Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

"La mare, la soare, fetitele sunt goale..."

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#1
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Trebuia sa scriu asta de ceva vreme, insa pana acum nu am avut timp/chef.

Vorbeam acum vreo cateva luni cu prietena si ii explicam ca mergand la mare, este foarte posibil sa ma transform in bodyguard, chestie care nu ma incanta deloc.
Evident, m-a intrebat de ce. Raspunsul a fost simplu: marea este un magnet ce atrage TOTI taranii, ori de tarani trebuie sa te feresti ,iar in cazul meu , sa feresti...
Ce e drept, este ca pana la urma m-a convins si am fost o saptamana la mare, in Mamaia. Am ales aceasta statiune cu gandul ca va semana mai mult cu ceva civilizat decat restul statiunilor.
Ca mijloc de transport am folosit trenul, tren la adresa caruia am de facut cateva comentarii. Am mers cu un rapid (clasa II-a) si am observat cu stupoare ca in compartimente trona un miros de nedescris. Era o combinatie de "chestii" nespalate dintre care am putut distinge organele genitale si picioarele, cu mentiunea ca organele genitale trebuie privite cu tot cu anexe...
Ce este ,iar, foarte interesant este ca sunt PORTIUNI MARI SI DESE in care trenul merge foarte incat din cauza trasamentului PROST. URA CFR !
Ajunsi in Mamaia, primul lucru care m-a intrigat a fost faptul ca NU prea exista bancomate. Am gasit numai 2: un Tiriac (in zona restaurantelor) si un BCR (in incinta hotelului Bicaz - la marginea statiunii, adica a cartierului *)
Am fost tarat destul de repede pe plaja de care prietena mea unde m-a izbit o imagine asupra careia nici pana in prezent nu m-am decis daca mi se pare libidinoasa sau frumoasa: plaja era plina de TATE !
Sper sa nu fiu incorect ,insa cred ca procetul celor care nu aveau sutine il depaseste pe al celor care purtau acest "inutil" articol vestimentar...
Incepand cu fetitele cu cosuri (cam depasita notiunea pt ca nici nu apuca sa apara cosurile la multe dintre ele) si terminand cu mamicile, peste tot, TATE,TATE,TATE.
Nu, nu este prima oara cand ma lovesc de ... fenomen, insa ACUM a luat AMPLOARE rau de tot. Si, mai mult, se extinde...
Am putut asistal a o scena destul de amuzanta: o fata (ca altfel nici nu stiu cum sa ii zic) s-a dus sa  comande la McDonald's. Nimic special pana aici, numai ca fata asta si-a cam pus tatele - neacoperite- pe tejghea.
Acum, oi fi eu mai de moda veche, insa daca imi scoteam eu penisul la vedere, cred ca m-ar cam fi arestat "baietii". De ele de ce nu se ia nimeni ? Sau legea se aplica numai sexului urat ?
Pt cei ce nu inteleg de ce am eu ceva impotriva topless-ului:
EXISTA PLAJE PT NUDISTI !!!
Plaja cealalta este publica. Ma obliga pe mine sa VAD !
Sunt acolo copii la pubertate carora li se ofera o erectie gratuita si MAI MULT CA SIGUR nedorita.
Ce mai e de observat este ca sunt foarte multe "curve" ce miros a parfumuri ieftine si multi tipi penibili (lanturi, chiloti ridicati peste pantaloni,etc).

Sa revenim un pic la servicii:
Pe scurt:
- Trebuie dati bani la camerista
- Trebuie dati bani la sefa de sala (daca aveti bonuri de masa). Altfel, stati langa bucatarie...
- Nu mancati in restaurante ieftine. Diferenta ca pret e mica. Ca si calitate e IMENSA.IN mamaia, recomand Taverna.

Despre aqua magic:
-Se ridica la standarde europene si pretul este mai mult decat OK.
Toboganele sunt destule si sunt foarte interesante.
Daca vreti sa mancati, treceti peste mirosurile infernale si mancati la restaurantul chinezesc. Este excelenta mancarea si e o tipa simpatica acolo. ;)

Referitor la Constanta:
Lasand la o parte barfele despre Mazare si faptul ca e un laudaros (numele prostilor pe toate gardurile), orasul este frumos si se pare ca este administrat bine.

* Mamaia a fost declarata ca fiind cartier al Constantei si astfel a trecut in subordinea Primariei Constanta ( a lui Mazare).
Asa, terenurile au fost date numai celor care au apelat la serviciile firmei de constructii-parca a lui Radu Stefan Mazare.
Se putea fara o barfa ?  :drac:

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,673
  • Înscris: 26.11.2001
Eu am venit ieri de la C-ta, unde am stat 10 zile....

Impresiile mele sunt in concordanta 100% cu cele ale lui d0t, cu cateva adaugiri...

Chestia cu topless-ul a fost chiar gretzoasa pe plaja :@
Am vazut DOAR ugere; putinele perechi de sani atragatori pot fi numarati pe degete...

La capitolul cu topless se adauga inca un element. In viata mea nu am vazut atatea "propietarese" care nu puteau fi indestul acoperite de slipurile prea mici fata de dezvoltarea lor.. (bleah@floci)

Dupa aceasta cura la mare chiar de azi am intrat in cura de slabire ! Nu mint, la cina am un iaurt !!!

Nu am vazut nici macat un corp feminin perfect, si am descoperit si de ce ! Cele care tin la silueta lor tin cure de slabire, dar nu este indeajuns !

Este nevoie de sport , altfel atarna pieile si apar vergeturi inestetice si slana incretita !

Prietena mea are 46 kg si e doar oase, insa are un fund impresionant (in comparatie cu restul corpului), pe care o sa-l ajut sa-l dea jos, odata cu burta mea ( la sala.. incolonareaaaaa !!!!!)

(daca vede ce scriu aici voi fi scos de pe o lista importanta)

In rest? preturi amagitoare pentru oferta, mizerie incredibila pe plaja, mare spurcata fie de algele din belsug, dar mai ales de sticle, pahare de bere, tigari si chiar rahati !!!
Oricat de mult m-am dus in apa platoului de la Mamaia, tot n-am reusit sa scap de mizerii !

Alarmanta este insa problema hranei. Am mancat la socri si am cheltuit in 9 zile 3.5 milioane doar pe sucuri (4 l/zi), shaorma si shake ! E incredibil !

In mamaia singurul loc aglomerat era autoservirea de pe plaja, unde era omor si preturile mai de doamne-ajuta, dar cand adunai ajungeai la ~ 200 000 lei/persoana pentru un pranz decent, nu indestulat !
Deci 2 persoane * 2 mese/zi ~ 800 000 lei !!! E imens pentru salariile noastre...
O alta chestie a fost ca pe plaja NU exista nici un loc in care sa cumperi racoritoare la sticle mai mari de 0.5 l!
Am cautat macar de 1l, dar NU am gasit. 0.5l Coca-Cola este 30 000 lei. Este icredibila prostia patronilor acelora ! As fi vandut Cola la 2 litri cu 45000 sa zicem si s-ar fi dat ca painea calda.
Chestiile astea ma revolta...

P.S. Solutia este ca cumparati racoritoare din C-ta, sau in lipsa de timp, 1.5l apa minerala Dorna e 25 000 lei pe plaja si are mare cautare, alaturi de berea la paharul milenar (nebiodegradabil) (30-35 000)

#3
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
well, in mare parte asa e.. eu am renuntat sa mai fac plaja in Mamaia (desi stau aproape) pentru ca E NASPA (si apa, si plaja, si tot).. prefer o alta statiune (ex: Eforie - apa curata, plaja mai putin populata de taranoi, etc)

dOT: mai erau si cateva bancomate de la raiffeisen (unul e chiar la inceputul Mamaiei, in fata la Perla)

#4
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
NU E ! Toata lumea zicea de perla. NU e ! Am intrebat si inauntru ! NU E ! Poate a fost mai demult !

#5
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
hmm, eram sigur ca l-am vazut si in vara asta... poate l-au scos de curand :rolleyes:

#6
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Dar voi cum credeati ca o sa fie la mare ?
Probabil ati mers pentru prima oara...
E bine ce pretindeti voi, si eu sint de acord cu multe din ce s-a scris, dar nu e suficient sa-ti spui parerea pe un forum, asta nu rezolva nimic.
Daca vreti intr-adevar sa schimbati ceva, hai sa vedem citi nemultumiti sintem si facem o asociatie, ca tot vin alegerile.

#7
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
La mine e mai simplu. Nu ma mai duc...

#8
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
hai la vama veche sa facem scandal :)

#9
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
costinesti nimic ??....intentionez sa bat un drum pe acolo curand.....

#10
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
de fapt ce nu va convine voua? ca sunt fete fara suntien pe plaja sau ca sunt prea mari respectivele dotari? sunt prea cazute, nu sunt decente? :) de altceva nu gaseati sa va luati pe tot litoralu' decat de asa ceva? parerea mea umila e ca fetele de pe la noi sunt unul dintre putinele lucruri de care romanu' se poate (inca) bucura. revolta asta chiar n-o inteleg. lasati-le in pace sa se plimbe cum vor si bucurati-va ca e free. oricum nu pt aia sunteti la mare, nu?

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
cam din acest motiv nu am mai fost la plaja de vreo 2-3 ani... si sincer, nici nu am de gand sa ma duc ;)

#12
ALexu4um

ALexu4um

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 521
  • Înscris: 19.04.2003
COstinestiu e super. Chiar ieri m-am intors de acolo.
Apa destul de curata,statiunea foarte foarte populata(tineret bineinteles),mancarea destul de ieftina,cazarea intre 100 si 200 de pers....,discotecile pline mai ales ca vin trupe (miercuri spre joi au fost PARAZITII  si abia de mai aveai loc in TINERETLUUI) in fiecare seara si in RING si in TINERETULUI (e bataie intre ele umbla baietii cu spartana si impart fluturasi in fiecare zi ).Pana anu trecut numai in EForie Nord am mers;de anu asta insa m-am decis :COSTINESTI E BAZA (super distractii,foarte multe locuri de food si de tot ce ai nevoie).Ce m-a lasat masca insa a fost ca aproape 60 % erau moldoveni.In rest tatze peste tatze agatat peste agatat (fetite pe invers,2-ua cu 1).Deci chiar va recomand sa mergeti in COSTINESTI.  :cya:

#13
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,645
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Ce m-a lasat masca insa a fost ca aproape 60 % erau moldoveni.

din aceasta cauza am taiat Costinestiul de pe lista inca de acum cativa ani.

#14
inginerum

inginerum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 18.06.2003
fii mai detaliat ... d-nule Tarzy .. (intre noi fie vb. sunt din Campulung Moldovenesc -> sunt bocovinean si actualmente habitez in Iasi)

#15
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 12.03.2003
inginerum, nu-l cunosc pe tarzy si nu vreau sa ii iau apararea. De asemenea, n-are sens sa declansam pe aici dispute pro sau contra moldoveni, ardeleni, olteni, bucuresteni, si asa mai departe.

Dar cred ca eu am inteles ce a vrut sa spuna.

#16
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,645
  • Înscris: 28.11.2001
pai de principiu modul de viata si comportament in societate (adica pe plaja) unde:
- se manaca seminte, pepene si porumb iar resturile raman ptr posteritate (tot pe paja)
- copi mici (pana in 4-5 ani) care fac "pipi" si "caca" in apa sau chiar pe nisip sub ochii indiferenti ai mamei, asta dupa ce au terminat de ingropat in nisip jumatate din lucrurile tale (slapi, creme, telefon mobil, ochelari, etc)
- manifestari taranesti in timpul filmului
- discutii in familie (care ar trebui sa ramana in familie) in gura mare ca sa auda si cumnata ce sa dus in vizita la epava, asa ca afla toata plaja ce si cum a facut Ionel acum 20 de ani si cu cine umbla Maria pana s-o fericeasca Ionel cu cununia
- deplasarea pe plaja drept prin mijlocul cearcerafului tau fara ca macar sa folosesca un "scuzati" sau "pardon" de rigoare
- inghionteli aiurea la coada de la gogoserie si bagatu' in fata la coada de la CFR
- dansatul in stilul "smuls" chiar la terasele (foarte rarea de altfel) unde nu se canta manele

marea parte a celor cu asemenea comportament erau din Moldova de peste Prut (intre ei vorbeau ruseste) dar si ceva moldoveni autohtoni aveau aceleasi tendinte.

#17
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 12.03.2003
Tarzy, s-ar mai putea adauga. Si procentul e destul de mare pe tot litoralul romanesc.

#18
inginerum

inginerum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 18.06.2003
am inteles ca te referi la moldovenii de peste prut ..
am avut in timpul facultatii cativa colegi basarabeni..
problema lor cea mai mare nu este ca ... scuipa seminte .. you know .. ci lipsa educatiei in adevaratul sens al cuvantului ..
aceasta se datoreaza influentei cizmei rusesti ... a stagnarii evolutiei la un moment dat in timp..
sa stii ca nu vreau sa fac generalizari .. dar ceea ce am intalnit .. cu exceptia a 2-3 persoane . m-au dezamagit  ..
tin minte cand am fost la primul pod de flori de la stanca-costesti ... ne priveau ca niste frati pierduti de mult timp..
acu' suntem priviti mai ales de catre conducerea comunista ca si cum am vrea sa ii furam de sub influenta rosie .. care este  , a fost si inca va domina gandirea omului de rand..
nu este vina lor .. ci a sistemului ..
in legatura cu moldovenii mei .. aici sunt alte probleme .. si nu vreau ca discutia sa degenereze ..
oricum urmeaza sa testez pe propria mea piele ce s-a spus pe aici .... la mare .. la soare .. este moldoveni multzi ...  :drac:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate