Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

decolorare+ vopsire par?!?

- - - - -
  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#73
SkUmPyKa

SkUmPyKa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 24.01.2010
se vede destul de bine.indreapta-ti parul si vom vedea dupa rezultatele ;)

#74
yazmyne

yazmyne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 22.02.2009

View PostAlexaF, on 2nd February 2010, 12:14, said:

Gata, am terminat.
Sunt cam dezamagita :confuzzled:  Se vad doua suvite groase la breton, cele din spate nu se vad pentru ca le-am facut mai dedesubt. Dupa ce imi indrept parul sper sa se vada mai bine.Mai pun poze dupa aceea.



Cele din fata au iesit destul de frumos din ce vad eu,dar,vezi tu si suvitele se aleg intr-un fel:cu un pieptene de tapat cu coada subtire se imparte parul in 3 parti.Se ia calota,partea stanga si partea drapta si se fac carari.Apoi cu coada pieptenului se aleg suvitele ca si cum ai croseta in functie de grosimea dorita si normal cat de dese le doresti.Si le pui treptat pe staniol cu pudra decoloranta.De aceea cele din spate nu se vad.Si suvitele se incep din cefa intotdeauna ca la permanent deoarece parul din ceafa este mai rezistent si cedeaza mai greu,nu din fata ca risti sa putrezesca suvita pana termini tot capul.Ce sa-ti spun,in speranta ca te-am putut ajuta multa bafta la suvitat :console:

#75
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
O poza de dinainte sa il indrept. Cand sa ii fac poza dupa ce l-am indreptat..s-a descarcat camera.

Attached Files



#76
SkUmPyKa

SkUmPyKa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 24.01.2010

View PostAlexaF, on 2nd February 2010, 13:24, said:

O poza de dinainte sa il indrept. Cand sa ii fac poza dupa ce l-am indreptat..s-a descarcat camera.
mie chiar imi place.indreptat + un machiaj cu roz/mov...ai sa arati super :kisstogether:

#77
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View PostAlexaF, on 2nd February 2010, 13:24, said:

O poza de dinainte sa il indrept. Cand sa ii fac poza dupa ce l-am indreptat..s-a descarcat camera.

pot sa-ti dau un sfat prietenesc? scapa naibii de mustata aia ca arata infiorator, penseaza-te un pic mai aproape de radacina nasului ca ti-ai facut sprancenele o idee cam prea distantate. parul arata foarte bine asa ondulat dar ai ten sau pilozitate de bruneta, asa ca o sa arati cam ciudat blonda. dar in primul rand scapa de mustata. arati ca frati-miu cand era la pubertate.

#78
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009

View Postdarkangelo, on 2nd February 2010, 12:50, said:

pot sa-ti dau un sfat prietenesc? scapa naibii de mustata aia ca arata infiorator, penseaza-te un pic mai aproape de radacina nasului ca ti-ai facut sprancenele o idee cam prea distantate. parul arata foarte bine asa ondulat dar ai ten sau pilozitate de bruneta, asa ca o sa arati cam ciudat blonda. dar in primul rand scapa de mustata. arati ca frati-miu cand era la pubertate.
Merci de sfat. Imi iau mustata, dar nu am mai reusit sa ajung in ultimul timp la salon, sa nu crezi ca stau asa mereu. Acum, ca sunt in concediu si stau acasa,asa ca am fost putin mai "comoda".Oricum, blitzul camerei o face mult mai evidenta pentru ca imi lumineaza fata, in realitate nu se vede asa.
Nu vreau sa ma fac blonda, doar cateva suvite(pe care le-am facut deja)

Edited by AlexaF, 02 February 2010 - 14:08.


#79
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
AlexaF, trebuie sa iti spun ca ai un par foarte frumos, felicitari. As avea doar o mica sugestie, daca imi permiti: mai tunde-l putin. Parul lung si ondulat este foarte frumos si sexy, dar pana la o anumita lungime; mai departe devine greu de aranjat/ coafat, oarecum incomod si lasa impresia de " neingrijit". Ai un par absolut superb, de ce sa nu-l fructifici la maxim? Mai tunde din el macar o latime de palma ( desi as zice "lungime", dar mi-e ca o sa para prea mult" ). Culoarea din ultima poza e frumoasa, cu singura mentiune ca sprancenele mi se par putin cam inchise pentru cat de deschis pare parul.

#80
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009

View Postrox, on 2nd February 2010, 14:22, said:

AlexaF, trebuie sa iti spun ca ai un par foarte frumos, felicitari. As avea doar o mica sugestie, daca imi permiti: mai tunde-l putin. Parul lung si ondulat este foarte frumos si sexy, dar pana la o anumita lungime; mai departe devine greu de aranjat/ coafat, oarecum incomod si lasa impresia de " neingrijit". Ai un par absolut superb, de ce sa nu-l fructifici la maxim? Mai tunde din el macar o latime de palma ( desi as zice "lungime", dar mi-e ca o sa para prea mult" ). Culoarea din ultima poza e frumoasa, cu singura mentiune ca sprancenele mi se par putin cam inchise pentru cat de deschis pare parul.
In primul rand multumesc frumos pentru complimente.
2.Nu este chiar atat de lung cum pare in poze, calculatorul mai "inalta" putin.In plus, creste foarte greu, mai ales ca ondulat fiind,deabia la 2 cm se observa unul. Mi-am dorit de mult sa imi las parul lung si nu prea reuseam..la un moment dat ma plictiseam de el si il tundeam, iar acuma sunt fericita ca am reusit in sfarsit sa il las lung, si as vrea sa il mentin la lungimea asta.
3.Da,si mie mi se pare cateodata ca am spancenele prea inchise la culoare pentru parul meu, dar nu prea am ce sa le fac. Cu apa oxigenata nu am reusit sa le decolorez, cu pudra de decolorat parul nu cred ca am voie.Da, stiu ca exista si vopsea pentru sprancene, dar cosmeticiana mea mi-a zis ca ar trebui sa ma vopsesc saptamanal la halul in care imi cresc mie sprancenele,si ca mai bine raman asa. Inca ma mai gandesc sa le vopsesc, dar nu sunt foarte hotarata.

Edited by AlexaF, 02 February 2010 - 16:12.


#81
Daniela234

Daniela234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.02.2010

View PostSkUmPyKa, on 2nd February 2010, 13:43, said:

mie chiar imi place.indreptat + un machiaj cu roz/mov...ai sa arati super :kisstogether:






Eu m-as face blonda ...un blond cenusiu , ceva cum sunt suvitele ......astept insa sfaturi , sa imi spuneti daca e ok sa urmez pasul asta si dak mi-ar sta bine ....multumesc :*:*

View Postrox, on 21st July 2006, 08:50, said:

situatie: par aproximativ pana la umeri, rosu de vreo...4 ani   :P  constant, acum castaniu deschis la radacina si  oarecum roscat pe parcurs, foarte roscat la varfuri, unde s-au adunat straturi-straturi de vopsea rosie in decursul celor 4 ani.... vreau sa-l fac sa ajunga la o culoare ...naturala. "asteapta sa creasca" nu reprezinta o solutie viabila. nici "tunde-l". m-am gandit eu (tam-tam-taaa) sa il decolorez si sa-l revopsesc intr-o nuanta de castaniu cat mai apropiata de cea naturala.
problema: parul fiind rosu de o gramada de vreme, ma gandesc ca exista posibilitatea sa iasa dupa decolorare..portocaliu oarecum  :D . se poate ? si daca iese portocaliu, se mai acopera la vopsire ?
alta problema ar fi :exista vreo posibilitate sa nu se acopere sau sa nu se decoloreze?
need help. deocamdata ma gandisem la pudra decoloranta de la gerocossen ( inca nu stiu sigur daca 9 sau 12...) si un castaniu de la garnier, fiindca e o vopsea slabuta si care nu arde ( cel putin la mine ). alte variante?
:D




eu m-as face blonda ....un blond cenusiu k suvitele din imagine ..insa nu stiu kt de bn mi-ar sta ....si doresc niste sfaturi :D multumesc:D

Attached Files



#82
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Tu esti cea din poza? Te-as vedea mai degraba cu un ciocolatiu. :)

#83
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006

View PostDaniela234, on 4th February 2010, 17:17, said:

Eu m-as face blonda ...un blond cenusiu , ceva cum sunt suvitele ......astept insa sfaturi , sa imi spuneti daca e ok sa urmez pasul asta si dak mi-ar sta bine ....multumesc :*:*






eu m-as face blonda ....un blond cenusiu k suvitele din imagine ..insa nu stiu kt de bn mi-ar sta ....si doresc niste sfaturi :D multumesc:D


@$l pl$, 3 imp0r7@n7 :) f@r@ p0z@, d@k 7oo noo $7ii, @7oonci cin3? :)

#84
SkUmPyKa

SkUmPyKa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 24.01.2010
daniela234,cel mai bine te-ar prinde un ciocolatiu,avand in vedere ca ai ochii verzi.sau sa te faci blonda cu niste suvite ciocolatii,te-ar prinde super bine.si putin parul tuns in scari sau eventual oleaca ondulat ai arata super :) acum faci cum doresti.daca te vei vopsi incearca vopseaua de la loreal creme glose.e super buna.parerea mea.sa ne arati si noua dak te vopsesti ;)

#85
Daniela234

Daniela234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.02.2010

View PostSkUmPyKa, on 4th February 2010, 17:42, said:

daniela234,cel mai bine te-ar prinde un ciocolatiu,avand in vedere ca ai ochii verzi.sau sa te faci blonda cu niste suvite ciocolatii,te-ar prinde super bine.si putin parul tuns in scari sau eventual oleaca ondulat ai arata super :) acum faci cum doresti.daca te vei vopsi incearca vopseaua de la loreal creme glose.e super buna.parerea mea.sa ne arati si noua dak te vopsesti ;)





ieri dupa ce am postat mesajul aici , si totul s-a intamplat k m-am documentat cam ce nuanta sa ma vopsesc , pt k de vreo 4 ani imi fac doar suvite , si m-am km saturat , si de vreo 1 an nu mi-am mai facut cum se vede si in poza de ieri kt mi-a crescut parul ...asa...sa revin ...m-am dus la un salon sa ma vopsesc cam o nuanta apropiata ca , cul mea naturala ...fiind un saten f f deschis spre blonda inchis ...si ma duc acolo vb cu aia imi arata toate nuantele de par ..imi place una si ii zic k pe asta si mi-a zis k ma prinde f bine si k am optat bn pt k dak ma faceam iar suvite riskm sa le faca peste celalte si sa iasa oarecum 'uskte 'suvitele am stat vreo 3 ore la salon , sunt multumita insa sa imi spuneti si voi cum vi se pare nuanta ...postez si o poza , imi cer scuze dar doar pe asta o am , dupa ce am venit de la salon:D , as fi optat si spre ciocolatiu dar nu prea am curajul mi se pare km inchis:)ma vopsit cu produse wella

View PostDaniela234, on 5th February 2010, 16:13, said:

ieri dupa ce am postat mesajul aici , si totul s-a intamplat k m-am documentat cam ce nuanta sa ma vopsesc , pt k de vreo 4 ani imi fac doar suvite , si m-am km saturat , si de vreo 1 an nu mi-am mai facut cum se vede si in poza de ieri kt mi-a crescut parul ...asa...sa revin ...m-am dus la un salon sa ma vopsesc cam o nuanta apropiata ca , cul mea naturala ...fiind un saten f f deschis spre blonda inchis ...si ma duc acolo vb cu aia imi arata toate nuantele de par ..imi place una si ii zic k pe asta si mi-a zis k ma prinde f bine si k am optat bn pt k dak ma faceam iar suvite riskm sa le faca peste celalte si sa iasa oarecum 'uskte 'suvitele am stat vreo 3 ore la salon , sunt multumita insa sa imi spuneti si voi cum vi se pare nuanta ...postez si o poza , imi cer scuze dar doar pe asta o am , dupa ce am venit de la salon:D , as fi optat si spre ciocolatiu dar nu prea am curajul mi se pare km inchis:)ma vopsit cu produse wella



si ink ceva....suvitele tot se mai vad ...dar se vad ca niste reflexe ...mi-a zis k abia la 3 vopsire se acopera :) ...

Attached Files



#86
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
E normal sa nu fie chiar uniforma culoarea. Ti-a iesit o nuanta chiar draguta!

#87
21_just_me

21_just_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.02.2010
salut.as avea si eu nevoie de sfaturile voastre.eu sunt bruneta cu parul pana la umeri.si as vrea sa ma fac blonda.la coafor nu a vrut nimeni sa ma faca ca cik imi arde parul.asa ca vreau sa incerc singura si dak nu-mi iese macar stiu k e vina mea :D asa,revenind la subiect.stiu ca ar trebui sa ma decolorez de 2 ori,cel putin asa cred.fiind bruneta la prima decolorare mi-ar iesi un portocaliu,la cea de-a doua ar fi sa iasa mai bine si dupa aplic vopseaua.ce decolorant imi recomandati si ce vopsea?ceva de genu as vrea sa imi iasa  :rolleyes:

Attached Files

  • Attached File  Ema.jpg   22.3K   50 downloads


#88
21_just_me

21_just_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.02.2010
sau ceva de genu asta,as vrea un blond deschis.nu vreau sa imi ard parul prea tare :rolleyes:

Attached Files



#89
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009

View Post21_just_me, on 6th February 2010, 09:55, said:

salut.as avea si eu nevoie de sfaturile voastre.eu sunt bruneta cu parul pana la umeri.si as vrea sa ma fac blonda.la coafor nu a vrut nimeni sa ma faca ca cik imi arde parul.asa ca vreau sa incerc singura si dak nu-mi iese macar stiu k e vina mea :D asa,revenind la subiect.stiu ca ar trebui sa ma decolorez de 2 ori,cel putin asa cred.fiind bruneta la prima decolorare mi-ar iesi un portocaliu,la cea de-a doua ar fi sa iasa mai bine si dupa aplic vopseaua.ce decolorant imi recomandati si ce vopsea?ceva de genu as vrea sa imi iasa  :rolleyes:
Eu m-am decolorat cu pudra decoloranta de la Kallos, a decolorat bine si destul de mult. Il poti decolora si o singura data, trebuie doar sa tii mai mult. Nu arde nici parul prea tare.Dupa aceea, incearca o nuanta de la Casting, e fara amoniac si tine bine.

#90
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

View PostAlexaF, on 6th February 2010, 17:18, said:

Eu m-am decolorat cu pudra decoloranta de la Kallos, a decolorat bine si destul de mult. Il poti decolora si o singura data, trebuie doar sa tii mai mult. Nu arde nici parul prea tare.Dupa aceea, incearca o nuanta de la Casting, e fara amoniac si tine bine.
Eu mai degraba i-as recomanda o vopsea cu amoniac pentru ca, sa fim seriosi, culoarea se mentine mai mult, iar la ce are ea nevoie ar fi mai indicat.

View Post21_just_me, on 6th February 2010, 11:55, said:

Eu in locul tau nu as risca sa ma fac acasa pentru un simplu motiv: nu mi-ar iesi uniform. Vorbeste cu duduia de la salon si spune-i ca iti arzi parul pe raspunderea ta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate