Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 

Ce viteza ati atins cu "bolidurile" voastre?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
255 replies to this topic

#19
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003

Quote

Originally posted by FlakShell
In .ro Bucuresti->Ploiesti, Audi 80 V6 2.8 fab.1993, 240kmh.
Afara: Duren, autobahn, Ferrari 355 model 1997, 300Kmh, dar in dreapta, ca nu era masina mea, dar e viteza maxima experienced intr-o masina.


V-am rugat sa nu fabulati!  :D

#20
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003

Quote

Originally posted by Speedo
 

Personal la volan n-am mers cu mai mult de 135Km/h.

Greets,
Speedo


Doar 135 prinde HDI-ul?  :D

#21
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by piciulica
Doar 135 prinde HDI-ul?  :D

Nope, dar trebuie menajat la doar 2400Km, mai incolo mai vedem, oricum, 180Km/h e maxim.

Greets,
Speedo

#22
Anakyn13

Anakyn13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 04.05.2002
Desi unii zic ca sunt inconstient eu am mers cu 180 km/h cu Supernova mea (sau cel putin acolo era acul pe bord) productie oct 2001 , autostrada buc-pitesti , mers mult cu viteza asta , benzina shell v-power, consum infernal de mare. Mentionez ca eu cred ca se mai putea intrucat eram la 5200 rpm si stiu ca e limitata la 5500 da nu mai puteam pt ca mai aveam oameni in masina si nu cred ca mai tragea.

#23
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
eu am mers cu un 530i din '93 pe Calea Floreasca cu 185 (pentru cunoscatori in curba) si nici nu s-a simtit...pe bune nu mi-a venit sa cred ochiilor...

#24
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
245 km/h
Mercedes c 200
Autostrada in Turcia.

#25
BoboRene

BoboRene

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 07.02.2002
- 235 km/h (eram pe locul mortului) Ford Mondeo 2.0l benzina, autobahn Dusseldorf
- personal am atins 185 km/h Toyota Corola an.2000, habar n-am modelul, o autostrada de pe langa Ryadh. :)
- In tara 175 km/h Ford Mondeo, spre Constanta, nu am incercat mai mult, ca nu ma pasioneaza.

#26
mircea4444

mircea4444

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.06.2003
232km/h !! Golf III , motor modificat de  Projektzwo...(+ centrala,etc...)! Motor de 3L V6 de 217CV!!
Este viteza maxima la care am ajuns dar mai mult nu am mai avut curajul...!Nu cred sa fie topul masinii...

#27
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,865
  • Înscris: 28.11.2001
Poate o sa fiu hulit de unii dar chiar se face abuz la apasatul pe pedala. Astazi am asistat la un accident urat de tot, un tip a fost luat de pe trecerea de pietoni cu fulgi cu tot de un individ cu un BMW care facea slalom prin oras. Si era sa mai vad unul pentru ca alti 2 dobitoci s-au luat la intrecere la un semafor si unul nu a reusit sa struneasca masina intr-o curba si a intrat pe contrasens si a trecut la cativa cm de o masina care era pe banda 1.

#28
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
foarte adevarat! cel putin prin oras sa o calci e nebunie curata....
sa fim seriosi ca nici unul dintre noi nu stapaneste masina la modul profesionist ca sa fie absolut sigur ca nimic nu se poate intampla.... eu cel  putin in oras la cate pericole sunt merg cu maxim 50km/h si la masina cu care merg la vit asta abia ii dai a doua , si mor cand ii vad pe unii cu Oltcit-uri cum sparg si ambaleaza saracile masini si fac slalomuri printre pietoni si alte masini.

ps:scuzati-mi rabufnirea da acu doua ore tocmai mi-a pocnit masina un timpit cu Oltcit-ul care nu mi-a dat prioritate , si mai era si masina prietenei mele ! imi vine sa mor  :ciocan:

#29
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
Cred ca sunt cel mai norocos dintre toti! :)

Bmw Csi din 1996 - 245km/h pe o autostrada in Italia, mai exact pe portiunea Bologna - Ferrara

Si 215 cu Ford Mondeo ST 220 pe Bucuresti - Constanta de 1 Mai

Trebuie sa spun ca am stat pe "locul mortului".

#30
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002
Am inteles ca se pot face si la noi oarece cursuri de pilotaj (mai bine zis, de descurcat in situatii grele), parca pe la Brasov, ceva... Dar nu am prea multe informatii. Mi se pare o chestie extrem de utila, fiindca probabil multi din noi sunt destul de "rodati" (si eu am vreo suta de mii de km, incep sa ma numesc sofer...), dar in situatii dificile (polei, clisa, slalom la viteza mare, etc.) nu se mai aplica aceleasi reguli. Nu-i nici o scofala daca poti merge cu 60 la ora prin oras cu o mana pe geam si cu telefonul in alta, tinand volanul cu genunchii, daca intr-o situatie cu adevarat periculoasa tot nu stii ce sa faci si te blochezi ca un incepator.

#31
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
si mie mi se pare putin deplasat un topic care indeamna lumea sa spuna cat de mult a incalcat viteza legala pe drumurile publice , am postat si eu dar cred ca am zis cea mai mica viteza. Cu vitezele cu care mergeti voi sincer nu cred ca sunteti in siguranta in orice masina!

pentru cine ii place viteza exista piste unde poti sa o calci dar chiar nu recomand drumurile circulate!

#32
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
At trebui si-n RO o lege ca-n US. Daca conduci cu o viteza mai mare decit dublul limitei admise de lege, politia iti confisca masina. Marfa nu?

#33
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002
Nici o masina (mai putin una de WRC poate) nu cred ca te poate proteja eficient la viteze mai mari de 60 km/h. Viteza "de siguranta" pe un drum cu doua sensuri ar fi deci 30 km/h.

#34
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
cred ca 30km/h e exagerat totusi !
dar oricum peste suta esti in pericol oricand!

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
totusi. scopul topicului era sa aflati viteza maxima, nu pt a discuta diversele accidente care se pot produce... nu va abateti prea mult, totusi ;)

#36
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003
270Kmh intr-un BMW 327 E30 super-bricolat. DN1. Stateam in dreapta.
245Kmh intr-un Opel Kadett GSi II (16v) din '90, tot pe DN1, tot in dreapta.
234Kmh pe bord intr-un Opel Kadett GSI din '88, pe autostrada, prin septembrie-octombrie anul trecut. Conduceam eu.

pentru cei nedumeriti de cifre: Kadett-ul are bord electronic.

165Kmh intr-un Cielo GLE din '97 pe DN1.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate