Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Florile,pasiunea mea!

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
Valentina30

Valentina30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 11.03.2007

View Postgabnicolette, on May 29 2008, 08:47, said:

Valentina, iti multumesc mult de sfaturi. Pentru udat apa de ploaie ar fi OK?
:)

Cu placere, nicolette. :)
Problema cu apa de ploaie am mai discutat-o pe aici pe undeva.
Raspunsesem la topicul de bonsai, daca pateste ceva fiind tinut pentru udare in ploaie

View PostValentina30, on May 28 2008, 20:19, said:

daca nu a fost ploaie acida, nu pateste nimic. :)
...si desigur daca nu locuiesti langa un combinat sau o fabrica ce emana noxe, (gaze, fum etc.), caci in acest caz e de preferat sa-l feresti de ploi. :)

Deci si la violete cam acelasi lucru cu apa de ploaie... doar ca nu stii exact de pH are.

#74
andr33wta

andr33wta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.07.2011

View PostCela, on 7th September 2006, 19:50, said:

Depide si ce loc i-ai gasit, are destula lumina? si vezi ca nu-i place sa bata soarele direct pe ea.
...de cat timp o ai?
Eu am avut una care a inflorit abia dupa cativa ani ( nu mai tin minte sigur ),  dar dupa aceea a inflorit continuu ( bineinteles, cu pauzele de rigoare ). Si inca ceva, sa nu-i rupi pedunculii. Am spus ca am avut, deoarece dupa cateva mutari radicale am cam ramas fara ea.
Cea pe care o am acum, am primit-o anul trecut si era destul de mica si prapadita, dar a inceput sa creasca din primavara si chiar a facut o floare ( una singura dar frumoasa foc ).
Inca ceva...sa nu ii dai prea des si prea multa apa, lasa intre udari sa se usuce putin pamantul la suprafata.


as vrea sa va intreb despre gardenii am una cam de un an si a inflorit la inceput de cateva ori dar acum deloc. i s-au cam uscat varfurile crengutelor insa frunzele sunt verzi ( par sanatoase) ce ar trebui sa fac ca sa infloreasca din nou?

#75
nonii

nonii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.10.2011

View Postalit, on 5th September 2006, 20:12, said:

recunosc muscatele nu au un miros tocmai frumos,dar in schimb sunt viu colorate si mai mult din cauza asta imi plac
dar mai imi plac si alte flori: floarea pasiunii - ale carui flori infloresc o singura data( ca doar din cauza asta se numesc asa);crinii imperiali,trandafirii japonezi si multe altele


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate