Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 "Gipane" cu girofar care ...

Mai e cineva pe forum, in afara d...

COSAFA CUP 2024

Cartela internet cu roaming - com...
 Service Liebherr

Modificare lucrare cimentata

Refinanțare credit ipotecar ...

site CNAIR, sectiunea vignettes -...
 

Divx +Subtitrare

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#73
Gabryel

Gabryel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 23.05.2005
Chiar nu foloseste nimeni ?
Sau nu exista pe piata asa ceva ?
Macar sa stiu (stim).

Merci.

#74
Gabryel

Gabryel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 23.05.2005
UP.

Pleeeease !!! :huh:

#75
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Nu mai da upi aiurea. Convertesti video cu tot cu titrare inclusa. Folosind unul de jdemiile de programe recomandate.
WinAVI are (cel putin) 2 versiuni. WinAVI obisnuit, care face AVI (divx, xvid) si WinAVI 3gp.... care face 3gp, mp4... etc. Daca vrei si titrare bagi, filtrul/programul  VobSub si ai si titrare. ( http://www.free-code...irectVobSub.htm )

Edited by queensoft, 03 May 2008 - 19:54.


#76
alfaromeo

alfaromeo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 01.09.2003
Faza cu ''programelul'' ce ruleaza pe PC si care include subtitrarea pe arhiva video apoi fisierul se transfera pe PDA ca sa se vada filmul e o prostie zic eu.Logic ar fi sa existe un soft care sa citeasca subtitrarea si sa o ataseze partii video.Nu stiu daca este sau nu pentru ca nu ma intereseaza sa vad un film intr-un ochi de sarpe ca sa zic asa.Creierele lumii au inventat pentru asta plasme si LCDuri de diagonale impresionante pentru a creea in spatiul privat efectul de cinema,altfel scoteau faza cu subtitrarea pentru telefoane si PDAuri  :D Intreba cineva pe-aici daca exista asa ceva si pentru symbian.Logic.Din moment ce super programul ala e pentru PC...de aici totul se transforma pentru orice echipament.Si pentru PS3 si pentru UIQ,etc etc.Pentru symbian ii adaugi intai subtitrarea cu programul respectiv apoi cu un altul de ex. TotalVideoConverter daca nu tot cu primul program se transforma in 3GP si e gata filmul.

#77
felixdamean

felixdamean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.10.2008
sall.sunt  bobc pe acest forum si rog sa miscuzati eventualele gafe.am un htc diamond si incerc sa m iinstalez un soft ptru vazut filme su subtitrere .puteti sa ma ajutati ?? multumesc

#78
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,704
  • Înscris: 28.11.2001
A aparut in sfarsit si player care citeste subtitrarile.
Ptr. WM 6.1 . Poate merge si pe alte Wm uriAttached File  Super_cu_subtitrare.zip   1.45MB   149 downloads

#79
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

 badmania98, on Feb 7 2009, 17:10, said:

A aparut in sfarsit si player care citeste subtitrarile.
Ptr. WM 6.1 . Poate merge si pe alte Wm uri Super_cu...btitrare.zip

pe la magazinul de unde l-ai luat, nu e si versiunea pt. WinCE? ;)

#80
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,704
  • Înscris: 28.11.2001
Din pacate nu.

#81
zoltan1

zoltan1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.02.2009
Salut,poate cineva sa ma lamureasca si pe mine ce player trebuie sa mi instalez pe pda-ul meu mio p560 ca sa citeasca fisierele convertite cu divx encoder(cel postat mai devreme).Am incercat TCMPA dar nu l recunoaste pda-ul.Multumesc

#82
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,704
  • Înscris: 28.11.2001
Curios ca nu merge. Ar trebui sa mearga. :mellow:

#83
originallvu

originallvu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.05.2008
Eu folosesc Smartmovie pe un HTC p 3300 si merge foarte bine cu subtitrare. Se instaleaza un programel pe PDA si un converter pe PC cu care se pot converti filmele in functie de modelul de PDA si bineinteles se poate introduce si subtitrarea. Programul nu este free dar se poate testa 60 de minute de rulare a unui format video/audio.

#84
ITD69

ITD69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 23.05.2005

 zoltan1, on Feb 25 2009, 17:11, said:

Salut,poate cineva sa ma lamureasca si pe mine ce player trebuie sa mi instalez pe pda-ul meu mio p560 ca sa citeasca fisierele convertite cu divx encoder(cel postat mai devreme).Am incercat TCMPA dar nu l recunoaste pda-ul.Multumesc



INSTALEAZA TCMPA prin activesync si encodeaza filmele cu Pocket_divx_encoder.Sigur va merge.

#85
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,704
  • Înscris: 28.11.2001
Ideea era sa nu mai astepti cu convertirea.

#86
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,902
  • Înscris: 21.08.2008
Acum cca 1 an foloseam pocket encoder si rulam filmele direct cu wmplayerul din PDA.
Acum,desi folosesc acelasi soft free nu mai merge,nici macar nu se deschide playerul.De ce inainte mergea si acum nu mai vrea?Nu as vrea sa pun alt player,cred ca s-a strecurat vreo eroare pe undeva.La fel se intimpla si la redarea fisierelor mp3,imi spune ca nu e suficient spatiu desi am aproape 2 Gb liberi.
Sa fie ceva cu playerul (ca soft) din PDA pentru ca nu merg nici filmele si nici muzica in schimb pot vede posturile TV.
Repet:acum un an a mers,acum nu mai vrea...

#87
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,704
  • Înscris: 28.11.2001

 cristian11, on Feb 7 2009, 21:42, said:

pe la magazinul de unde l-ai luat, nu e si versiunea pt. WinCE? ;)


"Ok this is modified player to work on WIN CE devices etc.4.2, 5.0, just open player.exe and select GAPI driver to watch movies with SRT subtitle"

Vezi daca functioneaza.

AICI

#88
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Nu stiu daca s-a mai scris, dar playerul cu care vine miopocket suporta subtitrarea in format .smi
Se foloseste subtitles workshop pentru a salva subtitrarea in formatul asta .SMI, si se copiaza pe card, cu aceeasi denumire ca si filmul.

#89
crf85

crf85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 18.03.2007
cunoasteti vreun program de genul Pocket DivX Encoder prin care sa pot modifica fontul si marimea acestuia la encodare?

#90
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Pai merge si la asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate