Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 

Care este riscul, fascinatia unei relatii cu o persoana casatorita

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
57 replies to this topic

#37
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005
@zen: :coolspeak:

Riscul unei relaţii cu o persoană căsătorită este să ajungi să te căsătoreşti  tu cu persoana respectivă :D

#38
Acamai

Acamai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 20.12.2005

View Postmufă, on Apr 15 2006, 14:28, said:

@zen: :coolspeak:

Riscul unei relații cu o persoană căsătorită este să ajungi să te căsătorești  tu cu persoana respectivă :D

eh na.  

fascinatia este pentru ceva deja "luat" care in mod normal "nu ar putea fi al tau" ceva "tabu", ceva pentru care stii ca s-ar putea sa lupti un pic. e incitanta si ideea de a face ceva pe ascuns, de a incalca oarecum niste legi morale.
ii pot intelege pe cei care accepta o astfel de relatie (au motivele lor, don't care) dar nu si pe cei care inainteaza o propunere in sensul asta. te multumesti cu locul 2 de pe care nu prea poti avansa (prea putini barbati care renunta la confortul casniciei pentru o noua relatie cu amanata).

#39
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

View PostAcamai, on Apr 15 2006, 14:36, said:

ii pot intelege pe cei care accepta o astfel de relatie (au motivele lor, don't care) dar nu si pe cei care inainteaza o propunere in sensul asta. te multumesti cu locul 2 de pe care nu prea poti avansa (prea putini barbati care renunta la confortul casniciei pentru o noua relatie cu amanata).
Adică, de ce să nu poți avansa? Mă rog, întrebarea corectă e de ce să nu vrei să avansezi? Dacă el sau ea se înțelege mai bine cu amanta/amantul decît cu soția/soțul și nici nu există copii, care e problema?

#40
vrajitoarea666

vrajitoarea666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 11.04.2006
Am astenie de primavara si ma enervez usor azi. Sa bag pe subecte relaxante.  :D

Nu inteleg nimic. O prietena chinezoaica e atrasa de un barbat casatorit. Vine endless si intreaba : O cunoastem pe prietena ta chinezoaica?  :confuzzled: Cine s-o cunoasca? Noi? De unde ? Stie endlees mai multe? De ce nu comunica pe PM? De ce in public?  :confuzzled: Ayame raspunde misterios de incitant: Nu, dar o simti.. zambind cu un subinteles care-mi scapa cu desavarsire. Apoi il numeste my endless love  :wub: Si-n final aflam ca a renuntat chinezoaica de ieri pana azi. Intrebari:
1. Daca e privata de ce nu discutati pe privat ?  :confuzzled:
2. Daca e publica, macar spuneti tot, vrem si noi sa stim.  :bouncey: Ce atata mister?

Edited by vrajitoarea666, 15 April 2006 - 14:06.


#41
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

View Postvrajitoarea666, on Apr 15 2006, 14:52, said:

2. Daca e publica, macar spuneti tot, vrem si noi sa stim.  :bouncey: Ce atata mister?
Hai să zicem, la modul general, că oamenii care n-au nimic de spus, cred că sunt mai interesanți dacă ascund nimicul într-o aură de mister.

#42
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postvrajitoarea666, on Apr 15 2006, 14:52, said:

Nu inteleg nimic. O prietena chinezoaica e atrasa de un barbat casatorit. Vine endless si intreaba : O cunoastem pe prietena ta chinezoaica?  :confuzzled: Cine s-o cunoasca? Noi? De unde ? Stie endlees mai multe? De ce nu comunica pe PM? De ce in public?  :confuzzled: Ayame raspunde misterios de incitant: Nu, dar o simti.. zambind cu un subinteles care-mi scapa cu desavarsire. Apoi il numeste my endless love  :wub: Si-n final aflam ca a renuntat chinezoaica de ieri pana azi. Intrebari:
1. Daca e privata de ce nu discutati pe privat ?  :confuzzled:
2. Daca e publica, macar spuneti tot, vrem si noi sa stim.  :bouncey: Ce atata mister?

in primul si cel mai important rand mi-ar placea sa stiu de ce contul indestr a fost clonat in vrajitoarea123 :) ... raspunsul nu este facultativ, evitarea ducand evident la blocarea ambelor conturi, unul definitiv, unul vreo luna.

revenind

am pus o intrebare ... s-a raspuns.. am comentat parerea mea ... end of story ..ce dracu faceti conspiratii ?

- intrebarea era pentru Ayame si nu avea ca si destinatie cititorii dornici de senzatii
- pluralul intrebarii se referea la mine si Ayame, nu si restul
- putem comunica mai direct decat un pm, insa scopul era dezbaterea unei probleme cu altii, nu doar cu unul sau doi
- nu stiu de ce vezi raspunsul ei ca fiind incitant iar endless love nu e prima data cand il foloseste
- ce face chinezoaica ... ramane de vazut
- nu exista ceva anume care ar putea fi catalogat ca privat sau public iar daca ar fi privat nu ai sesiza nimic in public prin urmare este doar ceva ce poate fi definit ca incitant



View Postmufă, on Apr 15 2006, 14:54, said:

Hai să zicem, la modul general, că oamenii care n-au nimic de spus, cred că sunt mai interesanți dacă ascund nimicul într-o aură de mister.

ia mai spune ...uimeste-ma pls...

#43
Acamai

Acamai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 20.12.2005

View Postmufă, on Apr 15 2006, 14:46, said:

Adică, de ce să nu poţi avansa? Mă rog, întrebarea corectă e de ce să nu vrei să avansezi? Dacă el sau ea se înţelege mai bine cu amanta/amantul decît cu soţia/soţul şi nici nu există copii, care e problema?

nu m-am exprimat eu bine. era vorba despre cei care avanseaza relatii cu oameni deja casatoriti, nu de cei casatoriti care cauta alta relatie pentru ca nu se simt impliniti.
sa scormonesti in sufletul unui om care deja e legat nu mi se pare corect. chiar daca mi-ar placea de o femeie casatorita, nu as face nimic sa incerc sa o conving ca eu o pot face fericita. ma gandesc si la omul care sta langa ea si care probabil nu stie nimic. nu m-am implicat nici cu femei care eru in relatii de lunga durata, chiar daca mi-au interesat. nu ma leg la cap fara sa ma doara si nici nu am chef sa fiu pe locul 2.

Edited by Acamai, 15 April 2006 - 15:22.


#44
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

View Postendless, on Apr 15 2006, 16:19, said:

ia mai spune ...uimeste-ma pls...
Nu era vorba de tine :nonobad:


View PostAcamai, on Apr 15 2006, 16:22, said:

nu m-am exprimat eu bine. era vorba despre cei care avanseaza relatii cu oameni deja casatoriti, nu de cei casatoriti care cauta alta relatie pentru ca nu se simt impliniti.
sa scormonesti in sufletul unui om care deja e legat nu mi se pare corect. chiar daca mi-ar placea de o femeie casatorita, nu as face nimic sa incerc sa o conving ca eu o pot face fericita. ma gandesc si la omul care sta langa ea si care probabil nu stie nimic. nu m-am implicat nici cu femei care eru in relatii de lunga durata, chiar daca mi-au interesat. nu ma leg la cap fara sa ma doara si nici nu am chef sa fiu pe locul 2.
Altfel spus: mai bine să fie nefericită cu altul decît fercită cu tine, nu?

#45
Acamai

Acamai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 20.12.2005

View Postmufă, on Apr 15 2006, 16:29, said:

Nu era vorba de tine :nonobad:
Altfel spus: mai bine să fie nefericită cu altul decît fercită cu tine, nu?

altfel spus: nu te baga in relatia omului. el a legat-o el sa o desfaca.
in plus de asta, de unde stiu eu ca o pot face pe ea fericita? sa fim seriosi, si sotul ei a crezut asta. deci oricum ai lua-o, tot acolo ajungi. in acelasi timp, oamenii care au relatii nesatisfacatoare dar care continua sa convietuiasca au si o problema in a-si asuma responsabilitati, si nu in ultimul rand sunt vulnerabili. nu cred ca face cinste nimenui sa profite de pe urma vulnerabilitatii altuia. mai ales cand sunt sentimente la mijloc.

pas, nu e pentru mine.

#46
vrajitoarea666

vrajitoarea666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 11.04.2006

View Postendless, on Apr 15 2006, 16:19, said:

in primul si cel mai important rand mi-ar placea sa stiu de ce contul indestr a fost clonat in vrajitoarea123 :) ... raspunsul nu este facultativ, evitarea ducand evident la blocarea ambelor conturi, unul definitiv, unul vreo luna.

Dom`le supermoderator am trecut de faza in care purtam pica celor care ma baneaza. Am experienta mi s-a mai intamplat tot de la o glumita cu un moderator. Am migrat si am ajuns aici. Pot repeta figura. Voi supravietui.  :D Nu-mi place sa poposesc acolo unde nu-s binevenita.
Din cate stiu eu nu-i interzisa clonarea pe forumul asta. Indestr e frati-miu, nu putem folosi acelasi cont.
Precizare importanta: 666 nu 123.

Quote

revenind

am pus o intrebare ... s-a raspuns.. am comentat parerea mea ... end of story ..ce dracu faceti conspiratii ?

- intrebarea era pentru Ayame si nu avea ca si destinatie cititorii dornici de senzatii
- pluralul intrebarii se referea la mine si Ayame, nu si restul
- putem comunica mai direct decat un pm, insa scopul era dezbaterea unei probleme cu altii, nu doar cu unul sau doi
- nu stiu de ce vezi raspunsul ei ca fiind incitant iar endless love nu e prima data cand il foloseste
- ce face chinezoaica ... ramane de vazut
- nu exista ceva anume care ar putea fi catalogat ca privat sau public iar daca ar fi privat nu ai sesiza nimic in public prin urmare este doar ceva ce poate fi definit ca incitant
ia mai spune ...uimeste-ma pls...
continuand raspund scurt asa:

- facusem o gluma, nu era vorba de cine stie ce senzatii.
-cata vreme intrebarea a fost facuta publica te puteai astepta si la pozne din partea celor carora nu li se adresa. E o regula a dialogului pe care nici un supermoderator n-o poate incalca. In plus era o intrebare ciudata.
-exact. Am dezbatut problema in grup.
-diferenta de perceptie si ingrosare sa-mi iasa ghidusia
-sanatate sa fie ca-i mai buna decat toate
-Nu ma interesa vreo indistinctie scolastica dintre termeni. Facusem observatia ca s-a transmis public un mesaj care parea sa aiba o destinatie privata. Chiar tu spui ca intrebarea o viza numai pe ayame. Altfel in afara de amuzament n-am avut alte intentii.

Edited by vrajitoarea666, 15 April 2006 - 17:35.


#47
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
:) ok, sa zicem ca ai dreptate

cat despre clonare pe forumul asta, citeste in fuga regulamentul

#48
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
chinezoangele se duc in japonia ca sa fure barbati casatoriti. ce jenant!

#49
vrajitoarea666

vrajitoarea666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 11.04.2006

View Postendless, on Apr 15 2006, 19:34, said:

:) ok, sa zicem ca ai dreptate

cat despre clonare pe forumul asta, citeste in fuga regulamentul
Ai dreptate. E interzisa. Desi parca am mai vazut clone p-aici...
Cum spuneam indestr e frati-miu, nici vorba de incalcarea regulamentului.

Edited by vrajitoarea666, 15 April 2006 - 19:22.


#50
zen

zen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,952
  • Înscris: 18.03.2005

View PostAcamai, on Apr 15 2006, 16:22, said:

nu m-am exprimat eu bine. era vorba despre cei care avanseaza relatii cu oameni deja casatoriti, nu de cei casatoriti care cauta alta relatie pentru ca nu se simt impliniti.
sa scormonesti in sufletul unui om care deja e legat nu mi se pare corect. chiar daca mi-ar placea de o femeie casatorita, nu as face nimic sa incerc sa o conving ca eu o pot face fericita. ma gandesc si la omul care sta langa ea si care probabil nu stie nimic. nu m-am implicat nici cu femei care eru in relatii de lunga durata, chiar daca mi-au interesat. nu ma leg la cap fara sa ma doara si nici nu am chef sa fiu pe locul 2.

interesanta exprimare, asta cu locul 2.
daca intalnesti o femeie de care iti place si care te atinge la suflet, pe tine te intereseaza locul pe care il ai in viata ei, vrei numai in pole position.

#51
Acamai

Acamai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 20.12.2005

View Postzen, on Apr 16 2006, 16:03, said:

interesanta exprimare, asta cu locul 2.
daca intalnesti o femeie de care iti place si care te atinge la suflet, pe tine te intereseaza locul pe care il ai in viata ei, vrei numai in pole position.

ma intereseaza atata timp cat ea nu e sigura ca as putea sa fiu iubitul ei, si implicit cel de pe locul 1.
daca te satisface o relatie in care sa fii "rezerva" cand are probleme in relatie, foarte bine. nu-mi plac jocurile de genul "victima-salvator".  
n-am ce cauta in casa altuia.

#52
paulache

paulache

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 10.03.2006

View Postfellow, on Apr 14 2006, 14:15, said:

Iaca de aia mai exista astazi principiul fecioriei. Ca sa-i ramai fidel sotului/sotiei dupa ce te casatoresti. Si chiar functioneaza. Dar ce vorbesc?! e... doar de aia s-a inventat divortul.
Din pacate oamenii nu prea mai stiu ce inseamna casatoria. O fac ca pe o obligatie.
Foarte frumos principiul ăla al castității.
Totuși aș fi curios dacă înainte de-ași pune textila în cap la biserică, o tanti credincioasă, din aia care vine cu burta la gură și spartă-n dantură, are parte de vreun reproș blajin măcar de la taica popa sau dacă divorțatele de profesie sunt divorțate și de beserică.

Să continuă, că tot vin paștile cailor, și cu fițoasele care se bulucesc în noaptea învierii să pape pâinică cu vinișor și să ia lumină fără contor, după care fac cu dințișorii ce nu face nici sabia lui Zorro.

Amin și amin! Și clopotin!

View Postvrajitoarea666, on Apr 15 2006, 14:52, said:

Nu inteleg nimic. O prietena chinezoaica e atrasa de un barbat casatorit. Vine endless si intreaba : O cunoastem pe prietena ta chinezoaica?  :confuzzled: Cine s-o cunoasca? Noi? De unde ? Stie endlees mai multe? De ce nu comunica pe PM? De ce in public?  :confuzzled: Ayame raspunde misterios de incitant: Nu, dar o simti.. zambind cu un subinteles care-mi scapa cu desavarsire. Apoi il numeste my endless love  :wub: Si-n final aflam ca a renuntat chinezoaica de ieri pana azi. Intrebari:
1. Daca e privata de ce nu discutati pe privat ?  :confuzzled:
2. Daca e publica, macar spuneti tot, vrem si noi sa stim.  :bouncey: Ce atata mister?

Nu înțelegi tu multe, asta e bine, ai timp să afli, haha.
Bagă un search pe iuzăra cu pricina (vezi și clonele de rigoare) și ai să înțelegi că fata e atât de altruistă încât pentru orice criză existențială care o roade la modul personal, scoate un topic în care afirmă că de fapt e vorba despre altcineva.  :death:

#53
Ayame

Ayame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,624
  • Înscris: 23.02.2006
fiindca tot sint conectata pe o retea de urgenta de internet, sa va spun ceva, nu va mai bateti capul cine cu cine, nu  asta e important, si stati linsitit nu va agitati c-o sa plesniti, eu cu moderatorul nu am nimic sentimental si persoanal decit probleme legate strict de forum...

my endless love, te rog frumos inchide topicul ca se ajunge la atacuri personale etc....

da, chinezoaica a renuntat, a plecat in china pentru doua saptamani si spera sa-si revina, si isi va reveni, e destul de puternica....

edit: daca voi sinteti atat de perfecti moral, atat de iubareti, netradatori in dragoste, atunci de ce sinteti atat de frustrati, nefericiti  si nimic nu va multumeste???( retoric)))

#54
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postfellow, on Apr 14 2006, 14:15, said:

Iaca de aia mai exista astazi principiul fecioriei. Ca sa-i ramai fidel sotului/sotiei dupa ce te casatoresti. Si chiar functioneaza. Dar ce vorbesc?! e... doar de aia s-a inventat divortul.


Din pacate oamenii nu prea mai stiu ce inseamna casatoria. O fac ca pe o obligatie.


Si tu esti unul dintre cei care, daca ar mai fi posibil in zilele noastre, i-ar  omora cu pietre...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate