Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 

se k750i vs. motorola v3x

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

Poll: se k750i vs. motorola v3x (65 member(s) have cast votes)

se k750i vs. motorola v3x

  1. se k750i (46 votes [70.77%])

    Percentage of vote: 70.77%

  2. motorola v3x (19 votes [29.23%])

    Percentage of vote: 29.23%

Vote Guests cannot vote

#1
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
se k750i vs. motorola v3x

ce sa aleg ???

#2
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
iti recomand k750, n-o sa fi dezamagit de el. v3 sincer sa fiu mi se pare telefon de fete

#3
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Gasesti aici comparatia dintre cele doua telefoane.
Eu iti recomand K750. Diferenta majora dintre cele doua telefoane este camera foto (1.23 MP fata de 2 MP). Alte diferente ar lipsa radioului si infrarosului la Motorola.
Dar da si tu mai multe detalii sa ne putem spune opinia mai bine. Cat de mult conteaza designul, conteaza pretul, pentru ce iti trebuie telefonul (adica ce dotari ale telefonului o sa folosesti)?

#4
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004

View Postalin179, on Jul 4 2006, 18:36, said:

iti recomand k750, n-o sa fi dezamagit de el. v3 sincer sa fiu mi se pare telefon de fete


e vb de v3x ..... nu v3 simplu si eu tot pro k750i sunt dar vreau niste argumente calumea ...

#5
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
daca vrei de fite ia-ti moto dava vrei calitate ia K750

#6
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005
se k750i poze, spatiu(+card) + aplicatii ... da si tu un compare la cele 2 pe un site de profil. v3x are doar un design mai aparte in rest e slab dpdvd al 'dotarilor'

#7
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005
tot pentru k750 optez si eu!  :)

#8
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005

View PostMaurice, on Jul 4 2006, 20:49, said:

se k750i poze, spatiu(+card) + aplicatii ... da si tu un compare la cele 2 pe un site de profil. v3x are doar un design mai aparte in rest e slab dpdvd al 'dotarilor'

Hesuse! Cum sa fie mai slab dotat Moto? :deadtongue:
320x240, cat e rezolutia display-ului de Motorola, e mai rau decat 176x220-ul S-E-ului? EpoX frate, eu zic sa le pui unul langa altul, cum probabil cativa din cei care au postat aici nu au facut si sa te minunezi... Ecranul V3x-ului bate de la kilometri "vizorul" S-E-ului.
Infrarosu? Who needs it? Bluetooth este arhisuficient... Eu am in S65-ul meu port IRDA dar nu l-am folosit mai mult de 2-3 ori, trimit/primesc doar prin bluetooth.
Memoria interna a V3x-ului este de 64 MB, iar cardul inclus de 128 MB. K750 are 32+ 32 cardul, nemaivorbind de faptul ca MemoryStick-urile de care are nevoie sunt mai scumpe decat microSD-urile cu care "vorbeste" Motorola.
Pe K750 ai radio intr-adevar, singura chestie care merita mentionata si neinclusa in Motorola.
Dar V3x suporta si A2DP, adica profilul pentru headset-uri/casti bluetooth stereo...
A, si Motorola e 3G, alooo, nu e totuna cand navighezi pe net cu 384 kbps sau cu 53,6 kbps, cat duce GPRS-ul Sony-ului. :w00t:
Inca un ultim argument: interfata miniUSB folosita la V3x => cablu de date care costa 100 de mii. Dar in fapt, nici acei 100 de mii nu trebuie dati, pentru ca e inclus in pachet. :lol:

Mai lasati fratilor GSMarena, fara practica teoreticul nu are valoare.

#9
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

View PostT-MoBiLeR, on Jul 5 2006, 00:10, said:

Hesuse! Cum sa fie mai slab dotat Moto? :deadtongue:
320x240, cat e rezolutia display-ului de Motorola, e mai rau decat 176x220-ul S-E-ului? EpoX frate, eu zic sa le pui unul langa altul, cum probabil cativa din cei care au postat aici nu au facut si sa te minunezi... Ecranul V3x-ului bate de la kilometri "vizorul" S-E-ului.

Memoria interna a V3x-ului este de 64 MB, iar cardul inclus de 128 MB. K750 are 32+ 32 cardul, nemaivorbind de faptul ca MemoryStick-urile de care are nevoie sunt mai scumpe decat microSD-urile cu care "vorbeste" Motorola.

Dar V3x suporta si A2DP, adica profilul pentru headset-uri/casti bluetooth stereo...
A, si Motorola e 3G, alooo, nu e totuna cand navighezi pe net cu 384 kbps sau cu 53,6 kbps, cat duce GPRS-ul Sony-ului. :w00t:
Inca un ultim argument: interfata miniUSB folosita la V3x => cablu de date care costa 100 de mii. Dar in fapt, nici acei 100 de mii nu trebuie dati, pentru ca e inclus in pachet. :lol:

Mai lasati fratilor GSMarena, fara practica teoreticul nu are valoare.
sunt de acord cu tine la dotarile v3x-ului...
totusi primesti de la mine un  :deadtongue: sunt convins ca si tu le-ai avut in fata asa cum ziceai(las partea cu cardul de 32MB standard la k750(e de 64!)  :lol: )-si daca vrei card mai mare tot bani investesti,chit ca mai mult cu cativa lei pentru msd...
eu chiar le-am avut unul langa altul,si chiar n-am regretat ca am ales k750-ul!

#10
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
eu cu v3x votez deoarece m-am saturat d k700-le meu si k750 ii seamana prea mult.astept k800 chiar daca o sa fie scump in 5-6 luni ajunge la 6-7 mil cum s-a intamplat cu toate.eu k700 meu l-am luat cu 14 mil de exemplu

#11
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005

View Postpopartakis, on Jul 5 2006, 02:09, said:

sunt de acord cu tine la dotarile v3x-ului...
totusi primesti de la mine un  :deadtongue: sunt convins ca si tu le-ai avut in fata asa cum ziceai(las partea cu cardul de 32MB standard la k750(e de 64!)  )-si daca vrei card mai mare tot bani investesti,chit ca mai mult cu cativa lei pentru msd...
eu chiar le-am avut unul langa altul,si chiar n-am regretat ca am ales k750-ul!

N-am inteles de ce mi-ai dat un " :deadtongue: "... :)  Sorry pentru incurcatura cu cardul, m-am agitat prea tare din cauza expertilor care vorbeau din citite. :rolleyes:
De asemenea, n-am zis ca nu investesti in plus daca vrei un card mai mare...am vrut doar sa subliniez ca Msd-ul de la S-E e ceva mai scump decat microSD-ul. Totusi, cred ca esti de acord cu mine ca mai repede isi va cumpara card mai mare cel cu K750 (96 MB total, tel+card), decat cel cu v3X (192 MB, tel+card). Also, cred ca e de bun simt sa stie omul ca microSD e viitorul, in nici un caz MSD, care...care...care...a fost inlocuit recent cu MS-ul Micro. Asadar...un card de K750/W800 este o investitie semi-moarta, dupa umila mea opinie.

Daca ai ales K750, sa-l folosesti sanatos. Eu nu am nici unul dintre modele, un prieten a fost pus in situatia sa aleaga intre K750/V3x/Samsung D800, ocazie cu care m-am jucat cu ele. Si alegand la influenta subsemnatului V3x-ul, il mai butonez si acum cateodata. ^_^

P.S. Eu nu-ti dau un " :deadtongue: ".  B)

Edited by T-MoBiLeR, 05 July 2006 - 10:24.


#12
christianoo

christianoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 12.03.2006
Vis-a-vis de cele discutate mai sus...accentuez si eu pozitia celor care au optat pentru SE K750i.
Este in continuare un telefon de referinta, cu o camera foto de top, fiabilitate excelenta si un raport pret calitate imbatabil la ora actuala.
Argumentele legate de cardul de memorie, sau 3G -ul (3G-ul nu este inca un argument suficiet de solid pentru a fi luat in calcul,.... aceasta functie nu este folosita intens de mai bine de 80 % din utiliazatori...este un moft sau o utilitate aleatoare...) palesc in comparatie cu atuurile pro de care beneficiaza SE K750 si care mentin device-ul in top.

Deci votez SE K750i.

#13
frexxl

frexxl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 16.05.2005
K750i chiar merita luat

#14
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
sincer un moft este si camera foto si toate alea ... ati uitat ce puteau face celularele prin 97-98 si ce pot face acuma in 2006

#15
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
gata
m-am hotarat !!!
pe la ora 4 ma duc la orange shop sa imi iau ..... imi iau ........................... imi iau SE K750i :D

#16
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

View PostT-MoBiLeR, on Jul 5 2006, 11:19, said:

P.S. Eu nu-ti dau un " :deadtongue: ".  B)
am crezut ca vorbeai in necunostiinta de cauza(si m-am simtit si eu inclus in cei care au postat in necunostiinta de cauza  :) )...imi pare rau pentru " :deadtongue: " am folosit exprimarea ta,sper sa nu te superi  :kisstogether:

@crysti_91:unde seamana k750 cu k700?   :huh:
si poti sa visezi in continuare la k800 la 6-7milioane  :lol:

@EPoX:sa-l stapanesti sanatos!ai facut o alegere buna!

#17
tracky

tracky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 04.11.2005

View Postimblanzitoruldelei, on Jul 4 2006, 15:07, said:

daca vrei de fite ia-ti moto dava vrei calitate ia K750
Bine zis ..v3x  un telefon cu care te spargi in figuri cand iesi in oras :) ..daca vrei calitate ia-ti SE

#18
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
multumesc mult .. acusica ma duc sa-l cumpar :) abia astept sa-l butonez ....
culmea e ca cand imi luasem 6600 l-am innebunit pe un prieten si si-a luat si el acuma l-am innebunit cu k750i si isi ia si el mergem amandoi sa ne cumparam :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate