Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

teo pleaca de la pro tv!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
116 replies to this topic

#73
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
CÂND ERA PRO:
[ http://www.teotrandafir.ro/pics/about_1.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]SURSA:  http://www.teotranda...ation=about_teo                                                                                                                        
  • Eram in clasa a doua cind m-am indragostit de televiziune. Tin minte ca in perioada aceea unchiul meu si-a cumparat televizor. Noi locuiam intr-o mahala unde nu aveam apa si mama ma spala cu apa de la o fantana din curte. Tin minte ca imi placeau foarte mult emisiunile de divertisment – o iubeam pe Margareta Pislaru! – si ma gindeam ce fericiti trebuie sa fie oamenii astia pentru ca imi imaginam eu ca pe ei ii coafeaza cineva care nu-i trage de par si ei nu fac decit sa cinte, sa danseze si sa se distreze toata ziua. Asa a intrat televiziunea in viata mea.
  • M-am apucat de televiziune in 1994, dar nu pot spune ca mi-am gasit echilibrul din prima… Eu am gandit Pro Tv din secunda in care am dat cu ochii de televizor. Din exterior mi-am dat seama ca mi s-a-ntamplat acelasi lucru care mi s-a-ntamplat cand am citit Platon. Jumatate din lucrurile pe care le citeam fusesera inventate de mine si eram foarte mandra. Si cand i-am vazut pe oamenii aceia care faceau lucrurile pe care stiam eu sa le fac si n-aveam unde, pe care puteam sa le explic si n-aveam cui… Eram foarte frustrata…
  • Eu lucrez la Pro Tv practic de aproape sase ani. La modul absolut insa, lucrez de cind s-a infiintat aceasta televiziune. Gindeam si eram Pro Tv si nu cred ca si-a dorit cineva mai mult decit mine sa lucreze la aici. Mi-aduc aminte ca pe vremea campaniei Daruiesti si castigi eu lucram la o alta televiziune, dar am trimis-o pe producatoarea si buna mea prietena Andreea Godeanu sa duca cateva plase cu ajutoare in curte la Pro Tv in timp ce eu stateam mult mai departe si plangeam. Pro Tv-ul mi-a oferit identitate si echilibru. Am senzatia ca e ca un vis care se implineste tot timpul si singurul lucru pe care mi-l doresc este sa ma trezesc foarte, foarte tirziu.
  • Primul contact cu Pro Tv a fost cu totul si cu totul special. M-au dus direct la Buftea, sa filmez un testimonial, si acolo am vazut pentru prima data in viata mea un studio de televiziune adevarat si un aparat de filmat cu pelicula. A fost superbestial! In plus, am dat nas in nas cu Cristi Tabara, pe care nu l-am mai vazut pana atunci si cu Mihaela Tatu, tintele glumelor mele de pe vremea cand eram in partea cealalta. Imi era putin teama de ce imi vor zice cei doi sau de cum se vor uita la mine. Din fericire, nici unul nu mi-a purtat pica si ne-am imprietenit imediat. Eram paralizata de frica, mai ales ca trebuia sa lucrez cu un regizor italian. Ma innebunea gandul ca e italian si ca n-o sa fiu niciodata atat de buna cat sa fie multumit. Am zis ce aveam de zis in fata camerei, si domnul acela continua sa-mi spuna sa nu mai zic atat de bine, ca va fi dat afara din cauza mea, pentru ca nu am nevoie de indicatiile lui. A fost socant, incredibil...
  • Una dintre cele mai frumoase zile pe care le-am petrecut alaturi de Pro Tv a fost aceea cind am implinit un an de Pro Tv si ne-a chemat domnul Sârbu sa mincam tort, iar eu am primit si o camera a mea in care sa locuiesc cind sunt in Buftea. La Buftea ma simt deja ca acasa: am camera a mea in care am absolut tot ce-mi trebuie pentru o viata perfecta. De la pat dublu cu cearsafurile aferente pana la un fier de calcat si haine cat sa-mi ajunga doua saptamani. Si imi place la nebunie sa-mi petrec timpul aici. Avem lac, padurice... E foarte frumos!
  • Parca tot nu-mi vine sa cred ca nu m-a dat nimeni niciodata afara, ca nu am fost niciodata impiedicata sa fac ceva ce mi-am dorit sa fac, ca nu mi-a scos nimeni ochii atunci cind am gresit... Un alt moment absolut senzational pe care l-am trait alaturi de Pro Tv a fost acela cind mi s-a permis sa fac, alaturi de toate celelalte vedete, emisia de 1 Decembrie 2003. Am avut o superaudienta in ziua aceea! Iarasi, foarte speciala pentru mine a fost ziua de 1 Decembrie 2005 cind mi s-a propus din nou sa realizez, alaturi de colegii mei, una dintre emisiuni. Si iarasi a fost fabulos. Fiecare 1 Decembrie in Pro Tv e unic, irepetabil si senzational.
  • Una dintre cele mai mari realizari ale mele este longevitatea la televizor care, dupa parerea mea de moment, o depaseste pe a multora. Realizez ca trebuie sa am mai multa rabdare in general, iar o alta mare realizare este ca incerc sa tin seama de asta.
  • Cred ca parte din faptul ca am ajuns aici se datoreaza faptului ca am inceput fara a-mi dori nimic. Daca vrei cu adevarat sa faci o treaba incepi prin a nu-ti propune nimic. Apoi, incetul cu incetul, iti propui lucruri realizabile: sa fiu mai grasut, sa fiu mai bunut, sa am un pantof, sa am o rochita, sa am un pantof si o rochita, sa am un pantof, o rochita si-o camaruta, un pantof, o rochita, o camaruta si o idee. Cu acestea faci bani, pentru tine si cei care ti-au oferit camaruta rochita si pantofii, si te scoti. Trebuie doar sa urmaresti constant lucruri fezabile.
  • Tot timpul am senzatia ca ma urmaresc cel putin douazeci de oameni care se amuza in acelasi timp cu mine. De aceea, de cele mai multe ori, am senzatia ca fac emisiunea in fata unor prieteni.
  • Zilele de ghinioane absolute in televiziune sunt zilele in care scormonesc dupa propria personalitate, uit cum o cheama pe trupa cea noua pe care am chemat-o s-o lansez si ma intreb, vorba cintecului, "Ce caut eu in viata mea?/De ce-am venit sa-mi tulbur linistea?"
  • Imi aleg invitatii dupa popularitatea lor, dupa noutatea faptelor bune intreprinse... Si exista invitati care vin in emisiune cu o anumita periodicitate. E adevarat ca in Romania e greu sa inventezi vedete noi, asa cum e adevarat ca acesta este unul dintre principalele noastre obiective. Invitatii vin in functie de ce au facut sau ce planuiesc sa faca in viitorul apropiat.
  • Multi oameni imi spun ca sunt o persoana foarte energica si ca le transmit, prin televizor, energia mea. Chiar daca lucrurile s-au mai schimbat in ani, energia a ramas totusi aceeasi. Nu poti sa-ti permiti (de la un punct incolo) sa ti se insufle energie. Trebuie s-o ai, pentru ca daca dispare sursa, dispare si performanta, ceea ce nimeni nu-si doreste. Fiecare dintre noi trebuie sa-si asume si sa-si ingrijeasca propria oaza de energie, liniste si elan.
SURSA:  http://www.teotranda...ation=about_teo

Edited by megafanro, 31 August 2006 - 00:45.


#74
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005
In curand pe micile ecrane:

TEO Reloaded

[ http://www.teotrandafir.ro/pics/gallery/115_big.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

... mai serioasa (pentru ca a obosit de la atata maimutzareala), cu un desfasurator si fara Tantza  :worthy: (sa speram).

#75
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
SURSA: http://www.protvintl...-Trandafir.html
CÂND ERA PRO:
- Pentru istorie:
Teo Trandafir
[ http://www.protvintl.ro/eKontentProtvFiles/acasa/vedete/images/1202.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ][ http://www.protvintl.ro/eKontentProtvFiles/acasa/vedete/images/162.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]CEA PRO!!! :naughty:
    
prezentator/realizator emisiune Teo
Nume: Trandafir
Prenume: Teodora, Virginia
Data nasterii si locul nasterii: 2 iunie 1968, Pitesti
Activitate profesionala:
- secretara, Fun radio Bucuresti - 1991
- realizator program de stiri - 1991-1993
- redactor stiri PRO FM - 1993
- realizator-prezentator "Rondul de dimineata" - PRO FM (impreuna cu Razvan Exarhu si Bogdan Stratula)
- director Radio 2M Plus - 1994;

-co-prezentator (cu Mircea Badea), matinal "Buna dimineata, Romania", Tele 7abc - 1994
-  A initiat un program unic, "Post Merdian", difuzat concomitent, in  direct, la radio si Tv care, datorita ratingului mare, a fost prelungit  de la 3 luni, cat fusese preconizat initial, la aproape un an.
-  Antena 1, realizator si prezentator impreuna cu Mircea Badea a doua  programe - "Dimineata devreme" si "Teo si Mircea sou" - 1997-2000
- In prezent, realizator si prezentator al emisunii "Teo".

SURSA: http://www.protvintl...-Trandafir.html

Edited by megafanro, 31 August 2006 - 01:06.


#76
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

 Lucian M, on Aug 31 2006, 01:55, said:

In curand pe micile ecrane:

TEO Reloaded

[ http://www.teotrandafir.ro/pics/gallery/115_big.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

... mai serioasa (pentru ca a obosit de la atata maimutzareala), cu un desfasurator si fara Tantza  :worthy: (sa speram).
[ http://www.staruri.ro/g/teo-trandafir/poze/04.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]TEO CÂND ERA FAN  PRO! :rolleyes:

Edited by megafanro, 31 August 2006 - 01:29.


#77
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
MEDIA - Teo, pa, la revedere, pe curând! :console:  :kisstogether:  :D
Surse locale apropiate de conducerea centrală din Turcia a grupului Dogan Media au afirmat că plecarea lui Teo la Kanal D este aproape sigură, scrie Adevărul.
Cum se calculează un salariu de vedetă ?, întreabă Evenimentul zilei. 'Leafa' pune în discuție publicitatea adusă de programul vedetei, cheltuielile de producție, publicul atras, dar și aportul de imagine.
Cotidianul scrie că peste douăzeci de vedete tv sunt vânate de magnatul media Dogan pentru a fi angajate la viitoarea televiziune Kanal D.
Sursa: ROMPRES
----------------------------------------

TEO, UN SFERT DE MILION DE EURO CA SA SCAPE DE PRO TV
Autor: (A.I.)
In cazul in care Teo Trandafir s-ar decide sa accepte oferta trustului turcesc Dogan, vedeta ar trebui sa scoata din buzunar 250.000 de euro, atat cat este clauza de reziliere a contractului incheiat cu Pro TV, anunta saptamanalul Academia Catavencu.
Oprah Winfrey a Romaniei, asa cum a fost supranumita Teo dupa celebra realizatoare americana de televiziune, si-a facut publicitate cu carul de cand s-a aflat ca un alt post tv i-a oferit un salariu de 50.000 de dolari pe luna si o prima de angajare de 400.000 de euro.
CONTRACT PANA IN 2008
Oferta tentanta care ar putea fi acceptata de Teo, chiar daca are de respectat pana in 2008 un contract cu ProTV. In intelegerea cu trustul Media Pro este prevazuta o clauza conform careia vedeta ar trebui sa scoata din buzunar un sfert de milion de euro in cazul in care i se face dor de duca inainte de expirarea contractului. Penalitate care ar putea fi platita de Teo din prima de angajare pusa la bataie de turcii de la Dogan, si tot i-ar mai ramane 150.000 de euro in cont.
DE LA FOARTE BINE IN SUS
Vedeta tv nu o duce prea rau nici in ograda Pro Tv, unde incaseaza mai mult de 27.000 de euro pe luna, la care se adauga cate 1.000 de euro pentru fiecare punct de rating pe care il face, cam 5,6 puncte in cazul ei. Ceea ce ar inseamna o suma de cel putin 32.000 de euro, la care se adauga si "bonusurile" financiare despre care s-a scris ca le-ar primi drept rasplata pentru promovarea unora dintre manelistii de succes, clienti fideli ai lui Teo.
Printre cei ochiti de postul otoman se numara si Dan Negru, spun surse din Antena 1. Iar oferta turcilor este greu de refuzat dupa cum se aude: un automobil Volkswagen Touareg, pe langa prima
de angajare de 400.000 de euro.
Sursa: http://www.ziarulcn....CAPE-DE-PRO-TV/

Edited by megafanro, 31 August 2006 - 01:49.


#78
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

 *Victor*, on Aug 31 2006, 01:22, said:

De câteva zile, de când cu "isteria" asta cu Teo, tot citesc prin ziare că Teo e la Pro TV din 2001. Nu mă miră, deoarece m-am obișnuit cu această lipsă de profesionalism în rândul așa-zișilor ziariști. Pe scurt: pe cât punem pariu că e din 2000?
AU PRELUAT DE AICI: (SURSA: http://www.protv.ro/...e/teo-trandafir)
Teo Trandafir "Eu lucrez la Pro Tv practic de cinci ani. La modul absolut insa, lucrez de cand s-a infiintat aceasta televiziune. Gandeam si eram Pro Tv chiar de atunci si nu cred ca si-a dorit cineva mai mult decat mine sa lucreze aici. Pro Tv-ul mi-a oferit identitate si echilibru. Am senzatia ca e ca un vis care se implineste tot timpul si singurul lucru pe care mi-l doresc este sa ma trezesc foarte, foarte tarziu. " Teo Trandafir - Realizator emisiunea "Teo"
Din 2001 realizator al emisiunilor :
-Teo
-Bilet de vacanta
-5 saptamani in balon
-Vine Teo
-Teo si vedete cu sacu
-Teo si Andi
Premii :
TVMania au desemnat-o cea mai populara vedeta de divertisment.
Premiul Femeia Anului Avantaje
Facultatea absolvita : Limbi si Literaturi Straine, sectia : araba-engleza
Data si locul nasterii : 2 iunie 1968, Pitesti, jud. Arges
SURSA: http://www.protv.ro/...e/teo-trandafir
:)  :D  :naughty:  :rolleyes:

Edited by megafanro, 31 August 2006 - 02:14.


#79
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
[ http://www.protv.ro/assets/news/mangalia-ultima-oprire-a-caravanei-vrei-teo-ai-teo/pitesti_010.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
:) Mangalia, ultima oprire a caravanei “Vrei Teo, ai Teo!” :D
De la Pitesti la Sibiu, de la Baia Mare la Suceava, de la Bacau la Mangalia, de la Sighetul Marmatiei la Lilieci, vara aceasta cine a vrut Teo, a avut Teo. Cea mai populara vedeta de divertisment a fost alaturi de fanii sai in cele mai importante evenimente din viata acestora.
Dupa peste 2000 de kilometri de batut tara in lung si-n lat, caravana “Vrei Teo, ai Teo!” ajunge astazi, 11 august, la Mangalia, ultimul oras in care Teo, Tanta si Edi vor petrece impreuna cu fanii lor.
Locuitorii orasului Mangalia, dar si turistii aflati in acest weekend pe malul Marii Negre au la dispozitie trei zile pentru a complota cu echipa caravanei pentru a le face o surpriza apropiatilor care sunt fani Teo. Indiferent de motivul aniversarii, Teo si echipa sa promit sa fie alaturi de oricine ii cheama si sa transforme orice petrecere intr-o amintire de neuitat. Cei care isi doresc sa ii aiba pe Teo, Tanta si Edi aproape la un eveniment important din viata lor isi pot lasa mesajele pe site-urile www.teotrandafir.ro si www.protv.ro si pot avea surpiza ca Teo in persoana sa le bata la usa.
SURSA : http://www.protv.ro/...teo-ai-teo.html
-------------------------------------------------------------------

Încă mai apare pe saitul (site-ul) PRO TV.
Îmi place foarte mult titlul de pe saitul (site-ul) PRO TV : <<Mangalia, ultima oprire a caravanei “Vrei Teo, ai Teo!”>> CHIAR CĂ A FOST ULTIMA OPRIRE ! "Vrei TEO, ai TEO la KANAL D RO!"     :console:  :kisstogether:  :rolleyes:  :naughty:

#80
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

 megafanro, on Aug 31 2006, 03:13, said:

AU PRELUAT DE AICI: (SURSA:
...
Atunci redactorii care au scris pe site-ul acela ori sunt... neinformați (ca să nu folosesc un cuvânt mai dur), ori neagă istoria. Un lucru e sigur: suferă de schizofrenie, deoarece pe același site scrie clar că prima emisiune a fost în octombrie 2000. (vezi [url="http://www.protv.ro/10-ani/1-dec-1999-1-dec-2000.html"]aici.)

#81
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

 *Victor*, on Aug 31 2006, 04:13, said:

Atunci redactorii care au scris pe site-ul acela ori sunt... neinformați (ca să nu folosesc un cuvânt mai dur), ori neagă istoria. Un lucru e sigur: suferă de schizofrenie, deoarece pe același site scrie clar că prima emisiune a fost în octombrie 2000. (vezi aici.)
Știu, de aceea redau un articol scris în august 2000.
Pentru istorie:
- Când era PRO -
Teo Show la PRO TV
19 August 2000
SIMONA ECOVOIU
                                             Turul televiziunilor face bine la silueta "Teo Show" la PRO TV Din luna septembrie, Teo Trandafir revine in forta pe micile ecrane, de data aceasta la postul de televiziune PRO TV, in calitate de moderatoare a emisiunii "Teo Show". Si, cum ea s-a remarcat mai ales datorita simtului umorului, va dati seama ca noua emisiune se anunta mai mult decit amuzanta. Invitatii lui Teo vor fi atit persoane publice, cit si oameni obisnuiti, singurul criteriu de selectie a acestora fiind optimismul. Emisiunea "Teo Show" va avea si o rubrica utilitara, ce va cuprinde sfaturi de infrumusetare a casei si a gradinii. Programul va fi difuzat de luni pina vineri, intre "Viata bate filmul" si Stirile PRO TV", de la ora 19.00. Sursa: EVZ. - anul: 2000- 19 august.

Edited by megafanro, 31 August 2006 - 07:30.


#82
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005
Teo (atat vedeta cat si emisiunea) nu mai figureaza pe site-ul Pro Tv.

#83
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
Mei fratilor... sincer sa fiu... daca as fi bogat, i-as da bani doar sa nu-i mai vad grasimea pe la niciun post TV...

#84
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005
Teo, din nou Antena 1?

Oficialii Antenei 1 au confirmat negocierile cu Teo Trandafir si semnarea unui act aditional care intareste contractul cu Dan Negru.

Antena 1, principalul con-curent al PRO TV, o vrea pe Teo Trandafir in grila sa incepind din aceasta toamna. Discutiile dintre vedeta si postul din Baneasa se desfasoara deja de doua zile. Antena 1 este a patra televiziune care incepe discutiile cu Teo Trandafir, aceasta fiind deja in proces de reziliere a contractului cu PRO TV.

Negocieri cu Teo, semnare cu Negru

„Pentru noi e o bucurie sa negociem cu Teo, pentru ca este una dintre cele mai valoroase vedete de pe piata romaneasca“, a declarat pentru „Cotidianul“ Cristina Niculescu, directorul de Comunicare al Antenei 1. Ea a precizat ca, in cazul in care se va cadea la o intelegere cu vedeta, nu va fi o problema pregatirea unei emisiuni cu care aceasta sa intre in grila inca din aceasta toamna. „Asta sa fie ultima problema. Important e ca ea merita sa stie in asemenea momente ca este considerata valo-roasa“, a mai afirmat Niculescu, adaugind ca discutiile nu au ajuns inca la detalii financiare. Ea a afir-mat insa ca sumele vehiculate in legatura cu oferta primita de vedeta de la grupul Dogan sint mult peste piata actuala din audiovizualul romanesc. Directorul de Comunicare al Antenei 1 a confirmat si faptul ca postul si-a intarit colaborarea cu Dan Negru, semnind ieri un act aditional la contractul deja existent. Contactat de „Cotidianul“, Dan Negru a schimbat secretomania de acum trei zile cu umorul. „E deja atit de plictisitor subiectul asta, nu mai face rating“, a declarat el rizind.

Vedete si oferte

Teo Trandafir are de ales, din momentul in care va rezilia contractul cu PRO TV, intre patru oferte. Cele mai puternice, din punct de vedere financiar, sint cele ale Dogan Grup si Prima TV. Realitatea Media, desi nu a confirmat oficial, o doreste pentru Romantica, un post de nisa orientat spre publicul feminin, ce va fi relansat in cursul anului viitor. Ofertantul cu cea mai buna pozitie in audiovizual este Antena 1, cel de-al doilea post comercial de pe piata.

Pina acum, ofertele facute de Dogan Grup au fost refuzate de Dan Negru si Robert Turcescu. In afara lui Teo Trandafir, alte vedete pe care turcii le considera demne de achizitie pentru Kanal D sint Andreea Marin, Dana Mladin si Lucian Mindruta. De asemenea, ei au inceput deja negocierile cu Valeriu Lazarov pentru achizitionarea de emisiuni ale celor doua case de productie pe care le detine.

http://www.cotidianu...Hash=3635c72641

#85
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

 Lucian M, on Aug 31 2006, 20:13, said:

Teo (atât vedeta cât și emisiunea) nu mai figurează pe site-ul Pro TV.
Așa este !!! :rolleyes:
Ceea ce am postat va rămâne în istorie!!! :peacefingers:  :rolleyes:

Edited by megafanro, 01 September 2006 - 00:33.


#86
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
SURSA: http://www.ziarulcn....LOGUL-TURCILOR/
TEO ÎN BĂRLOGUL TURCILOR

Autor: (B.M.)


    [ http://www.ziarulcn.com/poze/2006/09/01//39121.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Vedeta Teo Tandafir se muta cu catel si purcel in ograda postului Kanal D, care ar trebui sa fie lansat pe piata romaneasca in aceasta toamna de catre trustul turc Dogan Media. Restul ofertelor nu au cantarit prea greu in balanta lui Teo, poate doar cat sa-i gadile orgoliul, daca tinem cont de faptul ca fosta angajata a Pro tv a facut recent cateva vizite la Plaza Romania, unde isi are biroul provizoriu directorul de programe al Kanal D, Radu Voicu.
VIZITA DE LUCRU
Ieri s-a aflat in Romania, pentru o zi, si una dintre fiicele patronului Dogan Media, care face parte din conducerea noului post al trustului. Se pare ca venirea turcoaicei este strans legata de precipitarea lucrurilor in cazul plecarii lui Teo de la Pro tv, de intalnirea de miercuri dintre avocatii vedetei si a celor de la compania Mediavision, care realizeaza "Teo", si de semnarea contractului cu trustul media turc, la inceputul saptamanii viitoare.
SURSA: http://www.ziarulcn....LOGUL-TURCILOR/

Edited by megafanro, 01 September 2006 - 00:51.


#87
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Teo, în negocieri cu Antena 1 :rolleyes:
TRATATIVE. Pe langa televiziunea turca Kanal D, interesati de o colaborare cu Teo s-au aratat in urma cu doua zile si reprezentantii Antenei 1. Potrivit Departamentului de Comunicare al postului din Baneasa, fosta vedeta Pro TV poarta discutii cu televiziunea pentru care a mai lucrat in urma cu cativa ani si care o doreste intr-o emisiune din grila de toamna. (U.V.)
SURSA: http://www.averea.ro...2&id_sectiune=1

Edited by megafanro, 02 September 2006 - 00:54.


#88
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

   :coolspeak: Telespectatorii Pro TV rămân fără Teo . :death:  :peacefingers:

Vedeta postului de televiziune Pro TV Teo Trandafir a luat decizia de a parasi trustul Media Pro, o certitudine in acest sens fiind confirmata de demersurile intreprinse de catre avocatii acesteia in ceea ce priveste rezilierea contractului dintre Teo si trustul de presa. Potrivit Media Pro, saptamana viitoare se vor pune in discutie conditiile in care se va face rezilierea, urmand ca vedeta sa se indrepte, cel mai probabil, spre noul investitor strain pe piata media romaneasca, trustul turcesc Dogan. Oferta financiara a turcilor este mai mult decat tentanta, "scorurile" vehiculate in presa romaneasca ridicandu-se la un nivel-record pentru un jurnalist roman.
Se pare ca salariul lunar pe care ar urma sa il primeasca Teo, in cazul unui parteneriat cu Dogan, va fi de aproximativ 50.000 de euro, la care se vor adauga o prima de instalare de 400.000 de euro, precum si o masina de lux, pentru ca vedeta sa... nu intarzie cumva la serviciu.
Sursa: România Liberă, pag. 10, sâmbătă, 2 septembrie 2006, nr. 5016.

Edited by megafanro, 02 September 2006 - 14:41.


#89
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

 Lucian M, on Aug 31 2006, 01:36, said:

Iar pentru PRO TV-ul ramas fara mascariciul aducator de rating mai am o sugestie: Horia Brenciu (ca si asa se plangea acum doua zile ca nu are servici) - un personaj apropiat de temperamentul si greutatea lui Teo.
Tu ori ești ceva oracol și vezi în viitor, ori cineva de la Pro TV a citit pe aici.

Quote

Brenciu, vaduv si tata a patru copii intr-un serial de la PRO TV

Vaduv si cu patru copii, Horia Brenciu va incerca sa faca fata provocarii de a fi parinte, intr-un serial de comedie ce va difuzat din aceasta toamna la PRO TV. Pentru a parea cat mai matur, el are acum un look nou: parul grizonat si barba.  Serialul este produs dupa un format argentinian care a cucerit toate tarile in care a fost difuzat (SUA, Rusia, tarile sud-americane). Povestea se bazeaza pe opozitia dintre lumea saracilor si cea a bogatilor.

Sursa: Libertatea


#90
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

Teo, rateu la negocierile cu Antena 1

ESEC. Ramasa pe drumuri dupa "divortul" de Pro TV, Teo incearca piata media. Vedeta a inceput negocierile cu fiecare ofertant in parte, pentru a decide care este cea mai buna varianta. Pentru inceput, a eliminat de pe lista favorita - Antena 1. Se pare ca, dupa mai multe runde de discutii, cele doua parti nu au ajuns la un consens si au sistat tratativele. Acesta este un prim esec al somerei Teo Trandafir. (A.I.)
[ http://www.averea.ro/pic/re643986180ce73f7c306a070a3f6d1f0b21e54f137afegr.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Sursa: http://www.averea.ro...6&id_sectiune=3

Edited by megafanro, 07 September 2006 - 00:12.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate