Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Fericirea unui copil: un calcultator; din donaţii

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#73
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006
Daca castig Laptopul, donez compu meu. :D Nu e super, dar nici de lepadat:

AMD Athlon XP, 1533 MHz 1800+
System Memory 512 MB
Video Adapter NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro  (32 MB)
3D Accelerator nVIDIA RIVA TNT2 M64
Monitor Compaq S510  
Audio Adapter VIA AC'97 Enhanced Audio Controller
Disk Drive MAXTOR 6L020J1  (20 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
Optical Drive HL-DT-ST CD-RW GCE-8527B
Keyboard Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard
Mouse PS/2 Compatible Mouse

#74
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,313
  • Înscris: 22.07.2005
QUOTE
Daca castig Laptopul, donez compu meu.  Nu e super, dar nici de lepadat:


Ba chiar este super, sa fie intr-un ceas bun!

#75
raggaeman

raggaeman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.11.2005
Salut. Predau calculator la gradinita 44 din Bucuresti (cartierul Bucurestii noi). In aceasta gradinita exista 4 calulatoare (1 buc 486, 2 pentium 1 la 133 si cu mari eforturi un p2 la 450). Nu va ma spun ca de multi ani n-am mai vazut asemenea piese de muzeu in stare de functionare. Ce vreau eu? Vreau ca din donatii (componente vechi ) sa incropesc 2 calculatoare functionale, pe care micutii, de altfel niste copilasi extraordinari, sa se poata juca, pentru ca ei asta vor in momentul in care stau in fata calculatorului. Poate veti spune ca gradinita trebuie sa ofere calculatoarele necesare pentru ca parintii copiilor platesc pentru acele ore optionale de calculator. Asa e, ar trebui ca gradinita sa cumpere calculatoare, dar, daca tot tinem un fier vechi in casa de ce sa nu scapam de el si sa facem si un bine?Ce incerc eu sa fac s-a mai facut insa asta nu inseamna ca nu se mai poate face.
Sper sa am succes in actiunea pe care o fac. Repet, nu vreau P4 sau ceva performant, ci doar componente vechi, de care sunt sigur ca multi dintre noi ne putem debarasa.
O sa incep eu
>monitor aoc 15''
>placa video S3 Trio
>mouse

#76
raggaeman

raggaeman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.11.2005
chiar n-are nimeni nici o componenta de prisos pe care s-o doneze?

#77
Adydum

Adydum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.05.2004

View Postraggaeman, on Oct 20 2006, 18:40, said:

Salut. Predau calculator la gradinita 44 din Bucuresti (cartierul Bucurestii noi). In aceasta gradinita exista 4 calulatoare (1 buc 486, 2 pentium 1 la 133 si cu mari eforturi un p2 la 450). Nu va ma spun ca de multi ani n-am mai vazut asemenea piese de muzeu in stare de functionare. Ce vreau eu? Vreau ca din donatii (componente vechi ) sa incropesc 2 calculatoare functionale, pe care micutii, de altfel niste copilasi extraordinari, sa se poata juca, pentru ca ei asta vor in momentul in care stau in fata calculatorului. Poate veti spune ca gradinita trebuie sa ofere calculatoarele necesare pentru ca parintii copiilor platesc pentru acele ore optionale de calculator. Asa e, ar trebui ca gradinita sa cumpere calculatoare, dar, daca tot tinem un fier vechi in casa de ce sa nu scapam de el si sa facem si un bine?Ce incerc eu sa fac s-a mai facut insa asta nu inseamna ca nu se mai poate face.
Sper sa am succes in actiunea pe care o fac. Repet, nu vreau P4 sau ceva performant, ci doar componente vechi, de care sunt sigur ca multi dintre noi ne putem debarasa.
O sa incep eu
>monitor aoc 15''
>placa video S3 Trio
>mouse
Sisteme Compaq Deskpro EN 400/128/ retea/ sunet (dif )incorporat  slim case pot sa ofer pentru gradinita , daca ajuta zi-mi cam de cate ai nevoie ( cu monitor tst , mouse etc ). Donatia ar fi in numele bebelului meu Cezar,

Attached Files


Edited by Adydum, 23 October 2006 - 00:37.


#78
raggaeman

raggaeman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.11.2005
Eu am plecat pe ideea de a le dona 2 calculatoare. Deci, am nevoie de cel putin 2. Pana acum am facut rost de la cunoscuti de un p2 la 450 functionabil. Inca 2 ar fi nesperat de bine. Sa-ti traiasca baietelul, am si eu un norocel acasa de 3 luni :). Daca vrei putem sa mergem impreuna la gradinita (daca ai timp). Daca nu, spune-mi unde stai si vin sa la iau (sau , in fine, unde ai calculatoarele)

#79
Adydum

Adydum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.05.2004

View Postraggaeman, on Oct 24 2006, 19:51, said:

Eu am plecat pe ideea de a le dona 2 calculatoare. Deci, am nevoie de cel putin 2. Pana acum am facut rost de la cunoscuti de un p2 la 450 functionabil. Inca 2 ar fi nesperat de bine. Sa-ti traiasca baietelul, am si eu un norocel acasa de 3 luni :). Daca vrei putem sa mergem impreuna la gradinita (daca ai timp). Daca nu, spune-mi unde stai si vin sa la iau (sau , in fine, unde ai calculatoarele)

Eu sunt din C-ta. Trimite-mi te rog PM datele de contact si trimit prim coletarie anuntata . Cate ar fi necesare ? 2 minim , am inteles , dar ca sa fie totul OK cate ar trebui ?

Edited by Adydum, 25 October 2006 - 20:42.


#80
raggaeman

raggaeman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.11.2005
nu intrii pe messenger? eu sunt online

#81
Adydum

Adydum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.05.2004

View Postraggaeman, on Oct 25 2006, 22:58, said:

nu intrii pe messenger? eu sunt online
am intrat ;)

#82
Adydum

Adydum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.05.2004
Duminica sunt in Buc cu sistemele

#83
raggaeman

raggaeman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.11.2005
e perfect

#84
raggaeman

raggaeman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.11.2005
Multumiri lui Adydum pentru sisteme, am facut 3 pana acum, le fac cand am timp, merg perfect:)

#85
Adydum

Adydum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.05.2004
Cu multa placere.  :coolspeak:
Pentru configurare ti-as fi trimis ajutorul meu , dar cum se vede si in poze e cam ocupat
[ http://user.2fastro.com/4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://user.2fastro.com/3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://user.2fastro.com/1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://user.2fastro.com/2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Adydum, 02 November 2006 - 00:27.


#86
raggaeman

raggaeman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.11.2005
asta e, oricum, in curand o sa fie ajutorul meu disponibil:) (marfa pozele)

#87
marius91

marius91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 03.11.2006
daca am inteles eu bine acilea se fac donatii pentru cei care nu au conditii materiale foarte bune (de exemplu eu:) ) .. shi ar vrea cate o piesa mai buna pe ici pe colo ? Inseamna  ca sunt copil daca am 15-16  ani  :naughty: ?

Edited by marius91, 08 March 2007 - 19:46.


#88
Ice4r0

Ice4r0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 06.01.2007
deci ce s-a intamplat pana la urma ?

#89
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

View Postraggaeman, on Oct 20 2006, 22:55, said:

chiar n-are nimeni nici o componenta de prisos pe care s-o doneze?
Man, am eu niste componente bune, stau si in zona, cum ne vedem sa ti le dau?

#90
eloi

eloi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.10.2006
Am cateva calculatoare care nu merg pentru ca le lipseste ba memoria, ba hardul.
Este vreo firma care se ocupa cu, cumpararea de astfel de calculatoare??
Din banii obtinuti vreau sa cumpar un calculator nou pe care sa il dau unei case de copii.

Multumesc,
Eloi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate