Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Nokia N73

- - - - -
  • Please log in to reply
8502 replies to this topic

#127
tupeu4you

tupeu4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 19.11.2006

View Postnepot, on Dec 14 2006, 09:36, said:

Cred ca depinde de setarile pt internet pe care le ai, nu te intreaba inainte sa se conecteze ce punct de acces sa foloseasca?(gen live, wapstart,vodafone internet?
Eu intru prin live, am 1 cent/10KB, dar nu pot sa intru pe mess de ex, pe paginile de net intru lejer.
Cred ca prin mesaje ai un folder de mail care poti sa-l configurezi pt gmail (numai daca folosesti internetul pe mobil), eu n-am reusit.
Ai si un PM de la mine.


http://wap.oa.yahoo.com  pt mess ( in caz ca te ajuta ;) )

#128
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006

View Postmorogan, on Dec 14 2006, 23:25, said:

Nu e nici un risc, se poate face anytime rollback la versiunea originala. Eu am facut update-ul si nu e rau. Are si teme suplimentare...

cum se face acel rollback la versiunea originala?

#129
gallaxya

gallaxya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 16.07.2006
E bun N73 dar are multe buguri ... inclusiv in versiunea noua de soft - updatata personal -am descoperit cate ceva , insa nu e un impediment sa il laud!Asadar merita titlul de king of all smartphones (cf. gsmarena)! Poze kinky , display bestial, sunet clar 3D din cele 3 ..da 3.. difuri (mai trebuia ceva bass dar in rest e ok), Internet sub 3G ok , aplicatii la greu daca stii sa cauti ... personal din 2-3 site-uri mi-am umplut telul de aplicatii, jocuri si teme... deci all in all este :coolspeak: Respect tuturor and Merry Xmas!

#130
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
cu nemesis, iti notezi id-ul initial (0529801), il modifici, apoi iti faci software update de pe nokia si gata.
Impresii: software stabil asta de ME , chiar ok, merita modificat. Si pt fani, nu se pierde limba romana

#131
Gabryel

Gabryel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 23.05.2005
DECI, ca faci sau nu faci up-date in viitor ca sa ai "Music Edition" nu ma prea intereseaza, dar, N73-iul simplu, merge cu card de 2 Gb ?
A mai intrebat cineva si asa a ramas.
Ma gandesc ca daca merge, ma mai fortez un pic si-mi iau un minicard de 2 Gb si termin cu chestia asta pentru totdeauna (daca tine, asa-i).
Imi vine acum tel-ul si as vrea sa stiu ce card sa-i "aplic" din prima.
Merci.

#132
dragos1809

dragos1809

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 28.05.2006
fratirlor..
mi-am luat si eu un n73 in seara asta.. si ceea ce nu am reusit sa descopar la acest telefon..
blocarea tastelor nu se poate face automat..?
daca da, cum..?

#133
vhedone

vhedone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 23.12.2006
Nu se poate. Nu are aceasta functie, dar iti poti instala un soft ptr asta. Dezavantajul este ca iti va bloca tastatura in orice meniu sau aplicatie te-ai afla, daca nu apesi nici o tasta in intervalul stabilit de tine (minim un minut, eu nu am gasit aplicatie care sa blocheze mai repede)

#134
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
Exista soft care iti blocheaza la cate secunde vrei si are si optiune de blocare doar daca telefonul ramane pe desktop. Din pacate nu imi amintesc acum cum se numeste... :s
Faptul ca se blocheaza in orice "pozitie" il consider un avantaj nu un dezavantaj :)

#135
vhedone

vhedone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 23.12.2006

View PostSnowWhit3, on Dec 23 2006, 10:21, said:

Exista soft care iti blocheaza la cate secunde vrei si are si optiune de blocare doar daca telefonul ramane pe desktop. Din pacate nu imi amintesc acum cum se numeste... :s
Faptul ca se blocheaza in orice "pozitie" il consider un avantaj nu un dezavantaj :)

Incearca sa iti amintesti, ca eu am cautat si nu am gasit nici cum. Eu am vazut dezavantaj sa ti se blocheze tastatura in timp ce asculti un mp3 sau te uiti la un clip etc. Vrei la un moment dat sa il dai mai tare sau mai incet dar surpriza, tastaura este blocata. In fine, tine de fiecare...

#136
lukcool14

lukcool14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.12.2006
am si eu 2 intrebari
1 ... cum fac sa scap de scartaitul provocat de slide-ul de la camera ... am inteles ca trebuie o bucata de hartie 2X2 cm ... dar unde trebuie sa pun hartia?
2 ... am facut update pe soft-ul music edition si am pierdut limba romana ... cum se poate sa o recapat? nu ca nu as stii engl ... dar asa de curiozitate ....

multumesc anticipat

#137
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
de o ora jumatate sunt posesorul unui nokia n73...
am card de 128 (inclus in pachet) dar vreau 2 gb... suporta?
apropo, am versiunea de soft V.2.0628.0.0.3 (27-07-2006)...
presupun ca au aparut versiuni mai noi...
care este riscul unui update home made, facut de pe pagina nokia?
multumesc anticipat... orice sfat e bine venit!
tanti auguri a tutti!

#138
dragos1809

dragos1809

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 28.05.2006
cine poate va rog.. sa imi lase si mie un pm sau un reply sa imi spuna o adresa pentru programe de symbian pt n73.. ca am cautat dar nu prea am gasit.. multumesc

#139
Gabryel

Gabryel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 23.05.2005
AM REUSIT !!!  AM REUSIT !!!  AM REUSIT !!!

L-am "facut" Music Edition.
Cum naiba au astia tupeu sa ceara cateva milioane in plus pentru o jumatete de ora de lucrat (de fapt de asteptat) in fata calculatorului.

Era "brand-uit" pe "Vodafone Live ! Germania" (nu era codat) si cu ocazia asta mi-au disparut acele taste neconfigurabile, ocupate de functii Vodafone. Aveau tot felul de adrese de internet pentru Gemania. Total enervant.  :cursing:

Fratilor stiti ce beton se aude sunetul cu cele 2 functii noi activate ? Si acum sunt sigur ca se misca in voie cu card de 2 Gb. Cica se forta, ca N73 simplu.
A, numarul de serie nu se modifica.

Se merita din plinul cel mai plin.

Incercati cu toata increderea.

Fain, mi-am facut 2 cadouri de Mos Craciun.  :w00t:

:coolspeak:

P.S. => Sa vad daca se merita sa-l fac "Internet Edition". Dar nu cred ca o sa-l mai obosesc.


UP-DATE:

URAAAAAAAA !!!

Am refacut operatiunea cu un cod dat de un arab, dintr-o sectiune unde deja erau talefoane ME (e si cod sa-l faci din prima) si ... si ... si ... ARE MENIU IN LIMBA ROMANA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Saracu' arab cauta sa si-l faca in limba lui si ne-a aflat si noua codul. Bai, ce bajeat ...


Hai faceti si voi :
http://thenokiablog....-music-edition/

Edited by Gabryel, 25 December 2006 - 03:22.


#140
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 15.03.2005

View PostGabryel, on Dec 25 2006, 02:32, said:

AM REUSIT !!!  AM REUSIT !!!  AM REUSIT !!!

L-am "facut" Music Edition.
Cum naiba au astia tupeu sa ceara cateva milioane in plus pentru o jumatete de ora de lucrat (de fapt de asteptat) in fata calculatorului.

Era "brand-uit" pe "Vodafone Live ! Germania" (nu era codat) si cu ocazia asta mi-au disparut acele taste neconfigurabile, ocupate de functii Vodafone. Aveau tot felul de adrese de internet pentru Gemania. Total enervant.  :cursing:

Fratilor stiti ce beton se aude sunetul cu cele 2 functii noi activate ? Si acum sunt sigur ca se misca in voie cu card de 2 Gb. Cica se forta, ca N73 simplu.
A, numarul de serie nu se modifica.

Se merita din plinul cel mai plin.

Incercati cu toata increderea.

Fain, mi-am facut 2 cadouri de Mos Craciun.  :w00t:

:coolspeak:

P.S. => Sa vad daca se merita sa-l fac "Internet Edition". Dar nu cred ca o sa-l mai obosesc.
UP-DATE:

URAAAAAAAA !!!

Am refacut operatiunea cu un cod dat de un arab, dintr-o sectiune unde deja erau talefoane ME (e si cod sa-l faci din prima) si ... si ... si ... ARE MENIU IN LIMBA ROMANA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Saracu' arab cauta sa si-l faca in limba lui si ne-a aflat si noua codul. Bai, ce bajeat ...
Hai faceti si voi :
http://thenokiablog....-music-edition/
Da-mi si mie cateva motive pt care as vrea sa-l fac music edition. Presupun ca noua varianta are un player mai bun....
La fel, daca stii ce aduce in plus internet edition...lumineaza-ma si pe mine.
Merci.

#141
lukcool14

lukcool14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.12.2006
si eu l-am facut music edition si cam regret asta ... am pierdut aplicatiile instalate ... si am pierdut si limba romana ... voi cum faceti sa nu pierdeti limba romana?> :-??

#142
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
@gabryel:  daca tot ai descoperit acel cod pt limba romana, nu ni-l scrii si noua?  sau vrei sa te bucuri de unul singur??

#143
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
codul pentru N73 ME Romania este: 0539299

am si eu o intrebare: as vrea sa cumpar un N73 in urmatoarea perioada, iar oferta de la vodafone imi convine (409$ fara TVA, cam 12,3 mil TVA incl). Pretul acesta va mai scadea dupa integrare ?  :lol:  Se merita sa cumpar acuma, sau dupa 1 ianuare? Vor fi scaderi si la categoria telefoanelor mobile ?

Edited by geojoking, 25 December 2006 - 21:30.


#144
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
vad ca mie nu mi-a raspuns nimeni la intrebari...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate