Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Despre CAINI

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
4361 replies to this topic

#127
Kugarth

Kugarth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 25.06.2003
ahh ... thrad-ul asta ar trebui sa aiba un avertisment ... nu intrati ca aveti de suferit! MULT prea deprimant!

#128
rnicolescu

rnicolescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 18.03.2002

Quote

Originally posted by itiberiu
@rnicolescu hai domne e prea trist :( si pare atat de adevarat!!! :( :( sincer m-am deprimat... eu rugamintea nr. 10 nu am satisfacut-o :(


Deprimant, dar ADEVARAT!

#129
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Brrrrr.....
Ma duc chiar acum sa-mi mangai putin animalutzu' :)

#130
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
partea cu aschiile e de groaza!

Dupa ce am citi ceva pot sa imi dau si eu cu parerea...
so...
Problema apare in stomacul cainelui! Sucul gastric secretat de acesta are in componenta acidclorhidric.(ca la oameni)Problema este ca acest acid nu are capactatea de a dizolva oasele de pui(ceva legat de Calciu ph si altele)
Osele atacate de acid se lipesc si formeaza un fel de bulgare ce pastreaza varfuri ascutite.Acest bulgare cand este eliminat ajunge sa provoace rani si chiar perforatii ale stomacului si intestinelor.

PS.
Daca  animalutu' a reusit sa fure cateva oase asta nu inseamna ca e pierdut sau ca trebuie sa fie operat! Daca sunt putine nu apare nici o problema!

Ex. personal:
Welsh-u' meu cand am mers odata in deplasare, a vanat o oratanie de prin'curte.(gaina mai exact) si a infulecat-o cu fulgi cu tot

#131
@lien

@lien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 12.03.2004
Cum hranim si ingrijim cateii ?
R: Cu grija.

:glol:

#132
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
trist dar adevarat. nu prea am privit din punctul asta de vedere cand am avut caine...

#133
digitalsin

digitalsin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 12.09.2002
Am o rottweiler-ita de un an cu carnet de sanatate, vaccinuri la zi, dresata si frumoasa foc.Va trebui sa plec in UK peste o luna, doua, si fara ea mai bine raman aici.Ce sanse am s-o iau cu mine ? Am auzit ceva de-o perioada de carantina de 6 luni, si daca e asa, vreau sa stiu, se poate sari peste ? S-a confruntat cineva cu asta, are idee de preturi, conditii, cum fac, unde ma duc, etc ? Sau macar unde sa ma interesez.
Sunt disperat, deci orice informatie, cat de mica, mi-ar fi de ajutor.
Multumesc

#134
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Am si eu o catea si sunt curios daca exista 'remedii' in afara de mersul la caine. Are doar un an si doua luni si deja e disperata/disperanta. Am auzit ceva despre medicamente, stiti mai multe ?

#135
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
vezi ca e Safta acolo ( cabinetul veterinar din casuta aia) peste drum de tine. du-te cu cainele in brate sa ii faca injectia si ii trece..

am auzit ca e f bun.. de fapt, se si vede, are tot timpul clienti la usa.

#136
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
stiu, il cunosc pe doctor, dar vroiam mai multe pareri, eventual de la cineva care a incercat si care stie daca sunt efecte secundare and stuff :)

//edit: on a funnyer note, am auzit pe cineva care facea lucrare cu pixul :)

#137
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
well, eu n-am incercat, si chiar daca a incercat cineva nu cred ca iti zice

#138
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
mda, asa ma gandeam si eu. dar intrebarea era despre injectii/medicamente nu despre pixuri :)

#139
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
nici de-alea n-am incercat

#140
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Intotdeauna consulta un veterinar!
Este imperios necesar! Gandeste-te ca a apelat la necunoscatori este ca si cand ai duce nevasta la vraci... Nu cred ca ti-ar conveni

#141
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
asta este prima optiune, bineinteles. dar vroiam sa stiu si parerile celor care eventual au incercat injectiile respective pe cainii lor.

#142
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

Quote

Originally posted by moartea
//edit: on a funnyer note, am auzit pe cineva care facea lucrare cu pixul :)


...

Holy COW: sper ca nu ti-a trecut asa ceva prin minte!!! bietul animal, biata catea... ce D-zeu pierzi vremea pe aici, fugi cu ea la doctor!!!

Ce alte 'remedii' vrei? N-ai bani sa-i dai bietului caine o injectie? Atunci de ce-l mai tii? Doneaza-l la cineva care are bani si vrea sa-l intretina corespunzator. Pe urma cred ca esti la curent ca inca nu s-au creat sex-shop-uri pentru caini.

Ohhh.. my God, poate ar fi bine ca o zi pe an sa se schimbe rolurile: omul sa fie caine si cainele sa fie stapan! Sunt convinsa ca multi vor renunta la a mai tine un pet...


Edit: pentru informatia ta, in america daca spui asa ceva vin cei de la PA, iti iau animalul, si probabil ca te alegi si cu o amenda serioasa, te da la ziar cu titluri scandaloase de genul "masochistul din Bailesti care a satisfacut o catea cu pixul"... etc. ce vrei, aia sunt mai salbatici si minti mai spalate decat multi altii... :drac: :drac:

:asthanos:

#143
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
esti cam dus(a) cu pluta. era doar o gluma, doar nu crezi ca as fi avut de gand asa ceva. nici nu stiu daca e adevarat sau nu, am auzit si eu pe cineva tot in gluma probabil.
evident ca am de gand sa ii fac o injectie dar vroiam sa stiu ininate daca stie cineva de efecte secundare sau alte probleme. nu am mai avut caine pana acum si vroiam doar un sfat, daca e bine sa ii faci injectie din asta sau mai bine o las asa, poate ii trece. asta era ideea, nu sa ascult comentarii de retardati ...

#144
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
pana la urma ati dus bietul animal la doctor sau mai astepti putin poate-i trece?
Ti s-a spus foarte clar, ai 2 optiuni: o lasi sa se chinuie sau o duci la veterinar. Efectele secundare nu pot fi mai rele decat simptomele curente.

pe urma daca nu vroiai sa asculti comentarii de retardati de ce ai venit cu comentariul acela cu pixul, chiar daca ai auzit-o la altul (evident un cretin sau un laba*iu, cu siguranta nu o fiinta normala la cap)?

nici a gluma nu-mi suna bine, cred ca este complet out-of-league numai ca tu ai inscris-o in thread... ca ti s-a parut de ras...

:asthanos:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate