Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

Incasare cec emis de Citizen bank

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Da... este exact de la aia din link-ul de mai sus adica asta https://www.zoommeet...lassaction.com/

Bafta!. Poate reusesti sa faci ceva (va fi probail si un comision destul mare, daca vreo banca de la noi il accepta)

Edited by rz, 23 June 2023 - 17:54.


#20
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 23.12.2015
Cec-ul pare real. Cel mai simplu ar fi daca ai pe cineva in SUA. Semneaza cec-ul pe spate (endorsement se cheama procedura) si apoi acea persoana il depune in banca si incaseaza contravaloarea cec-ului.

#21
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,578
  • Înscris: 02.09.2006

 rz, on 23 iunie 2023 - 17:41, said:

Da... este exact de la aia din link-ul de mai sus adica asta https://www.zoommeet...lassaction.com/

Bafta!. Poate reusesti sa faci ceva (va fi probail si un comision destul mare, daca vreo banca de la noi il accepta)
parca scrie ceva de locuit in sua sau teritoriile acestora?

#22
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Intr-adevar, scrie pe site-ul ala ca doar americanii sunt eligibili... de asta se mira initiatorul (de ce au trimis ''scrisori'' si in afara teritoriilor americane)
Poate ca a intrat pe Zoom cu VPN respectiv IP de SUA si astfel a fost considerat utilizator american... habar nu am

Edited by rz, 23 June 2023 - 22:43.


#23
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 23.12.2015
Ah, am uitat sa spun ca cecul s-ar putea incasa si incarcand poza lui (depinde de banca unde ai cont in SUA si ar fi trebuit sa stergi seria cecului). Vorbeste cu @Tsunami ca el s-a repatriat din SUA, poate mai are cont pe acolo si poate sa te ajute.

PS: Daca nu reusesti scrie-mi ca eu plec in SUA in septembrie la o nunta pentru vreo saptamana unde am niste prieteni acolo si daca ei reusesc sa-l incaseze si sa-mi dea mie banii iti voi vira eu lei sau euro din contul meu din Romania.

#24
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
Salut, ai reușit să încasezi suma de pe cec? Am și eu unul primit de la Yahoo tot în urma unor procese la care m-am înscris pentru despăgubiri în urma unor breșe de securitate, dar nu găsesc unde să-l încasez.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate