Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat spatiu stocare aveti in total...

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX
 Istoric Google

Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4
 Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!
 La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo
 

Service Whirlpool

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 08.09.2006
Salutare tuturor,

Nu am gasit un topic pe aceasta tema. Si ma gandesc ca poate prinde bine si altora.
Am un cuptor electric de la Whirlpool si presupun ca rezistenta inferioara este arsa.

As dori o recomandare din experienta voastra pt cineva care poate face aceasta reparatie in Bucuresti / Ilfov.
De la Whirlpool Romania mi-au zis de GMB Exim...... nu am gasit mia nimic pe net despre ei.
Stiu ca Micadan erau candva si ei reparatori agreati Whirlpool. Dar acum nu mai sunt. Insa am gasit ceva recenzii bune.

Thx all,
Dan.

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,746
  • Înscris: 15.06.2004
Erau mai multe firme, in functie de tipul de produs. Unii sunt doar ep frigidere, altii doar ep masini de spalat, altii pe mai multe...

Astia de care pomenesti n-am auzit de ei iar dac ma iau dupa adresa unde isi au sediul... acolo e un Metalocasnica antic. Aveau vreo doua strunguri si un aparat de sudura si cam atat...
Vazusem la um moment dat un aragaz pe la ei pe-acolo, nu stiu ce-i faceau. Am vrit sa imi faca niste piese de vreo doua ori si nimic... Le-am dat ce vreau, au zis ca ma suna si nici paa in ziua de azi nu m-au sunat - au trecut cativa ani...

https://www.ghidul.r...rvice-exim2004/

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,266
  • Înscris: 22.05.2003
Experienta mea e asa:

1. Sunat la Whirlpool => recomandat un service din judet.
2. Sunat la service, dar email, dar nimic.
3. Sunat la Whirlpool => au vorbit ei cu service si au stabilit cand sa vina.
4. M-a costat ceva transportul si constatarea.
5. Piese pe stoc nu exista, vin din depozitul central, daca exista, iar asta implica cca doua saptamani, reprogramare, plata transport si montaj.

Am tras linia, am cautat schema service a utilajului pe internet, am comandat piesa la jumatate de pret de pe ebay si mi-a montat-o socrul.

S-ar putea ca atunci cand tragi linie sa merite sa schimbi cuptorul electric.
E un electrocasnic simplu, cu o cutie, un senzor si o rezistenta, deci nu te arunca la preturi SF.
Nu face mancare singur.

#4
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 08.09.2006

 Adm, on 21 august 2023 - 10:46, said:

Experienta mea e asa:

1. Sunat la Whirlpool => recomandat un service din judet.
2. Sunat la service, dar email, dar nimic.
3. Sunat la Whirlpool => au vorbit ei cu service si au stabilit cand sa vina.
4. M-a costat ceva transportul si constatarea.
5. Piese pe stoc nu exista, vin din depozitul central, daca exista, iar asta implica cca doua saptamani, reprogramare, plata transport si montaj.

Am tras linia, am cautat schema service a utilajului pe internet, am comandat piesa la jumatate de pret de pe ebay si mi-a montat-o socrul.

S-ar putea ca atunci cand tragi linie sa merite sa schimbi cuptorul electric.
E un electrocasnic simplu, cu o cutie, un senzor si o rezistenta, deci nu te arunca la preturi SF.
Nu face mancare singur.
Am urmat fix pasii descrisi de tine la pct 1-3.
Singurii pe care am reusit sa ii contactez au fost ei recomadati de Whirlpool. Am mai sunat si la altii.
MA costa 290 ron (150 manopera + depl si 140 piesa). Nu e un capat de tara.Si 6 luni garantie.
Dar fiind cea inferioara inseamna sa desfac tot cuptorul. Si nu ma incumet.

Edited by manead, 21 August 2023 - 11:30.


#5
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023
Mai pui ceva si iei un cuptor nou cu garantie, sfatul meu. In viitorul apropiat sa te astepti ca cedeaza termostatul, cronometrul , rezistenta de sus, ventilatorul daca e cu convectie... doar reparatia are garantie de 6 luni, in rest nu. Eu am renuntat demult sa mai cumpar produse wihrlpool si indesit si toate care sau stricat la programul rabla .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate