentru un pachet de soft pentru a acoperi toate activitatile zilnice? ( ma refer la descarcarea lor pe de site )

#617
Renegate

Renegate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.08.2006

View Postkaamos, on Nov 17 2007, 17:48, said:

Buna all. Si eu as fi interesat de achizitionarea acestui telefon.

Acum urmeaza mai multe intrebari ( sper sa imi raspundeti cat de curand la ele ) :

- cum sta cu soft-ul : e stabil?
- nu am folosit in viata mea net-ul pt tel de la zapp. care sunt tarifele?
- bluetooth-ul ce profile are? m-ar interesa sa aflu daca are : A2DP si AVRCP deoarece intentionez sa imi cumpar casti jabra.
- este vreo posibilitate de a transfera agenda de pe un terminal ceva mai vechi pe z810i?
- nu exista nici o posibilitate de extindere a memoriei?
- cam cati bani va trebui sa cheltuiesc pentru un pachet de soft pentru a acoperi toate activitatile zilnice? ( ma refer la descarcarea lor pe de site )
"  - cum sta cu soft-ul : e stabil? "  - nu prea e stabil are mai multe hibe, se blocheaza de multe ori dupa ce il deconectezi de la computer / laptop, dak scrii fisiere cu nume lung nu le mai poti sterge sub nici o forma iti va trebui codul SPC (pe care incerc sa-l aflu de 10 luni si tot nu l-am aflat) sa te poti conecta la tel cu softurile de la qualcomm sa stergi fisierele, etc....
" - nu am folosit in viata mea net-ul pt tel de la zapp. care sunt tarifele?"  - 4 centi /minut sau poti achizitiona ab. nelimitat 29$ /luna
" - bluetooth-ul ce profile are? m-ar interesa sa aflu daca are : A2DP si AVRCP deoarece intentionez sa imi cumpar casti jabra." Bluetooth v. 1.1 slabutz la transfer, calitatea sunetului prin casca bluetooth medie
" - este vreo posibilitate de a transfera agenda de pe un terminal ceva mai vechi pe z810i?" - da prin cablu de date sau aplicatia din Zapp Me
" - nu exista nici o posibilitate de extindere a memoriei? " - Nu, din cate stiu pana acum (asteptam niste modari ale placii telefonului, din cate am inteles de la Vecinii nostri rusi procesorul telefonului suporta conectarea cardurilor de memorie ...)
" - cam cati bani va trebui sa cheltuiesc pentru un pachet de soft pentru a acoperi toate activitatile zilnice? ( ma refer la descarcarea lor pe de site ) " - multi $ si multi nervi desigur, Zapp Me si aplicatiile nu au fost concepute pentru Z810i si dau foarte multe erori pe acest telefon

In speranta ca acest post ti-a fost catdecat util, iti doresc sa faci alegerea cea mai buna in achizitionarea unui terminal de la Zapp!

Beste Regards
Renegate ™

Edited by Renegate, 22 November 2007 - 14:29.


#618
fmfmfmfm

fmfmfmfm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 10.03.2004

View Postkaamos, on Nov 17 2007, 17:48, said:

Buna all. Si eu as fi interesat de achizitionarea acestui telefon.

Acum urmeaza mai multe intrebari ( sper sa imi raspundeti cat de curand la ele ) :

- cum sta cu soft-ul : e stabil?
- nu am folosit in viata mea net-ul pt tel de la zapp. care sunt tarifele?
- bluetooth-ul ce profile are? m-ar interesa sa aflu daca are : A2DP si AVRCP deoarece intentionez sa imi cumpar casti jabra.
- este vreo posibilitate de a transfera agenda de pe un terminal ceva mai vechi pe z810i?
- nu exista nici o posibilitate de extindere a memoriei?
- cam cati bani va trebui sa cheltuiesc pentru un pachet de soft pentru a acoperi toate activitatile zilnice? ( ma refer la descarcarea lor pe de site )
Eu il am din aprilie, anul asta si sunt multumit de el la partea de date. La voce nu prea l-am folosit insa atat cat l-am folosit se aude beton. Daca te intereseaza sa preiei un contract (cel cu ~5$) cu tot cu acest telefon (este aproape nou din cauza ca nu l-am luat cu mine aproape deloc), as vrea sa il dau din cauza ca mi-am rezolvat partea de NET prin conexiune fixa. Daca te intereseaza, PM.

#619
petrique_2002

petrique_2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 21.12.2003

View PostRenegate, on Nov 22 2007, 14:23, said:

"  - cum sta cu soft-ul : e stabil? "  - nu prea e stabil are mai multe hibe, se blocheaza de multe ori dupa ce il deconectezi de la computer / laptop, dak scrii fisiere cu nume lung nu le mai poti sterge sub nici o forma iti va trebui codul SPC (pe care incerc sa-l aflu de 10 luni si tot nu l-am aflat) sa te poti conecta la tel cu softurile de la qualcomm sa stergi fisierele, etc....
" - nu am folosit in viata mea net-ul pt tel de la zapp. care sunt tarifele?"  - 4 centi /minut sau poti achizitiona ab. nelimitat 29$ /luna
" - bluetooth-ul ce profile are? m-ar interesa sa aflu daca are : A2DP si AVRCP deoarece intentionez sa imi cumpar casti jabra." Bluetooth v. 1.1 slabutz la transfer, calitatea sunetului prin casca bluetooth medie
" - este vreo posibilitate de a transfera agenda de pe un terminal ceva mai vechi pe z810i?" - da prin cablu de date sau aplicatia din Zapp Me
" - nu exista nici o posibilitate de extindere a memoriei? " - Nu, din cate stiu pana acum (asteptam niste modari ale placii telefonului, din cate am inteles de la Vecinii nostri rusi procesorul telefonului suporta conectarea cardurilor de memorie ...)
" - cam cati bani va trebui sa cheltuiesc pentru un pachet de soft pentru a acoperi toate activitatile zilnice? ( ma refer la descarcarea lor pe de site ) " - multi $ si multi nervi desigur, Zapp Me si aplicatiile nu au fost concepute pentru Z810i si dau foarte multe erori pe acest telefon

In speranta ca acest post ti-a fost catdecat util, iti doresc sa faci alegerea cea mai buna in achizitionarea unui terminal de la Zapp!

Beste Regards
Renegate ?

ciudat, la mine sunt exact pe dos simptomele mai precis:

"  - cum sta cu soft-ul : e stabil? " - nu imi amintesc sa se fi blocat vreodata pana acum, il am de 4 luni. toate transferurile le fac prin bluetooth si nu ma folosesc de pcsync. mai nou am facut un update de versiune si acum se comporta si mai bine, cel putin la partea de bluetooth :).
" - nu am folosit in viata mea net-ul pt tel de la zapp. care sunt tarifele?" intr-adevar e cam scump, dar privind partea buna a lucrurilor are modem de 2,4 mbps si daca te afli in zona EVDO sigur rupe. de recomandat in combinatie cu un PDA cu bluetooh activ.
" - este vreo posibilitate de a transfera agenda de pe un terminal ceva mai vechi pe z810i?" -exista, in agentie. pcsync-ul nu e bun sa transferi de pe un alt tel
"" - cam cati bani va trebui sa cheltuiesc pentru un pachet de soft pentru a acoperi toate activitatile zilnice? ( ma refer la descarcarea lor pe de site ) " - multi bani nu cred ca o sa folosesti aplicatiile ZappME nefiind exagerat de scumpe si nici batai de cap nu o sa ai. nu am avut probleme cu utilizarea acestora, absolut deloc. erorile au aparut pe primele loturi venite, acestea fiind demult rezolvate.

Si ca sa mai fac niste completari: la partea de semnal sta excelent, in multele drumetii prin tara am putut sa vorbesc si sa fiu auzit, gaurile de acoperire fiind mult mai mici, inainte aveam z720. La partea de Bluetooth recomand utilizarea unei casti de firma (Nokia, Motorola, Sony-Ericsson etc. ) intrucat cea oferita de Zapp e destul de praf si e si cam scumpa.Eu folosesc Motorola si se aude excelent.

Sper ca si acest post sa iti faca o impresie, subiectiva bineinteles. Bafta!

Edited by petrique_2002, 26 November 2007 - 21:24.


#620
zdz

zdz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.03.2006

View Postpetrique_2002, on Nov 26 2007, 21:22, said:

mai nou am facut un update de versiune si acum se comporta si mai bine, cel putin la partea de bluetooth :).
cum se face update de versiune ?

#621
petrique_2002

petrique_2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 21.12.2003

View Postzdz, on Nov 28 2007, 16:09, said:

cum se face update de versiune ?

din service

#622
zdz

zdz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.03.2006

View Postpetrique_2002, on Nov 28 2007, 17:12, said:

din service
ce versiune sw ai ? dar versiunea de netfront ? merci

#623
gorbaciov

gorbaciov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 23.02.2007
Salutare fratilor. Chiar asa de nereusit e acest telefon? Il am de anul trecut , dar nu cred sa-l fi folosit 2-3 luni. A stat numai in service si tot timpul s-a spus ca mi-l schimba si nimic. Cred ca tel. asta stie numai sa stea blocat, cel putin la mine asta face. Toate bune si fara nervi.

#624
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View Postpetrique_2002, on Nov 3 2007, 21:21, said:

Nu se merita casca aia BT, am folosit-o si eu o perioada destul de scurta (2-3 zile) si am fost total nemultumit ca deforma foarte mult sunetul, auzeam interlocutorul infundat. Pe cat de bine se aude telefonul pe atat de prost se aude casca. Pana la urma mi-am luat o casca motorola pe care am dat 100 RON, sunetul e exceptional, interlocutorul ma aude excelent si bateria ma tine in jur de 7 zile :)
am testat casca azi cu un e50 si se aude mult mai bine.

f ciudat. cert e ca a fost moka

#625
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
observ ca daca se trece "doar 1x" la mod date, bateria tine mai mult.

as ruga si pe altii sa-si exprime parerea, sa nu fie o afirmatie subiectiva

exista posibilitatea achizitionarii unei baterii extinse? (nu obligatoriu de la zapp)

#626
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
tot cu headset ul.
am descoperit ca e un LiteOn MH100LO04
doar ca nu gasesc driver pt vista.
pe site la ubiquam nici nu exista. si nici pe site la liteon...
are cineva idei? l-a s folosi cu zapp globalfree ...

#627
petrique_2002

petrique_2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 21.12.2003

View Postbogdanan, on Feb 18 2008, 16:51, said:

observ ca daca se trece "doar 1x" la mod date, bateria tine mai mult.

as ruga si pe altii sa-si exprime parerea, sa nu fie o afirmatie subiectiva

exista posibilitatea achizitionarii unei baterii extinse? (nu obligatoriu de la zapp)

ai observat bine, tine mai mult bateria daca e pe "doar 1x". daca e pus in hybrid asculta atat canalul de voce cat si canalul de evdo ceea ce ii determina un consum ridicat de resurse

View PostAcidMan, on Feb 26 2008, 20:28, said:

tot cu headset ul.
am descoperit ca e un LiteOn MH100LO04
doar ca nu gasesc driver pt vista.
pe site la ubiquam nici nu exista. si nici pe site la liteon...
are cineva idei? l-a s folosi cu zapp globalfree ...

nu inteleg de ce iti trebuie drivere daca te folosesti de BT?

#628
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View Postpetrique_2002, on Feb 29 2008, 17:09, said:

nu inteleg de ce iti trebuie drivere daca te folosesti de BT?

sa il folosesc cu zapp global free si cu un laptop ...
ma refer la driver pt headset nu pt tel

Edited by AcidMan, 10 March 2008 - 15:27.


#629
taricean

taricean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.01.2007
updated blog z810.weblog.ro pentru cine e interesat de internet-ul mobil pe 810.

#630
ekumax

ekumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 01.02.2008

View Posttaricean, on Mar 16 2008, 09:28, said:

updated blog z810.weblog.ro pentru cine e interesat de internet-ul mobil pe 810.
mi l-am luat si eu astazi...curios cu partea de memorie totusi....se putea mai mare...

Edited by ekumax, 25 March 2008 - 15:58.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate