Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Spania

- - - - -
  • Please log in to reply
438 replies to this topic

#73
kainstah

kainstah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.10.2006

 maktub, on May 22 2007, 19:25, said:

Cred ca e fan Barcelona  :lol:
Crezi ce vrei  <_<

Edited by kainstah, 23 May 2007 - 13:48.


#74
kainstah

kainstah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.10.2006
Valencia 2-3 Villareal
Real Madrid 3-1 Deportivo la Coruna
Barcelona 1-0 Getafe

Edited by kainstah, 27 May 2007 - 02:22.


#75
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 kainstah, on May 27 2007, 03:21, said:

Valencia 2-3 Villareal
Real Madrid 3-1 Deportivo la Coruna
Barcelona 1-0 Getafe

E posibil ca ambele echipe : Barca si Real sa isi castige toate meciurile si Real sa intre in posesia titlului  :angry: .

#76
kainstah

kainstah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.10.2006

 antinVidia, on May 27 2007, 09:35, said:

E posibil ca ambele echipe : Barca si Real sa isi castige toate meciurile si Real sa intre in posesia titlului  :angry: .

Ar fi ideal  :P

#77
Parias

Parias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 19.04.2007
TitluL se va disputa la Zaragoza! Daca invinge Real acolo e (aproape) ca si luat.

#78
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Barcelona - Espanyol (greu)
Nįstic Tarragona - Barcelona (asta e ca si castigat  ;) )

vs.

Zaragoza - Real Madrid (greu )
Real Madrid - Mallorca (ca si castigat)

Cred ca totul se va juca etapa urmatoare .
Apropo  , kainstah cu cine ai tinut cand a jucat Real cu Steaua ?  Cu Real , nu? :)

#79
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
..........si Barca nu a castigat deloc usor la Getafe , asa cum speculati voi ca Getafe ar ceda meciul Barcelonei , plus ca Ronaldinho nu merita direct rosu la faza aia , eu zic ca un galben era suficient : 1-0

#80
20cm

20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 25.01.2007
D`abia astept ca Real sa ia titlul

#81
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005

 antinVidia, on May 28 2007, 00:37, said:

..........si Barca nu a castigat deloc usor la Getafe , asa cum speculati voi ca Getafe ar ceda meciul Barcelonei , plus ca Ronaldinho nu merita direct rosu la faza aia , eu zic ca un galben era suficient : 1-0


Nu prea te pricepi la fotbal :) daca spui ca lovitura aia e de galben ...

Mai intreaba si tu ce diferenta este intr-o tinere de tricou si un sut in coaie.

#82
kainstah

kainstah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.10.2006

 antinVidia, on May 27 2007, 13:21, said:

Barcelona - Espanyol (greu)
Nįstic Tarragona - Barcelona (asta e ca si castigat  ;) )

vs.

Zaragoza - Real Madrid (greu )
Real Madrid - Mallorca (ca si castigat)

Cred ca totul se va juca etapa urmatoare .
Apropo  , kainstah cu cine ai tinut cand a jucat Real cu Steaua ?  Cu Real , nu? :)

Nu am nimic cu Steaua.. Din Romania tin cu Rapid.. insa am o pasiune pentru Real.. din cauza lor m-am indragostit de fotbal.. deci la meciul Real - Steaua, am tinut cu spaniolii.. ;)

#83
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 kainstah, on May 29 2007, 01:15, said:

Nu am nimic cu Steaua.. Din Romania tin cu Rapid.. insa am o pasiune pentru Real.. din cauza lor m-am indragostit de fotbal.. deci la meciul Real - Steaua, am tinut cu spaniolii.. ;)

Bravo tie ! Asta si vream sa aud , inseamna ca esti un fan adevarat  :P . Cat despre faza cu Ronaldinho , cred ca am fost cam subiectiv ......mda si putin suparat ca Real va luat titlul  <_<  .

#84
kainstah

kainstah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.10.2006
Sper sa ia titlul, are meci greu la Zaragoza.. insa eu zic ca va invinge :P

#85
Parias

Parias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 19.04.2007
Zaragoza - Real  2-2
Barcelona - EspanyoL  2-2
Mallorca - Sevilla  0-0


INCREDIBIL! Cu goluri egalizatoare inscrise in min.'90 la Barcelona si Zaragoza!!!!1111
Etapa de INFARCT!!!

#86
kainstah

kainstah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.10.2006
Titlul in Spania se decide in ultima etapa

Dupa o seara absolut dramatica, cand Real Madrid a egalat in ultimul minut, iar Barcelona a fost egalata in ultimul minut, titlul din Primera Division se va decide in ultima etapa.

Toate cele trei echipe angrenate in lupta pentru titlu au evoluat de la aceeasi ora, iar factorul psihologic si-a spus cuvantul. Real Madrid s-a deplasat la Zaragoza, unde gazdele au deschis scorul in minutul 32, prin Milito, din penalty.

Egalarea "galacticilor" a venit dupa pauza, in minutul 57, cand Ruud van Nistelrooy a introdus balonul in poarta cu o lovitura de cap. Insa peste numai cateva minute Diego Milito a lovit din nou si se parea ca Real Madrid va pierde inca un titlu in era "Beckham".

Dar nu a fost sa fie. Continuand seria "succeselor" din ultimele minute, golgeterul Ruud Van Nistelrooy a egalat in minutul 89 si o mentine pe Real Madrid lidera datorita insucceselor celorlalte echipe.

Barcelona a jucat derby-ul Cataluniei cu Espanyol, pe teren propriu, in fata unui stadion arhiplin. Oaspetii au deschis scorul pe Camp Nou, prin Tamudo in minutul 29, dar Messi a egalat cu doua minute inainte de pauza, cu un gol asemanator celui inscris de Maradona in meciul cu Anglia.

Dupa pauza, tot Messi i-a adus pe "extraterestrii" in avantaj, insa daca Real Madrid a avut noroc si a egalat in ultimele minute, catalanii au fost foarte ghinionisti, fiind egalati in minutul 90 prin golul lui Tamudo.

Cealalta echipa angrenata in lupta pentru titlu, Sevilla, s-a impotmolit in deplasarea de la Mallorca, terminand la egalitate, scor 0-0.

Cu o etapa inainte de final, Real Madrid si FC Barcelona sunt pe primul loc, cu 73 de puncte, iar Sevilla, pastreaza cele mai mici sanse de a castiga titlul, avand 71 de puncte.

In ultima etapa, Real Madrid joaca pe Santiago Bernabeu cu Mallorca, Barcelona se deplaseaza la retrogradata Gimnastic de Tarragona, iar Sevilla primeste vizita lui Villareal. :OK:

Edited by kainstah, 10 June 2007 - 14:03.


#87
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Titlul e ca si decis :  :bandit: Real Madrid . E absolut logic ca va castiga pe teren propriu in fata unei echipe slabe si fara obiectiv , la fel si Barca , dar nu va mai conta asta. Deci , Real e campioana si nu se mai poate intampla nimic . Barcelona a pierdut campionatul la meciul cu Betis (inainte de meciul cu Atletico 0-6) , de pe Camp Now , acolo a pierdut 2 puncte care acum Ii erau suficiente pentru a lua titlul . Asta este , life Goes On  -_-  .


PS: Ar fi tare sa piarda si Barca si Real , iar Sevilla sa castige titlul   :death:   (glumeam...) Real e campioana 99% .

Edited by antinVidia, 10 June 2007 - 14:47.


#88
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Iata clasamentul complet, cu o etapa inainte de final. Batalia pentru locurile de cupa UEFA se da intre Zaragoza, Villareal si Atletico Madrid, Getafe avand locul deja asigurat in turul I al cupei UEFA, in calitate de finalista a Cupei Spaniei.

#89
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
Se intrevede o surpriza de foarte mari proportii: Real Madrid - Mallorca 0-1 min. 55!! In celalalt meci important Barcelona conduce detasat pe Gimnastic in deplasare cu 4-0. Oare sa conteze atat de mult stimulul consistent oferit de Barca?

Edited by Jacques, 17 June 2007 - 22:16.


#90
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
nu stiu de ce zici ca ar fi o surpriza :P pentru mine cel putin nu va fi  :D asa ca GO BARCA!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate