Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Despre CAINI

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
4362 replies to this topic

#163
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
ai voie sa mergi cu el in locuri publice fara botnita ?

#164
exorder

exorder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 27.05.2004
Binenteles ca nu legal. Dar daca ai incredere in el si cate 700 mii in buzunar la orice ora merita sa incerci. Cel putin eu asa fac tot timpul

#165
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
daca ar fi dupa mine, te-as impusca. esti un inconstient si iti doresc sa ajungi la puscarie.

#166
exorder

exorder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 27.05.2004
Bineiteles moarto chiar s-ar putea sa ai noroc sa ma intalnesti ca si eu sunt din Craiova iar daca mergi prin parc nu ai cum sa nu imi remarci caiinele care sigur se va infrupta din vreun om. Iti doresc sa ne intalnim noaptea cand suntem cu mai multi caini, iar al meu se transforma in varcolac.

Cred ca ai pisica, lucru care explica vasta ta cultura a raselor canine si a agresivitatii lor asupra oamenilor

#167
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
nu merg cu cainele prin parc tocmai datorita 'personajelor' ca tine, care puneti in pericol alti oameni si caini.
nu discut despre faptul ca o lege trebuie respectata, dar nu cred ca este nimeni in stare sa stie ce este in mintea unui caine. sunt caini care isi omoara stapanii, si unii dintre ei probabil ca si merita asta. argumente de genul 'nu a sarit la nimeni in ultimii N ani' nu tin, pentru ca este suficient sa scape odata.
este ca si cum ai merge pe strada cu un pistol incarcat, cu piedica ridicata, si mai rau, acel pistol ar putea sa se si declanseze singur.

#168
exorder

exorder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 27.05.2004
Urmarindu-ti traseul prin forumuri am observat ca ai mai intrat si tu odata de 2 ori prin pet forum. Acum chiar ca imi pare rau ca mi-am pierdut timpul cu tine cunoscator al caiinilor :cya:

#169
exorder

exorder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 27.05.2004
Sa inteleg ca iti plimbi canishu prin sufragerie (de altfel superdresat cred) si ca esti genul de om care schimba canalul cand e un meci de box la tv pe o emisiune de gatit. Ca barbat ar trebui sa ai mai mult curaj (balls) si incredere in cainele tau (doar e cel mai fidel prieten al omului pt. dumnezeu). Altfel ai un caiine doar sa isi faca nevoile prin casa. Un caiine trebuie socializat de mic si niciodata dresat impotriva oamenilor. Daca vrei sa iti largesti cultura chinologica pot sa iti trimit poze cu oricare dintre cainii mei alaturi de alti pui de caini sau rase, si chiar copii. Boxerul este recunoscut ca molosu dadaca si uita-te la poza asta :oK:  


M-ai facut sa imi calc cuvantul de a nu mai continua discutia (am facut-o doar pt ca am crezut ca nu esti rauvoitor doar necunoscator)

Attached Files



#170
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Va rog sa va calmati baieti! Ce e asa de rau ca merge un Boxer fara botnita? Eu am boxer si va zic ca am citit tot ce misca despre ei. Nu e obligatorie botnita, mai ales ca boxerii nu sunt deloc agresivi. Dadaca e putin spus.. daca ar fi asa blanda cu copii cum e boxerul, nu ar mai exista educatie :)
O sa curat topicul de off si pozele vor pleca la 'Glerie de prieteni'

#171
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 28.07.2003

Quote

Originally posted by exorder
In primul rand prietene nu eram la nici un concurs si este o poza intamplatore pe care i-am facut-o la o iesire in parc. In al doilea rand poate esti tu capabil sa tii in loc public cu zgarda de concurs un boxer de 43 kg ca eu la aprope 100 kg ale mele intampin si cu asta intoarsa dificultati. Sau poate cine stie n-ai nici cea mai vaga idee despre ce vorbesti...

"prietene" ... nu e vorba de concurs, este vorba de pozitia in care sta cainele! Daca tot il chinui sa stea in pozitia aia ca sa-i faci o poza in care sa arate bine, ziceam ca ai fi putut si tu sa-i intorci zgarda ... sa nu-l chinui aiurea ...
daca nu esti capabil sa tii un caine in lesa ... ce pot sa zic ... ia-ti hamster ...
P.S. Boxerul nu face parte din categoria cainilor la care botnita este obligatorie. Este obligatorie putina educatie, sa poata fi tinut in lesa ...

#172
exorder

exorder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 27.05.2004
Bine Swap e greu sa gandesti cand vorbesti. Orice jandarm mai fomist cand vede o fata frumosa cu un caiine vrea sa se umfle. Iar daca vrei sa stii in Craiova in marele parc Romanescu este interzisa intrarea cainolor de talie mare adica si ciobanesti germani, braci, setteri fara botnita ca lege speciala a parcului. Asta a aflat un cunoascut de-al meu care avea un ciobanesc german lasat liber sa se joace cu alti caiini si a luat o amenda de 700 mii lei si el si ceilalti. Intamplarea face ca al meu sa fi fost legat atunci. Nu incerc eu sa fac o polemica legata de cat de boi sau cat fac pe boii unii jandarmi ca este piitbull si ca sa mergi cu ei la sectie si bla bla bla. Poate la tine nu o fi asa. La noi  e foamea mare. Dupa cum am zis ca nu pot sa-l tin poate ma refeream si la prietena mea care are 50kg? si care locuieste impreuna cu mine si doreste si ea sa mearga cu el. Ciinele nu este agresiv deloc, dar este foarte jucaus ceea cel face sa traga brusc si puternic uneori. Poza este facut la intrare in parc cand m-am intalnit cu un prieten si l-am rugat sa imi faca o poza. Imaginea este taiata din poza de aici si impresia ca e poza facuta special. Ai dreptate cu lesa si uite alta sa te linistesti

Attached Files



#173
exorder

exorder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 27.05.2004
Dupa cum ti-am mai zis ... astept si de la tine poze.
Iar treaba cu chinuitu.... e totusi caiine si mai presus de toate e molos si mascul, lucru care face ca sensibilitatea lui la durere sa fie extrem de scazuta.
Hamster ?!? vorbi si nea Ion ca e si el om...

De poza asta ce zici e in regula? :degetele:

Attached Files



#174
exorder

exorder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 27.05.2004
Morogan legat de legea asta cu botnita: de la veterinar, de la politie si de la asociatia chinologica cand am trecut eu ultima oara pe acolo acu ceva vreme 1 luna cred.. (este intrebarea mea stas cand ajung pe acolo) am inteles ca portul botnitei este OBLIGATORIU in locuri publice pt. toti caiini de talie mare cel putin.
Locuri publice insemnand chiar tot dupa jandarmi. E adevarat am citit si eu in caiinele meu si dog magazin ca nu, (vorbesc despre boxer) dar eu si prietenii mei cu boxeri si ciobanesti germani ne confruntam cu o situatie reala.



Va inchipuiti un collie cu botnita? De ce ar avea nevoie oare?

MAYA sora caiinelui meu din monta urmatoare alaturi de el

:D

Attached Files



#175
Pantera25

Pantera25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.06.2004
Am gasit un catel care nu cred ca are mai mult de 5 zile. nu stiu exact ce sa ii dau de mancare fara sa ii afecteze burtica .Pana acum i-am dat laptic cu galbenus de ou. nu stiu daca e bine. Va rog sfatuiti-ma

#176
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
a mancat?

#177
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
daca ii place..mananca/creste tine'l in regimul asta pana inca 4-5 saptamani. apoi poti sa incepi sa'i dai concentratele puppy

#178
Pantera25

Pantera25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.06.2004
Mersi frumos arty. sa inteleg ca nu o sa faca colici sau mai stiu eu ce. am avut unul mai demul si i-am dat doar lapte simplu, mi se pare cu putin ulei. si dupa vreo 5 zile ........n-a mai rezistat

#179
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
whoups... lapte cu galbenush ar trebuii sa fie ok. vezi si tu ce face. asculta'i burta. urmareste daca face caca si pisu...

#180
Remedee

Remedee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.06.2004
adica..sper ca stii ca trebuie sa-l hranesti din 2 in 2 ore...all day around (si noaptea)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate