Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Neg sau altceva...

Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...
 Casa construita la o distanta mai...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie
 Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma
 Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat
 

Vizita O¶wiêcim/Auschwitz

* * * * * 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
37 răspunsuri în acest subiect

#37
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.316
  • Înscris: 18.11.2009
Nu am stat la hotel. Pe Booking am rezervat un apartament, ”Rainbow Apartments 1 Premium”, pe strada Szeroka 30. Are vedere exact pe piateta unde este un monument comemorativ pentru cei peste 30 de evrei ucisi de nazisti. De aici a fost aproape si castelul ”Wawel” care nu l-am mai prins deschis, dar l-am inconjurat pe dinafara... Fenomenal!

#38
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.004
  • Înscris: 04.10.2007

Vizualizare mesajDecember, pe 16 aprilie 2024 - 16:50, a scris:

Daca pleci din Budapesta spre Bratislava, mergi oleaca inainte spre Parndorf si spargi cateva sute de euro pe acolo. Si poti sa continui drumul spre Viena, stai si acolo o noapte si de acolo vii inapoi spre Bratislava.
Nu ai decat 100 si ceva de kilometri in plus de facut si inca o noapte de cazare de platit la Viena
In Austria nu prea as mai intra... nu de alta dar o vinieta in plus de platit, iar o zi pentru Viena e mult prea putin. O las pe alta data.

La Parndorf sa vad, in functie de starea de spirit poate poate merg... o sa caut din Bratislava daca am vreo sansa sa ajung acolo fara sa mai platesc vinieta de Austria. Gen plec din Bratislava la Parndorf, stau 3-4 ore si apoi ma intorc in Bratislava si imi continui drumu catre Praga.

Sincer ca sunt putini KM nici Vinieta de SK nu as plati si as merge pe national.... sunt totusi 70Km din Bratislava pana la granita cu Cehia... si atunci am de platit doar vinieta de Ungaria si Cehia...
La fel si in Polonia nu am nevoie de vinieta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate