Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

decolorare+ vopsire par?!?

- - - - -
  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#37
MissYvi

MissYvi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2008
parul mi-e ars putin... dar se rezolva asta cu timpul ... nu mi-e mai deterioriat ca inainte deci e ok :)
apropo de bubite si pielea rosie... nu mai mi-e rosie pielea iar bubitele se trag incetu cu incetu de la crema fara parfum de la nivea
oricum am sa trec pe la un dermatolog

#38
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007
eu cred ca unele sunt sado-maso  :lol:

#39
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Tanti fetelor!
Deci apa oxigenata face ceva sau nu? Ca mi-am dat a doua oara deja si zero barat.
Asa, bun. Cum face un frate dulce si dragalas de al vostru sa ajunga de la brunet la un un argintiu/alb in crestet?
Nu de alta,  vreau sa fiu concediat si nu stiu cum.... Deci???

#40
amailhik

amailhik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.02.2007

 934, on 4th August 2009, 23:48, said:

Tanti fetelor!
Deci apa oxigenata face ceva sau nu? Ca mi-am dat a doua oara deja si zero barat.
Asa, bun. Cum face un frate dulce si dragalas de al vostru sa ajunga de la brunet la un un argintiu/alb in crestet?
Nu de alta,  vreau sa fiu concediat si nu stiu cum.... Deci???
La coafor, decolorat și vopsit. Apoi ca sa-ți menții argintiul, îți iei și șamponul violet de la Joico.

#41
Blue Wings

Blue Wings

    Nevăstuică deraiantă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,832
  • Înscris: 01.03.2007
Am și eu nevoie de un sfat.
Cam vreme de un an, mă tot vopseam brunetă (culoarea naturală a părului meu fiind castaniu). Aproximativ de vreo 7 luni, poate mai mult, am renunțat la vopsit. A început să se vadă efectul, părul meu își recapătă încet încet culoarea obișnuită, dar procesul e mult prea lent. Porțiunea de culoare naturală este cam de-o palmă în lățime de la rădăcină. Cam în cât timp o să-și revină de tot? Există vreo metodă prin care pot grăbi procesul? Vreun șampon special, ceva?

#42
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

 934, on 4th August 2009, 23:48, said:

Tanti fetelor!
Deci apa oxigenata face ceva sau nu? Ca mi-am dat a doua oara deja si zero barat. Daca e aia de la farmacie nu te mai chinui. Are doar 3%.
Asa, bun. Cum face un frate dulce si dragalas de al vostru sa ajunga de la brunet la un un argintiu/alb in crestet?
Nu de alta,  vreau sa fiu concediat si nu stiu cum.... Deci???   cere-i sefului nevasta imprumut pentru o noapte.... :naughty:


#43
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

 amailhik, on 5th August 2009, 03:29, said:

La coafor, decolorat și vopsit. Apoi ca sa-ți menții argintiul, îți iei și șamponul violet de la Joico.
Mda, deci nici o sansa sa fie home made, nu? Auzisem de niste sampoane (parca) sau spray-uri care te coloreaza-n crestet si se duce apoi dupa citeva spalari. E mit sau realitate?

@Khmerul: Fucked the bosses wife... m-am ales cu o promovare. :mellow:

#44
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

 934, on 8th August 2009, 00:10, said:

Mda, deci nici o sansa sa fie home made, nu? Auzisem de niste sampoane (parca) sau spray-uri care te coloreaza-n crestet si se duce apoi dupa citeva spalari. E mit sau realitate?

@Khmerul: Fucked the bosses wife... m-am ales cu o promovare. :mellow:

E mit. E imposibil de la brunet sa ajungi la culoarea aia cu nuantator
OFF:Te-ai gandit sa ii torni dulceata in pantofi sefului?  :lol:

#45
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Cu peroxid cum iese?

#46
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Peroxid (folosit pentru dinti)??!! Incerca si zi-ne rezultatu  :lol:

#47
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Ahaaa, deci de concentratie depinde toata smecheria. Acum inteleg de ce dumneavoasta (parca) m-ati intrebat daca am incercat cu d-aia de la farmacie...

#48
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

 934, on 11th August 2009, 00:01, said:

Ahaaa, deci de concentratie depinde toata smecheria. Acum inteleg de ce dumneavoasta (parca) m-ati intrebat daca am incercat cu d-aia de la farmacie...


Nu, eu te-am intrebat.
Vezi ca exista pudre decolorante. Se foloseste conform instructiunilor de pe eticheta

#49
amailhik

amailhik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.02.2007
Cu apă oxigenată, nuanțator sau alte minuni de la farmacie n-o să-ți iasă argintiu in vecii vecilor, eventual ți se deschide un pic. Ar fi bine să iasă, n-am mai da atâția bani pe la coafor, dacă am rezolva cu o banală apă oxigenată. Trebuie decolorat, apoi vopsit, și ca să-ți menții argintiul șamponul ăla de care ți-am zis.
Blondul nu e ușor de făcut acasă. E o culoare foarte pretențioasă. Dacă te faci cu pudra aia din comerț o să-ți iasă galben pui. Eventual încearcă cu o vopsea cu decolorant, cum ar fi aia de la Garnier, Color Naturals, blond cenușiu foarte foarte deschis, o să-ți iasă gri.

#50
carolin

carolin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 07.11.2007
Doamne ce am citit pe aici  :confuzzled:
clar unele dintre noi sunt sado

si eu ma vopsesc de 2 ani blond, culoarea mea naturala fiins saten deschis, si astfel la 4-5 saptamani trebuie sa-mi fac radacina ca se vede inestetic.cam dupa 3 operatiuni acasa , ma prezint la salon pentru reimprospatarea nuantei , tratament etc  depinde de starea in care sunt; folosesc numai produse de buna calitate si acasa  aplic constant creme , masti , etc care iti protejeaza parul.Vare cumpar spray din ala protector pt par ca sa nu se decoloreze,  ma tund la aprox 5 sapt , doar varfurile si normal rezultatele sunt pe masura :nu tu par ars, nu tu 7 nuante in cap, nu tu bubite etc...

Am stiut de la inceput in ce ma bag.adica am vb cu coafeza inainte sa-mi spuna cat ma costa vopsitul+intretinerea , avantaje /dezavantaje  etc. si abia apoi m-am facut.

si am parul lung

#51
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Ati combinat vreodata 2 vopsele?
Daca combin o vopsea ciocolat cu lapte cu una light blonde credeti ca iese culoarea asta:http://www.onvogue.ro/files/models/2/l_1580.jpg ?

#52
amailhik

amailhik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.02.2007
De combinat se combina si la coafor, acu nu se stie ce da pe culoarea ta combinatia asta. mai bine incerci sa gasesti exact nuanta, fara sa mai fii nevoita sa combini tu.

Edited by amailhik, 02 September 2009 - 23:52.


#53
mianag

mianag

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 25.07.2007
va rog AJUTOR!

de 4 ani am inceput sa imi suvitez parul, suvite tot mai multe si mai dese. nu am ales o vopsea pentru ca suvitatul este mult mai usor de intretinut si nu trebuie "reimprospatat" la 40 de zile, la 3-4 luni ajunge. culoarea mea naturala e saten mediu spre deschis.

acum ultima data- aseara mai degraba, a fost o coafeza la mine acasa- incepatoare!!!! si mi-a tras suvite prin casca.
in primul rand ca a scos prea multe si in al doilea rand am iesit toata un morcoviu galbui cu radacini inchise la culoare!!! pe tenul meu alb-galbui merge "de minune"
am intrat in panica, nu am dormit toata noaptea si sunt hotarata ca azi sa ma duc la un salon INDIFERENT DE COST sa ma faca cum  eram inainte.
PROBLEMA MEA: pot sa imi mai suvitez o parte din parul decolorat si cealalta parte sa o vopsesc saten deschis pentru a fi asa cum ar fi trebuit sa fiu daca coafeza avea mai multa experienta?? asta fara sa mi se distruga parul pentru ca deocamdata e OK

mi-e si rusine sa ma duc asa la servici :(((

nu vreau sa il fac tot saten pentru ca nu as mai fi eu-poate ca pare o exagerare dar suvitele blonde fac parte din personalitatea mea si nu mi-as schimba culoare pentru nimic in lume...decat daca nu am de ales

#54
yazmyne

yazmyne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 22.02.2009

 Blue Wings, on 5th August 2009, 04:10, said:

Am și eu nevoie de un sfat.
Cam vreme de un an, mă tot vopseam brunetă (culoarea naturală a părului meu fiind castaniu). Aproximativ de vreo 7 luni, poate mai mult, am renunțat la vopsit. A început să se vadă efectul, părul meu își recapătă încet încet culoarea obișnuită, dar procesul e mult prea lent. Porțiunea de culoare naturală este cam de-o palmă în lățime de la rădăcină. Cam în cât timp o să-și revină de tot? Există vreo metodă prin care pot grăbi procesul? Vreun șampon special, ceva?




Iti pot da un sfat care la mine a mers,dar acum depinde de par.Sapunul de casa cel care il faceu bunicile(sau inca il mai fac) e foarte bun.Actioneaza ca un decapant mai mult sau mai putin natural.Eu l-am folosit pt ca imi cadea parul, la recomandarea soacramii si sa vezi surpriza...imi spala vopseaua din par.Prima data m-am panicat dar dupa 3 luni de folosire mi-a cazut aproape toata vopseaua din par si nici nu mi-a mai cazut parul.DAR daca il folosesti trebuie folosit seara(pt ca lasa parul foarte sarmos si imposibil de aranjat sau pieptanat)iar dimineata te speli din nou cu samponul tau obijnuit.Dar la negru trebuie sa-l folosesti ceva timp.Multa bafta :D

 mianag, on 30th October 2009, 06:36, said:

va rog AJUTOR!

de 4 ani am inceput sa imi suvitez parul, suvite tot mai multe si mai dese. nu am ales o vopsea pentru ca suvitatul este mult mai usor de intretinut si nu trebuie "reimprospatat" la 40 de zile, la 3-4 luni ajunge. culoarea mea naturala e saten mediu spre deschis.

acum ultima data- aseara mai degraba, a fost o coafeza la mine acasa- incepatoare!!!! si mi-a tras suvite prin casca.
in primul rand ca a scos prea multe si in al doilea rand am iesit toata un morcoviu galbui cu radacini inchise la culoare!!! pe tenul meu alb-galbui merge "de minune"
am intrat in panica, nu am dormit toata noaptea si sunt hotarata ca azi sa ma duc la un salon INDIFERENT DE COST sa ma faca cum  eram inainte.
PROBLEMA MEA: pot sa imi mai suvitez o parte din parul decolorat si cealalta parte sa o vopsesc saten deschis pentru a fi asa cum ar fi trebuit sa fiu daca coafeza avea mai multa experienta?? asta fara sa mi se distruga parul pentru ca deocamdata e OK

mi-e si rusine sa ma duc asa la servici :(((

nu vreau sa il fac tot saten pentru ca nu as mai fi eu-poate ca pare o exagerare dar suvitele blonde fac parte din personalitatea mea si nu mi-as schimba culoare pentru nimic in lume...decat daca nu am de ales




Am patit-o si eu cu niste suvite la fel ca tine, dar nu stiu daca te poti vopsi atat de recent. Mie coafeza mi-a vopsit tot parul intr-un saten mediu cat sa acopere dezastrul(eram toata radacina blonda si suvitele caramel  -_- ) iar apoi mia facut suvite si au iesit superb(amandoua in aceiasi zi).Cel mai important sa ai o coafeza buna la salonul unde vrei sa te duci sa stie ce are de facut.Cum ai fost decolorata pe suvite atat de recent sa ti le faca pe cele noi cu cel mai slab oxidant sa nu-ti arda parul.Daca esti din buc pot sa-ti recomand o coafeza buna. :OK:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate