Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 

Divx +Subtitrare

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#37
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
Teoretic ai dreptate. Practic, cu cat romul este mai plin cu atat va merge mai greu. Am vazut pe cineva care desi avea card de 4 G isi umpluse ROM ul cu MP3 uri si urla ca abia mai merge PDA ul. Acum , el ar trebui sa puna un "filmulet" de cativa mega ca sa probeze in acest fel. Am rezerve.

#38
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,058
  • Înscris: 24.02.2006
este o diferenta intre a stoca n'spe mii de fisiere si a stoca un fisier mare, de cativa zeci/sute de mega. In primul caz, dureaza mult pana cand este citita  lista cu toate fisierele si asta da impresia ca pda-ul "abia mai merge".

alta explicatie pentru faptul ca merge greu cand este rom-ul plin eu nu cunosc.

#39
furceag

furceag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 09.10.2005
Am incercat si eu softul dar am o problema... cind incerc sa fac transferul fisierului rezultat pe PDA, il incarca pina la un punct (cca. 30%) dupa care se opreste si o ia de la capat. Ma poate lamuri cineva care ar putea fi problema? Transferul il fac pe card.


Gata, s-a rezolvat. Cred ca am incercat de 10 ori fara sa reusesc. In timp ce scriam postul, transferul s-a efectuat... Cred ca s-a speriat.

Edited by furceag, 27 June 2007 - 20:40.


#40
emilxmx

emilxmx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 26.11.2006
Cel mai bine e sa folosesti un card reader/writer extern. Transferul e mult mai rapid.

View Postfurceag, on Jun 27 2007, 21:33, said:

Am incercat si eu softul dar am o problema... cind incerc sa fac transferul fisierului rezultat pe PDA, il incarca pina la un punct (cca. 30%) dupa care se opreste si o ia de la capat. Ma poate lamuri cineva care ar putea fi problema? Transferul il fac pe card.
Gata, s-a rezolvat. Cred ca am incercat de 10 ori fara sa reusesc. In timp ce scriam postul, transferul s-a efectuat... Cred ca s-a speriat.


#41
gabiitu

gabiitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 05.08.2004
am de 3 zile un mio p550

primul program care l-am instalat a fost tomtom mobile, mergea perfect

a doua zi am casit aceste codecuri aici pe site, le-am instalat si dupa 2 min am vz ca tomtom nu mai merge, l-am dezinstalat l-am instalat iarasi, nimic imi apare o eroare despre care am mai citi pe net dar nimeni nu zice ceva clar gwes.exe

am dezinstalat codecurile am reinstalat tomtom -nu merge aceeasi eroare, ecranul se blocheaza
am reluat win la starea lui initiala dar tot nu merge tomtom

aveti vreo solutie? se poate reinstala win mobile?

#42
voltaire

voltaire

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.01.2006

View Postkoldun, on Apr 5 2007, 06:09, said:

Dar pentru Symbian? Pentru Series 60 stiti ceva?

Smartmovie for Symbian, vine si cu encoder

#43
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001

View Postgabiitu, on Jul 17 2007, 23:02, said:

se poate reinstala win mobile?
Se poate.

#44
cosmyn13

cosmyn13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 31.05.2004
am reusit sa encodez filme si sa le pun pe card.le deschid cu tpcmp dar subtitrarea se afla in partea dreapta si cu capul in jos daca pot spune asa.cum pot face sa apara subtitrarea normal.va multumesc

#45
taxi43edy

taxi43edy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.09.2007

View Postbadmania98, on Jul 20 2007, 18:41, said:

Se poate.
Dca ne si spui cum se poate reinstala win pe GPS Bemi-nav s900 esti cel mai tare si mai dau si o naveta de bere  :D
Si multumesc pt sfaturile la subtitrari au mers ca unse  :D

Edited by taxi43edy, 30 September 2007 - 21:32.


#46
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Posttaxi43edy, on Sep 30 2007, 22:30, said:

Dca ne si spui cum se poate reinstala win pe GPS Bemi-nav s900 esti cel mai tare si mai dau si o naveta de bere  :D
Si multumesc pt sfaturile la subtitrari au mers ca unse  :D

badmania98 vorbea despre WinMobile pt. PDA; BemiNav e PNA si are WinCE, care NU se poate reinstala\updata!

#47
istvanro2004

istvanro2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.01.2008
am un htc p 3600 si nu inteleg nici cum sa fac sa vad un film cu sub pe tel please help me!!!

#48
mugurciup

mugurciup

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 20.11.2006
Salut. Vedeti ca versiunea 0.3.6 a lui Pocket divx encoder nu functioneaza pe win vista.
Eu acum testez versiunea "in testing" ,adica un fel de beta a versiunii 0.3.96. Doar aveti grija sa deschideti aplicatia ca administrator ,pe vista,altfel nu merge.

#49
mugurciup

mugurciup

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 20.11.2006
Instalezi TCPMPlayer PocketPC 0.72RC1 pe PDA ,instalezi pocket divx encoder pe pc ca sa convertesti filmul la formatul pda sa il micsorezi si ca sa ii pui subtitrarea si apoi i copiezi pe sd sau in nand flash,daca are.

Edited by mugurciup, 30 January 2008 - 17:28.


#50
razvanzz

razvanzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.11.2007
exista un subtitle plugin pentru tcpmp si citeste subtitrarea fara sa mai pierzi timpul
trebuie doar sa faci subtitrarea .smi cu Subtitle Workshop

#51
forza-stiinta

forza-stiinta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 20.05.2007

View Postrazvanzz, on Jan 30 2008, 22:07, said:

exista un subtitle plugin pentru tcpmp si citeste subtitrarea fara sa mai pierzi timpul
trebuie doar sa faci subtitrarea .smi cu Subtitle Workshop
daca aplici varianta cu conversie (pierdere de timp) vei avea filmul nativ la rezolutia 320x240, dimensiune fisier mica, rulare "smooth" k e optimizata

#52
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006

View Postcosmyn13, on Aug 24 2007, 08:40, said:

am reusit sa encodez filme si sa le pun pe card.le deschid cu tpcmp dar subtitrarea se afla in partea dreapta si cu capul in jos daca pot spune asa.cum pot face sa apara subtitrarea normal.va multumesc


Aceeasi problema o am si eu. Am convertit un film alegand optiunea PDA si pozitia "landscape" (deci cu latura mai lunga in jos) , l-am copiat pe card, l-am deschis cu tpcmp, insa imaginea apare OK, dar subtitrarea apare pe latura scurta a ecranului, in partea dreapta. Unde gresesc? Va multumesc.

#53
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
Eu il las portrait. La rulare pe PDA fac doua tapuri pe ecran. Incearca.

#54
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006
Intr-adevar, la 2 tapuri se face full-screen, insa eu vreau sa vad filmul pe landscape.Filmul ruleaza OK pe landscape, insa subtitrarea apare "perpendicular" pe imagine. Stie cineva cum se poate rezolva aceasta problema? Multumesc. Bafta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate