Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

achiztionare camera auto duala

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
-SunRise-

-SunRise-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 24.11.2023
buna seara,sau buna dimineata....
a venit timpul sa schimb camera auto de bord pt ca de ceva vreme vad ca se blocheaza dupa ce filmeaza cateva minute si nu e de la card.Camera si-a trait viata zic eu,este vorba de un RR 585 ai are 4 ani de cand o folosesc.Sa stau sa o repar nu cred ca are sens
Asa ca m-am gandit sa iau alta camera,doar ca de data asta vreau un kit de camera duala si fata si spate daca tot fac efortul de a achiztiona asa ceva.

Intrebare mea  ar fi urmatoarea: in afara de 70 mai Pro+ A500S care se stie ca e duala,puteti recomanda mai multe branduri care vin cu camera fata spate ca A500S?.As vrea o lista cat mai stufoasa sa pot analiza si sa pot alege care ar fi mai buna nevoilor mele.
A500S pro+ este un kit decent?Cei care aveti acest kit  ce pareri aveti despre el?Cat v-a tinut sa mearga fara probleme?

ms,

ca buget....nu stiu, dar nu as fi dispus sa dau mai mult de o hartie cu Mihai Eminescu...

#2
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 09.11.2010
Da, este un kit foarte bun. Il am eu. Functioneaza fara probleme.

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,333
  • Înscris: 13.01.2011
Caut și eu  😁
Am observat că Mai-urile sînt cele mai lăudate, toată gama.
A, și Mio, dar alea sar de 500 lei.

Doar că eu vreau sub formă de oglindă, să nu bată la ochi, la drogălăi, ca să nu mă trezesc cu geamul spart.

L.E. Vezi și pe la Navitel.

#4
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 26.06.2009
Incearca un Viofo (A119 sau A129). Sunt unele din cele mai bune camere auto.

#5
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
A129 pro duo am eu de vreo 4 ani, 2-3 erori de la caldura excesiva , in rest nimc, a functionat non-stop cu alimentator special din cutia de sigurante si pe mod parcare.

#6
Cojocel

Cojocel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 18.03.2009
Eu am Mio Mivue 698D de prin 2016-2017, cred. Merge ca in prima zi. Rezolutie maxima camera fata 2304 x 1296p, camera spate 1080p. Singurul inconvenient e ca nu are WiFi si pentru a descarca un video, trebuie sa scoti cardul din ea. Daca ar fi sa o schimb, n-as mai lua una fara wireless.
Apropo, cu cea veche ce faci? Daca o arunci, da un PM. :)

#7
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 10.10.2005
Eu am un set chinezesc fata-spate luat de pe Aliexpress. Doar ca urmatoarea camera cred ca nu va mai fi si cu spate. Cred ca e inutila. Noaptea nu se vede nimic daca nu esti intr-un oras
bine iluminat. Ziua daca ploua focalizeaza pe picaturile de ploiae sau pe firele de dezaburit luneta. Rezolutia mai slaba, nu se vede numarul. Ocupi cardul mai repede.
Esti sigur ca vrei si cu camera spate?

#8
-SunRise-

-SunRise-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 24.11.2023

 trid_ovi, on 11 ianuarie 2024 - 10:23, said:

Esti sigur ca vrei si cu camera spate?
da pt ca stii cum e cand nu ai avut niciodata ceva,de curiozitate iti doresti macar sa vezi cum e si dupa aia iti trece.Si daca tot achizitionez asa ceva ma gandesc sa iau si pt spate,pt  ca daca te loveste cineva din spate,camera din fata nu prinde si nu vezi nimic.Eu cred ca este utila si aia

bine ca fara WiFi nici nu ma gandesc sa mai iau.E obositor sa tot scoti cardul din camera

Edited by -SunRise-, 11 January 2024 - 11:45.


#9
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 26.06.2009

 trid_ovi, on 11 ianuarie 2024 - 10:23, said:

Doar ca urmatoarea camera cred ca nu va mai fi si cu spate.

Depinde ce vrei: daca vrei sa vezi detalii e semi inutila. Dar daca vrei sa filmeze ca sa ai proba ca s-a bagat un nebun in tine si a fost vina lui, atunci camera aia spate ajuta mult. Nu trebuie sa vezi numarul ca ala il ai, dar daca nu va intelegeti si el sustine una iar tu alta, atunci e utila pentru ca "agentul constatator" sa isi dea seama de vinovatie.

#10
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020
Recomand Viofo A129 duo.

#11
-SunRise-

-SunRise-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 24.11.2023
ar mai fi o problema.FOV-ul este suficient 140 grade nu?Ma gandesc ca nu are rost sa caut cu FOV aberant gen 160 sau chiar 170 nu?

#12
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 10.10.2005
Cat mai mare sa cuprinzi tot. Doar ca vezi ca nu e stanga-dreapta cum te-ai astepta, chinezoii il dau in doagonala si doar pare mare
https://www.lintechc...ar-view-cameras

Edited by trid_ovi, 11 January 2024 - 16:48.


#13
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,333
  • Înscris: 13.01.2011

 -SunRise-, on 11 ianuarie 2024 - 16:32, said:

ar mai fi o problema.FOV-ul este suficient 140 grade nu?Ma gandesc ca nu are rost sa caut cu FOV aberant gen 160 sau chiar 170 nu?
Ba cred că este bine, dacă cea de spate are unghi mare, practic vezi în ecran ce vine din stînga și din dreapta, suplimentar față de oglinzile retrovizoare, vezi mai multe detalii, ai mai multă informație.

Ai diverse situații, cînd vin din spate diverse atelaje", care trec din spatele tău, rapid, prin stînga sau dreapta, motociclete & etc.

Edited by crisstonne, 11 January 2024 - 17:38.


#14
-SunRise-

-SunRise-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 24.11.2023

 rim80, on 11 ianuarie 2024 - 12:47, said:

Recomand Viofo A129 duo.

Recomandăm doar cardurile de memorie marca Viofo care sunt de tip High Endurance, cu tehnologie MLC sau cardurile de memorie marca SanDisk High Endurance și Samsung Pro Endurance.
cam pretentioasaPosted Image

#15
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
Lol, aia e problema . :) Ia de pe Aliexpres carduri ...vezi ce se intampla, sigur nu ia foc .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate