Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

2pac - Dead or Alive?

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

Poll: 2pac - Dead or Alive? (224 member(s) have cast votes)

2pac - Dead or Alive?

  1. Da, este mort (145 votes [63.32%])

    Percentage of vote: 63.32%

  2. Nu, este viu (84 votes [36.68%])

    Percentage of vote: 36.68%

Vote Guests cannot vote

#73
Thug_Angel

Thug_Angel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.08.2008
1. nu este cel mai mare „cântăreț de hip-hop” din lume. chiar dacă a vândut nu știu câte albume, nu asta-l face cel mai bun. mai învață...
2. ai un warn pentru cuvintele folosite aici.



Ha,ha,ha,ha....Pt.Mr.Jinx....Domnule Mr.Jinx..m-a abtin un pic..nu vreau sa mai am si alti šwarnš...am zis ca 2pac e cel mai mare cantaretz de hip hop din lume....iar cifra aceea 77 mil de discuri..nu vine ca o sustinere a celor spuse de mine..vine doar ca o informatie..si daca chiar nu crezi ca 2 pac a fost šthe bestš..mai informeazate..mai omule...si nu-mi spune tu mie..šmai invatzaš..m-a intreb catzi ani ai...man eu la varsta mea m-a consider un om destul de cult..chiar foarte cult..si daca as mai avea ceva de invatzat..cel putzin de la tine nu as avea ce...crede-ma pe cuvant...
Iar pentru ReVaNgEr ala...mai copile daca eram cu vreo 4 ani mai invarsta decat sunt acum mi-ai putea spune tata..tu chiar nu vezi ca nimeni..de pe forumul asta nu e de acord cu tine...nu vezi ca totzi šte iau la suturiš...:)))))....dute si posteaza in alt loc man...la un forum despre acnee ceva...!!

..si pt. kappa_man84...tot respectu...era sa uit....stie ce vorbeste..nu ca totzi pustii de pe aici...!!!

#74
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
prietene, postul tău îmi confirmă cele spuse mai sus. învață să scoți capul ăla din mainstream să vezi câți emcee există cu mult peste 2pac-ul tău. emcee care au vandute probabil 500k de albume și se ușurează de la înălțime pe cele 77 de milioane ale lui 2pac.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xTg-rW3JFeY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mr.Jinx, 14 August 2008 - 11:19.


#75
Thug_Angel

Thug_Angel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.08.2008
Mr.Jinx....okey prietene(itzi voi raspunde cu aceeasi moneda..adica politicos)..Merci pt. dedicatie..nu e un gest rau..chiar m-am uitat..la el..Man, eu nu mai incerc sa te conving ca vad ca nu pot...dar...m-a intreb asa in sinea mea..tu chiar nu itzi dai seama ca in astfel de piese..biturile..fac totzi banii..iar vocile lasa mult de dorit???man..tu chiar nu stii ca hip-hop-ul suna mult mai bine din gura unui negru??...S-a stii ca chiar am incercat šsa scot capul din mainstreamš cum ai zis tu...si uite ce mi s-a intimplat..lasand McŽ-ii aia ai tai care pe mine nu m-a incalzeste cu nimc(deoarece se bazeaza mai mult pe beeturi....versurile si vocile sunt doar asa sa fie)..lasand la o parte hip-hop-ul rominesc care  e super varza(mai gasesti niste piese prin underground care chiar suna binisor)...dai de domnuŽ 50 centzi(care el personal a declarat ca e obsedat sa-l intreaca pe 2 pac la vinzari)...si mai canta si cu justin timberlake(care e rap-er decand se stie....hahahahahaha)...mai dai de domnul EMINEM....(stii eu am un papagal in casa si cand vorbeste e exact vocea lui Slym Shady...asa pitzigaiata...e pe bune nu e o gluma...domnul Em...chiar canta fatal)..Man stii??..lasand la o parte obsesia mea pt 2 pac..daca as putea as face un  sondaj..(doar pt cunoscatori...nu si pt...ReVaNgEr..care are 15 ani si spune ca a ascultat si el cateva piese cu 2pac..dar stie doar titlul melodiei...hahahaha)...da man un sondaj cu intrebarea..šCare cantaretz de hip-hop vi se pare cel mai okey cantind liveš??...
Itzi zic eu man daca ar fi un sondaj mondial Domnul Shakur ar conduce detasat...fara falsa modestie...si cate si mai cate..as putea spune dar stiu ca pt tine totul e de prisos...poate intr-un mesaj viitor am sa-ti explic cum sta Domnul Shakur la capitolul...fani(da man..ai vazut bine...FANI..la 12 ani de la moartea Sa)....Man..sper ca nu te-ai simtit jignit din nimic ce am scris aici...s-a stii ca chiar mi-a placut dedicatzia aia..e faina piesa....hahahahahahaha...GLUMEAM..!!!!

#76
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 19.10.2006

 Thug_Angel, on Aug 14 2008, 21:31, said:

da man un sondaj cu intrebarea..šCare cantaretz de hip-hop vi se pare cel mai okey cantind liveš??...
Itzi zic eu man daca ar fi un sondaj mondial Domnul Shakur ar conduce detasat...fara falsa modestie...
inteleg ca ai fost la un concert cu 2Pac ...

#77
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Tupac nu e mort, el ii canta acum lui Ceausescu si il ajuta sa inteleaga subcultura (sau sub-cultura, as you wish) rapperilor. :)

Edited by AlexIP, 15 August 2008 - 07:10.


#78
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 19.10.2006

 AlexIP, on Aug 15 2008, 03:10, said:

Tupac nu e mort, el ii canta acum lui Ceausescu si il ajuta sa inteleaga subcultura (sau sub-cultura, as you wish) rapperilor. :)
2Pac era calusar??? :huh:

#79
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

 Thug_Angel, on Aug 15 2008, 01:31, said:

Mr.Jinx....okey prietene(itzi voi raspunde cu aceeasi moneda..adica politicos)..Merci pt. dedicatie..nu e un gest rau..chiar m-am uitat..la el..Man, eu nu mai incerc sa te conving ca vad ca nu pot...dar...m-a intreb asa in sinea mea..tu chiar nu itzi dai seama ca in astfel de piese..biturile..fac totzi banii..iar vocile lasa mult de dorit???man..tu chiar nu stii ca hip-hop-ul suna mult mai bine din gura unui negru??...S-a stii ca chiar am incercat šsa scot capul din mainstreamš cum ai zis tu...si uite ce mi s-a intimplat..lasand McŽ-ii aia ai tai care pe mine nu m-a incalzeste cu nimc(deoarece se bazeaza mai mult pe beeturi....versurile si vocile sunt doar asa sa fie)..lasand la o parte hip-hop-ul rominesc care  e super varza(mai gasesti niste piese prin underground care chiar suna binisor)...dai de domnuŽ 50 centzi(care el personal a declarat ca e obsedat sa-l intreaca pe 2 pac la vinzari)...si mai canta si cu justin timberlake(care e rap-er decand se stie....hahahahahaha)...mai dai de domnul EMINEM....(stii eu am un papagal in casa si cand vorbeste e exact vocea lui Slym Shady...asa pitzigaiata...e pe bune nu e o gluma...domnul Em...chiar canta fatal)..Man stii??..lasand la o parte obsesia mea pt 2 pac..daca as putea as face un  sondaj..(doar pt cunoscatori...nu si pt...ReVaNgEr..care are 15 ani si spune ca a ascultat si el cateva piese cu 2pac..dar stie doar titlul melodiei...hahahaha)...da man un sondaj cu intrebarea..šCare cantaretz de hip-hop vi se pare cel mai okey cantind liveš??...
Itzi zic eu man daca ar fi un sondaj mondial Domnul Shakur ar conduce detasat...fara falsa modestie...si cate si mai cate..as putea spune dar stiu ca pt tine totul e de prisos...poate intr-un mesaj viitor am sa-ti explic cum sta Domnul Shakur la capitolul...fani(da man..ai vazut bine...FANI..la 12 ani de la moartea Sa)....Man..sper ca nu te-ai simtit jignit din nimic ce am scris aici...s-a stii ca chiar mi-a placut dedicatzia aia..e faina piesa....hahahahahahaha...GLUMEAM..!!!!
man, cred că nu ai înțeles în ce fel îți era dedicată melodia aia...

tu-l compari pe 2pac cu alți rapperi gen 50cent sau eminem...care sunt toți o oală și-un pământ (bine, mai puțin eminem care chiar a a vut unele melodii bune). tu cred că nu ai fost vreodată la un concert adevărat să vezi acolo show, să vezi acolo freestyle-uri geniale și câte mai câte. dar, ca să-l parafrazez pe nwanda, tu ?ești fără scăpare? din hip hop-ul ăsta comercial care strică tot ceea ce înseamnă hip hop adevărat.

și stai așa, să înțeleg că la tine la o melodie nu contează și beatul?! :lol:

Edited by Mr.Jinx, 15 August 2008 - 09:39.


#80
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

 Thug_Angel, on Aug 13 2008, 22:42, said:

.man eu la varsta mea m-a consider un om destul de cult..chiar foarte cult..si daca as mai avea ceva de invatzat..cel putzin de la tine nu as avea ce...crede-ma pe cuvant...
Iar pentru ReVaNgEr ala...mai copile daca eram cu vreo 4 ani mai invarsta decat sunt acum mi-ai putea spune tata..tu chiar nu vezi ca nimeni..de pe forumul asta nu e de acord cu tine...nu vezi ca totzi šte iau la suturiš...:)))))....dute si posteaza in alt loc man...la un forum despre acnee ceva...!!

..si pt. kappa_man84...tot respectu...era sa uit....stie ce vorbeste..nu ca totzi pustii de pe aici...!!!
:huh:
Ai 4 posturi, habar nu ai cu ce ma prezint si de ce! Incercati si voi sa ganditi nu numai sa puneti subconstientu plin de manele la treaba, nu merge  asa!
Omul nu reprezenta geniu ci altceva printre care o forma de protest! Geniu nu e!
Eu nu am nimic cu ceea ce esti tu ci doar o obiectie asupra postului tau dar te-ai manifestat puternic ca si un cocalar autentic!

kappa_man84
Functioneaza greu!

Edited by ReVaNgEr, 18 August 2008 - 02:03.


#81
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006

 nitrogen_cs, on Jun 28 2006, 17:30, said:

eu am avut chiar si o filmare in care el era cu inca, cativa prieteni si discutau ceva, iar cel care filma, era dupa un colt ... eu tind sa cred ca e adevarat, iar Reko a pus punctul pe i.Tin minte ca numele era ceva cu "Massdestruction ... ".Votez ca el traieste, si odata si odata ... tot va iesi ...
la asta te referi ? [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HtoxEheku8A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#82
bronxxx

bronxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 02.10.2007
revanger  si mr jinx....pe voi v-as urechi daca v-as cunoaste si m-as intalni cu voi pe strada caci meritati dupa ce prostii ati scos din gura ....stiti voi cine a fost pac in p... mea......initial am vrut sa ma abtin da voi chiar sunteti obraznici...va dati si voi cu parerea ca altceva ce sa faceti,mai intai luati si documentati-va cine a fost 2pac de la a la z,uitati-va la toate documentare si sa nu sariti cumva tupac - resurrection apoi intrebati-va de ce an de an rapperi ca jay-z nas si etc amintesc lumii prin melodiile lor cine a fost pac,si daca-mi ziceti ca NAS nu e cel mai mare gangsta`s rapper acum dupa 2pac e clar,voi aveti o problema grava...intoarceti-va la rihanna neyo pussycat dolls si dracu mai stiu eu ce....ftw

Edited by bronxxx, 18 December 2008 - 17:28.


#83
hoopstar1523

hoopstar1523

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 01.01.2009

 bronxxx, on Dec 18 2008, 17:00, said:

revanger  si mr jinx....pe voi v-as urechi daca v-as cunoaste si m-as intalni cu voi pe strada caci meritati dupa ce prostii ati scos din gura ....stiti voi cine a fost pac in p... mea......initial am vrut sa ma abtin da voi chiar sunteti obraznici...va dati si voi cu parerea ca altceva ce sa faceti,mai intai luati si documentati-va cine a fost 2pac de la a la z,uitati-va la toate documentare si sa nu sariti cumva tupac - resurrection apoi intrebati-va de ce an de an rapperi ca jay-z nas si etc amintesc lumii prin melodiile lor cine a fost pac,si daca-mi ziceti ca NAS nu e cel mai mare gangsta`s rapper acum dupa 2pac e clar,voi aveti o problema grava...intoarceti-va la rihanna neyo pussycat dolls si dracu mai stiu eu ce....ftw
1)De acord cu tine!
2)Tupac e mort lasati saracul om sa se odihneasca in pace...

#84
celdren2

celdren2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.02.2009
mah eu cred ca 2pac traieste sunt prea multe dovezi ca el traieste si orik muzica lui e  de 5000 de ori mai buna decat ale astora de aku ...... astea de akum cu muzica hip-hop se lauda
EX 50Cent se da el smecher ca are 20 de ferrari-uri el e al draq de analfabet

#85
pure

pure

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 09.03.2008
mereu ne place sa credem un lucru ce e mai aparte sa zicem prin natura sa... e mult mai interesant sa il credem viu decat mort.. totusi stiu k melodiile care sunt scoate sub numele lui au fost compuse undeva inainte de moartea sa.. el devenind un nume mare in hip-hop dupa moartea sa.. dak era mort ar fi schimbat multe in muzica si in lume:)50 cent ne vorbeste de lanturi si masini el si eminem despre viata

Edited by pure, 10 February 2009 - 17:56.


#86
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
da ma fiticent ie anal fabet k io stiu bine k s scriu orik aku

Edited by Stapanul_clonelelor, 10 February 2009 - 19:01.


#87
motzykq

motzykq

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.12.2008
2Pac Alive             tot ce vr sa spun e :
1- prea multe dovezi
2-chiar k rapp-eri din ziua de azi is kkt mai ales 50cent kre ma ... cu videoclipurile lui          mather fucker....:X
3-s-ar putea sa revina 2pac ori pe 7-7-09 (ptr k 2007->2+7=9) ori in 2011 dak nu in 2011...
o sa'l cred mort..pana atunci..cum au mai spus-o si altii RIP 2Pac

#88
bogdan3214

bogdan3214

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 07.03.2009
2pac is fuckin' dead, get over it

#89
andrey7

andrey7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.06.2008
rip 2pac

#90
raduupri

raduupri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 18.01.2009
Daca stai si citesti toate aceste articole cum ca el ar fi in viata, ajungi la concluzia ca asa si e. Cine nu si-ar dori???
rip 2ac

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate