Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Segregare la baza stalpului

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare
 Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 

Spania

- - - - -
  • Please log in to reply
438 replies to this topic

#55
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007

 kainstah, on May 12 2007, 15:31, said:

La un asemenea rezultat nici scuzele nu mai sunt bune.. Barcelona trece printr-o pasa proasta iar Real este in forma.. Campionatul sper sa revina la echipa mai buna :D

adica Barcelonei  :D

#56
kainstah

kainstah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.10.2006
Real Madrid urca pe primul loc in Primera Division


Real Madrid a urcat pe primul loc in Primera Division, dupa ce a obtinut o victorie dramatica, scor 4-3, cu Espanyol Barcelona. Catalanii au condus de doua ori, cu 2-0 si 3-1, Pandiani reusind un hattrick in poarta lui Casillas. Golul decisiv a fost marcat de Higuain, in minutul 89.

Fabio Capello nu a putut conta pentru aceasta partida pe serviciile lui David Beckham si Robinho, ambii suspendati. Valverde, antrenorul lui Espanyol, a hotarat sa introduca rezervele in partida cu Real, pentru a odihni titularii in vederea finalei Cupa UEFA, ce va avea loc saptamana viitoare in Scotia.

Inceputul meciului i-a gasit pe "galactici" in atac, Emerson ratand dupa un minut de joc cu o lovitura de cap, din centrarea lui Cicinho, iar Van Nistelrooy a ratat cateva secunde mai tarziu.

In minutul 15, Espanyol a scapat pe un contraatac 2 vs 1, Rufete i-a pasat lui Pandiani, iar acesta a inscris fara probleme si a adus linistea pe Santiago Bernabeu. In minutul 20, acelasi Pandiani putea reusi dubla, dupa ce a primit o pasa de la Costa, dar a sutat pe langa poarta din afara suprafetei de pedeapsa.

La mijlocul reprizei secunde, mai exact in minutul 25, la o faza asemanatoare cu primul gol, Pandiani a inscris din nou, invingandu-l pe Casillas cu un sut din unghi, iar gluma se ingrosa din ce in ce mai tare.

Olandezul Ruud van Nistelrooy a reusit sa calmeze spiritele in minutul 29, cand a inscris din sase metri, dupa o pasa a lui Roberto Carlos, din careul lui Espanyol. Golgeterul lui Espanyol din Cupa UEFA, Walter Pandiani, a reusit hattrick-ul in minutul 33, dupa ce Moha l-a lansat la limita offside-ului.

Van Nistelrooy putea reduce diferenta in minutul 40, cand a ratat o mare ocazie de gol. La pauza, Capello si-a mustruluit serios jucatorii si i-a aruncat in lupta pe Helguera si Reyes in locul lui Cicinho, respectiv Guti.

"Galacticii" au inscris in debutul partii secunde, prin Raul, cu un sut la coltul scurt, dupa o pasa a lui Van Nistelrooy, iar scorul devenea 3-2. Reyes l-a rasplatit pe Capello pentru ca l-a introdus in teren la pauza si a inscris in minutul 56, golul egalizator pentru Real Madrid, iar madrilenii se gandeau la locul intai din Primera Division.

Reyes s-a dovedit decisiv si la ultimul gol al galacticilor, pasandu-i lui Higuain, care a inscris iar Real Madrid a obtinut o victorie cu scorul 4-3, de care avea nevoie ca de aer. "Galacticii" au urcat pe primul loc in Primera Division, cel putin pana duminica, atunci cand Barcelona va primi pe teren propriu vizita lui Real Betis.

Au evoluat:

Real Madrid: Casillas, Cannavaro, Sergio Ramos,  Roberto Carlos, Cicinho (Helguera '46), Diarra, Emerson, Higuain, Guti (Reyes '46), Raul, Van Nistelrooy
Antrenor: Fabio Capello

Espanyol Barcelona: Kameni, Velesco, Terrejon, Lacruz, Cica, Angel, Costa, Jonatas, Moha, Rufete (Coro '68), Pandiani (Luis Garcia '61)

:OK:

#57
Parias

Parias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 19.04.2007

 Parias, on Apr 20 2007, 10:03, said:

Si eu SPERAM sa ia titluL Real.
Inca mai sper...desi nu prea mai e mult de jucat...

Edited by Parias, 13 May 2007 - 09:11.


#58
Parias

Parias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 19.04.2007
Barcelona si Real la egalitate de puncte!!!!!!!!!!!  (Barcelona-Betis 1-1)
Se ia rezultatul intalnirilor directe nu? (Avantaj ReaL).

#59
kainstah

kainstah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.10.2006
Exact, Real pe primul loc.. maine meci important cu Recreativo, Barca are la Madrid cu Atletico. HALA MADRID ! ;)

#60
kainstah

kainstah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.10.2006
Reacreativo Huelva 2-3 Real Madrid ;)
Atletico Madrid 0-6 Barcelona :P

#61
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 kainstah, on May 21 2007, 17:26, said:

Atletico Madrid 0-6 Barcelona :P

Nici cel mai infocat suporter al Barcelonei (adica eu  :P ) nu se gandea la asa ceva : 0-6 .

#62
Parias

Parias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 19.04.2007
Probabil nici Atletico nu se gandea , cand au vandut meciul. -_-

#63
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 Parias, on May 22 2007, 10:11, said:

Probabil nici Atletico nu se gandea , cand au vandut meciul. -_-

Daca l-ar fi vandut , l-ar fi vandut si ei pentru un 1-2 sau 0-2 , nu pentru 0-6 . Plus ca Atletico nu prea mai avea pentru ce juca , oricum la un loc de CL nu mai puteau spera (la cum joaca Valencia si Sevilla , nu au nici o sansa) . Poate un loc de Uefa , dar ala e aproape asigurat  <_<  . Pur si simplu Atletico a jucat catastrofal si Barca a jucat mult mai bine decat in meciurile trecute (nu a stralucit , dar a fost mai motivata) . Asa se poate spune si de Real ca a aranjat ultimele meciuri , nu? Ce Real nu are bani , chiar mai multi dacat Barca ... Ce Real nu are "pile" si faima , chiar mai mare decat are Barca .... Prostii , Realul e in mare forma (mai in forma decat Barca) , dar si Barca incearca sa tina pasul si poate va reusi (sper) . Pur si simplu Barca a intilnit o echipa care a jucat foarte slab (e putin spus) , asa cum si Barca a jucat cu Getafe catastrofal (Getafe 4-0 Barca [in tur : Barca 5-2 Getafe ] sau cu Sevilla in spercupa Europei...etc. ) . Daca e dupa tine , de ce Barca nu a cumparat si meciul cu Getafe ??????? ^_^

#64
Parias

Parias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 19.04.2007
Okay, greseala mea, CORECT ar fi fost sa spun  ca Atletico a CEDAT meciul. "Vandut" e impropriu spus, dar obisnuit fiind cu Liga 1....Nu cred ca poate nimeni sa zica ca ala ar fi fost un meci in care...ambele echipe sa-si doreasca victoria. Atletico a jucat slab? Intr-adevar, dar nu tot Atletico , acum un sezon (doua), castiga contra Barcelonei, si la ei acasa , si cu 3-0 , sau 3-1 (nu mai stiu sigur).Deci nu cred ca se mai poate pune problema ca Atletico si-ar fi aparat corect sansele in aceasta etapa. Si m-a deranjat pt ca Atletico nici nu mai stie de cativa ani buni cum e sa fii pe primu` loc, ....dar..''sa moara si capra vecinului...''.

Edited by Parias, 22 May 2007 - 13:10.


#65
maktub

maktub

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.07.2005

 antinVidia, on May 22 2007, 13:08, said:

Daca e dupa tine , de ce Barca nu a cumparat si meciul cu Getafe ??????? ^_^
Pai tocmai ala l-au dat... au dat locul din finala cupei pentru 3 puncte in campionat... Tu ce zici... e mai importanta cupa sau campionatul, si tocmai in fata Realului? Hai sa-ti dau si 3 rezultate:

Getafe - Barcelona 4-0 - cupa
Getafe - Atletico 1-4 - campionat
Atletico Barcelona 0-6 - campionat

Se vede cumva vre-o legatura? Nu zic ca asa a fost, dar cam se observa ceva... :rolleyes:

#66
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 maktub, on May 22 2007, 14:19, said:

Pai tocmai ala l-au dat... au dat locul din finala cupei pentru 3 puncte in campionat... Tu ce zici... e mai importanta cupa sau campionatul, si tocmai in fata Realului? Hai sa-ti dau si 3 rezultate:

Getafe - Barcelona 4-0 - cupa
Getafe - Atletico 1-4 - campionat
Atletico Barcelona 0-6 - campionat

Se vede cumva vre-o legatura? Nu zic ca asa a fost, dar cam se observa ceva... :rolleyes:

Nu se observa nimic .
Ce legatura are Atletico , Barca si Getafe? Zici ca Barca a cedat meciul lui Getafe (din cupa) si ca Getafe o va ajuta in campionat in penultimul meci ? Barca nu isi permitea sa fie asa umilita acasa cu 4-0 , de un kaka de echipa ca Getafe , pur si simplu a jucat prost si sunt sigur ca va castiga in campionat contra celor de la Getafe , pentru ca are valoare .
Si ce daca candva Barca pierdea in fata lui Atletico , asta se intampla in sezonul trecut , sezonul asta in tur a fost : 1 - 1  si ala obtinut cu soarta de Atletico ;)
Atletico 1-0 Getafe (tur) \ Getafe - Atletico 1-4  si de aici rezulta ca Getafe e sub Atletico , care o poate bate la orice ora.

"Okay, greseala mea, CORECT ar fi fost sa spun ca Atletico a CEDAT meciul. "Vandut" e impropriu spus, dar obisnuit fiind cu Liga 1....Nu cred ca poate nimeni sa zica ca ala ar fi fost un meci in care...ambele echipe sa-si doreasca victoria. Atletico a jucat slab?"

Asta e treaba lor daca nu au jucat , poate nu aveau pentru ce "sa mai moara pe teren" , nu?...asta se intampla des in fotbal... Barca a avut pentru ce sa joace si a jucat...Iar Atletico nu e echipa mare si nici nu a fost ...cu mici perioade de stralucire ...a fost mereu in umbra lui Real Madrid , adevarata echipa a Madrid-ului , ca si Espanyol , Manchester City etc .

EDIT: Eu nu am zis ca adevarata valoare a lui Atletico , e cea din meciul asta ...a jucat prost (sau "dezinteresat" cum vreti) si asta e : 0-6  :P .

Edited by antinVidia, 22 May 2007 - 14:40.


#67
maktub

maktub

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.07.2005

 antinVidia, on May 22 2007, 15:36, said:

Nu se observa nimic .
Ce legatura are Atletico , Barca si Getafe? Zici ca Barca a cedat meciul lui Getafe (din cupa) si ca Getafe o va ajuta in campionat in penultimul meci ? Barca nu isi permitea sa fie asa umilita acasa cu 4-0 , de un kaka de echipa ca Getafe , pur si simplu a jucat prost si sunt sigur ca va castiga in campionat contra celor de la Getafe , pentru ca are valoare .
Si ce daca candva Barca pierdea in fata lui Atletico , asta se intampla in sezonul trecut , sezonul asta in tur a fost : 1 - 1  si ala obtinut cu soarta de Atletico ;)
Atletico 1-0 Getafe (tur) \ Getafe - Atletico 1-4  si de aici rezulta ca Getafe e sub Atletico , care o poate bate la orice ora.
Barca a fost "umilita" pe terenul echipei Getafe, acasa parca le daduse 5-2...
Iar kaka asta de echipa... a castigat cu 5-1 tocmai pe terenul finalistei UEFA.
Eu nu zic ca eu am dreptate, totusi nu inteleg niste lucruri...
Sa iau Getafe ultimele meciuri: (d) Levante 1-1, (a) Sociedad 1-0, (d) Betis 2-0, (a) Atletico 1-4, (d) Espanyol 5-1
Si Atletico: (d) Sociedad 0-2, (a) Betis 0-0, (d) Espanyol 0-2, (d) Getafe 4-1, (a) Barcelona 0-6
Getafe se poate zice ca e in forma dupa rezultate, totusi clacheaza acasa cu 4-1 si imediat urmatorul meci castiga in deplasare la Espanyol cu 5-1, dar na, probabil a fost un accident. Atletico n-are nici o treaba cu fotbalul in ultimele meciuri, totusi le da 4-1 la ei acasa, singurele goluri marcate in 5 etape dar ca un accident, sau pentru ca n-avea de ce sa moara pe teren si-o iau imediat acasa de la Barca cu 6-0.

 antinVidia, on May 22 2007, 15:36, said:

Asta e treaba lor daca nu au jucat , poate nu aveau pentru ce "sa mai moara pe teren" , nu?...asta se intampla des in fotbal... Barca a avut pentru ce sa joace si a jucat...Iar Atletico nu e echipa mare si nici nu a fost ...cu mici perioade de stralucire ...a fost mereu in umbra lui Real Madrid , adevarata echipa a Madrid-ului , ca si Espanyol , Manchester City etc .

EDIT: Eu nu am zis ca adevarata valoare a lui Atletico , e cea din meciul asta ...a jucat prost (sau "dezinteresat" cum vreti) si asta e : 0-6  :P .
Consolidarea pozitiei de UEFA nu-i un motiv sa "mori pe teren"? Au venit Villareal la 1 punct si tare m-as bucura sa le ia locul, dar din pacate au un program mult mai greu.

Urmeaza pentru Barca meciul de acasa cu Getafe, dar va castiga la pas, asa cum ziceai si tu "pentru ca are valoare".
Dar in mintea mea "sucita" (sau poate pentru ca simpatizez pe Real), cred ca va castiga pentru ca le-a dat locul de UEFA.

#68
Hxx

Hxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 21.05.2007
sa inteleg ca dinamo nu mai poate intalni pe Read Madrid in turul 3 preliminar UCL....

#69
Hxx

Hxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 21.05.2007
Barca 69 (+18)
Real 69 (+18)
Sevilla 67 (+16)
Valencia 65 (+14)

Edited by Hxx, 22 May 2007 - 16:31.


#70
kainstah

kainstah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.10.2006

 Hxx, on May 22 2007, 17:29, said:

Barca 69 (+18)
Real 69 (+18)
Sevilla 67 (+16)
Valencia 65 (+14)

Real este pe primul loc, se iau meciurile directe nu golaverajul ;)

Edited by kainstah, 22 May 2007 - 18:09.


#71
Parias

Parias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 19.04.2007

 antinVidia, on May 22 2007, 15:36, said:

EDIT: Eu nu am zis ca adevarata valoare a lui Atletico , e cea din meciul asta ...a jucat prost (sau "dezinteresat" cum vreti) si asta e : 0-6  :P .

A jucat la infrangere pt ca sa incerce sa previna castigarea unui eventual titlu de catre "adevarata echipa a MAdridului". Aparent,in mintea unora din staff-ul lui Atletico, e mai bine sa ia titlul orice alta echipa decat Real, in speta Barcelona, sau Sevilla.

#72
maktub

maktub

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.07.2005

 kainstah, on May 22 2007, 19:09, said:

Real este pe primul loc, se iau meciurile directe nu golaverajul ;)
Cred ca e fan Barcelona  :lol:

Edited by maktub, 22 May 2007 - 18:26.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate