Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Sfat achiziției auto benzina relativ nou

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
8 răspunsuri în acest subiect

#1
T3ckTon1k

T3ckTon1k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 108
  • Înscris: 20.08.2015
La multi ani tuturor!
Ma intereseaza sa achiziționez o mașină SH, mai nou, poate chiar in garantie.
Mi-a facut cu ochiul un Passat B8 sau un Tiguan benzina. Motorizare 1.4 125cp sau 1.5 150cp. Pentru modelul Passat am gasit cateva dragute si facelift si modelul de baza.
Ce părere aveti despre aceste motoare? Ma interesează in special fiabilitatea.
Sunt deschis si la alte modele de masini dar momentam conduc un A6 C7 si as avea nevoie de ceva aproximativ la fel de spatios si cat de cat comfortabil.
Multumesc!

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Mesaje: 24.216
  • Înscris: 22.05.2003
Passat B8 sa zici ca se apropie de A6 ca spatiu, dar Tiguan e un Golf suprainaltat.

#3
T3ckTon1k

T3ckTon1k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 108
  • Înscris: 20.08.2015
Nu e Duster totusi desi as fi interesat de un test drive si cu el.

#4
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 575
  • Înscris: 29.04.2008
Dacă vrei spațiu, Skoda Superb.

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.695
  • Înscris: 24.11.2015
A6 C7 este superior celor doua modele.

#6
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.167
  • Înscris: 16.10.2018
Ți-am mai zis și pe celălalt topic, păstrează A6-le, momentan. Pentru ce vrei tu, trebuie un buget de minimn 20k Euro.

View PostAdm, on 02 ianuarie 2024 - 11:03, said:

Passat B8 sa zici ca se apropie de A6 ca spatiu, dar Tiguan e un Golf suprainaltat.

Golful înălțat se numeste TRoc iar B8 e cam ca A4. Sunt curios dacă te-ai dat cu vreuna dintre ele...

Editat de _R_A_D_U, 02 ianuarie 2024 - 14:04.


#7
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.760
  • Înscris: 22.11.2006
Exista si Renault Talisman 1.6 TCE in variantele de putere 150 si 200 CP. Mai este si 1.8 TCE de 225 CP. - toate in 4 cilindri fara filtru de particule. - Sunt toate automate.

#8
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.766
  • Înscris: 12.09.2015

View PostT3ckTon1k, on 02 ianuarie 2024 - 10:42, said:


Mi-a facut cu ochiul un Passat B8 sau un Tiguan benzina. Motorizare 1.4 125cp sau 1.5 150cp. Pentru modelul Passat am gasit cateva dragute si facelift si modelul de baza.
Ce părere aveti despre aceste motoare? Ma interesează in special fiabilitatea.


Nu este o idee buna sa cumperi masini pe benzina din grupul vag,au probleme cu segmentii,chiar si noile modele de motoare din nefericire.Gasesti pe youtube motoare demontate defecte ,la care se explica pe larg problema respectiva.
Regula nescrisa:vrei diesel iti iei franceza sau germana,vrei benzina iti iei japoneza.Eu iti recomand o Toyota Camry(este hibrid) avand in vedere ca te-ai gandit la Passat si ar fi cam aceasi marime.Camry chiar daca are 200 de cp nu este orientata spre sportivitate ci spre comoditate .Motor 2,5 benzina aspirat + partea electrica,consum mic ,este automata, cutia este CVT si trebuie sa o conduci inainte,poate nu este pe placul tau acest tip de cutie automata(mie imi place),dar masina este una foarte comoda si fiabila.[ https://frankfurt.apollo.olxcdn.com/v1/files/rlwv0703j9mp3-RO/image;s=1000x750 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://imgd-ct.aeplcdn.com/664x415/n/cw/ec/111013/camry-rear-row-centre-arm-rest.jpeg?isig=0&q=80 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pasagerii spate au cotiera multifunctionala prezenta doar pe Mercedes S Classe sau BMW 7 si asta spune suficient despre ce ofera masina si spre ce este gandita,confort...

#9
bonti

bonti

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 590
  • Înscris: 06.12.2006

 PiticVerde, on 03 ianuarie 2024 - 21:12, said:

Nu este o idee buna sa cumperi masini pe benzina din grupul vag,au probleme cu segmentii,chiar si noile modele de motoare din nefericire.Gasesti pe youtube motoare demontate defecte ,la care se explica pe larg problema respectiva.
Regula nescrisa:vrei diesel iti iei franceza sau germana,vrei benzina iti iei japoneza.Eu iti recomand o Toyota Camry(este hibrid) avand in vedere ca te-ai gandit la Passat si ar fi cam aceasi marime.Camry chiar daca are 200 de cp nu este orientata spre sportivitate ci spre comoditate .Motor 2,5 benzina aspirat + partea electrica,consum mic ,este automata, cutia este CVT si trebuie sa o conduci inainte,poate nu este pe placul tau acest tip de cutie automata(mie imi place),dar masina este una foarte comoda si fiabila.

Ce zici de Mazde? Inca au motoare in 4 cilindri, mild hibrid, 1998cmc , ma refer oferta actuala : https://www.mazda.ro...dealerid=01022#

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate