Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Cu masina, spre Grecia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13199 replies to this topic

#91
bobo2

bobo2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.05.2007
Buna!
Merge cineva pe data de 12.07.2007 in Paralia Katerini, cu masina ,noi plecam din Arad, am vrea sa trecem vama pe la Calafat,
dar nu am mai fost si daca mai merge cineva sa mergem impreuna. Noi avem bilete de pe 14.
pls...............

La Hotelul Plazza a fost cineva cazat, cum sunt conditiile? Stiti cumva daca au parcare?

#92
gdrag

gdrag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.05.2006

View Postvali71, on Jun 16 2007, 22:14, said:

pt gdrag:
Pireu e portul atenei din cite stiu eu sau cam asa ceva, asa ca din salonic te urci pe autostrada,A1 500 de km si in 5 ore esti in atena.
Cred ca economisesti cam 12 ore.
Iar despre ferry incearca aici: www.hsw.com sau hsw.gr


multumesc mult vali71, insa intre timp lucrurile sau cam schimbat si o sa mergem doar pana in halkidiki... poate la nul cine stie...

#93
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.01.2007

View Postbobo2, on Jun 17 2007, 22:55, said:

Buna!
Merge cineva pe data de 12.07.2007 in Paralia Katerini, cu masina ,noi plecam din Arad, am vrea sa trecem vama pe la Calafat,
dar nu am mai fost si daca mai merge cineva sa mergem impreuna. Noi avem bilete de pe 14.
pls...............

La Hotelul Plazza a fost cineva cazat, cum sunt conditiile? Stiti cumva daca au parcare?

Salut,
Noi (2 familii cu 2 copii) avem bilete tot cu 14 Iulie, dar la hotel Olympic Kozma (in Hanioti) si cred ca tot pe la Calafat o sa trecem vama.
Poate ne punem de acord in privinta intalnirii mai aproape de 12 Iulie.
Tinem legatura.

Razvan

#94
marc0722

marc0722

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.06.2007
Hi all,

Pleaca cineva spre Grecia (Halkidiki) sambata 21.07 ?

#95
cata73

cata73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 19.10.2004

View Postmarc0722, on Jun 22 2007, 14:53, said:

Hi all,

Pleaca cineva spre Grecia (Halkidiki) sambata 21.07 ?

da!
pe unde vrei sa iesi din tara?

#96
marc0722

marc0722

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.06.2007
salut !

voi pleca din Bucuresti spre Giurgiu-Ruse (ma gandeam pe la 4 a.m) pt 1 sapt de concediu in Possidi(Kassandra)
iti las si adresa de mea de mail : [email protected]
tu la ce traseu te-ai gandit ?

#97
cata73

cata73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 19.10.2004
nasol, ...
eu plec din craiova, deci prin bechet, de aici am 600 km

ne putem intalni la sofia...
ce zici?

Edited by cata73, 22 June 2007 - 14:50.


#98
marc0722

marc0722

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.06.2007
ar fi cam dificil sa ne sincronizam.
tu unde ai gasit cazare ?

#99
relu58

relu58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 12.06.2007

View Postgdrag, on Jun 13 2007, 12:47, said:

salutare oameni buni... anul asta vreau sa plec in creta... din nefericire biletul de avion costa aproximativ 400 euro de persoana, curse lowcost din ro spre creta sunt doar daca cumperi un pachet de la o agentie de turism (evident eu nu vreau sa fac asta pt ca in creta am unde sa stau), asa ca m-am hotarat sa plec cu masina in creta... nu radeti sau nu spuneti ca sunt nebun dar asta vreau sa fac... ideea este in felul urmator, exista 2 variante:
1. sa plec cu fery din salonic spre heraklion, dar despre aceasta varianta nu am gasit informatii relevante in ceea ce priveste pretul si o companie la care pot face rezervari, stiu doar ca drumul dureaza 22 ore cu vaporul
2. sa merg pana la pireus si sa merg de acolo cu fery spre heraklion durata cam 9 ore cu vaporul.

problemele mele sunt urmatoarele:
1. daca cineva are informatii despre o companie de fery care pleaca din salonic, preturi, etc, si la care pot sa fac si rezervare,
2. nu cunosc drumul de la salonic pana la pireus, daca cineva imi poate da ceva informatii si sfaturi,

va multumesc mult
Foarte interesanta ideea, nu esti deloc nebun, dimpotriva, ai ce vedea. Daca ar fi dupa mine, as face traseul 2 la ducere si traseul 1 la intoarcere. Eu ma gandeam la chestia asta pentru anul viitor, anul asta am fost de Pasti in Grecia ( 3 n Kalambaka si 5 n Halkidiki - Neos Marmaras ).
Am fost de la Salonic pana la Larissa si retur, drumul este bun si nu trebuie sa-ti faci probleme.
Daca te hotarasti, evident ca sunt curios de impresii ulterioare.

#100
CristianSRI

CristianSRI

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.06.2007

View Postbobo2, on May 29 2007, 23:51, said:

Buna!
pleaca cineva la jumatatea lui iulie in grecia cu masina,mai exact pe 12.07.2007


Da, eu plec cu familia, 1 masina si inca o familie prieteni cu masina lor. Plecam in 12.07 dimineata, dar nu am fixat inca ora. Mergem in Thassos. Daca mai e cineva, sa imi scrie. [email protected]

#101
dididido

dididido

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 08.01.2007
Salutare!

Plec joi spre Sicilia, si contrar vointei mele - cu masina.Nu-mi place sa calatoresc cu masina mai ales atatea mii de km dar asta e...

Stie cineva daca autostrada spre Igoumenitza este data in folosinta??Pe ViaMichelin apare intrerupta . Din povestirile celor de pe forum
( mai vechi cei drept) nu ma lamuresc. :huh:

#102
aTenTie

aTenTie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 25.05.2007
Salut. Sunt nou pe acest forum.

Eu plec spre Grecia in data de 13.07.2005 pe la ora 17 din Bucuresti pe traseul Giurgiu - Sofia - Kulata - Kassandra.

Vreau sa trec granita din Giurgiu pe la ora 19. Eu sunt cu 1 masina dar cred ca din Giurgiu o sa fim 3 masini, ne intalnim acolo cu inca 2 masini din Brasov.

#103
delahaye

delahaye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 19.03.2007

View Postdididido, on Jun 25 2007, 14:37, said:

Salutare!

Plec joi spre Sicilia, si contrar vointei mele - cu masina.Nu-mi place sa calatoresc cu masina mai ales atatea mii de km dar asta e...

Stie cineva daca autostrada spre Igoumenitza este data in folosinta??Pe ViaMichelin apare intrerupta . Din povestirile celor de pe forum
( mai vechi cei drept) nu ma lamuresc. :huh:


Pleci in Sicilia cu masina prin Corfu (sau Igoumenitsa), via ferryboat? E o varianta la care m-am gandit si eu pentru sfarstiul verii, eventual la intoarcere ai putea reveni cu ceva amanunte? Daca nu aici, macar pe PM.

Edited by delahaye, 27 June 2007 - 10:56.


#104
claudiu.schiopu

claudiu.schiopu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 07.06.2004
Salut!!!

Eu ar trebuii sa ajung la 12 ziua in data de 1-07-2007 in gerakiri. Un traseu de la cei cu experienta si informatii importante, daca ma poate ajuta cineva.

Tks.

#105
relu58

relu58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 12.06.2007

View Postclaudiu.schiopu, on Jun 27 2007, 20:15, said:

Salut!!!

Eu ar trebuii sa ajung la 12 ziua in data de 1-07-2007 in gerakiri. Un traseu de la cei cu experienta si informatii importante, daca ma poate ajuta cineva.

Tks.
Cel mai bine, iesi pe pod Giurgiu - Ruse la ora 3 dimineata. Nu te grabi in Ruse, ocoleste gropile ( eu am facut pana - iti inchipui cum a fost ). Mergi normal pana la intrarea pe centura Sofia, drumul este bun, putine localitati. Aprox. ora 6 intrarea pe centura Sofia, o ora de trecut ( partea cea mai grea ), sa nu ajungi dupa ora 8 ca ies camioanele si stai mult la stopuri, se lucreaza mult si acolo. Dupa aceea e OK, nu mai ai probleme deosebite. De Salonic este foarte usor de trecut.

#106
edygilet74

edygilet74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 14.01.2007
Plec in Grecia de 6 septembrie cu masina si vreau sa ies din tara pe la Calafat.Stie cineva care sunt taxele pe iesirea asta?Am inteles ca podul la Giurgiu e 25 ron ,pe aici cat se plateste?Multumesc mult.

Edited by edygilet74, 27 June 2007 - 22:34.


#107
leelloo

leelloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.08.2006

View Postclaudiu.schiopu, on Jun 27 2007, 18:15, said:

Salut!!!

Eu ar trebuii sa ajung la 12 ziua in data de 1-07-2007 in gerakiri. Un traseu de la cei cu experienta si informatii importante, daca ma poate ajuta cineva.

Tks.
Eu o sa plec la Gerakini pe 1 septembrie.Te rog sa scrii si aici cand te intorci, cum a fost drumul, etc.
Vacanta placuta!!

#108
sandaion

sandaion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.06.2007
cine mai merge spre grecia?? suntem o singura masina, am vrea sa plecam pe 21 noaptea mai pleaca cineva????
trimite-ti e-mail si vb    [email protected]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate