Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 

Siguranta testului de sarcina

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,357
  • Înscris: 05.05.2005
Pe cutie scrie ca este 99.9 % sigur.Este adevarat sau testul poate sa iasa negativ si femeia sa fie insarcinata?

#2
Burzum

Burzum

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 439
  • Înscris: 08.02.2006
Stai, imediat sa fac calculele.

Te anunt imediat ce termin.

Edit: nu, deci da cu virgula si perioada.

PS(ontopic): Ce-ntrebare e asta stimabilule? :)

Edited by Burzum, 20 June 2006 - 00:42.


#3
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 04.05.2004

View Postjovan, on Jun 20 2006, 01:20, said:

Pe cutie scrie ca este 99.9 % sigur.Este adevarat sau testul poate sa iasa negativ si femeia sa fie insarcinata?


Aparent este posibil dacă este doar 99,9 sigur. Dar eu zic să iei două sau 3 teste și în cazul ăsta șansele ca toate 3 să se înșele sunt teribil de mici. Dacă totuși se întâmplă îți recomand să joci la loto.

#4
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005
Asta parcă e întrebare de Radio Erevan. În primul rînd la 99.9% poţi dormi liniştit. În al doilea rînd nu ştiu dacă acel 0.1% se referă la: negativ cînd femeia e însărcinată sau invers, iar în al treilea rînd se poate face analiză de sînge pentru a stabili o eventuală sarcină.

#5
el_jefe

el_jefe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 21.06.2006
testul respectiv testeaza de fapt existenta unor substante in urina, care apar numai cand femeia este insarcinata. 0.01% sunt cazurile in care apare si fara a fi insarcinata. Deci daca ai 2 linii pe test felicitari!

#6
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postmars0212, on Jun 20 2006, 01:46, said:

Aparent este posibil dacă este doar 99,9 sigur. Dar eu zic să iei două sau 3 teste și în cazul ăsta șansele ca toate 3 să se înșele sunt teribil de mici. Dacă totuși se întâmplă îți recomand să joci la loto.


    Eu cred ca te inseli tu . Adicatelea testele astea nu sunt intotdeauna facute de firme seriose . Eu as propune o testare .Ne trebuie un sponsor ca sa cumparam teste si o femeie insarcinata pe post de cobai . :D
Presupunand ca testele sunt de calitate , tot mai apar erori , daca nu respecti instructiunile de utilizare .

#7
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

View Postcspot, on Jun 22 2006, 12:42, said:

Eu cred ca te inseli tu . Adicatelea testele astea nu sunt intotdeauna facute de firme seriose . Eu as propune o testare .Ne trebuie un sponsor ca sa cumparam teste si o femeie insarcinata pe post de cobai . :D
Presupunand ca testele sunt de calitate , tot mai apar erori , daca nu respecti instructiunile de utilizare .
Adică pe test nu scrie ceva de genul: probabilitate de eroare: 0.000X la sută?

#8
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postmufă, on Jun 22 2006, 14:49, said:

Adică pe test nu scrie ceva de genul: probabilitate de eroare: 0.000X la sută?


    Adica metoda de detectare a sarcinii e sigura in proportie de 99 % . Procentul de teste rebutate din fabrica este mare . Pentru siguranta deplina testul trebuie repetat .

#9
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postjovan, on Jun 20 2006, 01:20, said:

Pe cutie scrie ca este 99.9 % sigur.Este adevarat sau testul poate sa iasa negativ si femeia sa fie insarcinata?


este adevarat, SI testul poate sa iasa negativ si femeia sa fie insarcinata. exact din cauza asta nu scrie 100%. tu ce-ai inteles din "99,9% sigur"?  :rolleyes:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate