Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Spania

- - - - -
  • Please log in to reply
438 replies to this topic

#1
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Barcelona, Real Madrid, Valencia...cred ca am spus tot.

Au avut 2 finaliste. Sevilla in Cupa Uefa si Barcelona in Champions League. Una deja e castigata , cealalta urmeaza sa se joace. Oricum aici se discuta doar de campionatul spaniol.

#2
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Se pare ca fotbalul din Spania domina Europa. Au castigat si Cupa Uefa: Sevilla, si Liga Campionilor: Barcelona. E clar anul lor.

#3
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Se vedea clar ca Barcelona este cea mai buna echipa din Europa. Au spus-o multi inaite de a trece de grupe.
De la Sevillia nu ma asteptam sa castige, dar au facut-o in stil mare. Poate ca daca trecea Steaua mai departe, nu ar mai fi fost anul lor.  ^_^

#4
liviumanelistu

liviumanelistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 09.06.2006
este anul lor la nivel de echipe de club....dupa inceputul promitator din grupele campionatului mondial se anunta una dintre candidatele la titlul suprem....dar se pare ca visul nu s-a implinit pentru ei.....aseara au pierdut 1-3 cu Franta in optimile de finala si nu s-au calificat nici macar in sferturi...pacat pentru ei.....era una dintre echipele cu care tineam la acest turneu final alaturi de argentina,anglia si portugalia.....

#5
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
In Spania deja transferurile de marca au inceput:

Real Madrid dupa ce l-a achizitionat pe Ruud Van Nistelrooy, i-a luat mai nou si pe Cannavaro (capitanul italiei si revelatia acestui Campionat Mondial unde a jucat impecabil) si pe Emerson (in sfarsit un jucator care il poate inlocuii pe Makelele cu succes. Dupa ce a plecat acesta Real Madrid e intr-o continua scadere. Au incercat si cu Gravesen, dar n-au reusit,...)

Barcelona i-a luat pe Thuram (fundas central) si pe Zambrotta (fundas dreapta). Doua achizitii bune, mai ales ca daca Barcelona ar fi avut un punct slab, acela ar fi fost apararea.

#6
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006
Se pare ca si anul asta tot de echipele Spaniole va fi dominat dacane uita la ce s-a intamplat cu marile echipe din "cizma".

#7
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Parerea mea ii ca fotbalu din Spania ii superior celui din Italia si mult mai spectaculos
Barcelona rullz :P

#8
freshness

freshness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 24.07.2006
Si eu merg tot pe Barcelona

#9
blackburn

blackburn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 22.06.2006
Adevarat! Spania depaseste Italia clar! Italia m-a scarbit de cand cu scandalul meciurilor trucate. Se dau multe goluri in Spania si se produc uneori surprize pe care le fac echipele mici in campionat, surprize care-ti starnesc si mai mult interesul. EXemplu: Sevilla-Barcelona. WOW! cine se gandea ca o sa se termine 3-0?

#10
Nvs681

Nvs681

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 26.05.2005

Vizualizare mesajReKo, pe May 16 2006, 09:43, a scris:

Barcelona, Real Madrid, Valencia...cred ca am spus tot.

Au avut 2 finaliste. Sevilla in Cupa Uefa si Barcelona in Champions League. Una deja e castigata , cealalta urmeaza sa se joace. Oricum aici se discuta doar de campionatul spaniol.
Anu' asta campionatul il ia Valencia :D.Dupa transferurille pe care le-au facaut....dar au mai plecat cativa importanti ...nu stiu de ce au plecat Aimar si F.Aurelio  <_<  dar Villa si Morientes sunt super buni ;) GOOO VALENCIA

#11
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

Vizualizare mesajNvs681, pe Sep 13 2006, 11:14, a scris:

Anu' asta campionatul il ia Valencia :D.Dupa transferurille pe care le-au facaut....dar au mai plecat cativa importanti ...nu stiu de ce au plecat Aimar si F.Aurelio  <_<  dar Villa si Morientes sunt super buni ;) GOOO VALENCIA

Plus Vicente

In rest a venit si pustiul minune SILVA.

#12
DjValy

DjValy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 01.08.2006
Valencia e echipa mea favorita de cand ma stiu . Au sanse mari sa ia campionatul anul asa. Valencia a fost si va ramane mereu o formatie surprinzatoare . A avut 2 finale de Champions League si era slab cotata sa ajunga in faza aceasta .

#13
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

Vizualizare mesajDjValy, pe Oct 3 2006, 23:03, a scris:

Valencia e echipa mea favorita de cand ma stiu . Au sanse mari sa ia campionatul anul asa. Valencia a fost si va ramane mereu o formatie surprinzatoare . A avut 2 finale de Champions League si era slab cotata sa ajunga in faza aceasta .

Campionatul abia a inceput, s-au jucat abia 5 etape, si in Spania este lung. Apar cartonasele, accidentarile, etc. Mai e drum lung. Nu poti paria de acum pe cine va castiga campionatul. :nonobad:

bafta



#14
cossy

cossy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 01.10.2006

Vizualizare mesajlaurentcauia, pe Oct 4 2006, 08:44, a scris:

Campionatul abia a inceput, s-au jucat abia 5 etape, si in Spania este lung. Apar cartonasele, accidentarile, etc. Mai e drum lung. Nu poti paria de acum pe cine va castiga campionatul. :nonobad:

bafta


Ai dreptate...

#15
Filip the Wise

Filip the Wise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 31.10.2005
Cine imi poate sugera si mie un loc in bucuresti - local unde au antena satelit sau ceva pentru a vedea el clasico ?

#16
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

Vizualizare mesajFilip the Wise, pe Oct 18 2006, 22:47, a scris:

Cine imi poate sugera si mie un loc in bucuresti - local unde au antena satelit sau ceva pentru a vedea el clasico ?
Nu mai ai nevoie! Îl vezi la București 1 TV (ca să nu zic „la be unu teve”).

#17
kainstah

kainstah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.10.2006
Postul de televiziune B1 TV va transmite duminică cu începere de la ora 22:00 derby-ul planetei dintre Real Madrid și FC Barcelona. :coolspeak:

#18
Peacekeeper

Peacekeeper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 08.01.2005

Vizualizare mesajkainstah, pe Oct 21 2006, 02:14, a scris:

Postul de televiziune B1 TV va transmite duminică cu începere de la ora 22:00 derby-ul planetei dintre Real Madrid și FC Barcelona. :coolspeak:

Ciudat! In programul de pe site-ul lor, la ora 22.00 incepe chestia aia cu irinel columbeanu. Sper ca totusi e asa cum zici tu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate