Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Semne bune anul are: Olivia Steer anunță că se retrage din activitatea de influencer

* * * * - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
48 replies to this topic

#1
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,322
  • Înscris: 05.06.2002
Olivia Steer anunță că se retrage din activitatea de influencer pe Facebook. „Azi inchei capitolul”

Olivia Steer a anunțat, sâmbătă, că se retrage din viața publică și nu va mai activa pe rețelele sociale, unde a fost prezentă în ultimii opt ani. Într-o postare pe pagina sa de Facebook, fosta prezentatoare TV mărturisește că de-a lungul timpului a fost huiduită și amenințată din cauza opiniilor sale „constituționale nepopulare și tupeul monumental de a le exprima liber”. Olivia Steer spune că va reveni pe internet doar pentru un „bună-dimi” sau un „cald vă pupik dulce”, însă „încheie capitolul jurnalismului de social-media”.

„Mi-am pierdut jobul și nu m-a mai angajat nimeni” După opt ani în care a activat pe rețelele sociale, unde spune că a făcut jurnalism de social-media, Olivia Steer a decis să încheie acest capitol din viața sa. Ea spune că în această perioadă nu a monetizat nimic și nici nu a primit sponsorizări sau donații de la nimeni.  „Azi, fac, inevitabil, iar 16 ani (glumă veche, internă și nișată). Dacă în ultimii 8, v-am fost de folos cu vreo postare pe teme de nutriție, v-ați simțit puși în gardă de vreo informație medicală, preluată și shareuita aici ori, în baza ei, ați luat hotărâri radicale, care v-au schimbat în bine viața voastră și a copiilor voștri, sau chiar ați început să vedeți, cu alți ochi, știrile oficiale, să nu spuneți nimănui. Rămâne secretul vostru. 8 ani ar însemna, deși nu pare, o viața de om, în care m-am străduit să fie bine, să nu fie rău. Și, în care n-am monetizat si nici n-am capitalizat (să folosesc un jargon drag, in media) nimic. N-am făcut colectă publică, n-am primit sponsorizări, donații, nimic, de la nimeni”, a scris ea pe Facebook. Olivia Steer dezvăluie că după ce și-a pierdut jobul nu a mai angajat-o nimeni din cauza teoriilor pe care le susținea.  „Mi-am pierdut jobul și nu m-a mai angajat nimeni. Că cine ar vrea sa se lege la cap cu o conspiraționistă, o negaționistă, o teroristă? M-am obișnuit să fiu huiduită, linșată, bârfită, amenințată, pentru vina de a avea opinii constituționale nepopulare și tupeul monumental de a le exprima liber. Aș zice că am făcut o formă bizară de jurnalism în folosul comunității, în manieră personală, din care n-am câștigat nimic, ba chiar am pierdut imens, pe atâtea planuri. Îmi rămâne, totuși, respectul de sine, care s-a clădit și consolidat, în ultimii 8 ani, ca nimic altceva”, mărturisește fosta prezentatoare TV.  „Azi, închei capitolul jurnalismului de social-media (așa e când ești liber si independent, poți închide taraba, când ai tu chef, nu răspunzi la telefoane și comenzi), nu pentru ca mi s-ar fi înmuiat genunchii, ci pentru ca am spus cam tot ce aveam de spus și vreau să mai și trăiesc. Am vise frumoase (cine ar fi crezut, nu?!) și m-am apucat deja să lucrez la ele. Voi mai intra, pe aici, să mai postez poze cu pisici, să dau respectuos un „bună-dimi” și să transmit un cald „vă pupik dulce”, cînd voi avea un răgaz. Promit, negreșit! Până atunci, fiți fericiți (adică drepți & autentici). Căci fericirea rămâne singura noastră obligație, de fapt”, a mai scris Olivia Steer.  Una dintre cele mai recente teorii ale conspirației propagate de Olivia Steer fac referire la dârele albe de fum eliberate de avioane despre care fosta prezentatoare TV a susținut că sunt de fapt utilizate pentru a răspândi substanțe care ar cauza greață, vărsături și dureri de cap.


https://www.digi24.r...pitolul-2633207



#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu cred ca se va putea abtine prea mult.

#3
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,437
  • Înscris: 05.07.2018

 Puferiu_, on 31 decembrie 2023 - 20:20, said:

S-a retras Olivia Steer de pe Facebook.
https://www.facebook...kvzRTMPs2KL7C5l
O proasta mai putin pe net.


#4
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,541
  • Înscris: 18.10.2011
Ce va lucra?

Are legatura cu terminarea centurii Bucurestiului, cumva?

#5
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,437
  • Înscris: 05.07.2018
Fostul meu sef si-a dat demisia, iar Olivia Steer nu mai posteaza rahaturi pe Facebook... Eu zic ca va fi un nou an bun.

#6
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,444
  • Înscris: 06.02.2008
Proasta asta are alți proști pe conștiință. Sau, în fine, pe copiii acelor proști.

#7
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,027
  • Înscris: 14.10.2008
Olivia Steers out of social media.

#8
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 17.11.2011
Influențăreala e practicată de toate prăjitele și marțafoii care n-au nicio calificare serioasă, ei fiind buni la nimic, își permit să discute despre de toate, pentru că ”de ce nu?”.
”Chestia” asta (pentru că meserie nu se poate numi), ar trebui tratată precum vrăjitoria sau homeopatia, adică să i se atribuie ridicolul pe care-l merită.

Edited by glassofwine, 31 December 2023 - 22:27.


#9
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,027
  • Înscris: 14.10.2008
Mirceabadeala poate fi numita chestia asta. Acum oricine o poate practica cu netul video la indepicior, in 2004-2008 numai Mircea Badea putea ca avea scule si masa la televiziunea mogulului.

#10
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,208
  • Înscris: 30.07.2006

 aaaa4567, on 31 decembrie 2023 - 22:07, said:

Ce va lucra?

Are legatura cu terminarea centurii Bucurestiului, cumva?

McDonald's is hiring...

Edited by Moinesti72, 31 December 2023 - 22:30.


#11
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 Moinesti72, on 31 decembrie 2023 - 22:30, said:

McDonald's is hiring...
Sa speram ca nu. Nu am chef sa mananc un burger cu chip.

Edited by pasilla, 31 December 2023 - 22:40.


#12
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,568
  • Înscris: 15.11.2003
A vazut ca nu-i merge faza anti-gica-contra si ca-i doar proasta si pierde facand rolul

Edited by radu103, 31 December 2023 - 22:36.


#13
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 16.12.2011
1. Cine-i asta ?
2. Din plictiseala si curiozitate m-am plimbat putin prin canalele tv sa vad cum mai arata un program de revelion. In afara de TVR si inca 1-2 posturi care dadeau muzica populara am observat cu scarba ca manelismul, cocalareala si prostul gust au acaparat aproape in totalitate programele de revelion. Aproape ca nu mai exista post tv fara manelisti, cocalari, pitipoance scoase in prim-plan. Iar glumele pseudoactorasilor sunt atat de marlanesti incat as prefera de departe sa ma uit la Bordea sau Micutu. R.I.P. program tv de revelion !

#14
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 30.08.2006
Am auzit de ea dar nu am stiut cum arata pana acum.

Quote

Olivia Steer anunță că se retrage din activitatea de influencer pe Facebook. „Azi inchei capitolul”
Sa fie intr-un ceas bun si la mai multe vesti la fel de placute !

Edited by Leo2006, 31 December 2023 - 22:43.


#15
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 17.11.2011

 Pekiasan, on 31 decembrie 2023 - 22:36, said:

Din plictiseala si curiozitate m-am plimbat putin prin canalele tv sa vad cum mai arata un program de revelion. In afara de TVR si inca 1-2 posturi care dadeau muzica populara am observat cu scarba ca manelismul, cocalareala si prostul gust au acaparat aproape in totalitate programele de revelion. Aproape ca nu mai exista post tv fara manelisti, cocalari, pitipoance scoase in prim-plan. Iar glumele pseudoactorasilor sunt atat de marlanesti incat as prefera de departe sa ma uit la Bordea sau Micutu. R.I.P. program tv de revelion !
Te înțeleg, eu mi-am pus un Jazz relaxant pe youtube
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RduGBCztV9c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,151
  • Înscris: 10.07.2013

 Pekiasan, on 31 decembrie 2023 - 22:36, said:

1. Cine-i asta ?
2. Din plictiseala si curiozitate m-am plimbat putin prin canalele tv sa vad cum mai arata un program de revelion. In afara de TVR si inca 1-2 posturi care dadeau muzica populara am observat cu scarba ca manelismul, cocalareala si prostul gust au acaparat aproape in totalitate programele de revelion. Aproape ca nu mai exista post tv fara manelisti, cocalari, pitipoance scoase in prim-plan. Iar glumele pseudoactorasilor sunt atat de marlanesti incat as prefera de departe sa ma uit la Bordea sau Micutu. R.I.P. program tv de revelion !

Romania TV este campioana la cocalareala...Posted Image Posted Image Posted Image


*Cine era Olivia Steer...Posted Image

Edited by xmanyacs77, 31 December 2023 - 22:57.


#17
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 21.06.2011
Mă tem că în spatele deciziei se află reptilienii. Nu i-au iertat ultima dezvăluire, faptul că avioanele îmbolnăvesc schiorii:
"Apoi, am observat că dintre toți prietenii mei, care au ieșit, într-o iarnă, mai demult, pe pîrtie, la ski, și au inspirat “aer curat de munte”, într-o zi cu brazde nesfîrșite pe cer, numai eu, care am rămas în camera de hotel, să citesc, nu m-am îmbolnăvit de “enteroviroză”, cu stări febrile, de greață, cu vomă, dureri de cap și de stomac. Si nici n-am “luat” de la ei, in ciuda nedistanțării sociale pe care mi-am asumat-o, ca să ajut. De atunci, am mai surprins de multe ori aceeași situație stranie, filmînd de fiecare dată jeturile cu substanțe albicioase persistente și comparîndu-le cu dîrele mici, subțiri, ce dispar aproape pe loc, lăsate de avioane tot cu motor, în alte zile, cînd cerul, în ciuda tuturor aparatelor de zbor, care îl brăzdează, rămîne clar, albastru și senin."

https://www.cancan.r...pe-cer-20895250

Apropo, ați observat că, după ce doamna Olivia a dezvăluit pățania de la schi a prietenilor, Schiorul nr. 1 al țării a virat brusc spre Africa? În loc să meargă la schi, el merge în Africa. Pe unde, se știe, nu prea trec avioane ucigașe.

P.S. Săracul Andi...


#18
atomcat

atomcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 28.03.2011
Ma bucur,
Intr-o ordine de idei similara: am cumparat maioneza azi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate