Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

decolorare+ vopsire par?!?

- - - - -
  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#55
mianag

mianag

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 25.07.2007
ca norocul ca am gasit o coafeza ff buna!

mi-a pus in staniol 2 tipuri de shuvite intercalate, o data cu ceva ciocolatiu si celalalt  cu decolorant dar cu oxidant f slab. am iesit absolut superb, chiar nu mi-as fi inchipuit. la sfarsit mi-a venit sa plang de fericire.
am zis ca de acum inainte tot la ea ma duc, nu ma mai risc cu amatori

#56
yazmyne

yazmyne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 22.02.2009

 mianag, on 30th October 2009, 22:13, said:

ca norocul ca am gasit o coafeza ff buna!

mi-a pus in staniol 2 tipuri de shuvite intercalate, o data cu ceva ciocolatiu si celalalt  cu decolorant dar cu oxidant f slab. am iesit absolut superb, chiar nu mi-as fi inchipuit. la sfarsit mi-a venit sa plang de fericire.
am zis ca de acum inainte tot la ea ma duc, nu ma mai risc cu amatori



Foarte bine ai facut ai grija la amatori/amatoare, ca nu stiu decat sa faca experimente si daca iese bine,sufla usurate daca nu, pazea parule ca te-am distrus.Felicitari pt noua culoare si pt suvitele pastrate. :cheers:

#57
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Vreau sa imi fac suvite blonde cu pudra decoloranta. Si-a mai facut cineva asa? Credeti ca "merge"? Am cumparat deja pudra si oxidantul, dar imi e frica sa nu iasa portocaliu sau altceva, nu prea stiu cum e cu pudra decoloranta pentru ca nu am mai folosit.

#58
yazmyne

yazmyne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 22.02.2009
Sfatul meu ar fi sa nu incerci acasa suvite prin decolorare.In primul rand no sa poti sa le faci cum trebuie pt ca nu ai 10 maini si ochi la ceafa,si in al doilea rand e posibil sa-ti arzi parul.Mai bine dai un ban si te duci la un salon si se ocupa o coafeza de suvitele dorite.Si mai e o problema daca esti vopsita la par ,normal ca ies portocalii ca nu decoloreaza din prima blond platinat frumos ca pe un par natural.multa bafta :thumbup:

#59
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Pai nu o sa mi le fac singura, o sa ma ajute o prietena.
Si da, din pacate sunt vopsita. Ei, daca iese o porcarie dau cu vopsea blonda peste, important este sa se decoloreze

#60
SkUmPyKa

SkUmPyKa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 24.01.2010
si eu pana acum 2 ani am fost un roscat puternic.si am vrut sa ma vopsesc cu un ciocolatiu.o colega se vopsise si arata super misto.tot asa am umblat prin vreo 3 saloane si nu au vrut sa ma decoloreze,ca cik imi ard parul.pana la urma s-a deschis la parterul blocului meu un salon si m-au vopsit.m-a decolorat odata,mi-a aplicat un tratament pentru par.parul imi era portocaliu.m-a spalat,m-a uscat si m-a mai decolorat odata si apoi m-a vopsit.si mi-a indreptat si parul la sfarsit.am stat vreo 2 ore jum.dar s-a meritat.pe urma,dupa vreo 6 luni m-am facut bruneta si asa ma mentin;)

Edited by SkUmPyKa, 01 February 2010 - 17:49.


#61
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Daca folosesc doar jumatate din decolorant, si aplic peste un timp cealalta jumatate e bine?Oricum nu am nevoie de tot odata.
Si inca o intrebare: nu prea stiu cum sa imi fac suvitele, sa le fac normale, subtiri, sau mai funky, groase, dezordonate,de genul asta: http://www.divahair....uvite1_3110.jpg , http://www.mabella.r...03/suvitele.jpg ?

#62
SkUmPyKa

SkUmPyKa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 24.01.2010
depinde de lungimea parului si culoarea parului.eu de curand i-am facut mamei mele suvite si am vopsit-o.ea are parul scurt si a fost foarte usor.pune o poza cu parul tau,si iti voi da o parere,daca vrei ;)

#63
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Parul meu este lung, ondulat, des si vopsit saten(defapt e vopsit in culoarea lui naturala).Am si un vechi breton, care acum e lung pana la barbie.

Attached Files


Edited by AlexaF, 01 February 2010 - 18:40.


#64
SkUmPyKa

SkUmPyKa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 24.01.2010

 AlexaF, on 1st February 2010, 18:34, said:

Parul meu este lung, ondulat, des si vopsit saten(defapt e vopsit in culoarea lui naturala).Am si un vechi breton, care acum e lung pana la barbie.

avand in vedere ca ai parul lung si ondulat,ti-ar prinde bine niste suvite imprastiate.ti-ar crea un look mai indraznet,asa se poarta acum.la parul scurt suvite cat mai ordonate.par lung imprastiate.la breton,daca il ai mai lung,cat sa il poti da dupa ureche,mai mult de doua suvite subtiri nu ar trebui,parerea mea.la culoarea parului,ti-ar prinde bine niste suvinte roscate+brunete.stii,cand una ,cand alta.acum,iti faci ce culoare doresti tu.succes.sa ne arati si noua ce ti-ai facut.:)

#65
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Va voi arata.
Am avut in trecut suvine brunete, blonde si roscate, toate amestecate. Nu stiu ce sa zic, as vrea ceva umpic mai natural,nu mai vreau sa am 7 culori in cap.

#66
SkUmPyKa

SkUmPyKa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 24.01.2010

 AlexaF, on 1st February 2010, 18:59, said:

Va voi arata.
Am avut in trecut suvine brunete, blonde si roscate, toate amestecate. Nu stiu ce sa zic, as vrea ceva umpic mai natural,nu mai vreau sa am 7 culori in cap.

sa inteleg ca vrei ceva mai cuminte.ai putea incerca sa te tunzi in scari si sa iti face niste suvite roscate,foarte finutze.suvitele sa nu fie groase,sa fie oleaca mai subtiri.;)

#67
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Dar sunt tunsa in scari :D.
Sunt niste scari ceva mai de jos, pentru ca daca le-as face mai de sus mi-ar sta prea infoiat parul. Deocamdata raman la suvitele blonde, si o sa va arat cum ies. Oricum fac schimbari destul de des, asa ca o sa le vina randul si suvitelor roscate sau/si brunete.

#68
yazmyne

yazmyne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 22.02.2009
parerea mea ar fi ca la parul tau ar arata bine suvitele gen mese dar nu groase.si dupa cum am vazut culoarea cred ca ies destul de frumoase prin decolorare.multa bafta la vopsit/decolorat si sa ne pui o poza sa vedem si noi ce a iesit :D

#69
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009

 yazmyne, on 1st February 2010, 17:53, said:

parerea mea ar fi ca la parul tau ar arata bine suvitele gen mese dar nu groase.si dupa cum am vazut culoarea cred ca ies destul de frumoase prin decolorare.multa bafta la vopsit/decolorat si sa ne pui o poza sa vedem si noi ce a iesit :D
La fel ma gandeam si eu.
Adica ceva de genul asta: http://images03.olx..../25979974_1.jpg , nu?

#70
SkUmPyKa

SkUmPyKa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 24.01.2010

 AlexaF, on 1st February 2010, 21:51, said:

La fel ma gandeam si eu.
Adica ceva de genul asta: http://images03.olx..../25979974_1.jpg , nu?

arata superb asa ;)

#71
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Acum sunt cu pudra in cap. Mi-am facut cateva suvite gen mese. ca in poza aia, si doua la breton, mai groase.
Dupa ce imi dau chestia asta jos din cap si se usuca parul(nu folosesc feonul), fac poze si va arat.
Deocamdata, din ce vad eu...s-au decolorat ceva.

#72
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Gata, am terminat.
Sunt cam dezamagita :confuzzled:  Se vad doua suvite groase la breton, cele din spate nu se vad pentru ca le-am facut mai dedesubt. Dupa ce imi indrept parul sper sa se vada mai bine.Mai pun poze dupa aceea.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate