Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Diferențe Digi Mobil Nelimitat și Nelimitat Rural

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,545
  • Înscris: 16.12.2006
Pe scurt sunt 3 diferente intre Optim Nelimitat Urban (o sa ii zic DON) si Optim Nelimitat Rural (o sa ii zic DON Rural).

1) DON costa 5 euro, DON Rural costa 13 lei.

2) DON are 100 GB inclusi, DON Rural are 50 GB inclusi.

3) DON are 3000 de minute internationale incluse, DON Rural are 300 de minute internationale cu precizarea ca daca se suna in Digi Mobil Spania sau Digi Mobil Italia sunt 3000 de minute incluse.

Cam astea sunt diferentele, in rest se comporta identic abonamentele.

@Zlatan16, daca ai carte de identitate pe o adresa rurala esti eligibil pentru DON Rural.

De precizat ca aproape toate localitatile din judetul Ilfov sunt pe oferta Urban, doar 2-3 comune sunt considerate Rural.

Scrie aici judetul si localitatea aici si te lamuresc eu daca se incadreaza la oferta Urban sau Oferta Populara.

Edited by catalinman, 06 April 2024 - 10:20.


#20
adip62

adip62

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 30.03.2024
Inititor, ce vrei tu sa faci am facut-o eu in decembrie...
Acum numar lunile pana sa ma reportez inapoi la vodafone. Sau Telecom. Nu orange ca nu este nicio difernta intre cei "mari"...
Acum, am iphone 11 si problemele pe care le am sunt:
- semnal slab in tara, in afara soselelor principale.
- cam multe situatii in care apelantilor mei li se spune ca am telefonul inchis, desi la mine nu suna.
- o data mi-au suspendat toate abonamentele ca am uitat sa platesc la timp (trecusem in alta luna cu 10 zile). Nu m-au atentionat de niciun fel, ca mai apoi dupa ce nu mai am semnal pe nicaieri sa aiba pretentia sa fac plata online... In plus ca m-a deranjat cele mai mult este ca desi factura noua nu se emisese inca, au bagat-o si pe aia dubland astfel suma pe care sustineau ca o datorez.
Intr-un cuvant: IDIOTI!
In afara ca este ieftina, aceasta retea, NU merita! A... inca nu am mesaje multimedia (mms), desi am facut tot ce trebuia...
-

#21
Zlatan16

Zlatan16

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.03.2016
@catalinman

Reședința din buletin e sat Coțofenești, Judetul Prahova, dar eu locuiesc în București.

Sunt din provincie in chirie și nu mi am făcut buletin pe București deoarece nu știu cât timp o sa mai stau in chiria respectiva.


Nu am o problemă că internetul e de 50 GB fata de 100 GB, atâta timp cât minutele naționale sunt nelimitate.

Și în străinătate nu vorbesc cu nimeni momentan, deci 300 min oricum mi ar ajunge.

Ai idee cum as putea accesa oferta asta? mă duc la un sediu din Ploiesti sa le spun că vreau să mă portez pe oferta Nelimitat Rural?

Se poate face contract pe 12 luni?

#22
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,729
  • Înscris: 21.03.2005

 Zlatan16, pe 06 aprilie 2024 - 11:58, a scris:

Ai idee cum as putea accesa oferta asta? mă duc la un sediu din Ploiesti sa le spun că vreau să mă portez pe oferta Nelimitat Rural?

Se poate face contract pe 12 luni?

Mergi in magazin in Ploiesti si faci contract pe 12 luni.
Nu se aplica alte promotii cu reducere la abonament...
in rest semnal este, conform hartii.



 adip62, pe 06 aprilie 2024 - 10:54, a scris:

Acum, am iphone 11 si problemele pe care le am sunt:
- semnal slab in tara, in afara soselelor principale.

In care tara? Cred ca ai luat un iphone cu probleme de pe olx...

Eu am DON de 10 ani si pot sa iti zic ca in tara asta are semnal in multe locuri mai bun decat Telekom, Orange...

Poate ai mers cam putin prin tara... mai schimba si tu placa... de retea

Si apropo de rural... versus standard: am facut un abonament de fibra+tv la tara, pe rural, acum sunt curios, daca as activa si un mobil pe aceeasi adresa, l-or face tot rural? Sunt relationate?


Edited by MELODY, 06 April 2024 - 19:53.


#23
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 26.12.2015
Din ce știu abonamentele de rural nu se pot face în magazine, sau mă rog, nu se puteau. Doar prin agenții de teren sau, evident, catalinman.

#24
atol

atol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 17.01.2007

 Cosmin_Andrei, on 06 aprilie 2024 - 21:10, said:

Din ce știu abonamentele de rural nu se pot face în magazine, sau mă rog, nu se puteau. Doar prin agenții de teren sau, evident, catalinman.

Se pot face. Am făcut eu unul anul trecut prin vară la Ploiești. Adică, pentru mine, făcut de cineva care are adresă la țară.

Edited by atol, 07 April 2024 - 05:18.


#25
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,899
  • Înscris: 25.01.2007
Poti sa ai tv si net la tara, mobilul e legat de adresa din buletin, daca ai adresa de oras nu primesti nelimitatul rural.

#26
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 01.05.2016
Eu eram intr-un POP digi si inaintea mea era un batran caruia ii trecea pe rural abonamentul de mobil si ii explica ca o sa plateasca mai putin 😁

#27
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,899
  • Înscris: 25.01.2007
Pa nu? De la 5 euro la 13 lei, daca are un singur abonament.
Io nu-i inteleg cu restrictia aia la 5 abonamente de persoana, isi inchipuie ca 3 euro pentru inca unul te baga in incapacitate de plata? Din cauza asta a trebuit sa trec cu 2 la yoxo. Oricum, chiar e ok si yoxo.

Edited by slai, 07 April 2024 - 06:11.


#28
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,545
  • Înscris: 16.12.2006

Vizualizare mesajZlatan16, pe 06 aprilie 2024 - 11:58, a scris:

@catalinman

Reședința din buletin e sat Coțofenești, Judetul Prahova, dar eu locuiesc în București.

E oferta Rural acolo. ;)

Ne auzim pe PM.

#29
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,163
  • Înscris: 02.08.2021

View Postslai, on 07 aprilie 2024 - 06:10, said:

Io nu-i inteleg cu restrictia aia la 5 abonamente de persoana, isi inchipuie ca 3 euro pentru inca unul te baga in incapacitate de plata? Din cauza asta a trebuit sa trec cu 2 la yoxo. Oricum, chiar e ok si yoxo.
Probabil că se gândesc că nu sunt familii așa de numeroase și că vrei să-i țăpești punând pe o persoană abonamentele mai multor familii ca să ai acea reducere.

#30
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 01.05.2016
S-a mai discutat, se poate depasi limita aia de 5 abonamente pe cont, a confirmat chiar helper-ul digi.

#31
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,729
  • Înscris: 21.03.2005

 slai, pe 07 aprilie 2024 - 06:10, a scris:

Pa nu? De la 5 euro la 13 lei, daca are un singur abonament.
Io nu-i inteleg cu restrictia aia la 5 abonamente de persoana, isi inchipuie ca 3 euro pentru inca unul te baga in incapacitate de plata? Din cauza asta a trebuit sa trec cu 2 la yoxo. Oricum, chiar e ok si yoxo.

Vorbesti in magazin se activeaza acolo alte numere. Eu am 6.

#32
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,942
  • Înscris: 28.09.2017
Maxim 8 numere,per persoană fizică

#33
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Postadip62, on 06 aprilie 2024 - 10:54, said:

Inititor, ce vrei tu sa faci am facut-o eu in decembrie...
Acum numar lunile pana sa ma reportez inapoi la vodafone. Sau Telecom. Nu orange ca nu este nicio difernta intre cei "mari"...
Acum, am iphone 11 si problemele pe care le am sunt:
- semnal slab in tara, in afara soselelor principale.
- cam multe situatii in care apelantilor mei li se spune ca am telefonul inchis, desi la mine nu suna.
- o data mi-au suspendat toate abonamentele ca am uitat sa platesc la timp (trecusem in alta luna cu 10 zile). Nu m-au atentionat de niciun fel, ca mai apoi dupa ce nu mai am semnal pe nicaieri sa aiba pretentia sa fac plata online... In plus ca m-a deranjat cele mai mult este ca desi factura noua nu se emisese inca, au bagat-o si pe aia dubland astfel suma pe care sustineau ca o datorez.
Intr-un cuvant: IDIOTI!
In afara ca este ieftina, aceasta retea, NU merita! A... inca nu am mesaje multimedia (mms), desi am facut tot ce trebuia...
-
ce ghinion.......
eu am digimobil principal din 2008 si am supravietuit
cartela connexgo din 2000 o incarcam doar inainte de expirare
asta toamna am portat nr peste digi

#34
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 29.03.2017
E ieftină boss n-am ce să zic
Restul e tăcere. Nu sună, n ai semnal

#35
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,439
  • Înscris: 16.03.2011

 Valy_User, pe 05 aprilie 2024 - 23:25, a scris:

Acea limitare de 256kbps îți face netul inutilizabil. 256kbps înseamnă 0.256Mbps. Ca să vezi un video decent ai nevoie de măcar 5Mbps. Cu viteza aia abia ți se încarcă o pagină web.


Cât despre Whatsapp o iedee foarte bună pentru cei cu puține minute, mai ales că există apel audio Whatsapp.
Messenger consuma 1mbps,poate conteaza si telefonul dar aplicatia tplink asta spune

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate